פתולוגיה של הגפיים : מהן המחלות הכי נפוצות?

פתולוגיות של גפיים הן מחלות שמתבטאות בגפיים תחתונות ועליונות בצורה של כאב, חוסר גמישות והפרעה בתפקוד יומיומי. המביאות למצבים אלו הן טראומות (גם לאחר זמן), דלקות מכל סוג, הרגלי תנוחה, חוסר פעילות פיזי, ועוד. במאמר ניתן לראות איך שיטת דיקור נוירו-סנסורית יכולה לסייע בנושא.
מאת ד"ר יגאל ויסמן
| 12/09/2019 |
צפיות: 11,023
דירוג: 4.8 מתוך 7 הצבעות
התקבלו 7 דירוגים בציון ממוצע 4.8 מתוך 5

פתולוגיות של גפיים תחתונות


לרוב למחלות שקשורות לפתולוגיה בגפיים התחתונות קיימת תופעה מקדימה. תופעה זו היא בעיות כרוניות בגב התחתון. המחלות השכיחות ביותר הן:
1)נוירומה על שם מורטון – בתופעה זו נוצרת התעבות ברווח שמצוי בין עצמות המסרק אשר בכף הרגל. התסמין הבולט ביותר של מחלה זו הוא כאב חד בזמן דריכה שמתחזק בעת העברת המשקל לחלקה הקדמי של כף הרגל. הגורם למחלה זו אינו ידוע, אך התגלה כי נעילת נעליים שלהן יש עקב גבוה עלולות להוביל להחמרה במצב. לרוב, הכאב מתמקד באצבע השלישית והרביעית ברגל והוא מופיע בפתאומיות במהלך הליכה. מצב זה מפריע לשגרה וגורם לאי נוחות ולכאבים רבים.
2)דורבן (Plantar Fasciitis) – מחלת החיתולית הכפית, או בשמה העממי – דורבן, זו בליטה של רקמה מחודדת וקשה שנמצאת בחלקו התחתון של העקב, ומובילה לכאבים עזים באזור בזמן הליכה ועמידה. תופעה זו נגרמת כתוצאה מדלקת שמקורה בחלק התחתון של העקב. דלקת זו מקורה בקרעים שנוצרים ברקמה הנמתחת וגורמים לנזק. נזק זה נובע מעמידה ממושכת או מפעילות ספורטיבית אינטנסיבית. מחלה זו נחשבת לאחת הפציעות השכיחות באזור כף הרגל.

היכנסו כבר עכשיו לפורום להתייעצות בנוגע לדיקור נוירו- סנסורי
פורום טיפול בכאב ואלרגיות- דיקור נוירו סנסורי

פתולוגיות של גפיים עליונות


מחלות שקשורות לפתולוגיה בגפיים העליונות נובעות, לרוב, מבעיה נוירולוגית נלווית, טראומה שנגרמה לאזור הפצוע או דלקת סמויה. המחלות הנפוצות ביותר הן:
• תסמונת התעלה הקרפלית (תסמונת מנהרת שורש כף היד) – תסמונת זו מתבטאת בכאב עוצמתי ותחושות חוזרות של עקצוץ ונימול באזורי האצבעות וכף היד. מדובר בתחושות הדרגתיות, שמתחזקות בשעות הלילה. תופעה זו שכיחה יותר בקרב נשים. ישנם מקרים בהם קיים גורם נסתר שעלול להחמיר את תדירות הנימולים והוא עיוות של עמוד השדרה בגב העליון.
• מגבלה בתנועות מפרק הכתף – מפרק הכתף האנושי יכול לנוע בטווח של כ- 360 מעלות. הרקמות הרכות עלולות להגביל את תנועת הכתף כאשר נגרמת טראומה בעקבות פציעה או מתפתחת דלקת סמויה באזור.
• קרע בגיד מפרק הכתף – לרוב, תופעה זו נגרמת כתוצאה מטראומה בעקבות פציעה.
• מרפק גולף ומרפק טניס – תסמונות אלו מקורן בתהליכים ניווניים שעשויים להוביל לקרעים מיקרוסקופיים ברקמת הגיד של השריר. הן יכולות לנבוע גם משימוש יתר במרפק.
טיפול באמצעות דיקור ניורו–סנסורי

שיטת דיקור זו מבוססת על שאיפתו ויכולתו של גוף האדם להגיע לאיזון. יכולת זו מאפשרת טיפול מעמיק בגורם המחלה ולא רק לטפל בתסמינים ולהתמקד בשיכוך כאבים בלבד.

בעזרת שיטת דיקור זו ניתן לקבל משוב מהגוף עצמו. זה נעשה באמצעות גירוי חיצוני באזורים מסויימים בגוף שמוביל לאיתות פנימי של הגוף, וכך האדם מגיב לא רק לנקודת הגירוי הספציפית, אלא מוביל את המטפל ישירות אל המנגנון שנפגע ואל האיבר הרלוונטי הספציפי.

אולי יעניין אתכם גם:
פשטה שרועה: סגולות רפואיות ותופעות לוואי
קוהוש שחור: סגולות רפואיות ותופעות לוואי
טווינא: העיסוי הסיני שיחזיר לכם את הבריאות

בפתולוגיה של הגפיים מעניק הדיקור הניורו – סנסורי טיפול מעמיק. טיפול זה נעשה על ידי שחרור העצב שנלחץ באמצעות הרפיית השרירים שגרמו להיווצרות הלחץ. במקרים מסוימים, משלבים שימוש בתחבושת תומכת כחלק מהטיפול.

כמו כן, באמצעות שיטה זו ניתן למקד ולהגביר את הפרשת חומצות האמינו והקלוגן לאזור הפצוע וכך להביא לזירוז הליך השיקום של אותו האזור.

מדובר ב- 7-12 טיפולים, ולאחר הטיפול השלישי או הרביעי מתחילים להרגיש בשיפור משמעותי.

ד"ר יגאל ויסמן – מומחה לאורתופדיה, אלרגולוגיה ואימונולוגיה קלינית וממציא שיטת הדיקור הנוירו-סנסורית

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר