ניתוחים בריאטריים: טיפול אפקטיבי בהשמנת יתר

במדינת ישראל חיים מעל 200,000 שסובלים מהשמנת יתר חולנית וחשופים לעלייה בשכיחות הופעת מחלות נילוות להשמנה שעלולות לסכן את בריאותם. כיצד מסייעים ניתוחים בריאטריים בהליך הורדת המשקל ושמירתו לאורך טווח? מהי השיטה הלפרוסקופית? ומהם שיעורי ההצלחה של ניתוחים אלו?
ד``ר אסנת רזיאל
| 053-4877813 | 15/08/2019 |
צפיות: 3,546
דירוג: 3.7 מתוך 4 הצבעות
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 3.7 מתוך 5
ניתוחים בריאטריים (Bariatric Surgery) הם כינוי כולל להליכים כירורגיים שנעשים במערכת העיכול ומטרתם לגרום לירידה במשקל הגוף. המונח בריאטריה נגזר מהשפה היוונית מהמילה בארוס שמשמעותו עומס, לחץ כפי שברומטר הינו מכשיר שמודד לחץ, ומהשפה העברית מהמילה 'בריא' שמשמעותו מלא, שמן.

מהו מדד BMI?

BMI הוא פרמטר שמשקף את מסת הגוף, ומעניק משמעות לדרגת ההשמנה. בהסתכלות בלעדית על משקל האדם לא ניתן לקבוע במדויק אם אכן מדובר בהשמנה, כי אדם גבוה ישקול יותר מאשר אדם נמוך קומה. ולכן, יש לשלב את הגובה עם המשקל בעזרת נוסחה שמחשבת BMI: משקל לחלק לגובה בריבוע.

ערכי BMI תקינים הם בין 19 ל- 25. והחריגות מוגדרות כך:

תת משקל – אדם שמסת הגוף שלו קטנה מ- 19.

משקל עודף – אדם שמסת הגוף שלו בין 25 ל- 30.

השמנה – אדם שערך ה- BMI שלו הוא בין 30- ל- 35.

השמנת יתר חולנית - אדם שערך ה- BMI שלו הוא מעל 35 עם מחלות נילוות
להשמנה או מעל 40.

השמנת יתר חולנית עלולה להוביל למחלות נילוות רבות ובכללן: סוכרת, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם , תשניק נשימה בשינה, מחלת לב, אסתמה, כאבי גב, כאבי ברכיים, סרטן, בעיות פוריות, אירועים מוחיים, וכן מצוקות נפשיות כגון חרדה ודיכאון.

קיימות דרכי טיפול רבות להשמנת יתר, כגון: תוכניות דיאטה, פעילות גופנית, תרופות להרזייה וטיפולים פסיכולוגיים. ניהול אורח החיים בתהליך של ירידה במשקל כולל שינויים בתזונה והגברת הפעילות הגופנית. הצלחת תהליך ההטמעה של שינויים אלו קשה ביותר והוא בדרך כלל נועד לכישלון, במיוחד לטווח הארוך. הניתוחים הבריאטריים נושאים בחובם הצלחה גם לטווח הארוך והם בעצם הדרך האפקטיבית ביותר לרדת במשקל באופן משמעותי ולשמרו לאורך זמן, אולם גם אחרי ניתוח בריאטרי יש לשלב שינוי הרגלי החיים כדי לשמר את ההצלחה.

למי מיועד הניתוח הבריאטרי?

ניתוח בריאטרי מיועד עבור אנשים שמוגדרים כסובלים ממצב של השמנה חולנית. לאנשים אלו מדד ה- BMI עולה על 40, באם הם בריאים וללא מחלות רקע, או מעל 35 ומעלה, במקרים בהם הם סובלים ממחלות נילוות כגון: סוכרת, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם, כבד שומני ותשניק נשימה בשינה.

בישראל בודקים האם ניתן לאשר ניתוחים מסוג זה גם לאנשים בעלי מסת גוף שבין 30 ל- 35, אשר סובלים ממחלת סוכרת שאינה ניתנת לאיזון בתרופות וכשלו בדיאטות העבר שלהם וזאת משום שלאחר הניתוח במקביל לירידה במשקל נצפית לרוב הטבה ניכרת בסוכרת ולעיתים נסיגה שלמה.

מהם סוגי הניתוחים הבריאטריים שקיימים בישראל?

נכון להיום, ישנם חמישה סוגים עיקריים של ניתוחים בריאטריים בישראל אשר מבוצעים דרך מספר חורים קטנים בדופן הבטן באופן לפרוסקופי:

טבעת מתכווננת (Adjustable gastric band) – החדרת טבעת סיליקון סביב
הקיבה. את הטבעת ניתן לנפח לפי מידת הצורך. תפקידה להגביל ולצמצם את כמות האוכל
שנכנס לקיבה. לאחר הליך כירורגי זה, קיימים מזונות מסוימים שלא ניתן לצרוך עקב מרקמם.
ניתוח זה נמשך כחצי שעה. ניתוח הטבעת היה מאד נפוץ בשנות התשעים ותחילת שנות ה
2000 אולם בשנים האחרונות ניתוחי הטבעת הוחלפו ברובם על ידי ניתוחים מודרניים יותר כגון
שרוול קיבה ומעקפי קיבה.

ניתוח שרוול קיבה (Sleeve gastrectomy) – הליך כירורגי זה גורם להקטנה
משמעותית של נפח הקיבה באמצעות כריתה של מרבית נפח הקיבה והשארת כיס קיבה ארוך וצר
שמשמש כשרוול לאוכל. לאחר הניתוח פוחתת הרגשת הרעב וניתן להסתפק בארוחות קטנות
ולשבוע מהן. במקביל חשוב לסגל הרגלי אכילה טובים ונכונים. הרגלים אלו יסייעו בשמירת
תוצאות הניתוח לאורך זמן. אורכו של הליך זה הוא כשעה.

ניתוח מעקף קיבה (Gastric bypass) – בהליך זה יוצר הרופא כיס קיבה קטנטן
אותו מחברים למעי הדק תוך מעקף של מרבית הקיבה וחלק מהמעי ובנוסף מבוצעת השקה נוספת
בין שני חלקי המעי. באופן זה מצמצמת כמות המזון וגם יורדת ספיגתו. הניתוח מיועד,
בעיקר, למטופלים שסובלים מרפלוקס או סוכרת או לאחר ניתוחי הרזייה קודמים. הליך זה
נחשב למורכב יותר, והוא בעל שיעור סיבוכים גבוה יותר. הוא נמשך בין שעתיים לשלוש
שעות.

מיני מעקף קיבה (Mini gastric bypass) – בהליך זה יוצר המנתח כיס קיבה
ארוך וצר דומה מאד לשרוול ואותו מחבר ללואת מעי דק המרוחקת כמטר וחצי. ההליך עצמו
מזכיר את ניתוח מעקף הקיבה, אך הוא קל יותר לביצוע, כרוך בהשקה אחת של הקיבה למעי
ותת הספיגה שלו מהותית הרבה יותר. הניתוח נמשך כשעתיים והירידה במשקל אחריו מיטבית.
ניתוח זה הפך מאד פופולרי בארץ בעשור האחרון.

ניתוח מעקף תריסריון (Biliopancreatic Diversion) – מדובר בהקטנת נפח
הקיבה ומעקף ארוך של התריסריון ורוב המעי הדק. ניתוח זה יעיל מאד אך מלווה בשיעור
סיבוכים גבוה בשל מורכבותו ולפיכך הוא בשימוש בשיעור נמוך יחסית.

מהי השיטה בה נעשים ניתוחים אלו?

הניתוחים הבריאטריים מבוצעים באופן זעיר פולשני, לפרוסקופי ללא צורך בפתיחת הבטן. בגישה זו יוצרים חמישה פתחים זעירים בדופן הבטן, שדרכם מחדיר הכירורג מצלמה ומכשירים יעודיים שמיועדים לביצוע ההליך. לניתוחים בשיטה זו קיימים מספר יתרונות:

• שיעור הסיבוכים קטן יותר מאשר בגישה הפתוחה שהיתה נהוגה בעבר

• לא מבוצע חתך גדול בדופן הבטן וכך מפחיתים את הסיכון לזיהום פצע ולבקע בדופן הבטן

• יש פחות כאבים לאחר הניתוח

• משך האשפוז לאחר ההליך הכירורגי מתקצר משמעותית ואורך כיומיים בדרך כלל

• החזרה לשגרה מהירה יותר – לרב כעבר שבועיים

• תוצאות הניתוח יותר יפות – צלקות קטנות שנטמעות עם הזמן

מהי שיטת הרדמה שנהוגה בניתוחים מסוג זה?


ההרדמה בניתוחים בריאטריים היא הרדמה כללית. ניתנים במהלכה תרופות דרך הוריד שגורמות לשינה עמוקה, מונעות כאב וגורמות להרפייה של השרירים. במהלך הניתוח ישנו ניתור קפדני של עומק ההרדמה ובסוף הניתוח מופסקות התרופות וניתנות תרופות נוגדות שמבטלות את שיתוק השרירים.

מספר ימים לפני מועד הניתוח, הרופא המרדים נפגש עם המטופל במרפאת טרום הרדמה. בעת בדיקה זו, ניתן לשאול את הרופא המרדים כל שאלה שגורמת לחששות. יש לדווח למרדים על כל פרט מהותי מהעבר הרפואי – על תרופות כרוניות, על רגישות ידועה לחומרים, על מחלות נילוות ועל ניתוחים מהעבר.

אילו סיכונים קיימים בניתוחים אלו?

הסיכונים המוקדמים כוללים: דימום, דליפה מהקיבה או המעי, היצרות בקיבה או בהשקה עם המעי, תסביב של הקיבה או המעי, חסימת מעי, פגיעה באיברים סמוכים, בקע בדופן הבטן, זיהום פצע, כיב בהשקה, בקע פנימי, קריש דם בורידי הרגליים או ורידי הכבד, תסחיף ריאתי, דלקת ריאות, ארוע לבבי, זיהום בדרכי השתן. כמו כן יתכנו: צרבת, שיהוקים, גזים, עצירות, שלשול, שינוי בטעמים. שיעור התמותה לאחר ניתוחים בריאטריים קטן מ: 0.5%.

הסיכונים המאוחרים כוללים: חסרים תזונתיים וחסרים בויטמינים שעלולים לגרום לאנמיה, אוסטיאופורוזיס, התפתחות אבנים בכליות או בכיס המרה, תסמונת ההצפה, היפוגליקמיה, בקע בדופן הבטן, חסימת מעיים, בקע פנימי, כיב בהשקה.

מה מומלץ לאכול לאחר הניתוח?

התזונה לאחר הניתוח מורכבת ממספר שלבים. ביומיים הראשונים שתיה בלבד, לאחר מכן תזונה נוזלית, דייסתית, רכה ומעבר לתזונה רגילה רק כעבור חודש חודשיים. חשוב במקביל להיות במעקב דיאטנית וליטול תוספי ויטמינים לפי הנחייתה.

יש להקפיד על אכילה איטית, להפריד בין שתיה לאוכל, ללעוס היטב, לאכול מנות קטנות כל 3 שעות ולהקפיד על שתיה מרובה. חשוב לפתח הרגלים של אכילה מודעת, לשבת ליד השולחן ולאכול בנחת ללא הסחות דעת.

כמה משקל משילים לאחר הניתוח?


הירידה במשקל מהירה יחסית בחודשים הראשונים ומתמתנת לאחר מכן. הירידה נמשכת כשנה עד שנתיים עד להתייצבות במשקל חדש. בדרך כלל יורדים בין 50-90 אחוזים מעודף המשקל.

לאחר ירידה משמעותית במשקל, נוצרים לעיתים עודפי עור בירכיים, בזרועות ובבטן שניתן להסירם באמצעות ניתוח פלסטי כעבור למעלה משנה מהניתוח הבריאטרי בעת ההתייצבות במשקל.

הצלחת הניתוח הבריאטרי תלויה רבות בשיתוף הפעולה של המנותח לשינוי הרגלי האכילה והוספת פעילות גופנית סדירה. ללא כל אלה, לא תושג ירידה מיטבית במשקל. שמירה על אכילה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה מסייעות מאד בשימור המשקל החדש. כמו כן חשוב להפחית מתחים בעזרת מדיטציה, קשיבות, יוגה, או טיפול משלים: רפלקסולוגיה, שיאצו, דיקור.

ניתוחים בריאטריים – שיעורי הצלחה

מרבית המנותחים, מעל ,90% מצליחים לרדת מעל 50% מעודף המשקל תוך שנה עד שנתיים מהניתוח והניתוח שלהם מוצלח.

בשנה שנתיים הראשונות שלאחר הניתוח חשוב מאד לפתח הרגלי חיים חדשים כדי לשמר לאחר מכן את הירידה במשקל. יש לסגל אורח חיים חדש שמשלב תזונה מאוזנת, פעילות ספורטיבית וטכניקות להפגת מתחים. לצורך כך, רצוי להיעזר בצוות רב תחומי שכולל דיאטנית, פסיכולוגית או עובדת סוציאלית וכירורג. מומלץ שליווי הדיאטנית והפסיכולוגית יימשך לאורך זמן לצורך טיפול בהפרעות אכילה, ליווי ותמיכה.

חשוב להקפיד על מעקב רפואי הן אצל הרופא המנתח והן אצל רופא המשפחה. לאחר השחרור מבית החולים, יגיע המטופל למעקב סדיר אצל הרופא המנתח. במידה והכל תקין, הביקורת הראשונה תתקיים כשבועיים שלושה לאחר הניתוח, והביקורות הבאות יתרחשו כעבור שלושה חודשים, חצי שנה ושנה לאחר הניתוח. בתום שנה מהניתוח, מומלץ לבוא לביקורות פעם עד פעמיים בשנה.

ד"ר אסנת רזיאל – כירורגית בכירה, מנהלת מלבי - מרכז לטיפול בהשמנת יתר, אסיא מדיקל, אסותא. הממציאה והמפתחת של השיטה LIVING LARGE.


דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם ד"ר אסנת רזיאל
מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה
טיפול רב תחומי בהשמנה כירורגית בכירה, מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה והמקימה והמנהלת הרפואית של מלב"י - המרכז לטיפול בהשמנת יתר. תחומי התמחות: שרוול קיבה, מעקף קיבה, מעקף תריסריון, הצרת קיבה עם טבעת, ניתוחים חוזרים להרזיה

ניתוחי קיצור קיבה-השמנת יתר

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו השמנת יתר חולנית, ניתוח בריאטרי, מיני מעקף קיבה, ניתוח שרוול קיבה, ניתוח בריאטרי חוזר, הסרת טבעת והפיכה למיני מעקף קיבה, הפיכת שרוול קיבה למיני מעקף קיבה, BMI, ניתוח הרזיה ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • האם ניתוח שרוול מומלץ?
  אתי
  01/12/2019

  האם ניתוח שרוול גם מומלץ, ואיך אפשר להגיע לדר אסנת רזיאל?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קביעת יעוץ

  ד"ר אסנת רזיאל
  01/12/2019

  הי אתי
  פשוט קבעי יעוץ ונדבר על כל האפשרויות
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתוח להסרת עודפי עור
  סיגל
  28/11/2019

  שלום לכולם.
  קראתי את שכתב עופר ואני היום במצב שלו.
  אושר לי ממכבי ניתוח להסרת סינר בטני ואני מעוניינת להרחיב לניתוח להסרת עודפי עור
  כמו שכתב עופר ...אם כבר....
  מה הפרצדורה/עלויות וכד
  ולמה לא ניתן לשלב גם הסרת עור ומתיחה מירכיים עליונים?
  תודה לעונים❤

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הסרת עודפי עור

  ד"ר אסנת רזיאל
  28/11/2019

  תוכלי להפגש באסיא מדיקל עם דר שרונה צרניאק ולתכנן את הניתוח. מה יכלול. כיצד לקבל השתתפות וכמה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התלבטות בן מיני מעקף לשרוול
  יעל
  16/11/2019

  ערב טוב ...
  בעוד שבוע וחצי מיתנתחת אצל דר' חוסם מאדי
  המליץ על שרוול אבל אני עדיין בהיתלבטות האם עדיף שרוול או מיני מעקף כי אני בהחלט לא מתכוונת לעבור בעתיד ניתוח נוסף .
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מיני מעקף ושרוול

  ד"ר אסנת רזיאל
  16/11/2019

  הרופא בחר איתך את הניתוח שלדעתו עדיף עבורך ושגם יעבור בשלום. אנא הפגשי עימו שוב כדי להבין מה היתרונות שעומדים בפניו בעת החלטתו.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התלבטות בן מיני מעקף לשרוול
  יעל
  16/11/2019

  ערב טוב ...
  בעוד שבוע וחצי מיתנתחת אצל דר' חוסם מאדי
  המליץ על שרוול אבל אני עדיין בהיתלבטות האם עדיף שרוול או מיני מעקף כי אני בהחלט לא מתכוונת לעבור בעתיד ניתוח נוסף .
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שרוול או מיני מעקף

  ד"ר אסנת רזיאל
  16/11/2019

  שרוול הינו ניתוח פשוט יותר ולרב עובר בקלות וללא סיבוכים. יתרון נוסף שאין לאחריו שלשולים, נפילות סוכר, צורך יומיומי בויטמינים.
  בכל ניתוח לאחר הירידה יש לעסוק בספורט כדי לשמר את תוצאות הניתוח.
  בכל מקרה אם את חוששת ששרוול לא יספיק לך עלייך להפגש שוב עם דר מאדי ולדבר איתו על שתי האופציות ולהחליט ביניהן, או לדחות את הניתוח עד שיהיה לך ברור מה את מעדיפה. בהצלחה רבה לך.
  השרוול הינו הניתוח המוביל בארצות הברית בשל פשטותו והתוצאות הטובות אחריו.
  הוא גם לא משנה לך את האנטומיה איתה נולדת ולפיכך ניתן לבצע אחריו גסטרוסקופיה ובדיקות נוספות דרך הקיבה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתוח בריאטרי אצל דר. מחאגנה
  מינא עבדאלמסיח
  13/11/2019

  אני רוצה לעבור ניתוח בריאטרי אצל דר. מחאגנה אני בן 30 גובה 170 משקל 110 אני נוחר בלילה חזק לא יכול לנשום טוב תמיד עייף מאוד לא נוח לי ולא מרוצה ניסיתי כמה פעמים לעשות דיאטה ולא הלך לי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתוח בריאטרי

  ד"ר אסנת רזיאל
  14/11/2019

  דר מחגנה מקבל בבית חולים רמבם וגם באסותא חיפה. יש לקבוע אליו תור ליעוץ. בהצלחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתוח חוזר טבעת דולפת
  בתשבע
  05/10/2019

  לאחר 13 שנה עם טבעת
  הטבעת דולפת ואין השפעה.
  מה הסיכוי להצלחה של טבעת בניתוח חוזר ומה הסכנה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתוח טבעת

  ד"ר אסנת רזיאל
  14/11/2019

  בימינו כמעט ולא מבצעים ניתוחי טבעת. האלטרנטיבות הינן הוצאת הטבעת וניתוח מיני מעקף קיבה או שרוול קיבה. תקבעי תור ליעוץ ונדבר בהרחבה על הניתוחים השונים והאפשרויות העומדות בפנייך כולל תרופות להרזיה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתוח חוזר טבעת
  בתשבע
  05/10/2019

  לאחר 13 שנה עם טבעת
  הטבעת דולפת ואין השפעה.
  מה הסיכוי להצלחה של טבעת בניתוח חוזר ומה הסכנה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתוח טבעת שכשל

  ד"ר אסנת רזיאל
  05/10/2019

  ניתן להוציא את הטבעת שאינה יעילה ולהמיר את הניתוח בניתוח בריאטרי מודרני יותר כדוגמת מיני מעקף קיבה. זו הדרך היעילה ביותר לחדש ירידה במשקל ולהפחית סיכונים ככל האפשר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמעט-7 שנים אחרי))) אשמח לייעץ))
  אולגה
  05/09/2019

  היי אני כמעט 7 שנים לאחר מעקף תריסריון
  שבוצע ע"י פרופ' מחאג'נה...
  אשמח לייעץ מניסיון רב בנוסף
  יש לי שאלה- איך לאתר את גב' שולה זק,והפרופסור???


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמעט-7 שנים אחרי))) אשמח לייעץ))

  אולגה
  05/09/2019


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • השמנת יתר חולנית - איך יודעים?
  ליאור
  15/08/2019

  איך אפשר לדעת אם אדם סובל מהשמנת יתר חולנית שעלולה לסכן את חייו ובריאותו או אם הוא רק סובל מעודף משקל?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • השמנת יתר חולנית

  ד"ר אסנת רזיאל
  15/08/2019

  מדד מסת הגוף BMI מעל 35 מהוה נורת אזהרה. החישוב הינו על פי חלוקת המשקל בגובה בריבוע. מדובר בדרך כלל בעודף משקל של יותר מ 30 קג מעל המשקל האידאלי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ניתוח מעקף קיבה וניתוח מיני
  בר
  07/08/2019

  מה ההבדל בין ניתוח מעקף קיבה לניתוח מיני מעקף והאם יש אחד שעדיף לעשות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מעקף קיבה

  ד"ר אסנת רזיאל
  07/08/2019

  מיני מעקף קיבה הינו מעקף קיבה בהשקה אחת והוא הניתוח המודרני השכיח בימינו. כיס הקיבה ארוך וצר כמו בשרוול קיבה מביא להגבלה בכמות האוכל, עוקפים מטר וחצי של מעי ומחברים את כיס הקיבה למעי בהשקה אחת.
  הניתוח פשוט לביצוע ושיעור הסיבוכים שלו נמוך. הירידה במשקל מיטבית ונשמרת לאורך זמן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
יועצים בתחום

 • ד"ר דורון תודר
  ד"ר דורון תודר
  פסיכיאטר קליני מומחה נוירופידבק-טיפול לא תרופתי, פסיכיאטר מומחה. מנהל את המרכז הרפואי נוירוקליניק לטיפולי נוירופידבק. מנהל את המרפאה הציבורית היחידה בישראל לטיפול בנוירופידבק, במרכז לבריאות הנפש בב... קרא עוד
 • ד"ר אסנת רזיאל
  ד"ר אסנת רזיאל
  טיפול רב תחומי בהשמנה כירורגית בכירה, מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה והמקימה והמנהלת הרפואית של מלב"י - המרכז לטיפול בהשמנת יתר. תחומי התמחות: שרוול קיבה, מעקף קיבה, מעקף תריסריון, הצרת קיבה עם טבעת... קרא עוד

אולי יעניין אותך גם

יוגה: לגוף, לנשמה ולמניעת השמנה
ד"ר אסנת רזיאל
| 01/08/2019 |
צפיות: 3,519
יוגה היא שיטת אימון שפועלת על המישור הפיזי וכן המישור הנפשי של האדם. אדם שמחובר לכל מישוריו ומודע למצב גופו, ירצה להיטיב איתו וישתדל להימנע מהכנסת מזון שעלול לגרום נזק למערכותיו
קרא עוד
כיצד להתמודד עם השמנת יתר?
ד"ר אסנת רזיאל
| 13/06/2019 |
צפיות: 1,269
מחקר חדש מראה כי קיים צורך להבנה מעמיקה של נושא ההשמנה על כל רבדיו, וכמו כן, יש לשפר את ההכשרה אודות הגרעין הפיזיולוגי של תופעה זו ולשנות את צורת ההתנהלות עם המטופלים הסובלים מהשמנה
קרא עוד
כיצד שיאצו מסייע לירידה במשקל?
ד"ר אסנת רזיאל
| 15/05/2019 |
צפיות: 992
שיאצו הוא שילוב בין יוגה לעיסוי. הטכניקה המצליחה מבוססת על הישענות הגורמת ללחץ טבעי, תמיכה ושחרור לחצים מחלקי הגוף השונים באמצעות האגודלים, הברכיים, האצבעות וכפות הידיים. אלו צרכים בסיסיים של האדם מסופקים באמצעות השיאצו? וכיצד מסייעים טיפולי השיאצו להליך ההרזיה?
קרא עוד
מדוע התנזרות לא טובה להרזייה שלכם?
טליה לביא
| 23/04/2019 |
צפיות: 2,215
רבים חושבים שהדרך לרזות מחייבת הימנעות ממאכלים מתוקים ומסוכר, מלחם או מפחמימות, או כל הימנעות שנתפסת ככזו שתביא לשינוי דרמטי בהרגלים, וכתוצאה מכך – בגוף. אולי זה אפקטיבי לטווח הקצר. אך לאורך זמן, כל הליך קיצוני לא יחזיק מעמד. הגוף שלנו, ויותר מכך הנפש שלנו, מחפשים איזון. אז מהי הדרך המדויקת והנכונה להרזייה? איזה מעגל פנימי חייב להישבר? ומדוע התת-מודע הוא המפתח לכל זה?
קרא עוד
קשיבות: הסוף לאכילה רגשית
ד"ר אסנת רזיאל
| 02/04/2019 |
צפיות: 1,455
האם קיימים מאכלים מהם אתם נמנעים? האם אתם מנשנשים ללא תחושת רעב? רבים עונים לשאלות אלו בחיוב כי איבדו את הדרך להקשיב לצרכי הגוף והנפש. שיטת הקשיבות מראה לנו את הדרך להקשיב לממד הפיזי והרגשי גם יחד, ומביאה לתחושת סיפוק ושובע, תוך התבססות על חמשת החושים, במטרה להגיע להנאה צרופה
קרא עוד
דיאטה נורדית: להורדה במשקל ולשמירה על הבריאות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 20/03/2019 |
צפיות: 877
דיאטה נורדית אינה מתאימה רק לוויקינגים, היא מסייעת להוריד במשקל בצורה מסודרת ומאוזנת וכן היא מחזקת את בריאות הלב וכלי הדם
קרא עוד
כיצד לטפל בהשמנת יתר באמצעות מדיטציה?
ד"ר אסנת רזיאל
| 17/03/2019 |
צפיות: 868
העולם המודרני והקצב המהיר הקיים בו לא עושים חסד עם אורח החיים שלנו, והופכים את הטיפול בגופנו ללקוי. ברחבי העולם, ההשמנה הפכה כבר מזמן למגיפה של ממש, ואף אחד לא עוצר לשנייה לסדר את התפריט היומי שלו, וכן, גם לנשום. אבל ממש לנשום. האם מדיטציה עשויה להיות הפתרון להשמנת יתר?
קרא עוד
הקשר בין השמנה להפרעות קשב וריכוז
ד"ר אסנת רזיאל
| 14/03/2019 |
צפיות: 691
לא מעט אנשים עם הפרעות קשב וריכוז סובלים גם מעודף משקל, אך בעזרת כמה כללים אפשר להפוך את החיסרון שבהפרעה ליתרון להצלחה בשמירה על משקל תקין
קרא עוד
פחמימות: לא מורכב כמו שחשבתם
ד"ר אסנת רזיאל
| 07/03/2019 |
צפיות: 1,135
בעולם שבו הרזון חשוב יותר מכל דבר, תפסה הפחמימה את תפקיד ה'ילד הרע', זה שאף אחד לא מעוניין להתעסק איתו. כולם רודפים אחר מודל הגוף החיצוני המושלם, אך לא באמת מבינים את מה שמתחולל בתוכו. תפקידה החשוב של הפחמימה בשרשרת המזון נשכח, ואנחנו כאן להזכיר לכם אותו. וכן, גם לנפץ לכם כמה מיתוסים בדרך
קרא עוד
בא לי משהו מתוק
טליה לביא
| 26/02/2019 |
צפיות: 1,636
בא לי משהו מתוק, ואחריו עוד אחד ועוד אחד. לופ אינסופי שנעצר רק כשזה כבר הרבה מדי ומאוחר מדי. למה זה קורה לנו? האם הצורך למתוק הוא פיזי או רגשי? האם זה הגוף שצריך עוד ועוד, או שזו הנפש שלנו אשר משתוקקת למתוק הזה?
קרא עוד