גישה הוליסטית בניתוחים בריאטריים

בשנים האחרונות ממדי ההשמנה עלו ועלו וזאת למרות שכולם יודעים שבשביל לרדת במשקל צריך לשמור על תזונה נכונה ופעילות גופנית.
ד``ר אסנת רזיאל
| 053-4877813 | 22/03/2022 |
צפיות: 14,615
דירוג: 4.9 מתוך 13 הצבעות
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.9 מתוך 5
בשנים האחרונות ממדי ההשמנה עלו ועלו וזאת למרות שכולם יודעים שבשביל לרדת במשקל צריך לשמור על תזונה נכונה ופעילות גופנית.
גם אלה שעושים תזונה נכונה ופעילות גופנית, גם הם עולים במשקל, אולי בגלל כמויות גדולות של תזונה נכונה, אכילת יתר, ולפעמים לא האוכל עצמו אלא כל החטיפים, ג'אנק פוד, ניחומים למיניהם בין הארוחות הם אלה שמשמינים.
בסופו של דבר מדדי ההשמנה בארץ ובעולם עלו מאוד. חלק מהאנשים משמינים ברמה כזאת שהם נזקקים לניתוחים בריאטרים אבל גם אז, אם הם לא משנים את אורח החיים שלהם הם יכולים להשמין שוב כעבור מספר שנים ואז הם נוחלים אכזבה נוספת.
בשנים האחרונות נוספו גם תרופות להרזיה שהן מאוד יעילות כמו אוזמפיק, סקסנדה, רזין והן מיועדות להשמנת ביניים.
השינוי לאדם הוא תהליך מאוד קשה. כל אדם כבול בתת המודע שלו, בכללים של התנהגות, רגשות, מחשבות שנקבעו די מוקדם בילדות שלו והוא חוזר על אותם דפוסים במשך שנים על גבי שנים.
כאשר אדם רוצה לשנות משהו, הוא צריך קודם כל לסגל שגרה חדשה, שתסלול לו את המסלול מחדש. למשל אם רוצים לשנות תזונה צריך לכתוב איזה מצרכים צריכים שיהיו בבית, צריך לקנות אותם לפני כן, להתייעץ עם אנשי מקצוע, לחשב כמה קלוריות יש בהם וכדומה. אבל כשזה נוגע לתחום הרגשי, איך לשנות את ההתנהגות שלנו, אנשים מזלזלים בזה.
כאשר אנחנו מדברים על ירידה במשקל, לרגש יש חשיבות גדולה, להבין שאותו אדם, שאוכל בהגזמה, הרבה פעמים יש שם אלמנט רגשי, והוא לא אוכל רק בגלל הרעב, אלא כדי להרגיע תחושה של תסכול/ מבוכה/ קורבנות/ אשמה/ כעס. ישנן דרכים אחרות להפיג את אותם רגשות שלילים ולהעלות טיפה את החוסן הנפשי שלנו.

מהן יתרונות הגישה ההוליסטית?


השיטות המודרניות להעלאת חוסן נפשי והטמעה של שינויים הן לאו דווקא לשבת עם פסיכולוג אלא יכולות להיעשות מול מטפל תטא הילינג, מיינדפולנס, טיפול באמצעות חיבור לתת מודע, דמיון מודרך, או מטפל בגישת המטאיזם בגלי גמא, על ידי אימון הוליסטי שזה קאוצ'ינג שמזקק את התכונות החיוביות של האדם ומחזקו מתוך החוזקות שלו, מעצים אותו ומאפשר לו להתמיר רגשות נמוכים ביותר גבוהים.
בסופו של דבר אדם שמרגיש טוב עם עצמו, עם ערך עצמי גבוה וחוסן נפשי מסוגל להטמיע שינויים בקלות רבה יותר. לפעמים השינוי הראשון הוא ירידה במשקל אבל נלווים לו שינויים רבים בכל תחום אפשרי כמו הגשמה עצמית, מציאת זוגיות, בניית קריירה, אושר, עושר ועוד.

איך זה קורה בפועל?


כל מטופל אצלי, בין אם זה בתרופות או בניתוח בריאטרי, מופנה לאחר מכן לאנשי מקצוע בתחום הגוף והנפש. יש אנשים שפחות אוהבים לדבר אבל נעזרים בטיפולים כמו שיאצו, שזאת טכניקה שמשחררת את התת המודע.
המטרה היא בסופו של דבר להתחבר לכל אדם בצורה שמדברת אליו ומתאימה לו, ולתת תמיכה הוליסטית, כדי שהוא יוכל להתחזק ולהטמיע את השינוי לאורך זמן, וגם על הדרך לצמוח מבחינה רוחנית. ישנם מגוון מטפלים מתחומים רבים ומגוונים שאני מכירה אישית, ועובדת מולם במשך שנים, ואליהם אני מפנה. הם כוללים גם מאמני כושר מסוגים שונים, גם מטפלים אלטרנטיביים כמו שיאצו/ דיקור/ רפלקסולוגיה וכדו', וגם אנשים מהתחום היותר רגשי שזה מיינדפולנס, תטא הילינג, מטאיזם, אימון הוליסטי וכדומה. מדובר בסדרת מפגשים שדורשת זמן אך משתלמת בגדול. בסוף התהליך מתגבשת שגרה חדשה בחיים שמביאה לתוצאות מיטביות.


למי מיועדת הגישה ההוליסטית?


לכל מי שסובל מהשמנת יתר או מגורם דחק אחר שברצונו לשנות. התמיכה נותנת את הכלים להשיג את השינוי בקלות, ביעילות ולאורך זמן.


ד"ר אסנת רזיאל – כירורגית בכירה, מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה והמנהלת הרפואית של מלב"י – המרכז לטיפול בהשמנת יתר


דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם ד"ר אסנת רזיאל
מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה
טיפול רב תחומי בהשמנה כירורגית בכירה, מומחית לטיפול תרופתי להרזיה וטיפול רב תחומי בהשמנה והמנהלת הרפואית של אסיא בריאטריק - מרכז לטיפול בהשמנת יתר, אסיא מדיקל, אסותא רמת החייל

יועצים בתחום

  • ד"ר אסנת רזיאל
    ד"ר אסנת רזיאל
    טיפול רב תחומי בהשמנה כירורגית בכירה, מומחית לטיפול תרופתי להרזיה וטיפול רב תחומי בהשמנה והמנהלת הרפואית של אסיא בריאטריק - מרכז לטיפול בהשמנת יתר, אסיא מדיקל, אסותא רמת החייל... קרא עוד