דלקת צוואר רחם [Cervicitis]

דלקת צוואר הרחם היא מחלה דלקתית אשר יכולה להיגרם על ידי חיידקים, טפילים ונגיפים כשהנפוץ שבהם הוא נגיף הפפילומה האנושי
ד``ר שרגא וקסלר
| 053-4877812 | 15/04/2018 |
צפיות: 1,934
דירוג: 4.2 מתוך 4 הצבעות
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
תפקידו של צוואר הרחם בין השאר הוא לייצר ריר המגן בפני כניסת חיידקים לתוך הרחם וכן לאפשר את כניסתם רק של הזרעונים הטובים לתוך הרחם לשם הפריית הביצית.

כאשר צוואר הרחם לוקה בדלקת, הריר התקין הופך להיות חומצתי והוא מתרבה עד כי נהיה מוגלתי, עכור וצמיג.

במצב של דלקת בצוואר הרחם המוגלה המכסה את פי הצוואר לעתים מופרשת מבעד לפתח הנרתיק.

לרוב, הנשים אינן מרגישות בדלקת הצוואר. בשיחה עם הרופא מתברר שהן סובלות מכאב בטן תחתונה קל, כאב בטן ימנית עליונה, כאב ביחסי מין, צריבה במתן שתן, דימום או כתמים דמיים אחרי יחסי מין, דימום או כתמים דמייים במהלך החודש, הפרשה צהובה בכמות משתנה, צריבה וגרד בפות ואפילו בפי הטבעת וכאבי גב תחתון. לעתים מופיעות רק חלק מתלונות אלו.

כאשר מתבררים נתונים אלו לרופא, גם אז אבחנת דלקת הצוואר אינה פשוטה משום שדלקת זאת אינה מלווה בחום, האישה אינה נראית חולה, ההפרשה הנרתיקית יכולה בקלות להיות משויכת לסיבות אחרות כמו לפטרת הנרתיק, כאבי הבטן או הגב אינם חזקים במיוחד ואינם אופייניים לדלקת צוואר דווקא והדימומים – יש הרבה סיבות לכך כמו נטילת גלולות או שימוש בהתקן תוך רחמי.

בין הגורמים לדלקת צוואר הרחם ניתן למנות חיידקים הנמצאים לרוב במעיים כמו אי קולי, פרוטאוס וקְלבסיילה, חיידקי מחלות מין כמו זיבה וכלמידיה, נגיפים כמו הרפס ונגיף הפפילומה האנושי, וטפילים כמו הטריכומונס.

בעת הבדיקה הגופנית והקולפוסקופית מוצא הרופא המיומן את הממצאים הבאים:

הפרשה מוגלתית צמיגה, דימום אחרי מגע בצוואר הרחם, "פצע" או ארוזיה בצוואר הרחם, ולעתים משטחים לבנים או דמויי שיש <מוזייאקה> על צוואר הרחם.

יש לכן שאלות? היכנסו לפורומים:
פורום מחלות מין וקונדילומה
פורום דלקות והפרשות באברי המין- גברים ונשים

מהם הגורמים הזיהומיים של דלקת הצוואר?

ישנם גורמים זיהומיים שונים שיכולים לגרום לדלקת צוואר הרחם, ובהם חיידקים כמו זיבה, כלמידיה, אוריאופלסמה ומיקופלסמה, קלבסיילה פרוטיאוס ואי-קולי.

נגיפים שיכולים לגרום לדלקת הם נגיף הפפילומה האנושי – HPV והרפס – HSV. גם טפילים כמו טריכומונס וגינליס יכולים לתרום להתפתחות של דלקת בצוואר הרחם.

מהן הבעיות והסיבוכים הקשורים בדלקת בצוואר הרחם?

• גרד, הפרשה, כאב בטן, צריבה מקומית
• דלקת צוואר עלולה להתקדם אל תוך הרחם והחצוצרות ולגרום לדלקת פנים הרחם, לדלקת
החצוצרות ולבסוף לדלקת אברי האגן הפנימיים
• עקרות
• מצב טרום סרטני ומצב סרטני בצוואר הרחם

מה גורם או מעודד את התפתחות דלקת הצוואר?

אי שימוש בקונדום, מצב חיסוני נמוך, עישון, תחילת יחסי מין בגיל צעיר, מגע מיני עם בני זוג רבים, פעולה מכשירנית בצוואר הרחם ונטילת גלולות במשך זמן רב.

איך מאבחן הרופא את דלקת הצוואר?

שיחה מעמיקה עם האישה, בדיקת גופנית הכוללת הסתכלות על צוואר הרחם מבעד למרחיב הנרתיקי <ספקולום>, קולפוסקופיה, צביעת הצוואר בחומצה אצטית מדוללת, צביעת הצוואר בתמיסת יוד <לוגול>, בדיקת ההפרשה מבעד למיקרוסקופ במרפאת הרופא, שליחת דגימה לתרבית ולבדיקת PCR למחלות מין ולעתים נטילת ביופסיה.

מהי בדיקת הקולפוסקופיה?

בתחילה שימש הקולפוסקופ לבדיקת צוואר הרחם בלבד ולכן מקור שמו הוא חיבור של שתי מילים: קולפו=צואר סקופיה=הסתכלות.

הקולפוסקופ הינו מכשיר אופטי שתפקידו לאפשר הסתכלות בהגדלה על רקמות שונות. באמצעותו בודקים היום את כל אברי המין בנשים ובגברים ואת את הפה והלוע והאף והעיניים פי הטבעת ועוד.

הבדיקה אינה כרוכה בכאב ולרוב נעשית אחרי צביעת הרקמה בתמיסת חומצה אצטית מדוללת.

מהו הטיפול בדלקת צוואר הרחם?

הטיפול בדלקת צוואר הרחם הוא טיפול אנטיביוטי בהתאם לחיידקים המעורבים. הטיפול לעתים עשוי להינתן למשך מספר חודשים, תוך החלפת סוגי האנטיביוטיקה.

דרכי מניעה והפחתת הסיכון לחלות בדלקת צוואר, במחלות צוואר טרום ממאירות וממאירות ובמחלות המועברות במגע מיני
• הימנעות מעישון
• דחיית גיל התחלת יחסי מין
• בן זוג מיני יחידי
• שימוש בקונדום
• אי שימוש בגלולות למניעת הריון <בהתחשב ביעילותן הגבוהה למניעת הריון>.
• בקרת תקופתית ובדיקות לגלוי מוקדם <כמו משטח צוואר רחם – פאפ<
• חיסון נגד נגיף הפפילומה האנושי- HPV


מצבים טרום ממאירים של צוואר הרחם

עם העלייה בשכיחות דלקת צוואר, בעיקר בשל זיהום בנגיף הפפילומה האנושי – HPV, עולה שכיחות המצבים הטרום סרטניים והסרטניים בצוואר הרחם. הבשורה הטובה בעניין מצבים אלו שגם ללא טיפול הם חולפים מעצמם ברוב המקרים. במיעוט המקרים, במשך זמן רב אין נסיגה בממצאים או שישנה החמרה עד כדי התפתחות סרטן.

להדגיש שהאופי של המצבים הטרום סרטניים והמצבים הסרטניים הוא אופי הדרגתי כשברוב המקרים המצבים הסרטניים לרוב מופיעים אחרי שנים של מצבים טרום סרטניים.

לאור זאת מובנת החשיבות של ביצוע בדיקת משטח צוואר רחם <משטח פאפ> ושאר בדיקות הסקר במרווחים הראויים.

מעורבות נגיפי הפפילומה האנושי בגרימת דלקת צואר, ומחלות HPV שהן – קונדילומה, מצבים טרום סרטניים ומצבים סרטניים

עד היום זוהו כ-100 זנים של נגיף הפפילומה האנושי. זנים אלו מתחלקים לשתי קבוצות: קבוצת הנגיפים שגורמים לסרטן בסיכוי נמוך ולכן נקראים קבוצת הסיכון הנמוך להתפתחות סרטן וקבוצת הנגיפים שגורמים בסיכוי גבוה להתפתחות סרטן ולכן קרויים קבוצת הסיכון הגבוה להתפתחות סרטן.

כאשר מגיעים למומחה למחלות צוואר רחם הוא משתמש במונחים שראוי שנכירם.

אפיתל– שכבות של תאים חיצוניים אשר מצפים את צוואר הרחם. תאי האפיתל מכילים גליקוגן – סוג של רב סוכר אשר בנוי מגלוקוז.

מבחן לוגול – כדי לאתר תאי אפיתל לקויים מורחים על שכבת האפיתל תמיסת לוגול – סוג של תמיסת יוד. הגליקוגן המצוי בתאי האפיתל סופח את הצבע ומתבל גוון חום כהה. תאים לקויים מכילים כמות מעטה, אם בכלל, של גליקוגן ולכן תאים אלה אינם מקבלים את הגוון החום.

שינויים דלקתיים– כתוצאה מזיהום על ידי חיידקים או נגיפים נעשים שינויים דלקתיים בתאי האפיתל. השינויים הדלקתיים יכולים להתפתח לדיספלזיה – מצבים טרום ממאירים.

דיספלזיה – פרוש המונח הוא אבנורמליות בהתפתחות.

אטיפיה– שינויים מורפולוגיים בתאים אשר שונים מהצורה של תאים רגילים.

Carcinoma in situ – מצב מתקדם יותר מדיספלזיה, שבו נוצר סרטן מקומי, מוגבל, שלא התפשט. הכללים הבסיסיים של התפתחות התאים מופרים, והצורה והמבנה התקינים של האפיתל נהרסים ונפגמים. למרות חוסר הסדר בין שכבות האפיתל, התאים הלקויים אינם חודרים לשכבות הפנימיות יותר.

Micro invasive carcinoma – זהו מצב שהו תאי אפיתל אטיפיים חודרים לשכבות הפנימיות לעומק של עד 5 מילימטר.

CIN = Cervical Intraepithelial Neoplasia

שלוש דרגות חומרה יש במצב טרום ממאיר זה.
CIN 1 – שינויי דיספלזיה קלים mild
CIN 2 – שינויי דיספלזיה בינוניים moderate
CIN 3 – שינויי דיספלזיה חמורים severe

למצבים הטרום ממאירים הללו יש הפוטנציאל להפוך לממאירים אשר חודרים לשכבות הפנימיות ויכולים להתפשט גם לאיברים נוספים. כאשר דרגת הדיספלזיה גבוהה יותר, כך הסיכוי להתפתחות של מצב ממאיר גבוה יותר וכן הזמן להתפתחות מצב זה הוא קצר יותר.

מה גורם לשינויים אלה בצוואר הרחם?

הסיבה העיקרית לשינויים אלה בצוואר הרחם היא נוכחות של אחד מהזנים של נגיף הפפילומה האנושי. הזנים שיכולים לגרום לממאירות הם 16,18,31,33 ועוד. נוסף על כך, ישנם גורמים שיכולים לסייע לממאירות הם עישון, מערכת חיסון חלשה ונגיפי הרפס.

מה הקשר בין מצב טרום ממאיר או ממאיר של צוואר הרחם לבין הדבקות בנגיף הפפילומה האנושי?

נוכחות של נגיפי הפפילומה מהזנים שיכולים לגרום לממאירות תורמת להתפתחות של השינויים הדיספלסטיים בתאים של צוואר הרחם. משכך, הסיכון למצבים ממאירים בנוכחות של זנים אלה עומדת על 97% והסיכון בנוכחות של הזנים האחרים עומד על 3%.

כיצד בודקים את הנוכחות של הזנים של נגיף הפפילומה האנושי?

רק באמצעות שיטות של ביולוגיה מולקולרית שאחת מהן היא PCR–
Polymeraze Chain Reaction..

נכון להיום אי אפשר לזהות את הנגיפים בעזרת תרבית או מציאת נוגדנים בדם.

משמעות של HGSIL ושל LGSIL

תשובות אלה מראות את הרמה של השינויים באפיתל הרב שכבתי בעקבות נגיף הפפילומה האנושי.

High Grade Squamous Intraepithelial Lesion – HGSIL – שינויים מסוג CIN 2 ו-CIN 3 ונוכחות של עקבות של נגיף הפפילומה.
Low Grade Squamous Intraepithelial Lesion – LGSIL – שינויים מסוגCIN 1 ו-CIN 2 ונוכחות של עקבות של נגיף הפפילומה.

המשמעות של ASCUS ושל AGUS

תוצאות אלה נותנות תשובה אם ישנם שינוי בתאים שמשמעותם אינה ברורה.
ASCUS – Atypical Squamous Cells of Undetermined Significance – אלו הם שינויים בלתי ברורים בתאי האפיתל השטוחים אשר מצפים את צוואר הרחם.

AGUS – Atypical Glandular cells of Undetermined Significance – אלו הם שינויים בלתי ברורים בתאים הגלנדולריים, הבלוטיים, שמצפים את התעלה של צוואר הרחם.

שלבי הברור הרפואי של ASCUS/ AGUS

אם התוצאות מעידות על שינויים דלקתיים הטיפול כרוך בנטילת אנטיביוטיקה במקרה של זיהום חיידקי או בנטילת הורמונים במקרה של חסר הורמונלי. בכל המקרים יש לבצע קולפוסקופיה וביופסיה ובדיקת PCR HPV לאיתור נגיפי הפפילומה ולעיתים קרובות גם גרידה של תעלת צוואר הרחם ECC.

כיצד מבצעים ביופסיה לצוואר הרחם?

ביופסיה לצוואר הרחם נעשית בעזרת מכשיר הנראה כמו פינצטה או מצבט, לאחר הרדמה מקומית של צוואר הרחם. את דגימת הרקמה שמים בכלי עם פורמלין ומעבירים למעבדה לבדיקה היסטולוגית עם מיקרוסקופ. לעתים מהאזור שממנו נלקחה הביופסיה נצפה דימום שאותו עוצרים בשיטות שונות ובהן הלחמה בעזרת לייזר.

גרידה של תעלת צוואר הרחם – ECC

במקרים שבהם בבדיקת הקולפוסקופיה מאתרים נגע אשר נמשך אל התעלה הצווארית צריך לדגום את הרקמה גם בתעלת צוואר הרחם, לאחר אילחוש מקומי. הגרידה נעשית בעזרת מגרדת, את הדגימה שולחים גם כן למעבדה פתולוגית.

למאמרים נוספים של ד''ר וקסלר:
גרד בפות: וזה כל כך מגרד
כאב בחדירה? אולי זה וסטיבוליטיס
HPV: מה הקשר בין נגיף הפפילומה האנושי לסרטן?
הפרשות נרתיק – גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
קונדילומה: כל מה שצריך לדעת על יבלות באיבר המין

מהי קוניזציה?

קוניזציה היא כריתה של קטע בצורת חרוט <קונוס> מצוואר הרחם. ישנן דרכים שונות לבצע פעולה זו, אני מבצע אותה בשיטת LEEP או LLETZ, באמצעות לולאה חשמלית. פעולה זו נעשית בהרדמה מקומית ומשלים את הפעולה באידוי לייזר.

הסיכונים הכרוכים בפעולה זה הם דימומים ותגובה שלילית לחומר ההרדמה. בטווח הרחוק הפעולה יכולה לגרום לדימום ממושך ולהיצרות של צוואר הרחם וחסימתו עד להפסקת המחזור החודשי. סיבוכים נוספים יכולים להיות פגיעה בבלוטות הצוואריות אשר יכולה לגרום לעקרות ולאי ספיקת צוואר אשר עלולה לגרום להפלה טבעית של הריון בחודשים רביעי או חמישי. מנתח מנוסה יכול למנוע את רוב הסיבוכים הללו.

ד"ר שרגא וקסלר – רופא נשים ומיילד. מתמחה במחלות מין ובניתוחים פלסטיים באיבר המין

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם ד"ר שרגא וקסלר
רופא נשים בכיר
גניקולוג נשים בכיר מחלות עריה, צוואר הרחם וקונדילומה בגברים ובנשים, מנהל מכון שער לבריאות האישה והגבר

דלקות והפרשות באברי המין - גברים ונשים

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו דלקת נרתיק וצוואר הרחם, דלקת אברי האגן והפות, מחלות מין- כלמידיה, זיבה, אוראופלסמה, מיקופלסמה, טריכומונס, קונדילומה, נגיף הפפילומה האנושי [HPV] , פטרת, בקטריאל וגינוזיס, טרום סרטן באברי המין, קוניזציה, טיפולים בלייזר , קולפוסקופיה, בדיקות PCR לחיידקים ולנגיפי הפפילומה ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • אבחון קונדילמה אצל בן הזוג
  אנונימית 2019
  11/07/2019

  היי לכולם
  הבנזוג שלי היה אצל רופא עור שאיבחן אצלו קונדילומה אחרי 3 שנים.
  התור הפנוי הקרוב לעוד שלושה שבועות, האם ללכת לרפואה פרטית קודם או שזה בסדר ללכת להיבדק בעוד שלושה שבועות?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עגבת חוזרת ללא פצע
  מוני
  22/05/2019

  בשנת 2016 הופיע לי פצע באבר המין ואובחנתי כחולה עגבת קבלתי זריקות וטיפול לאחר מכן כל שנה עשיתי בדיקות
  הופיע סיפיליס AB חיובי TPHA הופיע תמיד חיובי הבנתי שברגע שהייתה עגבת זה תמיד יופיע חיובי ולעומת זה VDRL quantitative הופיע שלילי
  לפני כ3 שבועות ( 3 שנים אחרי העגבת) הופיעה פריחה בגוף נגשתי לפרופ לעור ומין שאמר שזה סוג של פטרייה ויראלית שכחתי את שמה וזה עובר בתוך חודש חודשיים ושלח אותי בכל זאת לבדיקה חוזרת לעגבת
  בתוצאות הופיע חיובי VDRL quantitative חיובי 1:16 ו
  אני אציין שלא הוופיע לי שום פצע באיבר המין יכול להיות שהעגבת חזרה ?? מה אני אעשה אני לחוץ
  תודה רפואה שלימה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • החלמה מעגבת- נשירת שיער
  רועי
  18/03/2019

  שלום דר וקסלר
  הובחנתי כחולה עגבת שלב שני ואך קיבלתי טיפול זריקות פניצילין באיכילוב .
  חלק מהתופעות טרום הטיפול הייתה נשירת שיער הן בראש והן בגבות .
  אני כבר שבוע לאחר סיום הזריקות ועדיין הנשירה בעיצומה ואף מתגברת.
  מתי להערכתך הנשירה מפסיקה ? או שהשיער חוזר לעצמו אשמח לתגובה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הפרשות משתנות אחרי קיום יחסים
  ספיר
  31/10/2018

  ההפרשות שלי משתנות אחרי קיום יחסי מין, זה תקין או שצריך ללכת לבדוק?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מריבה והפרשות לבנות מהפין
  שגיב
  28/10/2018

  אני מרגיש צריבה קלה כשאני משתין וגם יש הפרשות לבנות, אין כאבים. מה זה יכול להיות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דלקת בשתן וקיום יחסי מין
  ירון
  25/10/2018

  אפשר להידבק בדלקת בשתן מקיום יחסי מין?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • CRP גבוה חולשה נוראית נוכחות חיידק קלבסיילה נמוניה
  שירי
  22/10/2018

  שילשולים קשים עם הזעת קרות עד למצב של רעד ותחושת הלם ועילפון מלווים בדמם,לחה סמיכה חומה ודמית מלווה בכאבי סינוסיטיס קשים למעלה מחודש,חולשה נואית לחץ בבית החזה וקושי נשימתי הם מנת חלקי בחודש האחרון ,סיוט וקשה לתפקד בבדיקות נמצא CRP10וחיידק הקלבסייאלה נמוניה בשתן ולא ברור אם לא חדר לעוד אבריים,למי לפנות מה לעשות מה עובר על הגוף שלי בבקשה הנחיה ועזרה,רופאת משפחה נותנהת אנטיביוטיקה לדלקת בשתן כל חודשיים וחוזר חלילה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אוראופלזמה פרבום ובקטריאל וגינוזיס
  ליאור
  21/10/2018

  שלום ד׳ר.
  תודה על ההזדמנות להתייעץ.
  לפני מס׳ חודשים אובחנתי ע״י תסמינים ותבוננות - בבקטריאל וגינוזיס, שהתאפיינה בריח חמור מהנרתיק ותחושת גרד מפעם לפעם. קיבלתי זידובל ותוך חמישה ימים התסמינים נעלמו. לאחר תקופה התסמינים חזרו, קיבלתי שוב זידובל, בן זוגי קיבל אנטיביוטיקה ובמקביל נשלחתי לבדיקת std. מאחר ושהיתי בחו״ל לא הספקתי לבצע את הבדיקה, אלא לפני כשבוע. מאז התסמינים הופיעו שוב, ובינתיים קיבלתי תשובה שיש לי אוראופלזמה פרבום. האם יש קשר בין החיידק לבין הבקטריאל וגינוזיס? מה הטיפול המומלץ בד״כ במקרה כזה, והאם מדובר בתופעה שחולפת עם טיפול מתאים, או שמא מדובר בבעיה כרונית שאסבול ממנה תמיד?
  תודה רבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הפרשה שקופה מאיבר המין
  יורי
  21/10/2018

  אחת לכמה זמן, בלי קשר לקיום יחסי מין, יש לי הפרשה שקופה מאיבר המין. בבדיקה לזיהוי מחלות מין התוצאה לגבי אוראופלזמה לא הייתה חד משמעית. מה זה כן יכול להיות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אחרי כמה זמן לעשות את הבדיקה
  שחר
  18/10/2018

  אם אני חושש שנדבקתי במחלת מין, אחרי כמה זמן הבדיקה תהייה אמינה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
יועצים בתחום

 • ד"ר מיכאל רום
  ד"ר מיכאל רום
  בעל קליניקת RMS למתן שירות רפואה כללית ושיקומית. מומחה לרפואה פיזיקלית ושיקום העור, ובעל ניסיון עבודה עשיר במרכזים השיקומיים הנחשבים בארץ. ... קרא עוד

אולי יעניין אותך גם

תסביב האשך: מצב חירום אורולוגי
ד"ר דב אנגלשטיין
| 18/08/2019 |
צפיות: 2,795
תסביב אשך הוא מצב שבו האשך מסתובב על צירו. נוסף לכאב העז, במצב זה של תסביב זרימת הדם לאשך פוחתת, עם פגיעה בחיות ותפקוד האשך, מצב היכול להוביל להסרתו.
קרא עוד
אטקסיה: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
ד"ר סיימון ישראלי-קורן
| 13/08/2019 |
צפיות: 2,649
מה זה "אטקסיה"? ממה זה נגרם? כיצד מאבחנים אטקסיה? מהם תסמיניה העיקריים? ומה פריט המידע הכי מהותי בדרך לזיהוי ואבחון המחלה?
קרא עוד
אורטיקריה: סוגים, גורמים ודרכי טיפול
ד"ר יורם פייטלסון
| 07/08/2019 |
צפיות: 3,388
אורטיקריה גורמת להופעת פריחה, לכאבים ולתחושת אי-נוחות. בעקבות כך, החולה עלול לחוש בסטרס נפשי . סטרס זה ילווה בתחושות חרדה, עייפות כרונית ואף דיכאון. מה נחשב לטיפול האולטימטיבי עבור מחלה זו? וכיצד גורמים לגרד המציק להיעלם?
קרא עוד
סרטן השד – היום שאחרי
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 04/08/2019 |
צפיות: 788
החיים עם סרטן השד אינם נגמרים מיד עם ההחלמה. נשים צריכות לחיות עם העובדה שהמחלה בתקופת הפוגה וכי היא יכולה לשוב, חשוב ללמוד להתמודד עם הפחד
קרא עוד
פציאליס: כיצד מטפלים בשיתוק בעצב הפנים?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 29/07/2019 |
צפיות: 1,006
שיתוק של עצב הפנים מהווה הן בעיה תפקודית והן בעיה אסתטית. הכירורגיה הפלסטית מאפשרת מגוון של ניתוחים שיקומיים שמשפרים את איכות החיים של הלוקים במצב
קרא עוד
דיסליפידמיה: כשהכולסטרול הרע גובר על הכולסטרול הטוב
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 21/07/2019 |
צפיות: 612
דיסליפידמיה היא מצב שבו יש רמות לא תקינות של שומנים בדם. כדי להימנע ממצב זה, יש לאכול אוכל בריא ולהימנע מאוכל רווי שומן
קרא עוד
Temporal Arteritis: כיצד מטפלים בדלקת עורק הרקה?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 11/07/2019 |
צפיות: 590
דלקת עורק הרקה היא מחלה מסוכנת שיכולה לגרום לסיבוכים קשים כמו שבץ, עיוורון ומפרצת באבי העורקים. מה הם תסמיני הדלקת? כיצד ניתן לאבחן? ומדוע אסור להזניח את הטיפול בה?
קרא עוד
מחלת רעד: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 02/07/2019 |
צפיות: 667
רעד ראשוני הוא מחלה המאופיינת ברעידות קלות באזורי גוף שונים. המחלה אינה גורמת לבעיות בריאותיות, אך יכולה להשפיע על איכות החיים
קרא עוד
תסמונת מרפן: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 01/07/2019 |
צפיות: 541
תסמונת מרפן היא הפרעה גנטית אשר גורמת לנזקים גופניים רבים בעיניים, בכלי הדם ובמבנה השלד. בטיפול נכון החולים במחלה יכולים לחיות חיים ארוכים ומלאים
קרא עוד
דלקת העצם: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 26/06/2019 |
צפיות: 491
אוסטאומיאליטיס היא מחלה זיהומית אשר פוגעת בעצם וברקמה המקיפה אותה. המחלה תוקפת הן ילדים והן מבוגרים, והיא יכולה להשפיע על המבנה ועל התפקוד של העצם
קרא עוד