דלקת צוואר רחם [Cervicitis]

דלקת צוואר הרחם היא מחלה דלקתית אשר יכולה להיגרם על ידי חיידקים, טפילים ונגיפים כשהנפוץ שבהם הוא נגיף הפפילומה האנושי
| 053-4877812 | 15/04/2018 |
צפיות: 150
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
תפקידו של צוואר הרחם בין השאר הוא לייצר ריר המגן בפני כניסת חיידקים לתוך הרחם וכן לאפשר את כניסתם רק של הזרעונים הטובים לתוך הרחם לשם הפריית הביצית.

כאשר צוואר הרחם לוקה בדלקת, הריר התקין הופך להיות חומצתי והוא מתרבה עד כי נהיה מוגלתי, עכור וצמיג.

במצב של דלקת בצוואר הרחם המוגלה המכסה את פי הצוואר לעתים מופרשת מבעד לפתח הנרתיק.

לרוב, הנשים אינן מרגישות בדלקת הצוואר. בשיחה עם הרופא מתברר שהן סובלות מכאב בטן תחתונה קל, כאב בטן ימנית עליונה, כאב ביחסי מין, צריבה במתן שתן, דימום או כתמים דמיים אחרי יחסי מין, דימום או כתמים דמייים במהלך החודש, הפרשה צהובה בכמות משתנה, צריבה וגרד בפות ואפילו בפי הטבעת וכאבי גב תחתון. לעתים מופיעות רק חלק מתלונות אלו.

כאשר מתבררים נתונים אלו לרופא, גם אז אבחנת דלקת הצוואר אינה פשוטה משום שדלקת זאת אינה מלווה בחום, האישה אינה נראית חולה, ההפרשה הנרתיקית יכולה בקלות להיות משויכת לסיבות אחרות כמו לפטרת הנרתיק, כאבי הבטן או הגב אינם חזקים במיוחד ואינם אופייניים לדלקת צוואר דווקא והדימומים – יש הרבה סיבות לכך כמו נטילת גלולות או שימוש בהתקן תוך רחמי.

בין הגורמים לדלקת צוואר הרחם ניתן למנות חיידקים הנמצאים לרוב במעיים כמו אי קולי, פרוטאוס וקְלבסיילה, חיידקי מחלות מין כמו זיבה וכלמידיה, נגיפים כמו הרפס ונגיף הפפילומה האנושי, וטפילים כמו הטריכומונס.

בעת הבדיקה הגופנית והקולפוסקופית מוצא הרופא המיומן את הממצאים הבאים:

הפרשה מוגלתית צמיגה, דימום אחרי מגע בצוואר הרחם, "פצע" או ארוזיה בצוואר הרחם, ולעתים משטחים לבנים או דמויי שיש <מוזייאקה> על צוואר הרחם.

יש לכן שאלות? היכנסו לפורומים:
פורום מחלות מין וקונדילומה
פורום דלקות והפרשות באברי המין- גברים ונשים

מהם הגורמים הזיהומיים של דלקת הצוואר?

ישנם גורמים זיהומיים שונים שיכולים לגרום לדלקת צוואר הרחם, ובהם חיידקים כמו זיבה, כלמידיה, אוריאופלסמה ומיקופלסמה, קלבסיילה פרוטיאוס ואי-קולי.

נגיפים שיכולים לגרום לדלקת הם נגיף הפפילומה האנושי – HPV והרפס – HSV. גם טפילים כמו טריכומונס וגינליס יכולים לתרום להתפתחות של דלקת בצוואר הרחם.

מהן הבעיות והסיבוכים הקשורים בדלקת בצוואר הרחם?

• גרד, הפרשה, כאב בטן, צריבה מקומית
• דלקת צוואר עלולה להתקדם אל תוך הרחם והחצוצרות ולגרום לדלקת פנים הרחם, לדלקת
החצוצרות ולבסוף לדלקת אברי האגן הפנימיים
• עקרות
• מצב טרום סרטני ומצב סרטני בצוואר הרחם

מה גורם או מעודד את התפתחות דלקת הצוואר?

אי שימוש בקונדום, מצב חיסוני נמוך, עישון, תחילת יחסי מין בגיל צעיר, מגע מיני עם בני זוג רבים, פעולה מכשירנית בצוואר הרחם ונטילת גלולות במשך זמן רב.

איך מאבחן הרופא את דלקת הצוואר?

שיחה מעמיקה עם האישה, בדיקת גופנית הכוללת הסתכלות על צוואר הרחם מבעד למרחיב הנרתיקי <ספקולום>, קולפוסקופיה, צביעת הצוואר בחומצה אצטית מדוללת, צביעת הצוואר בתמיסת יוד <לוגול>, בדיקת ההפרשה מבעד למיקרוסקופ במרפאת הרופא, שליחת דגימה לתרבית ולבדיקת PCR למחלות מין ולעתים נטילת ביופסיה.

מהי בדיקת הקולפוסקופיה?

בתחילה שימש הקולפוסקופ לבדיקת צוואר הרחם בלבד ולכן מקור שמו הוא חיבור של שתי מילים: קולפו=צואר סקופיה=הסתכלות.

הקולפוסקופ הינו מכשיר אופטי שתפקידו לאפשר הסתכלות בהגדלה על רקמות שונות. באמצעותו בודקים היום את כל אברי המין בנשים ובגברים ואת את הפה והלוע והאף והעיניים פי הטבעת ועוד.

הבדיקה אינה כרוכה בכאב ולרוב נעשית אחרי צביעת הרקמה בתמיסת חומצה אצטית מדוללת.

מהו הטיפול בדלקת צוואר הרחם?

הטיפול בדלקת צוואר הרחם הוא טיפול אנטיביוטי בהתאם לחיידקים המעורבים. הטיפול לעתים עשוי להינתן למשך מספר חודשים, תוך החלפת סוגי האנטיביוטיקה.

דרכי מניעה והפחתת הסיכון לחלות בדלקת צוואר, במחלות צוואר טרום ממאירות וממאירות ובמחלות המועברות במגע מיני
• הימנעות מעישון
• דחיית גיל התחלת יחסי מין
• בן זוג מיני יחידי
• שימוש בקונדום
• אי שימוש בגלולות למניעת הריון <בהתחשב ביעילותן הגבוהה למניעת הריון>.
• בקרת תקופתית ובדיקות לגלוי מוקדם <כמו משטח צוואר רחם – פאפ<
• חיסון נגד נגיף הפפילומה האנושי- HPV


מצבים טרום ממאירים של צוואר הרחם

עם העלייה בשכיחות דלקת צוואר, בעיקר בשל זיהום בנגיף הפפילומה האנושי – HPV, עולה שכיחות המצבים הטרום סרטניים והסרטניים בצוואר הרחם. הבשורה הטובה בעניין מצבים אלו שגם ללא טיפול הם חולפים מעצמם ברוב המקרים. במיעוט המקרים, במשך זמן רב אין נסיגה בממצאים או שישנה החמרה עד כדי התפתחות סרטן.

להדגיש שהאופי של המצבים הטרום סרטניים והמצבים הסרטניים הוא אופי הדרגתי כשברוב המקרים המצבים הסרטניים לרוב מופיעים אחרי שנים של מצבים טרום סרטניים.

לאור זאת מובנת החשיבות של ביצוע בדיקת משטח צוואר רחם <משטח פאפ> ושאר בדיקות הסקר במרווחים הראויים.

מעורבות נגיפי הפפילומה האנושי בגרימת דלקת צואר, ומחלות HPV שהן – קונדילומה, מצבים טרום סרטניים ומצבים סרטניים

עד היום זוהו כ-100 זנים של נגיף הפפילומה האנושי. זנים אלו מתחלקים לשתי קבוצות: קבוצת הנגיפים שגורמים לסרטן בסיכוי נמוך ולכן נקראים קבוצת הסיכון הנמוך להתפתחות סרטן וקבוצת הנגיפים שגורמים בסיכוי גבוה להתפתחות סרטן ולכן קרויים קבוצת הסיכון הגבוה להתפתחות סרטן.

כאשר מגיעים למומחה למחלות צוואר רחם הוא משתמש במונחים שראוי שנכירם.

אפיתל– שכבות של תאים חיצוניים אשר מצפים את צוואר הרחם. תאי האפיתל מכילים גליקוגן – סוג של רב סוכר אשר בנוי מגלוקוז.

מבחן לוגול – כדי לאתר תאי אפיתל לקויים מורחים על שכבת האפיתל תמיסת לוגול – סוג של תמיסת יוד. הגליקוגן המצוי בתאי האפיתל סופח את הצבע ומתבל גוון חום כהה. תאים לקויים מכילים כמות מעטה, אם בכלל, של גליקוגן ולכן תאים אלה אינם מקבלים את הגוון החום.

שינויים דלקתיים– כתוצאה מזיהום על ידי חיידקים או נגיפים נעשים שינויים דלקתיים בתאי האפיתל. השינויים הדלקתיים יכולים להתפתח לדיספלזיה – מצבים טרום ממאירים.

דיספלזיה – פרוש המונח הוא אבנורמליות בהתפתחות.

אטיפיה– שינויים מורפולוגיים בתאים אשר שונים מהצורה של תאים רגילים.

Carcinoma in situ – מצב מתקדם יותר מדיספלזיה, שבו נוצר סרטן מקומי, מוגבל, שלא התפשט. הכללים הבסיסיים של התפתחות התאים מופרים, והצורה והמבנה התקינים של האפיתל נהרסים ונפגמים. למרות חוסר הסדר בין שכבות האפיתל, התאים הלקויים אינם חודרים לשכבות הפנימיות יותר.

Micro invasive carcinoma – זהו מצב שהו תאי אפיתל אטיפיים חודרים לשכבות הפנימיות לעומק של עד 5 מילימטר.

CIN = Cervical Intraepithelial Neoplasia

שלוש דרגות חומרה יש במצב טרום ממאיר זה.
CIN 1 – שינויי דיספלזיה קלים mild
CIN 2 – שינויי דיספלזיה בינוניים moderate
CIN 3 – שינויי דיספלזיה חמורים severe

למצבים הטרום ממאירים הללו יש הפוטנציאל להפוך לממאירים אשר חודרים לשכבות הפנימיות ויכולים להתפשט גם לאיברים נוספים. כאשר דרגת הדיספלזיה גבוהה יותר, כך הסיכוי להתפתחות של מצב ממאיר גבוה יותר וכן הזמן להתפתחות מצב זה הוא קצר יותר.

מה גורם לשינויים אלה בצוואר הרחם?

הסיבה העיקרית לשינויים אלה בצוואר הרחם היא נוכחות של אחד מהזנים של נגיף הפפילומה האנושי. הזנים שיכולים לגרום לממאירות הם 16,18,31,33 ועוד. נוסף על כך, ישנם גורמים שיכולים לסייע לממאירות הם עישון, מערכת חיסון חלשה ונגיפי הרפס.

מה הקשר בין מצב טרום ממאיר או ממאיר של צוואר הרחם לבין הדבקות בנגיף הפפילומה האנושי?

נוכחות של נגיפי הפפילומה מהזנים שיכולים לגרום לממאירות תורמת להתפתחות של השינויים הדיספלסטיים בתאים של צוואר הרחם. משכך, הסיכון למצבים ממאירים בנוכחות של זנים אלה עומדת על 97% והסיכון בנוכחות של הזנים האחרים עומד על 3%.

כיצד בודקים את הנוכחות של הזנים של נגיף הפפילומה האנושי?

רק באמצעות שיטות של ביולוגיה מולקולרית שאחת מהן היא PCR–
Polymeraze Chain Reaction..

נכון להיום אי אפשר לזהות את הנגיפים בעזרת תרבית או מציאת נוגדנים בדם.

משמעות של HGSIL ושל LGSIL

תשובות אלה מראות את הרמה של השינויים באפיתל הרב שכבתי בעקבות נגיף הפפילומה האנושי.

High Grade Squamous Intraepithelial Lesion – HGSIL – שינויים מסוג CIN 2 ו-CIN 3 ונוכחות של עקבות של נגיף הפפילומה.
Low Grade Squamous Intraepithelial Lesion – LGSIL – שינויים מסוגCIN 1 ו-CIN 2 ונוכחות של עקבות של נגיף הפפילומה.

המשמעות של ASCUS ושל AGUS

תוצאות אלה נותנות תשובה אם ישנם שינוי בתאים שמשמעותם אינה ברורה.
ASCUS – Atypical Squamous Cells of Undetermined Significance – אלו הם שינויים בלתי ברורים בתאי האפיתל השטוחים אשר מצפים את צוואר הרחם.

AGUS – Atypical Glandular cells of Undetermined Significance – אלו הם שינויים בלתי ברורים בתאים הגלנדולריים, הבלוטיים, שמצפים את התעלה של צוואר הרחם.

שלבי הברור הרפואי של ASCUS/ AGUS

אם התוצאות מעידות על שינויים דלקתיים הטיפול כרוך בנטילת אנטיביוטיקה במקרה של זיהום חיידקי או בנטילת הורמונים במקרה של חסר הורמונלי. בכל המקרים יש לבצע קולפוסקופיה וביופסיה ובדיקת PCR HPV לאיתור נגיפי הפפילומה ולעיתים קרובות גם גרידה של תעלת צוואר הרחם ECC.

כיצד מבצעים ביופסיה לצוואר הרחם?

ביופסיה לצוואר הרחם נעשית בעזרת מכשיר הנראה כמו פינצטה או מצבט, לאחר הרדמה מקומית של צוואר הרחם. את דגימת הרקמה שמים בכלי עם פורמלין ומעבירים למעבדה לבדיקה היסטולוגית עם מיקרוסקופ. לעתים מהאזור שממנו נלקחה הביופסיה נצפה דימום שאותו עוצרים בשיטות שונות ובהן הלחמה בעזרת לייזר.

גרידה של תעלת צוואר הרחם – ECC

במקרים שבהם בבדיקת הקולפוסקופיה מאתרים נגע אשר נמשך אל התעלה הצווארית צריך לדגום את הרקמה גם בתעלת צוואר הרחם, לאחר אילחוש מקומי. הגרידה נעשית בעזרת מגרדת, את הדגימה שולחים גם כן למעבדה פתולוגית.

למאמרים נוספים של ד''ר וקסלר:
גרד בפות: וזה כל כך מגרד
כאב בחדירה? אולי זה וסטיבוליטיס
HPV: מה הקשר בין נגיף הפפילומה האנושי לסרטן?
הפרשות נרתיק – גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
קונדילומה: כל מה שצריך לדעת על יבלות באיבר המין

מהי קוניזציה?

קוניזציה היא כריתה של קטע בצורת חרוט <קונוס> מצוואר הרחם. ישנן דרכים שונות לבצע פעולה זו, אני מבצע אותה בשיטת LEEP או LLETZ, באמצעות לולאה חשמלית. פעולה זו נעשית בהרדמה מקומית ומשלים את הפעולה באידוי לייזר.

הסיכונים הכרוכים בפעולה זה הם דימומים ותגובה שלילית לחומר ההרדמה. בטווח הרחוק הפעולה יכולה לגרום לדימום ממושך ולהיצרות של צוואר הרחם וחסימתו עד להפסקת המחזור החודשי. סיבוכים נוספים יכולים להיות פגיעה בבלוטות הצוואריות אשר יכולה לגרום לעקרות ולאי ספיקת צוואר אשר עלולה לגרום להפלה טבעית של הריון בחודשים רביעי או חמישי. מנתח מנוסה יכול למנוע את רוב הסיבוכים הללו.

ד"ר שרגא וקסלר – רופא נשים ומיילד. מתמחה במחלות מין ובניתוחים פלסטיים באיבר המין

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

דלקות והפרשות באברי המין- גברים ונשים

הפורום עוסק בהפרשות מהנרתיק ומהפין, בדלקת נרתיק וצואר, בדלקת אברי האגן והפות, במחלות מין- כלמידיה, זיבה, אוראופלסמה, מיקופלסמה, טריכומונס, קונדילומה, נגיף הפפילומה האנושי [HPV] , פטרת, בקטריאל וגינוזיס, טרום סרטן באברי המין, קוניזציה, טיפולים בלייזר , קולפוסקופיה, בדיקות PCR לחיידקים ולנגיפי הפפילומה.
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • נזילות לא ברורות מאיבר המין
  ירון
  18/04/2018

  שאלה לגבי בני בן ה-20, מזה מספר חודשים מתלונן על דליפה מאיבר מינו, הלכנו לאורולוג, עשינו את כל הבדיקות כולל\MRI
  לכל הגוף, הבדיקות לא העלו דבר, גם לא הבדיקות של שלפוחית השתן,
  חשבתי שאולי יש לו טפטוף של נוזל הזרע, האם זה נשמע הגיוני?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דליפה

  ד''ר שרגא וקסלר
  18/04/2018

  ראוי לראות את תוצאות בדיקת STD PCR ל 7 מחלות מין

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פטריה בקטנה לפני מחזור
  לי
  17/04/2018

  שלום רב. אני בת 36 ולאחרונה מופיע לי פטריה וזה קורה הרוב שבוע-שבוע וחצי לפני מחזור. לא משהו רציני אבל עדיין מציק. אין הרבה הפרשות. רק שהרופא בדק הוא ראה קצת בפנים. אני לא רוצה כל הזמן נרות ומשחות. מה ניתן לעשות לדעתך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פטריה

  ד''ר שרגא וקסלר
  18/04/2018

  קודם כל לעשות תרבית לאבחון גורם ההפרשה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ריח של שתן מההפרשות
  נילי
  17/04/2018

  האם זה הגיוני שלהפרשות יש ריח של שתן?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ריח

  ד''ר שרגא וקסלר
  18/04/2018

  לא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הרפס בפות פעם ראשונה
  נטע
  12/04/2018

  שלום,
  1. האם משחת זובירקס של השפתיים מתאימה גם לאיבר המין? פשוט זה מה שנתנו לי בבית מרקחת אבל בעלון מצויין מפורשות לא בעיניים ובאיבר המין.
  2. 3 ימים אחרי שזה התפרץ ביצעתי בדיקות דם. האם התוצאות יהיו מהיימנות אם אכן מדובר בהרפס?כלומר יכול להיות שהתוצאות יהיו שליליות אבל זה יהיה הרפס?
  3. האם סביר שנדבקתי מהרפס בעקבות מגע של רוק על איבר המין? לא קיימתי יחסים רגילים ולא אוראלים עם בחור אבל הוא כן שם לי רוק שלו על האיבר. לפני זה לא קיימתי שום סוג של יחסים כבר שנה פלוס וההרפס יצא שבוע אחרי המגע של הרוק.
  4. תוך כמה זמן צפוי לראות שיפור? לקחתי כדורים 48 שעות אחרי שהתחיל הכאב
  5.כמה זמן עד שמגיעות תוצאות הבדיקת דם
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הרפס

  ד''ר שרגא וקסלר
  16/04/2018

  רוק אינו מדבק והקלה עשויה להופיע גם אחרי 10 ימים ויותר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מידע על הקשר בין HPV ו סרטן
  ד``ר שרגא וקסלר
  14/03/2018

  תשובה לשאלה שנשאלתי: נגיף הפפילומה [HPV] נמצא ב 99% ממקרי סרטן צוואר הרחם, הוא נמצא בכ- 90% ממקרי סרטן פי הטבעת, בגברים ובנשים, הוא נמצא בכ- 70% מהנשים עם סרטן בנרתיק [וגינה], הוא נמצא בכ 50% ממקרי סרטן הפין, הוא נמצא בכ- % 40 מסרטן הפות והוא נמצא בכ – 40% ממקרי סרטן הפה והלוע. זן הנגיף הנפוץ ברוב רובם של מקרים אלו הוא HPV 16.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קונדילומה וסרטן

  ד''ר שרגא וקסלר
  15/03/2018

  רוב גידולי הקונדילומה לא מתפתחים לסרטן. אבל הנה ציטוט ממאמרים המראים את הקשר בין קונדילומה לבין סרטן: Genital warts seem to be transmitted primarily by sexual
  contact and are predominant in populations of high sexual
  promiscuity. In contrast to common warts, condylomata
  may become malignant (although rarely), and there exist a
  number of clinical observations on malignant transition of
  this tumor (3, 4, 7, 9-11, 15, 17). In particular, penile
  carcinomas have been observed to develop within or at a
  site of condylomata acuminata (2, 16, 18).
  הציטוט לקוח מהמאמר הבא:
  Cancer Res 197636:794.

  Harald zur Hausen

  Condylomata Acuminata and Human Genital Cancer

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קונדילומה וסרטן

  ד''ר שרגא וקסלר
  15/03/2018

  Genital warts seem to be transmitted primarily by sexual
  contact and are predominant in populations of high sexual
  promiscuity. In contrast to common warts, condylomata
  may become malignant (although rarely), and there exist a
  number of clinical observations on malignant transition of
  this tumor (3, 4, 7, 9-11, 15, 17). In particular, penile
  carcinomas have been observed to develop within or at a
  site of condylomata acuminata (2, 16, 18).

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קונדילומה וסרטן

  ד''ר שרגא וקסלר
  15/04/2018

  נכון רק בודדים מפתחים סרטן

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צריבה בהטלת שתן - האם דלקת?
  אוריה
  12/04/2018

  כבר כמה ימים צורב לי כשאני מטיל שתן. האם זה בהכרח דלקת?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צריבה

  ד''ר שרגא וקסלר
  15/04/2018

  לא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עזרה בבקשה האם קונדילומה?
  לחוץ
  10/03/2018

  הייתי אצל שלושה רופאים עור וטוענים שזה לא.

  קונדילומה מזה יכול להיות ואיך אפשר לטפל בזה


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם זה קונדילומה

  ד''ר שרגא וקסלר
  11/03/2018

  לשם אבחון יש צורך בקולפוסקופיה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם זה קונדילומה

  ד''ר שרגא וקסלר
  15/03/2018

  הקולפוסקופ היא מכשיר אופטי המאפשר לראות ביתר דיוק ובהגדלה אחרי צביעה. באמצעות הקולפוסקופ אפשר לבדוק כל אבר בגוף ולאו דווקא את צוואר הרחם. יש רופאי עור שלא מסתפקים בהסתכלות בעין טובה ומשתמשים בזכוכית מגדלת המגדילה פי 2. הקולפוסקופ מאפשר לראות בהגדלה גבוהה יותר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מדוע חשוב להשתמש בקולפוסקופ לאבחון קונדילומה

  ד''ר שרגא וקסלר
  15/03/2018

  ציטוט מאתר של מרכז רפואי מאד נחשב בעולם - MAYO CLINIC
  Genital warts may be so small and flat that they can't be seen with the naked eye

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פצעי קונדילומה - רק על הכיפה?
  אבי
  18/02/2018

  האם פצעים של קונדילומה הם רק על הכיפה או שהם יכולים להיות גם על הפין עצמו? אם לא אז מה זה יכול להיות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פצעי קונדילומה

  ד''ר שרגא וקסלר
  18/02/2018

  קונדילומה יכולה להיות על כל אברי המין ובתוכם וכן בפה בלוע באף ובעינים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פצעי קונדילומה

  ד''ר שרגא וקסלר
  15/03/2018

  התשובה אינה מלחיצה. היא עונה לשאלה ומרחיבה כדי שידעו שיש לבדוק אברים נוספים במקרה של קונדילומה באבר המין.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מדוע חשוב לבדוק פה ולוע במקרה של קונדילומה באברי המין

  ד''ר שרגא וקסלר
  15/03/2018

  ציטוט מאתר של מרכז רפואי שמאד נחשב בעולם - MAYO CLINIC
  Genital warts can also develop in the mouth or throat of a person who has had oral sexual contact with an infected person

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • סכנה בכניסת צואה לנרתיק
  אסתי
  10/04/2018

  מה הסיכון הקיים בכניסה של צואה לנרתיק בניגוב? ניקיתי טוב טוב אבל אני חוששת מזיהום...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צואה בנרתיק

  ד''ר שרגא וקסלר
  10/04/2018

  בכוון ניגוב נכון [מקדימה לכוון אחור] אין מקום לדאגה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גרד מתמשך לאחר קיום יחסי מין
  מיטל
  08/04/2018

  מיד לאחר קיום היחסים התחיל לי גרד בפות, עברו מאז יותר מ-24 שעות ועדיין מגרד. אין שינוי בהפרשות. ממה זה נובע?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גרד

  ד''ר שרגא וקסלר
  08/04/2018

  יש כמה סיבות כמו כינת הערווה, חיידקים, נגיפים ועוד ולכן מציע שתפני לרופא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

קונדילומה: כל מה שצריך לדעת על יבלות באיבר המין
| 04/04/2018 |
צפיות: 506
קונדילומה היא מחלת מין הגורמת לגידולים בעור. המחלה מדבקת מאוד וללא טיפול נכון היא יכולה לגרום לסוגים שונים של סרטן
קרא עוד
הפרשות נרתיק – גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
| 27/03/2018 |
צפיות: 564
שינויים במאפיינים של הפרשות מהנרתיק כמו מרקם, צבע וריח, יכולים להעיד על בעיות ועל דלקות כמו זיהום פטרייתי (קנדידה) וזיהום נרתיקי מחיידקים או מטפילים
קרא עוד
מיפוי שומות דיגיטלי: זיהוי מוקדם של מלנומה
| 26/03/2018 |
צפיות: 559
מלנומה הוא הסוג המסוכן ביותר של סרטן העור. מיפוי שומות לזיהוי מוקדם של מלנומה הכרחי להחלמה מהמחלה
קרא עוד
סרטן העין: סוגים, תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 25/03/2018 |
צפיות: 451
סרטן העין הוא שם כולל של כמה גידולים ממאירים באזורים שונים של העין. סרטן העין משבש את יכולת הראייה ויכול לשלוח גרורות לאיברים אחרים בגוף
קרא עוד
פיסורה: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 18/03/2018 |
צפיות: 498
פיסורה היא סדק בעור סביב פי הטבעת. מצב זה מתאפיין בצריבה, בכאבים בזמן יציאה ובתחושת אי נוחות כללית
קרא עוד
רדיוכירורגיה סטריאוטקטית: מטרת הניתוח, הליך הניתוח וגורמי סיכון
מאת מערכת BeOK
| 15/03/2018 |
צפיות: 265
רדיוכירורגיה סטריאוטקטית היא שיטה המטפלת בגידולים סרטניים ממוקדים בעיקר במוח, בראש ובצוואר. שיטה זו אינה כרוכה בחתך של הגוף והיא ידועה ברמות הדיוק שלה
קרא עוד
טיפול בהפרעות בתפקוד המיני אצל גברים – יש לזה פתרון יעיל
| 12/03/2018 |
צפיות: 357
הפרעות בתפקוד המיני יכולות להיגרם בשל מגוון הפרעות גופניות ופסיכולוגיות. בין ההפרעות הגופניות ניתן למנות בין השאר את : עישון טבק, מחלת הסוכרת, בעיות לב וכלי דם ובעיות הורמונליות. ישנן מגוון שיטות לטיפול בבעיה וכך אפשר להמשיך לנהל חיי מין מלאים ומספקים
קרא עוד
HPV: מה הקשר בין נגיף הפפילומה האנושי לסרטן?
| 11/03/2018 |
צפיות: 269
HPV הוא נגיף אשר עובר גם בקיום יחסי מין ולא רק, והוא יכול לגרום להתפתחות של גידולים סרטניים, כמו סרטן צוואר הרחם, סרטן פי הטבעת וסרטן הלוע וחלל הפה
קרא עוד
ביופסיה של בלוטת הרוק: הכנה להליך ופירוש תוצאות
מאת מערכת BeOK
| 06/03/2018 |
צפיות: 274
ביופסיה של בלוטות הרוק הוא הליך רפואי המתבצע במקרים של דלקות או חשד לזיהומים בבלוטת הרוק
קרא עוד
דלקת הנרתיק והפות: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 04/03/2018 |
צפיות: 413
דלקת הנרתיק והפות היא תופעה נפוצה וכמעט כל אישה תסבול ממנה במהלך חייה. הסיבות להתפרצות הדלקת יכולות להיות פטרייה, טפילים, נגיפים והיגיינה לקויה
קרא עוד