יש יותר מדרך אחת לבצע מתיחת בטן

מתיחת בטן היא הליך הכולל שאיבת שומן ומיצוק העור שבאזור. ואולם, לא כל מתיחת בטן דורשת ניתוח. כך למשל, אם מדובר במעט שומן עודף, ניתן לבצע מתיחת בטן ע"י שימוש באנרגיות שונות, ללא צורך בניתוח.
ד``ר נמרוד פרידמן
| 17/08/2010 |
צפיות: 13,388
לאחרונה נערך משאל באתר אמריקאי בקרב נשים בגילאים שונים, שבדק איזה איבר בגופן מפריע להן ביותר. במקום השני, לאחר מראה הפנים, ענו כ-30% מהנשים, כי הן מוטרדות מהשומן שהצטבר להן באזור הבטן והירכיים ורק כ-10% מעסיקות עצמן במראה החזה שלהן.

נשים בשנות השלושים ומשהו נמצאות בעיצומו של שלב בניית הקריירה והמשפחה. למרות שהן מרגישות צעירות ואנרגטיות, הגוף שלהן לא תמיד משדר זאת. בגילאים אלו קל יותר להעלות במשקל וקשה יותר להיפטר ממנו, גם במכון הכושר. תוסיפו לכך את השומן שהצטבר באזור הבטן והירכיים ורפיון העור בעקבות הריון ותקבלו את הסיבה לתוצאות המשאל. הבעיה מחמירה אצל נשים בשנות הארבעים לחייהן, בייחוד בקרב אימהות. על מנת לשמור על הביטחון העצמי גם באמצעות המראה החיצוני, עליהן להקפיד על תזונה נכונה ופעילות כושר גופני קבועה. נשים רבות אף פונות לעיצוב הגוף באמצעות ניתוחים פלסטיים לצורך מתיחת בטן והמסת שומן, כדי לשמר את המראה הצעיר התואם את הרגשתן.

למידע נוסף בנושא מתיחת בטן ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום שאיבת שומן

נשים רבות שפונות אליי מוטרדות ממראה הבטן. רובן נשים אחרי הריונות ולידות, שאמנם מאושרות מאוד מהתינוק החדש, אבל מאוכזבות מכך שהבטן לא חזרה למצבה הקודם. אולם בטרם נפנה לטיפול, יש להבין היכן טמונה הבעיה. ייתכן והבעיה היא במעטפת, קרי העור שהופך לתלוי, מקומט ורפוי או שקיימת בעיה בנפח, כלומר הצטברות של שומן בכמויות משתנות מתחת לעור. כמובן שבחלק לא מבוטל מהמקרים מדובר בשילוב של השניים.

באילו מקרים הטכנולוגיה מספקת לנו פתרון לא פולשני לצורך מתיחת בטן?


נפתח בהמלצות לפתרון הבעיות הקלות יותר של עור רפוי מעט בעיקר באזור הטבור והצטברות של שומן בכמות קטנה. כאשר מדובר במצב התחלתי המתואר כאן, ניתן לקבל שיפור במראה הבטן באמצעות מכשירים חדישים המבוססים על שילוב של אנרגיית שונות כמו אור, גלי רדיו ואולטרא סאונד. תהליך מתיחת בטן מתבצע בסדרת טיפולים אשר נעשים במרפאה, כאשר אין צורך בתקופת החלמה, הם אינם כרוכים בכאב וניתן לחזור לפעילות מיד לאחר הטיפול.

אנחנו יכולים להיות גאים בכך, שישראל נחשבת למובילה בתחום פיתוח וייצור מכשירים רפואיים אסתטיים, אשר מיוצאים מכאן לכל העולם. כך לדוגמה חברת סינרון הישראלית פיתחה מכשיר בשם "וולה שייפ", אשר משלב אנרגיה של גלי רדיו, ואקום ואור. בשיטה זו, ניתן להשיג, לאחר סדרה של טיפולים, שיפור מרשים במיצוק העור ואף בעיצוב הגזרה.

כאשר מדובר בהצטברות שומן בכמות לא גדולה באזור הבטן ניתן להמיס אותו בטיפולים אשר נעשים במרפאה. קיימים מספר מכשירים כיום, העובדים על אנרגיה של אולטרא סאונד אשר יכולים להמיס את אותם עודפי שומן. פיתוח נוסף, אשר יהיה זמין בעתיד הקרוב, יבטיח תוצאות טובות עוד יותר תוך שילוב של גלי רדיו במכשיר. גם כאן, מדובר בתהליך לא פולשני ובטיפול שמבוצע במרפאה ואינו דורש זמן החלמה.

מה ניתן לעשות לצורך מתיחת בטן כאשר עודפי השומן ורפיון העור הם בדרגת ביניים?


בזכות אותן התפתחויות וטכנולוגיות חדישות, ניתן להשיג שיפור גם במצבים כאלו בשיטות זעיר פולשניות. דרך כמה חתכים זעירים באורך של מספר מילימטרים, אני מחדיר אנרגיית לייזר או גלי רדיו דרך צינורית דקיקה אל מתחת לעור. פעולה זו מחממת את השכבה התחתונה של העור מבפנים וגורמת להתכווצות של הקולגן הקיים והתעוררות הרקמה ליצירת קולגן צעיר, חדש ורענן יותר. כך ניתן להשיג גם המסה של השומן וגם מיצוק של העור באמצעות מכשיר כדוגמת ליפו לייט.

מה עושים במקרים של עודפי עור או עודפי שומן ניכרים בדרגה גבוהה, אשר לא ניתן לטפל בהם בשיטות שתוארו קודם?


אצל אישה הסובלת מעודפי עור משמעותיים, יש צורך להיפטר מהעודפים ולא ניתן להשתמש בטכנולוגיות של מיצוק וכיווץ העור לצורך מתיחת בטן. הסרת עודפי העור נעשית באמצעות חתך רוחבי בבטן התחתונה, אשר ניתן למקם אותו כך שיהיה מוסתר כולו בבגדים התחתונים. אורכו של החתך תלוי כמובן בכמות עודפי העור (זהו ההבדל בין מתיחת בטן קטנה לבין מתיחת בטן מלאה). זמן ההחלמה והחזרה לפעילות רגילה הוא בין שבוע לשבועיים, תלוי בסוג הניתוח.

ברגע שיש עודפי שומן משמעותיים, ניתן לטפל בהם באמצעות שאיבת שומן. הטיפול באמצעות שאיבת שומן נעשה כיום במספר שיטות: החל משאיבת שומן רגילה, דרך שימוש בלייזר וגלי רדיו ועד שילוב שלהם. המילה האחרונה בתחום, היא פיתוח מכשיר אשר מסוגל לבצע המסה של השומן באמצעות שילוב של גלי רדיו ולייזר ושאיבת השומן תוך כדי ההמסה. היתרון המשמעותי הוא שכתוצאה מכך ניתן להשיג שאיבת שומן וכיווץ העור בו זמנית, ללא התארכות זמן הניתוח.

חשוב לדעת כי יש מגבלה בכמות השומן שניתן להוציא ולא מומלץ מסיבות רפואיות לשאוב יותר מחמישה ליטרים. בנוסף, חשוב לזכור ששילוב של מתיחת בטן גדולה ושאיבת שומן גדולה עלול להיות מסוכן כאשר נעשים בו זמנית ורצוי להפריד ביניהם.

למאמרים נוסיפים בנושא מתיחת בטן:
מה את יודעת על מתיחת בטן?
כיצד מתבצע ניתוח מתיחת בטן?
מתיחת בטן - שאלות ותשובות
מתיחת בטן: להשיב את המותניים האבודות
שאיבת שומן לעומת מתיחת בטן

לסיכום, לא מספיק לעבור את ההליך הפלסטי, בין אם זה טיפול באמצעות מכשור או בניתוח, יש גם להקפיד על אורח חיים בריא, על מנת לשמור על התוצאות לאורך זמן. ההליך אינו מהווה תחליף לשמירה על תזונה נכונה ולשמירה על המשקל. כמו כן, פעילות גופנית נכונה תמיד תעזור לשמור על התוצאות.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר