בלוטת הערמונית גדלה. כל השאר קטן

מהן מחלות בלוטת הערמונית ומהו סרטן הערמונית? מה חשוב לדעת על הפרוסטטה שלכם? שאלות ותשובות עם ד"ר שרגא וקסלר על כל מה שעובר על גברים הסובלים מבעיות בערמונית
ד``ר שרגא וקסלר
| 053-4877812 | 13/09/2005 |
צפיות: 8,711
מה הסיבה לירידה בתפקוד המיני עם העלייה בגיל?

הירידה בכושר ובתפקוד המיני עם העליה בגיל יכולה להיגרם על ידי מספר גורמים, ביניהם: עישון וצריכת אלכוהול מוגברת; שינה לא רציפה של שבע עד שמונה שעות בלילה; היעדר פעילות גופנית; שינויים פיזיולוגיים טבעיים במיניות; מחלות כמו מחלות לב, השמנה; תרופות; שינויים נפשיים וחברתיים כמו יציאה לגמלאות, אובדן בת/בן זוג ; מחלת הסוכרת; יתר לחץ דם; עליה ברמת הפרולקטין (הורמון המופרש מההיפופיזה במוח); והגדלה של הערמונית (פרוסטטה).

מהם הסימנים לערמונית מוגדלת? בין הסימפטומים והסימנים המאפיינים אדם הסובל מבלוטת ערמונית מוגדלת ניתן למצוא את הגומרים הבאים: המתנה ארוכה מהרגיל עד לתחילת הזרימה; ירידה בעוצמתו של זרם השתן; טפטוף לקראת הסוף ולעתים זרם מתגבר לאחריו; תחושה של שלפוחית מלאה מיד לאחר ריקונה; כאבים בעת מתן שתן; תחושת דחיפות לפני מתן השתן; תכיפות במתן שתן והשתנה לילית.

איך משפיעה הגדלה של הערמונית על התפקוד המיני? ההשפעה היא בכמה רמות: התעוררות תכופה בלילה לצורך הטלת שתן פוגמת בשינה ומשזו נפגעת נפגעים תחומים שונים בחיי הגבר כולל התפקוד המיני עד אין-אונות (אימפוטנציה).

הגבר היודע שבלוטת הערמונית פגועה חש ירידה בדימוי העצמי שלו וכן בדימוי המיני שלו וזה גם מביא לפגיעה בתפקוד המיני.

הגדלת הערמונית יכולה להביא לעיכוב בשפיכת הזרע בשל הלחץ שהיא גורמת. גברים הסובלים מירידה בתפקוד מיני סבורים שהם הגיעו לגיל ואינם קושרים את תפקודם הירוד להגדלת הערמונית.

איך נעשית האבחנה של ערמונית מוגדלת? בעיקר על ידי שלושה אופנים. באמצעות שיחה וחקירת אורחות החיים, בעזרת בדיקה גופנית (כולל בדיקה רקטלית) ועל ידי בדיקת אולטרה-סאונד.

מה הטיפול המוצע לערמונית מוגדלת? קודם כל שינוי בסגנון החיים. יש להפסיק לעשן ולצרוך אלכוהול (אם צורכים ברמה מוגברת), יש לאמץ הרגלי שינה נכונים, להתאים תזונה וכמובן שיש לאמץ פעילות גופנית מתאימה.

טיפול תרופתי מועיל לרוב הגברים ומתחיל להשפיע זמן קצר.רק כשליש מהגברים הסובלים מערמונית מוגדלת זקוקים לניתוח.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם ד"ר שרגא וקסלר
רופא נשים בכיר
גניקולוג נשים בכיר מחלות עריה, צוואר הרחם וקונדילומה בגברים ובנשים, מנהל מכון שער לבריאות האישה והגבר