EFT, טכניקה לשחרור רגשי

EFT היא שיטה המורכבת מתיפוף על נקודות בהן משתמשים גם לצורכי דיקור סיני. השיטה עוסקת בזרמי אנרגיה בגוף ומטפלת בהם. בטיפול קצר של EFT בן עשרים דקות, תוכלו גם אתם להרגיש הטבה במצב הבריאות.
איה הוד
מאת איה הוד
| 29/07/2010 |
צפיות: 12,157
Emotional Freedom Technique, EFT, היא אחת מן השיטות הרבות בהן אני משתמשת בקליניקה שלי במסגרת טיפול רפואה משלימה. כיוון שלא הרבה יודעים עד כמה השיטה הזאת יעילה וקלה ליישום החלטתי להביא בפניכם, בקצרה, מידע שיחשוף אתכם לנפלאותיה.

מה זה EFT?
טכניקת EFT הינה טכניקה לשחרור רגשי. זוהי שיטה פסיכו-אנרגטית המשלבת תהליך אנרגטי וקוגניטיבי ומשמשת באופן מופלא ועוצמתי לשחרור ממצבים רגשיים ופיזיים כאחד. השיטה מפתיעה, שונה מכל שיטה אחרת וקצת קשה להאמין, אך היא פשוט עובדת. הפשטות, המהירות והיעילות מוכיחות את עצמן בכל פעם מחדש גם עם האנשים הסקפטיים ביותר. באופן הכי פשוט ניתן לומר שטכניקת EFT דומה לטכניקת דיקור סיני, אך ללא השימוש במחטים. במקום מחטים הטיפול נעשה באמצעות נקישות/טפיחות בעזרת קצות האצבעות על נקודות מסוימות בגוף תוך התמקדות בבעיה על ידי אמירות המכוונות לבעיה עצמה ולאהבה וקבלה עצמית באופן מוחלט ושלם.

למידע נוסף על טכניקת EFT, רפואה משלימה ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום דיקור סיני
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום כאב ורפואה סינית
פורום רפואה סינית
פורום גוף נפש, רפואת גוף נפש

הרעיון מאחורי EFT
הרעיון מתבסס על הגילוי שכל אירוע טראומטי (נפשי או פיזי), גורם לשיבוש בזרימת האנרגיה בגוף ויוצר חסימה אנרגטית שכתוצאה ממנה אנחנו סובלים מתחושות, מחלות ורגשות שליליים. אם מסלקים את ההפרעה האנרגטית הזאת, הרגש השלילי פשוט ייעלם. תפקיד הטפיחות העדינות הוא ליצור גירוי והמרצה כדי להחזיר את זרימת האנרגיה למצב התקין ולשחרר בכך חסימות. קיים חיבור לכוח הריפוי הפנימי. העוצמה של השיטה נובעת מהשילוב המיוחד והחשוב של האנרגטי עם המחשבתי.


במה טכניקת EFT מטפלת?
הרעיון הוא לנסות טכניקת EFT על הכל ולא משנה אם מדובר במצב רגשי, נפשי או פיזיולוגי. אלפי מטפלים מקצועיים, כולל פסיכולוגים קליניים, מעידים על היכולת של EFT להביא לשחרור ממצבים בעלי עומס רגשי כגון טראומות, הלם קרב, נפגעי טרור, התקפי חרדה ופחד, ייאוש, טראומות ילדות אשר גרמו לכעסים, פחדים, דיכאון, עצבות והתמכרויות. תבניות ודפוסי חשיבה מזיקים ותוקעים, קשיים בין הורים לילדים, רגשי אשמה, לחץ, דימוי עצמי נמוך, זוגיות, פוריות, אובססיות, חוסר יכולת להחליט, שחרור ממצבים פיזיים כגון, אלרגיות, עייפות, סחרחורות, קשיי נשימה, כאבי ראש ומיגרנות, כאבי מחזור, עצירות, כאבי גב וצוואר, כאבים כרוניים, השמנת יתר ועוד.

מה מיוחד בנקודות עליהן נוקשים בטכניקת EFT?
אין מדובר בנקודות אקראיות, אלא בנקודות ספציפיות הנמצאות על קצות קווי האנרגיה בגוף המכונים גם "מרידאנים". על פי הרפואה הסינית המסורתית, קיימים בגוף האדם 12 זוגות של קווי אנרגיה המחוברים ומייצגים 12 איברים. קווי אנרגיה אלו קשורים למערכת כלי הדם, העצבים והאברים הפנימיים. לכל נקודה על מרידיאן יש שם ומשמעות. בטכניקת EFT טופחים על חמש נקודות באזור הפנים, שתי נקודות בחזה העליון ומתחת לבית השחי ו- חמש נקודות באצבעות ובכף היד. רוב המטפלים העוסקים בדיקור סיני ושיאצו מכירים נקודות אלו ואת תפקידן והשפעותיהן ברמה הרגשית וברמה הפיזית. כאשר אנרגיה אינה זורמת במרידאנים בחופשיות, או אם קיימות חסימות אנרגטיות, יתרחש חוסר איזון אשר ישפיע ישירות על היכולת לתפקד באופן תקין.

איך מתבצעת שיטת EFT?
התהליך עצמו כולל ארבעה שלבים. באופן כללי, לאחר שנעשה כיול ראשוני וחד פעמי, מתחילים עם טפיחות/נקישות עדינות על הנקודות המהוות את קצות המרידיאנים בגוף. הטפיחות נעשות בעזרת שתי אצבעות (אצבע ואמה) תוך התמקדות בבעיה ושימוש במילים, התכווננות ואמירות.

ישנם מטפלים הטופחים בעצמם וישנם כאלה המלמדים את האדם לטפוח במקומות הנכונים בעצמו כדי שיוכל ליישם זאת עצמאית גם בבית. הטכניקה קלה מאוד ללימוד וליישום עצמי. הטיפול הוא פשוט, מהיר ועובד באופן נפלא.

אין צורך לשכב. ניתן לעשות את הטיפול בישיבה, עמידה ובכל מצב. לפני שמתחילים את תהליך הטפיחות, מתבצעת הקדמה קצרה של הכנה המשחררת מ"היפוך פסיכולוגי". פעולה מתקנת זו נועדה למקרה שתת המודע מתנגד לשינוי או לטיפול.

כמה זמן אורך טיפול EFT?
בדרך כלל תוך עשר עד עשרים דקות ניתן להרגיש את ההטבה. הכל בהתאם למצב. ניתן לקבל הקלה כמעט מיידית במצבים רבים. מה שיפה בשיטה, פרט לכך שהיא עובדת ב- 95%-85% מהמקרים הוא שכל אדם, לאחר שהכיר אותה, יכול לעשות בה שימוש בקלות בכל זמן, בכל מצב ובכל מקום ואין צורך בלימוד נוסף.
<@ --- IMG_2 --- @>
האם טכניקת EFT מתנגשת עם טיפולים אחרים?
טכניקת EFT אפקטיבית מאוד, אינה מסכנת את המטופל כלל, משתלבת נהדר עם כל טיפול ואין צורך בניסיון קודם. לעיתים, קיימים מצבים שעלולים למנוע משיטת EFT לעזור. מצבים אלו נלמדים וניתן לטפל ולנטרל אותם.

איך זה שלא שמעתי על EFT?
EFT עדיין אינה מוכרת בארץ, מקורה בארצות הברית. שיטת EFT היא שיטת טיפול חדשה יחסית אשר מבוססת על טכניקה שפותחה בשנות ה-80 על ידי ד"ר רוג'ר קלהאן, פסיכולוג אמריקאי מדרום קליפורניה. גרי קרייג שלמד אצל דר' קלהאן פיתוח את ה- EFT ומפיץ אותה בעולם. היום, יותר ויותר אנשים מתוודעים ל-EFT, השיטה מתפשטת בקצב מסחרר ויש מטפלים רבים המאמצים אותה ככלי טיפולי נוסף.

למאמרים נוספים בנושא EFT ועוד:
טכניקת EFT - כמו דיקור סיני, רק בתיפוף
טכניקת EFT: לתופף את הבעיות החוצה
דיקור קוסמטי: טיפול אנטי אייג'ינג טבעי
דיקור סיני, גם במערב תומכים
דיקור סיני ללא מחטים לילדים ולמבוגרים

יתרונות שיטת EFT
1. מאוד קלה ללימוד בזמן קצר וליישום.

2. אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד.

3. לא צריך להאמין בה בשביל לקבל תוצאות.

4. מאפשרת לאדם לטפל בעצמו.

5. מלמדת לקיחת אחריות.

6. מחברת אדם לכוח המרפא הפנימי שבו.

7. מביאה אנשים לפתח אמון בעצמם, בגופם וביכולתם.

חשוב להדגיש שאין שיטה זו באה במקום טיפול רפואי מקובל אלא בנוסף לו.


* הכותבת הינה בעלת קליניקה פרטית, טלפון: 09-7677621

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם איה הוד
נטורופתית מוסמכת Rna, מרצה בנושאי ריפוי טבעי, בעלת קליניקה המתמחה ברפואה טבעית, תזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, רפואה פונקציונלית, אוליגותרפיה, הומוטוקסיקולוגיה, רפואת גוף נפש, EFT ודמיון מודרך.