התחלת דיאטה? כל מה שחשוב בהליך הירידה במשקל

אי אפשר להוריד במשקל ללא מאמץ, אך בשמירה על כמה כללים אפשר להקל על ההליך ואפילו ליהנות ממנו
| 053-4877820 | 25/06/2018 |
צפיות: 450
דירוג: 5.0 מתוך 3 הצבעות
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
כמו בכל תחום אחר בחיים, גם ירידה במשקל אינה מגיעה ללא מאמץ ובלי פעולה אקטיבית. עם זאת, המאמץ צריך להישאר בגדר המציאות, מאמץ שאפשר לעמוד בו לאורך זמן ואף לסגל אותו לשגרת החיים ולא רק לזמן מוגבל. דיאטות קיצוניות אכן נותנות תוצאות מהירות ובתוך זמן קצר אפשר להוריד הרבה במשקל, אך בסוג זה של דיאטות לא עובר זמן רב שעד הקילוגרמים עולים בחזרה.

לכן, החוכמה היא למצוא את האיזון הנכון שאפשר לחיות לפיו ולהתמיד בו לאורך השנים. זאת אומרת שהדיאטה המוצלחת ביותר היא אימוץ של אורח חיים בריא. לכן, כדי לרדת במשקל בקלות ולשמור על התוצאות לאורך זמן יש להקפיד על כמה כללים.

קשה בדיאטה? היכנסו לפורום:
פורום תזונה נכונה - ירידה במשקל

שינוי תפיסת ה'דיאטה'

לא דיאטה – הדבר הראשון שיש להחליט הוא שלא בדיאטה עסקינן, די לאיסורים ולחוקים שבין כה אי אפשר לעמוד בהם. האיסור גורם לרצות עוד יותר, וכמו שאמרו חז"ל – מים גנובים ימתקו. עם זאת, כאשר אין מאכלים שאסור לאכול והכל מותר, כבר החיים נעשים קלים יותר. כמו כן, אין דיאטה אחת שמתאימה לכולם והדיאטה החדשה שמטריפה את כולם לא פועלת אותו הדבר עלי, על אחותי, על חברתי. לכן יש להתאים את התפריט לצרכים שלך, לאורח החיים שלך ולדברים שאת אוהבת לאכול.

ציפיות מותאמות למציאת – אי אפשר לצפות לרדת חמישה ק"ג בשבוע, זו לא ציפייה ריאלית או בריאה. לעומת זאת, ירידה של חצי ק"ג בשבוע זו תוצאה נהדרת. קצב כזה של ירידה מסמן שאוכלים פחות ממה שהגוף צריך, ולכן יורדים במשקל, וזהו מאמץ ריאלי שאפשר לעמוד בו. גם אם חצי ק"ג נשמע מעט, הרי הם מצטברים ל-27 ק"ג בשנה, וזה כבר נשמע הרבה יותר טוב.

ירקות זמינים – ירקות הם חלק בלתי נפרד מתפריט מאוזן, הם מספקים מינרלים, ויטמינים וסיבים תזונתיים והערך הקלורי שלהם נמוך. אך כשמגיעים הביתה מותשים ורעבים אין כוח להתחיל לחתוך ירקות לסלט, הרבה יותר קל לנשנש משהו זמין שלא צריך להתאמץ בעבורו. לכן, כאשר חוזרים הביתה מהסופר עם הירקות יש מיד לשטוף אותם, לחתוך אותם ולאחסן אותם בכלי סגור, כל ירק בכלי אחר. כך, אפשר בקלות להכין סלט בלי מאמץ. ואם מכינים מבעוד מועד רוטב דל קלוריות, מתקבלת הארוחה המושלמת.

רעב הוא האויב

הימנעות מתחושת רעב – רעב אינו סימן טוב, נהפוך הוא, הרעב הוא המכשול להצלחה. דרגת רעב גבוהה היא פרצה לזלילה ולאכילה לא מבוקרת, ופי כמה וכמה כאשר לרעב נלווים גם מתח ועייפות.

ויתורים קלים – לפני שבונים תפריט כדאי לבחון את הרגלי האכילה הבסיסיים ולאתר את המאכלים ואת המשקאות שיהיה קל לוותר עליהם. אני, לדוגמה, לפני הרבה שנים החלטתי שקלוריות במשקאות הן מיותרות. בעבר נהגתי לשתות קפה על חלב, שכל כוס קפה הכיל בין 100 ל-150 קלוריות והייתי ממש מכורה למיץ אשכוליות, שגם בכוס כזו יש בין 100 ל-150 קלוריות.

הלחם הוא חבר – אנשים רבים טוענים שכלל אין להם זמן להכין לעצמם אוכל ושאין להם מה לקחת איתם לעבודה. במקרים כאלה סנדוויצ'ים יכולים להיות פתרון מצוין, בעיקר לאור הגישה שאני מאמינה בה, שאין סיבה שלחם לא יהיה חלק בלתי נפרד מהתפריט. לחם הוא נגיש, טעים, משביע ובאופן יחסי הוא גם דל קלוריות, כל עוד אוכלים לחם ולא נגזרות אחרות שלו כמו בייגל, לחמניות, ג'בטות וכדומה. למען הסר ספק כדאי לזכור שבלחמניית ג'בטה אחת יש כשבע פרוסות לחם רגיל וכ-14 פרוסות של לחם קל.

אוכל לשעת חירום – כשאין ארוחה מוכנה בבית האפשרות הקלה והנוחה ביותר היא לזלול מכל הבא ליד. לכן, כדי למנוע מצבים כאלה כדאי להקפיד על כך שתמיד יהיו בבית מצרכים לשעת חירום. חביתה עם ירקות או לחם עם גבינה נחשבים לארוחה שלמה ומזינה.

מים מסייעים להורדה במשקל

דפוסי שתייה נכונים – מים חיוניים לגוף והם גם מסייעים לדיאטה, אך רוב האנשים אינם שותים כמות מספקת של מים. לכן יש לעקוב אחר דפוסי השתייה – מה שותים, כמה שותים ומתי שותים, כך אפשר להגביר את כמות המים ששותים. אפשר לקשר את שתיית המים לפעולות שגרתיות אחרות ולהפוך את שתיית המים לאוטומטית. אני, לדוגמה, קשרתי את שתיית המים עם שתיית הקפה, ומאז לפני כוס הקפה אני באופן קבוע שותה כוס מים. כמו כן, שתייה מגבירה את הצמא וכששותים יותר צמאים יותר.

קנייה חכמה – ידוע כי אסור לעשות קניות כשרעבים. אם יוצאים לקניות על בטן ריקה העגלה הופכת מלאה וקל להתפתות לקנות דברים מיותרים ואף לא רצויים. כמו כן, הדרך הטובה ביותר להימנע מאוכל שקשה לעמוד בפניו הוא פשוט לא לקנות אותו ולא להכניס אותו הביתה. לכן כדאי לצאת לקניות שבעים ועם רשימת מצרכים מסודרת ולא לחרוג ממנה.

מאמרים נוספים של רחל גרנות:
דיאטה לפרסומות? זה לא מספיק
מדוע הדיאטה שוב נכשלה וכיצד להצליח להוריד במשקל?
השמנת ילדים: כיצד להתנהל נכון עם ילדים עם עודף משקל?
תזונה נכונה לילד הדעתן
תזונה צמחונית לילדים

בלי קיזוזים – קל לעשות ויתורים עצמיים, לאכול היום יותר במחשבה שמחר נאכל 200 קלוריות פחות. אך גישה זו גורמת למאבקים מיותרים ולהתחשבנויות עצמיות. נטייה נוספת שיש לאנשים בדיאטה היא לחשוב שאם חורגים בחתיכה אחת נוספת אז אפשר כבר להמשיך לאכול ללא גבולות כי הנזק כבר נעשה, אך צורת חשיבה זו היא הרסנית. חריגות מהתפריט הן בלתי נמנעות, בעיקר כשפועלים בגישת התזונה לחיים ולא שומרים על דיאטה רצחנית, אך העיקר הוא לחזור למסגרת כמה שיותר מהר. אם חורגים בארוחה אחת, את הארוחה הבאה יש לאכול כרגיל, לא יותר ולא פחות. רק כך אפשר למנוע את תחושות התסכול ואת הייאוש שפעמים רבות נלוות לדיאטה.

יש לזכור שירידה במשקל היא תהליך הכרוך בעליות ובמורדות, יש בו רגעי שמחה ורגעי אכזבה. כל עוד מתייחסים להרגלי התזונה כתהליך ולא כפרויקט אפשר אפילו ליהנות מהם.

רחל גרנות – יועצת תזונה, בעלת תואר שני בחינוך ובבריאות הציבור, מפתחת של תכנית חדשנית לירידה במשקל ולשמירה על התוצאות

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם רחל גרנות
יועצת תזונה, בעלת תואר שני בבריאות הציבור וחינוך לבריאות מאוניברסיטת קליפורניה בארה"ב. עסקה שנים רבות בהדרכה בנושאי בריאות ורפואה במסגרת שירותי בריאות. פיתחה תוכנית ייחודית לירידה במשקל ושמירה על ההישגים. זו תוכנית שפויה וידידותית המאפשרת לצאת לחופשות, לבלות במסעדות, להשתתף באירועים ולעבור חגים בשלום. כל זה בלי צווים, חוקים וכללים דרקוניים. בלי אסור ומותר. כי הכול מותר – כן, גם מתוק! זה רק עניין של כמויות. במסגרת התכנית לומד/ת כל משתתף/ת לבנות את התפריט שמתאים לו/לה. הרי לא יתכן שאותו תפריט יתאים לכולנו. זו תוכנית לחיים – מעניקה כלים לחיות בשלום עם האוכל. רחל פרסמה שני ספרים – לאכול ולרזות עם רחל גרנות בהוצאת ידיעות אחרונות. מועדון המנצחים – בשיתוף עם סמדר שיר, בהוצאת ידיעות אחרונות. מיועד לבני נוער. מופיעה באמצעי תקשורת רבים. התוכנית מיועדת לבני נוער ומבוגרים. מסגרת אישית וקבוצתית. ימי פעילות : יום שני- בוקר ואחהצ בתל אביב. מכון תל אביב לפסיכותרפיה, רח' פרופ' שור 16 יום שלישי אחה"צ – מרפאת TOP MEDICAL, רחוב מדינת היהודים 89, הרצלייה יום רביעי – בוקר, מרפאות הרצליה מדיקל סנטר, רחוב החושלים 8, הרצליה. התוכנית מתקיימת באופן אישי וקבוצתי.

תזונה נכונה - ירידה במשקל

פורום תזונה נכונה - ירידה במשקל הוא המקום להתייעץ אודות תזונה בריאה. בפורום תוכלו ללמוד על תזונה נכונה, תזונת ספורט, דיאטה, הורדה במשקל, הרזיה, שמירה על משקל, תפריט דיאטה, לרדת במשקל, דיאטת חלבונים, דיאטת לחם, תזונת ילדים ועוד
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • אחרי פגישה אצל דיאטנית
  שלומי כהן
  17/07/2018

  היי רחל גרנות.אחה"צ טובים.

  היי רחל מה שלומך????איך את???

  אני רוצה להגיד שהיום יום שלישי 17/07/017 הייתי אצל הדיאטנית בסוף,והחלטתי לספר לך מה היה בסוף....

  אז מה שהיה זה שהיה אצלה "בסדר" לא רע וצדקת פגישה עם דיאטנית לא תעזור לי...

  התחרטתי שהלכתי ושהזמנתי אצלה תור מלפני חודשים...

  אני בא ומפגין אצלה את הידע שלי והיא לא מבינה על מה אני מדבר...אמרתי לה שאפשר לצרוך סוכרים בתפריט היומי ושאפשר גם לצרוך פחמימות בתפריט היומי לדוגמא ירקות...

  ואני בא ואומר לה גם שלפי התפריט היומי אפשר לאכול ירקות בכל ארוחה ושלוש פירות ליום וזה מומלץ מאוד מבחינה בריאותית ותזונתית והייתה על זה אפילו כתבה בטלוויזיה שדיברו על זה לא יודע אם יצא לך לראות את זה אבל אמרו על כמות הפירות בתפריט היומי שמומלץ מאוד לצרוך 3 פירות ליום....

  זה רק מוכיח שצברתי ידע במשך השנים והתפריט שאני חי עליו ובניתי לעצמי תפריט אומנם אני דבק בו כבר הרבה מאוד זמן כמעט שנה שלמה אבל זה רק מוכיח שאני צברתי ידע בנושא התזונה...

  והדיאטנית לא הבינה מילה על מה שדיברתי איתה....

  וגם חוץ מזה יש את כל הקטע שאפשר לצרוך במקום ירקות רגילים כמו מללפונים,עגבניות,גזר,גמבה,חסה וכל זה ירקות מבושלים ממרק ירקות כמנת פחמימה...שעשירים בנוגדי חמצון חזקים מאוד!

  היה בסדר אצלה לא משהו.....לא רע אבל גם לא להיט...

  רציתי לשתף אותך בזה..


  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אם אתה יודע כל כך טוב אז למה אתה לא רזה

  תמי
  20/07/2018

  וגם, אם אתה כבר יודע הכל, אז למה הלכת לדיאטנית?
  מן הסתם אתה צריך עזרה. גם הדיאטנית למדה ואפילו באופן מסודר.
  עושה רושם שאתה חושב שאתה יודע יותר טוב ולא פתוח ללמוד ולהבין דברים שאתה לא מכיר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פגישה אצל דיאטנית תגובה חזרה

  שלומי כהן
  21/07/2018

  ערב טוב תמי..

  ערב טוב תמי ושבוע טוב לך....

  טוב אני יהיה איתך ישיר....אני די נפגעתי מהתגובה שכתבת לי,זאת לא התגובה שציפיתי לה...חוץ מזה אני כתבתי את זה לרחל,רק רציתי לשתף אותה בזה ולהגיד לה שבסוף הייתי והלכתי לתזונאית..

  ושהיה די בסדר ,לא הכיר ע אבל גם לא הכי טוב....אבל ממש בסדר היה וכן אני הגעתי אליה עם הרבה ידע ואני יודע קצת יותר ממנה למרות שהיא למדה ואני לא למדתי ובכל זאת אני מכבד כל אחד ואת עבודתו אבל סה"כ היה די בסדר.....

  בסוף נהניתי מזה שהלכתי אליה...חשבתי שיהיה רע וזה אבל בסוף ממש בסדר ורק רציתי לשתף את רחל בזה...

  וזה לא התגובה שאליה חיפשתי.....

  חוץ מזה את גם מנהלת את הפורום????וגם למה אמרת לי למה אני לא רזה???זה נורע מעליב!!!!!!אני אישית נפגעתי מזה...

  אם כבר כתבת את זה אני מבקש שתתנצלי!

  שיהיה לך שבוע טוב.

  ולהבא לא צריך להתערב..כתבתי את זה בשביל רחל....

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לא מצליחה לחזור למשקל אחרי לידה
  רוית
  19/07/2018

  לא מצליחה לרדת במשקל אחרי לידה, מניקה. אשמח לעצה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רוית, שלום

  רחל גרנות
  21/07/2018

  שלום לך,
  צריך לבדוק את התפריט שלך כדי לראות מה הבעיה. אבל, נדמה לי (אולי אני טועה) שאת ממש אחרי הלידה , לכן, תני לגוף שלך את הזמן להתאושש. איכלי מזונות איכותיים, לשתות הרבה, שימי לב לכמויות. אני בטוחה שהגוף יתחיל לשתף פעולה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מהו מקור טוב לחלבונים וb12 בתזונה טבעונית מלבד קטניות?
  לילי
  15/07/2018

  מסיבות בריאותיות נאלצתי לעבור לתפריט טבעוני ללא גלוטן וללא תרד, עגבניות ותפוחי אדמה ן. העניין שקטניות גורמות לי כאבי בטן, ואסור לי ספירולינה בגלל האשימוטו.
  האם יש מקורות לחלבונים וb12 שאינם מהחי וגם לא יגרמו לעליה משמעותית במשקל? אני מגבילה את עצמי לכמות האגוזים שאני אוכלת
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לילי, שלום

  רחל גרנות
  16/07/2018

  שלום לך, המקור לB12 הוא מן החי. כלומר, עוף, בשר וכו'. חשוב שתבדקי אם בכלל חסר לך B12. במידה וכן, הרי כיום הדבר פשוט ביותר. קחי תוסף של הויטמין הזה. היעילים ביותר הם הטבליות במציצה. אבל, ראשית, לבדוק את רמות הB12.
  וכעת, כדי לקבל חלבון איכותי הרי כדאי לך לצרוך פחמימות עם מוצרי חלב. וכך, לחם עם גבינה מספק לך חלבון שלם. גם מוצרי טופו, סויה הם מקור טוב לחלבון. ובאם את אוכלת ביצים, הרי ביצה מספקת חלבון איכותי במיוחד. ואגב, באגוזים כמות החלבון ממש לא מספקת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאמור מדובר בתפריט טבעוני ללא ביצים וחלב

  לילי
  20/07/2018

  והשאלה איך לתכנן את התפריט כך שיספר ברזל ובי 12
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לילי, שלום

  רחל גרנות
  21/07/2018

  שלום לך,
  כפי שציינתי קודם B12 נמצא רק במזונות מן החי. כך, שאת צריכה לעקוב אחרי רמת הB12 בדם. ממליצה אחת לכמה זמן לבדוק ובמידה וחסר לקחת תוסף של הויטמין.
  ברזל ניתן למצוא בפירות יבשים כמו שזיפים מיובשים, צימוקים, קטניות, שומשום וטחינה. וגם בלחם מלא, באגוזי מלך וקשיו.
  חשוב לזכור שחומרים שמצויים בתה מונעים את ספיגת הברזל ולכן רצוי לא לשתות תה כשעתיים לפני ואחרי אכילת מזונות עשירים בברזל או כאשר לוקחים תוסף ברזל. ויטמין C, לעומת זאת, מגביר את ספיגת הברזל ולכן, כדאי לצרף מזונות שעשירים בויטמין C כמו פלפל אדום, עגבנייה, קיווי או פרי הדר שמגבירים את ספיגת הברזל. ושוב, יש לבדוק את הרמות מדי פעם כדי לראות אם לא חסר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תזונה נכונה לילדה שמנמנה
  רזי
  17/07/2018

  הבת שלי בתחילתו של גיל ההתבגרות ומילדה רזונת הפכה לשמנמנה. ברור לי שזה עוד יכול להשתנות אבל אני רוצה להקנות לה הרגלי אכילה נכונים כדי שזה לא ישפיע על הבריאות שלה ועל הביטחון העצמי שלה. אשמח לטיפים. תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רזי, שלום

  רחל גרנות
  17/07/2018

  שלום לך, הלוואי וניתן היה לפתור את הבעיה בשליחת הודעה קצרה וגם ארוכה. זהו נושא בעייתי וטעון. אני רק יכולה לומר לך שהדוגמא האישית היא חשובה. כדאי לבדוק את הרגלי האכילה של כל המשפחה. לדאוג שהארוחות תהיינה נכונות (וכן, זה בסדר מפעם לפעם לאכול מזון שלא הכי מומלץ), אבל הבסיס צריך להיות בריא. וגם אם הילדה לא רוצה לאכול ירקות, למשל, חשוב שזה יהיה על השולחן והיא תראה את כולם אוכלים. הדוגמא האישית נכונה גם לגבי פעילות גופנית.
  והעיקר, לא לדבר אתה על דיאטה. זה עולם אכזר, נוקשה, מלא בחוקים דרקוניים. אני תמיד טוענת שדיאטה גורמת להפרעות אכילה ולהשמנה.
  ובגיל הזה אם היא לא עולה במשקל ורק צומחת לגובה, זה מעולה. כל ס"מ שגבהה כאילו ירדה ק"ג.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עלייה במשקל - מתוסכלת ודואגת
  רוני
  14/07/2018

  גובה-1.76
  משקל - 79
  שבוע הריון -19
  משקל התחלתי-74
  דואגת לגבי המשקל שלי.. האם הוא תקין? האם מסוכן ? אני עושה המון ספורט ומשתדלת לאכול בריא בהריון..? האם העלייה במשקל מוגזמת ? לא מצליחה לשלוט על זה ..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • רוני, שלום

  רחל גרנות
  16/07/2018

  שלום לך, עלית עד עכשיו כחמישה ק"ג. מה הבעיה? זה בסדר.
  רק שמרי במשך החצי השני על ארוחות מסודרות שכוללות את כל קבוצות המזון ושגם משביעות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תפריט דיאטה לכאבי ראש מתאונת דרכים
  מירב מזור
  15/07/2018

  שלום.
  היתה לי תאונת דרכים. מכה יבשה. נפלתי על הגב.
  יש לי כאבי ראש וגב תחתון. בצורה קלה. לא חזקים במיוחד.
  איזה תפריט דיאטטי יעזור להבריא מהר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מירב, שלום

  רחל גרנות
  16/07/2018

  שלום לך, צר לי, אבל אוכל לא עוזר להירפא ממכה יבשה. עקרונית, את צריכה לספק לגוף את כל קבוצות המזון ולהימנע במידת האפשר ממזונות עתירי סוכר ושומן וכמובן, ממזון מתועש.
  אולם, אין מזון מסוים שמרפא ממכות וכאבים כתוצאה מחבלות.

  תרגישי טוב

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תקיעות במשקל אחרי הורדה
  מאיה
  13/07/2018

  אני בת 25
  גובה 158 ומשקל 59-60
  לפני כשלושה חודשים התחלתי להתאמן ושיניתי תזונה וירדתי מ62 ל60
  אני עושה פעמיים שלוש בשבוע ריצה של 5 קמ והליכה (סהכ 45 דק) בשיפוע על הליכון
  ומשלבת אימוני כח 4-6 פעמים בשבוע חצי שעה
  אני רואה שינוי וחיטוב בעיקר ברגליים, ישבן וזרועות
  בבטן פחות
  ירדו לי "הצדדים" אבל עדיין לא בצורה משמעותית
  העניין הוא שהגעתי למשקל 59-60 ונתקעתי..
  גם שמתי לב שאני לא הולכת הרבה לשירותים ואני תוהה האם אני צריכה אולי לגוון יותר בירקות ופירות והאם יש צורך להוציא מהתפריט לחם/פחמימות לגמרי? מה התחליפים?
  בעקרון אני אוכלת יוגורטים עם שיבולת שועל וכפית דבש, הארוחות הגדולות כוללות חזה עוף וירקות/סנוויץ עם לחם מלא עם אבוקדו, קציצות עדשים או קינואה וכו.. בין לבין 2 פירות ביום או תמרים..
  אולי באמת להפחית בכמות פחמימות?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מאיה, שלום

  רחל גרנות
  14/07/2018

  שלום לך,
  קשה לרדת במשקלים נמוכים כמו שלך. הפער בין קלוריות נכנסות ליוצאות קטן ולכן קצב הירידה איטי. אגב, כדי לרדת ק"ג אחד אמיתי, יש צורך להיות בגירעון של 7700 קלוריות!

  מהפירוט הקצר נראה שאת אוכלת נכון. חשוב שתשתי מספיק, כ-10 כוסות ביום. שתייה מספקת מגבירה את קצב הירידה וגם עוזרת בנושא היציאות שהזכרת. חשוב שתבדקי את האכילה במשך מספר ימים. ניהול יומן אכילה הוא דרך טובה לזהות את המצבים שיתכן ואת אוכלת יותר ממה שנדמה לך. חשוב לזהות את הדברים הקטנים שאנחנו לא שמים לב אליהם, עוברים מתחת לרדאר... אין כל סיבה להוריד פחמימות. הן חשובות והן ממש לא אויב העם...
  ודבר אחרון, התאזרי בסבלנות, הירידה תגיע.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גבינה טבעונית 5% משמינה בדיאטה?
  עודף משקל
  13/07/2018

  שלום
  אין גבינה טבעונית 3% , רק 5% יש
  אפשר לאכול בדיאטה גבינה טבעונית 5%? אם אין 3%
  או כל מאכל טבעוני שהוא 5% אני מדברת על המוצרי טופו וסויה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שלום

  רחל גרנות
  13/07/2018

  שלום לך,
  הכול מותר לאכול, זה רק עניין של כמויות. אין בעיה לאכול מוצרים של 5%. ההבדל בין 5% ל3% הוא ממש מזערי.
  אם תקראי את האנרגיה (קלוריות) על גבי האריזה תיווכחי בהבדל המזערי.
  כדי לרדת במשקל וגם לשמור עליו יש לשים לב לכמויות. אני מכירה הרבה מאוד אנשים שאצלם בבית הכול דל שומן והם עם עודף. הם אוכלים הרבה דיאטה....

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שמירה על משקל תקין בהריון
  נירית
  12/07/2018

  בהריון הקודם עליתי הרבה במשקל, עכשיו שוב בהריון ומאוד רוצה למנוע את זה, אשמח לטיפים לדיאטה מאוזנת להריון. תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נירית, שלום

  רחל גרנות
  12/07/2018

  שלום לך,
  ראשית, מזל טוב. אני שמחה שאת לא רוצה לחזור על חווית העלייה במשקל כמו בהיריון הקודם. אבל, כמובן חשוב לזכור שבהיריון עולים במשקל. עלייה של 10-12 ק"ג היא בהחלט סבירה.
  כדי לשמור עליך בעצם לשמור על תזונה מאוזנת שכוללת את כל קבוצות המזון ולהפחית סוכרים פשוטים, אוכל מעובד ומתועש שעשיר בשומנים לא רצויים והרבה קלוריות. הקפידי על ארוחות מסודרות ושתיה מרובה.
  ואולי כדאי לך לפנות ליעוץ מקצועי שילווה אותך במהלך ההיריון.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עיקוב בירידה במשקל אחרי 4 חודשים
  דורית
  10/07/2018

  שלום
  אני בת 43 161 סמ
  במרץ האחרון התחלתי אימונים אינטנסיביים ברמה היומיומית ותפריט של 1500 קלוריות ביום. אני מתאמנת עם מאמן ביומיים מהשבוע ובשאר לבד
  אני מעלה מסת שריר ומצמצמת אחוזי שומן אבל המשקל יורד נורא לאט׳ עד היום- 4 חודשים אחרי. ירדתי רק 4 קילו
  אני רוצה להבין אם זה נורמאלי׳ זה מתסכל מאוד
  בלוטת התריס תקינה
  תודה רבה על ההתייחסות
  דורית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דורית, שלום

  רחל גרנות
  11/07/2018

  שלום לך,
  ראשית, הצלחת לרדת ואני בטוחה שבזכות הפעילות הגופנית ארבעת הק"ג נראים הרבה יותר. אני מבינה את האכזבה. את משקיעה הרבה מאמץ ומרגישה שהתוצאות לא עומדות ביחס ישיר למאמץ.
  כדי לבדוק אם ניתן לזרז את הירידה, יש צורך לבדוק את התפריט שלך ולראות אם יש מקום לשיפור.
  בדקי אם את שותה מספיק, כ10-12 כוסות ביום.
  האם יש יותר מדי מלח בתפריט?
  וגם לחלוקת האוכל ותכנון ארוחות יש השפעה על הירידה.
  אולי כדאי שתיגשי לאיש מקצוע כדי לבדוק את האכילה.
  וכמובן, 4 ק"ג לא הולכים ברגל... תיהני מהתוצאה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

נטייה להשמנה: כיצד לנצח את הגנטיקה?
| 11/07/2018 |
צפיות: 158
עודף משקל יכול לגרום לתחושת מסכנות וקיפוח, בעיקר אם הוא נובע מנטייה להשמנה, אך התגברות על תחושות אלה ושינוי הגישה הם המפתח לדיאטה מוצלחת
קרא עוד
תזונה וגיל המעבר: כיצד מזון משפיע על גיל המעבר?
מאת מערכת BeOK
| 07/06/2018 |
צפיות: 476
גיל המעבר הוא תקופה בלתי נמנעת שעוברת כל אישה, אך חוקרים מצאו כי מאכלים מסוימים יכולים לעכב אותו בעוד מאכלים אחרים יכולים לגרום להקדמה שלו
קרא עוד
תזונה צמחונית לילדים
| 24/05/2018 |
צפיות: 338
תזונה בריאה לילד צמחוני לא צריכה להיות מטלה קשה מדי, הקפדה על כמה כללים פשוטים תקנה נחת להורה המודאג
קרא עוד
הרעלת חלבון: נזקים בריאותיים של עודף חלבון
מאת מערכת BeOK
| 14/05/2018 |
צפיות: 513
חלבון הוא רכיב תזונתי אשר הכרחי לתפקוד הגוף. עם זאת, כמות יתרה של חלבון בשילוב מיעוט של פחמימות ושל שומנים עלול להוביל להרעלת חלבון
קרא עוד
לאכול פסטה ולשמור על המשקל
מאת מערכת BeOK
| 03/05/2018 |
צפיות: 518
דיאטה ושמירה על המשקל אינן בהכרח אומרת להפסיק לאכול את כל המאכלים האהובים, בשמירה על כמה כללים אפשר להפוך פסטה למזון על ולשלב אותה בתפריט
קרא עוד
תזונה נכונה לילד הדעתן
| 17/04/2018 |
צפיות: 554
זמן, אנרגיה ומאבקי כוחות עם הילדים, כל אלה יכולים להוביל לפשרות על התזונה של כלל בני המשפחה ושל הילד בפרט. בעזרת כמה כללים פשוטים אפשר לשמור על תפריט מסודר ובריא החיוני לבריאות הילד
קרא עוד
איך לעבור את הפסח בלי לעלות במשקל?
| 21/03/2018 |
צפיות: 499
חגים בכלל ופסח בפרט הם האתגר הקשה ביותר של שומרי הדיאטה, אך באכילה חכמה אפשר ליהנות ממאכלי החג ולא לעלות במשקל
קרא עוד
השמנת ילדים: כיצד להתנהל נכון עם ילדים עם עודף משקל?
| 07/03/2018 |
צפיות: 391
תרבות השפע מביאה עמה בעיות אכילה ויותר ויותר ילדים סובלים מעודף משקל. המשימה לדבוק בדיאטה מוטלת על כל המשפחה ולא רק על הילד
קרא עוד
לא ייאמן, אבל גם יבשת אפריקה משמינה
| 19/02/2018 |
צפיות: 289
בעיית ההשמנה החולנית אינה מטרידה את העולם המערבי בלבד, השפע הגיע לאפריקה ואיתו גם המחירים הזולים של המזון התעשייתי והעלייה במשקל של האוכלוסייה המקומית
קרא עוד
תזונה וסוג דם
| 31/01/2018 |
צפיות: 909
סוג הדם משפיע על הבריאות ועל הנטייה למחלות של כל אדם, תזונה המותאמת לסוג הדם יכולה לחזק את הגוף ולהפחית את הסיכויים לחלות במחלות
קרא עוד