ניתוחים בריאטריים: טיפול אפקטיבי בהשמנת יתר

במדינת ישראל חיים מעל 200,000 שסובלים מהשמנת יתר חולנית וחשופים לעלייה בשכיחות הופעת מחלות נילוות להשמנה שעלולות לסכן את בריאותם. כיצד מסייעים ניתוחים בריאטריים בהליך הורדת המשקל ושמירתו לאורך טווח? מהי השיטה הלפרוסקופית? ומהם שיעורי ההצלחה של ניתוחים אלו?
ד``ר אסנת רזיאל
| 053-4877813 | 15/08/2019 |
צפיות: 2,827
דירוג: 3.7 מתוך 4 הצבעות
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 3.7 מתוך 5
ניתוחים בריאטריים (Bariatric Surgery) הם כינוי כולל להליכים כירורגיים שנעשים במערכת העיכול ומטרתם לגרום לירידה במשקל הגוף. המונח בריאטריה נגזר מהשפה היוונית מהמילה בארוס שמשמעותו עומס, לחץ כפי שברומטר הינו מכשיר שמודד לחץ, ומהשפה העברית מהמילה 'בריא' שמשמעותו מלא, שמן.

מהו מדד BMI?

BMI הוא פרמטר שמשקף את מסת הגוף, ומעניק משמעות לדרגת ההשמנה. בהסתכלות בלעדית על משקל האדם לא ניתן לקבוע במדויק אם אכן מדובר בהשמנה, כי אדם גבוה ישקול יותר מאשר אדם נמוך קומה. ולכן, יש לשלב את הגובה עם המשקל בעזרת נוסחה שמחשבת BMI: משקל לחלק לגובה בריבוע.

ערכי BMI תקינים הם בין 19 ל- 25. והחריגות מוגדרות כך:

תת משקל – אדם שמסת הגוף שלו קטנה מ- 19.

משקל עודף – אדם שמסת הגוף שלו בין 25 ל- 30.

השמנה – אדם שערך ה- BMI שלו הוא בין 30- ל- 35.

השמנת יתר חולנית - אדם שערך ה- BMI שלו הוא מעל 35 עם מחלות נילוות
להשמנה או מעל 40.

השמנת יתר חולנית עלולה להוביל למחלות נילוות רבות ובכללן: סוכרת, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם , תשניק נשימה בשינה, מחלת לב, אסתמה, כאבי גב, כאבי ברכיים, סרטן, בעיות פוריות, אירועים מוחיים, וכן מצוקות נפשיות כגון חרדה ודיכאון.

קיימות דרכי טיפול רבות להשמנת יתר, כגון: תוכניות דיאטה, פעילות גופנית, תרופות להרזייה וטיפולים פסיכולוגיים. ניהול אורח החיים בתהליך של ירידה במשקל כולל שינויים בתזונה והגברת הפעילות הגופנית. הצלחת תהליך ההטמעה של שינויים אלו קשה ביותר והוא בדרך כלל נועד לכישלון, במיוחד לטווח הארוך. הניתוחים הבריאטריים נושאים בחובם הצלחה גם לטווח הארוך והם בעצם הדרך האפקטיבית ביותר לרדת במשקל באופן משמעותי ולשמרו לאורך זמן, אולם גם אחרי ניתוח בריאטרי יש לשלב שינוי הרגלי החיים כדי לשמר את ההצלחה.

למי מיועד הניתוח הבריאטרי?

ניתוח בריאטרי מיועד עבור אנשים שמוגדרים כסובלים ממצב של השמנה חולנית. לאנשים אלו מדד ה- BMI עולה על 40, באם הם בריאים וללא מחלות רקע, או מעל 35 ומעלה, במקרים בהם הם סובלים ממחלות נילוות כגון: סוכרת, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם, כבד שומני ותשניק נשימה בשינה.

בישראל בודקים האם ניתן לאשר ניתוחים מסוג זה גם לאנשים בעלי מסת גוף שבין 30 ל- 35, אשר סובלים ממחלת סוכרת שאינה ניתנת לאיזון בתרופות וכשלו בדיאטות העבר שלהם וזאת משום שלאחר הניתוח במקביל לירידה במשקל נצפית לרוב הטבה ניכרת בסוכרת ולעיתים נסיגה שלמה.

מהם סוגי הניתוחים הבריאטריים שקיימים בישראל?

נכון להיום, ישנם חמישה סוגים עיקריים של ניתוחים בריאטריים בישראל אשר מבוצעים דרך מספר חורים קטנים בדופן הבטן באופן לפרוסקופי:

טבעת מתכווננת (Adjustable gastric band) – החדרת טבעת סיליקון סביב
הקיבה. את הטבעת ניתן לנפח לפי מידת הצורך. תפקידה להגביל ולצמצם את כמות האוכל
שנכנס לקיבה. לאחר הליך כירורגי זה, קיימים מזונות מסוימים שלא ניתן לצרוך עקב מרקמם.
ניתוח זה נמשך כחצי שעה. ניתוח הטבעת היה מאד נפוץ בשנות התשעים ותחילת שנות ה
2000 אולם בשנים האחרונות ניתוחי הטבעת הוחלפו ברובם על ידי ניתוחים מודרניים יותר כגון
שרוול קיבה ומעקפי קיבה.

ניתוח שרוול קיבה (Sleeve gastrectomy) – הליך כירורגי זה גורם להקטנה
משמעותית של נפח הקיבה באמצעות כריתה של מרבית נפח הקיבה והשארת כיס קיבה ארוך וצר
שמשמש כשרוול לאוכל. לאחר הניתוח פוחתת הרגשת הרעב וניתן להסתפק בארוחות קטנות
ולשבוע מהן. במקביל חשוב לסגל הרגלי אכילה טובים ונכונים. הרגלים אלו יסייעו בשמירת
תוצאות הניתוח לאורך זמן. אורכו של הליך זה הוא כשעה.

ניתוח מעקף קיבה (Gastric bypass) – בהליך זה יוצר הרופא כיס קיבה קטנטן
אותו מחברים למעי הדק תוך מעקף של מרבית הקיבה וחלק מהמעי ובנוסף מבוצעת השקה נוספת
בין שני חלקי המעי. באופן זה מצמצמת כמות המזון וגם יורדת ספיגתו. הניתוח מיועד,
בעיקר, למטופלים שסובלים מרפלוקס או סוכרת או לאחר ניתוחי הרזייה קודמים. הליך זה
נחשב למורכב יותר, והוא בעל שיעור סיבוכים גבוה יותר. הוא נמשך בין שעתיים לשלוש
שעות.

מיני מעקף קיבה (Mini gastric bypass) – בהליך זה יוצר המנתח כיס קיבה
ארוך וצר דומה מאד לשרוול ואותו מחבר ללואת מעי דק המרוחקת כמטר וחצי. ההליך עצמו
מזכיר את ניתוח מעקף הקיבה, אך הוא קל יותר לביצוע, כרוך בהשקה אחת של הקיבה למעי
ותת הספיגה שלו מהותית הרבה יותר. הניתוח נמשך כשעתיים והירידה במשקל אחריו מיטבית.
ניתוח זה הפך מאד פופולרי בארץ בעשור האחרון.

ניתוח מעקף תריסריון (Biliopancreatic Diversion) – מדובר בהקטנת נפח
הקיבה ומעקף ארוך של התריסריון ורוב המעי הדק. ניתוח זה יעיל מאד אך מלווה בשיעור
סיבוכים גבוה בשל מורכבותו ולפיכך הוא בשימוש בשיעור נמוך יחסית.

מהי השיטה בה נעשים ניתוחים אלו?

הניתוחים הבריאטריים מבוצעים באופן זעיר פולשני, לפרוסקופי ללא צורך בפתיחת הבטן. בגישה זו יוצרים חמישה פתחים זעירים בדופן הבטן, שדרכם מחדיר הכירורג מצלמה ומכשירים יעודיים שמיועדים לביצוע ההליך. לניתוחים בשיטה זו קיימים מספר יתרונות:

• שיעור הסיבוכים קטן יותר מאשר בגישה הפתוחה שהיתה נהוגה בעבר

• לא מבוצע חתך גדול בדופן הבטן וכך מפחיתים את הסיכון לזיהום פצע ולבקע בדופן הבטן

• יש פחות כאבים לאחר הניתוח

• משך האשפוז לאחר ההליך הכירורגי מתקצר משמעותית ואורך כיומיים בדרך כלל

• החזרה לשגרה מהירה יותר – לרב כעבר שבועיים

• תוצאות הניתוח יותר יפות – צלקות קטנות שנטמעות עם הזמן

מהי שיטת הרדמה שנהוגה בניתוחים מסוג זה?


ההרדמה בניתוחים בריאטריים היא הרדמה כללית. ניתנים במהלכה תרופות דרך הוריד שגורמות לשינה עמוקה, מונעות כאב וגורמות להרפייה של השרירים. במהלך הניתוח ישנו ניתור קפדני של עומק ההרדמה ובסוף הניתוח מופסקות התרופות וניתנות תרופות נוגדות שמבטלות את שיתוק השרירים.

מספר ימים לפני מועד הניתוח, הרופא המרדים נפגש עם המטופל במרפאת טרום הרדמה. בעת בדיקה זו, ניתן לשאול את הרופא המרדים כל שאלה שגורמת לחששות. יש לדווח למרדים על כל פרט מהותי מהעבר הרפואי – על תרופות כרוניות, על רגישות ידועה לחומרים, על מחלות נילוות ועל ניתוחים מהעבר.

אילו סיכונים קיימים בניתוחים אלו?

הסיכונים המוקדמים כוללים: דימום, דליפה מהקיבה או המעי, היצרות בקיבה או בהשקה עם המעי, תסביב של הקיבה או המעי, חסימת מעי, פגיעה באיברים סמוכים, בקע בדופן הבטן, זיהום פצע, כיב בהשקה, בקע פנימי, קריש דם בורידי הרגליים או ורידי הכבד, תסחיף ריאתי, דלקת ריאות, ארוע לבבי, זיהום בדרכי השתן. כמו כן יתכנו: צרבת, שיהוקים, גזים, עצירות, שלשול, שינוי בטעמים. שיעור התמותה לאחר ניתוחים בריאטריים קטן מ: 0.5%.

הסיכונים המאוחרים כוללים: חסרים תזונתיים וחסרים בויטמינים שעלולים לגרום לאנמיה, אוסטיאופורוזיס, התפתחות אבנים בכליות או בכיס המרה, תסמונת ההצפה, היפוגליקמיה, בקע בדופן הבטן, חסימת מעיים, בקע פנימי, כיב בהשקה.

מה מומלץ לאכול לאחר הניתוח?

התזונה לאחר הניתוח מורכבת ממספר שלבים. ביומיים הראשונים שתיה בלבד, לאחר מכן תזונה נוזלית, דייסתית, רכה ומעבר לתזונה רגילה רק כעבור חודש חודשיים. חשוב במקביל להיות במעקב דיאטנית וליטול תוספי ויטמינים לפי הנחייתה.

יש להקפיד על אכילה איטית, להפריד בין שתיה לאוכל, ללעוס היטב, לאכול מנות קטנות כל 3 שעות ולהקפיד על שתיה מרובה. חשוב לפתח הרגלים של אכילה מודעת, לשבת ליד השולחן ולאכול בנחת ללא הסחות דעת.

כמה משקל משילים לאחר הניתוח?


הירידה במשקל מהירה יחסית בחודשים הראשונים ומתמתנת לאחר מכן. הירידה נמשכת כשנה עד שנתיים עד להתייצבות במשקל חדש. בדרך כלל יורדים בין 50-90 אחוזים מעודף המשקל.

לאחר ירידה משמעותית במשקל, נוצרים לעיתים עודפי עור בירכיים, בזרועות ובבטן שניתן להסירם באמצעות ניתוח פלסטי כעבור למעלה משנה מהניתוח הבריאטרי בעת ההתייצבות במשקל.

הצלחת הניתוח הבריאטרי תלויה רבות בשיתוף הפעולה של המנותח לשינוי הרגלי האכילה והוספת פעילות גופנית סדירה. ללא כל אלה, לא תושג ירידה מיטבית במשקל. שמירה על אכילה מאוזנת ופעילות גופנית סדירה מסייעות מאד בשימור המשקל החדש. כמו כן חשוב להפחית מתחים בעזרת מדיטציה, קשיבות, יוגה, או טיפול משלים: רפלקסולוגיה, שיאצו, דיקור.

ניתוחים בריאטריים – שיעורי הצלחה

מרבית המנותחים, מעל ,90% מצליחים לרדת מעל 50% מעודף המשקל תוך שנה עד שנתיים מהניתוח והניתוח שלהם מוצלח.

בשנה שנתיים הראשונות שלאחר הניתוח חשוב מאד לפתח הרגלי חיים חדשים כדי לשמר לאחר מכן את הירידה במשקל. יש לסגל אורח חיים חדש שמשלב תזונה מאוזנת, פעילות ספורטיבית וטכניקות להפגת מתחים. לצורך כך, רצוי להיעזר בצוות רב תחומי שכולל דיאטנית, פסיכולוגית או עובדת סוציאלית וכירורג. מומלץ שליווי הדיאטנית והפסיכולוגית יימשך לאורך זמן לצורך טיפול בהפרעות אכילה, ליווי ותמיכה.

חשוב להקפיד על מעקב רפואי הן אצל הרופא המנתח והן אצל רופא המשפחה. לאחר השחרור מבית החולים, יגיע המטופל למעקב סדיר אצל הרופא המנתח. במידה והכל תקין, הביקורת הראשונה תתקיים כשבועיים שלושה לאחר הניתוח, והביקורות הבאות יתרחשו כעבור שלושה חודשים, חצי שנה ושנה לאחר הניתוח. בתום שנה מהניתוח, מומלץ לבוא לביקורות פעם עד פעמיים בשנה.

ד"ר אסנת רזיאל – כירורגית בכירה, מנהלת מלבי - מרכז לטיפול בהשמנת יתר, אסיא מדיקל, אסותא. הממציאה והמפתחת של השיטה LIVING LARGE.


דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם ד"ר אסנת רזיאל
מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה
טיפול רב תחומי בהשמנה כירורגית בכירה, מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה והמקימה והמנהלת הרפואית של מלב"י - המרכז לטיפול בהשמנת יתר. תחומי התמחות: שרוול קיבה, מעקף קיבה, מעקף תריסריון, הצרת קיבה עם טבעת, ניתוחים חוזרים להרזיה

השמנה - לחיות בגדול

פורום זה נועד לעזור לכם להפחית במשקל ולשמר את המשקל החדש. לתמוך בכם תוך שימוש במגוון שיטות הוליסטיות, לייעץ בנושא תזונה, דיאטה, פעילות גופנית, הפגת מתחים, לתת טיפים בנושא השמנה, סוכרת, עודף משקל, ירידה במשקל, הרזיה, השמנת יתר אצל ילדים ונוער ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • שאלות לגבי מותר ואסור באוכל
  אושרית
  01/11/2019

  שלום,
  1. רציתי לדעת האם אפשר חלב 1%. אם כן, האם ללא הגבלה?
  כנ"ל לגבי חלב סויה
  2.מה הדין לגבי גבינות 3%?
  3. מה לגבי בשר טחון? האם אפשר?
  4. האם אפשר פסטרמות 2% שומן מתועשות?
  5. האם אפשר לאכול בשרים בחוץ? מה לגבי השמן?
  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מותר ואסור באוכל

  ד"ר אסנת רזיאל
  01/11/2019

  כל מה שציינת מותר. לגבי כמויות חשוב להכיר את תחושת הרעב והשובע ולהשמע לה. כדאי לבחור בחירות של אוכל טרי ולא מתועש ולשלב סלט בכל ארוחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תוסף תזונה רזברטרול- בירור
  אלי
  29/07/2019

  שאלה נוספת: האם מינון של 600 מג טרנס רזברטרול גבוה מידי ולחילופין מהו המינון המקובל. בתודה מראש אלי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טרנס רזברטרול

  ד"ר אסנת רזיאל
  13/08/2019

  כדאי להתייעץ עם נטורופתית בנושא זה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שיטת מיינדפולנס ואכילה רגשית
  חופית
  29/07/2019

  אני סובלת מאכילה רגשית, ורוצה לנסות להשתלט על העניין.
  מהן השיטות הטובות ביותר ליישום שיטת מיינדפולנס?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קשיבות ואכילה רגשית

  ד"ר אסנת רזיאל
  13/08/2019

  להיות בקשיבות אינו כישרון טבעי שיש לחלק מן האנשים ולאחרים אין. זוהי רק יכולת שכל אחד יכול ללמוד אותה ולהתאמן בה. זוהי האומנות של אבחנה בחוויות הפיסיות, הרגשיות והנפשיות באמצעות תשומת לב מכוונת פתוחה וסקרנית.
  הנה כמה דוגמאות לדרכים שבהן ניתן לאמן את שריר הקשיבות:
  1. לאכול בקשיבות ובמודעות
  דבר ראשון, יש לשים לב אם אנו נוטים לאכול כשאנחנו בלחץ. יתכן ואנו חשים בלחץ להשלים משימות הקשורות לעבודה אחר הצהרים, ואז אנו חוטפים עוגייה או שתיים כדי להצליח לעבור את זה. יתכן והיה לנו יום רע, ואז בערב אנו זוללים את מנת המשלוחים של האוכל התאילנדי האהובה עלינו כל כך תוך כדי צפייה בעונה שלמה של סדרה בטלוויזיה.
  כעת חישבו על האפשרות להיות בקשיבות כשאנו אוכלים. המטרה של להזין את עצמנו היא לקשור בין הגוף והמוח באהבה. הגוף שלנו שולח בקביעות אותות למוח..... כך שאם אנו רוצים לחוש יותר טוב אנו צריכים להתחיל לשים לב לתקשורת בין הגוף והמוח. אכילה בקשיבות היא אחת הדרכים הטובות ביותר שבהן אנו יכולים לגרום לגוף ולמוח שלנו לתקשר ולהבין מה אנחנו באמת צריכים.
  הרי לכם מספר הנחיות שבאמצעותן תוכלו להתחיל לצעוד בנתיב האכילה בקשיבות:
  א. קחו לכם דקה על מנת לכבד את האוכל שאתם עומדים לאכול
  מהו מחזור החיים של המזון שלנו? מאיפה הוא הגיע אלינו? מי הכין לנו את הארוחה? אנחנו! חשבו על האדמה, החיות, החקלאים.......החנווני, השף. הודו לכל אלו שהיו מעורבים בתהליך הכנת המזון שלכם. ואם הוא לא הוכן כיאות...... ובכן, במקום לקטר – היו אסירי תודה.
  ב. אכלו לאט
  סיפרו כמה פעמים אתם לועסים לפני שאתם בולעים (25-30), הניחו את המזלג בצלחת בין הנגיסות. שימו לב שכאשר הקיבה שלכם מלאה ב – 80%, זהו הזמן להפסיק לאכול מכיוון שלוקח למוח כ – 20 דקות לעבד את המידע שאנו שבעים.
  ג. התענגו מן הטעמים
  שימו לב למראות ולריחות..... וכשאתם טועמים את האוכל, נסו לזהות את התבלינים ואת עשבי התיבול. אילו ירקות היו בצלחת? האם זה עולש?
  ד. אל תדברו בפה מלא בזמן הארוחה
  התנהגות מסוג זה אמורה הייתה כבר להיות טבועה בכם, אבל אם עדין לא...... תתאמנו לאכול בדממה – לעסו בשקט כאשר הפה סגור.
  ה. טפחו את גופכם
  האם אתם אוכלים למען בריאותכם או למען רגשותיכם? אכילה בקשיבות לא תביא תוצאות אם תמשיכו לאכול גרוע. הרעיון הוא להקשיב לגוף שלכם, לשמור ולטפל בו, על ידי כך שתזינו אותו באוכל בריא ומזין ותשתדלו עד כמה שאפשר להימנע מלחץ שאינו הכרחי.

  2. מדיטציה
  את זה ניתן ליישם בפשטות על ידי התמקדות באיכות הנשימה או באבחנה ברורה של תחושות הגוף שלכם. אתם יכולים גם לנסות מדיטציה מודרכת, שבה אדם אחר מוביל אתכם דרכה. זה נראה מפחיד לשבת בשקט למשך זמן ארוך, אבל זה אפשרי. תתחילו בחמש דקות ליום, והאריכו בהדרגה את משך זמן המדיטציה.

  3. יוגה
  יוגה היא מדע עתיק ואומנות ריפוי עוצמתיים. היא תעצים את אימון הקשיבות כאשר תתחילו לשים לב לנשימה שלכם, לרגשות ולגוף שלכם בתנועה. כאשר אנו נעים במודעות מירבית, כל תנוחת יוגה או תרגיל נשימה נותנים לנו את ההזדמנות לבדוק את הגוף שלנו ולגלות מה מרגיש הכי טוב לגוף, לרוח ולנפש שלנו.

  לעיתים האימון ביוגה משקם, ולעיתים הוא מאתגר, אבל המדע העתיק הזה תמיד מאד מכוון. אם הגוף שלכם לא נראה או חש כפי שהייתם רוצים, היוגה יכולה לסייע לכם להתחבר מחדש עם הרווחה הפיסית והנפשית הבריאה שלכם.

  4. תרגלו מידי יום את נפשכם ורוחכם
  אימון יומי של הנפש והרוח יתרום רבות לאימון הקשיבות שלכם. על ידי תרגול, ניתן לאמן את המוח ולחזק את

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נטילת אקומפליה וירידה במשקל
  אנה
  11/08/2019

  האם נטילת אקומפליה עשויה לסייע בהליך ירידה במשקל ומה הסכנות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תרופה להרזיה

  ד"ר אסנת רזיאל
  11/08/2019

  התרופה הזו כבר לא בשימוש כי גרמה להפרעות פסיכיאטריות.
  בשימוש בימינו: בלוויק, רזין, סקסנדה. כולן תרופות טובות שניתן לרדת איתן 10-15 קג יחד עם תזונה נכונה וספורט

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תקופת סטרס ואכילה רגשית
  רונית
  06/08/2019

  אני חושבת שאני מעלה במשקל בגלל שיש לי אכילה רגשית. התקופה האחרונה מלאה בסטרס ואני לא מפסיקה לאכול ולהשמין.
  אילו טיפים מומלצים יש לך להפגת המתחים ולהפסקת האכילה הרגשית?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • סטרס ואכילה רגשית

  ד"ר אסנת רזיאל
  06/08/2019

  הכי חדוב בעיתות לחץ לישון מספיק בלילה כדי לשמור על פוקוס. תעזרי בחברים או בני מדפחה לצורך קניה נבונה של מצרכים והכנת אוכל מראש. חשוב למצוא זמן להליכה כדי לשחרר מתחים, לאימון וגם לטיפולי גוף ונפש כמו שיאצו שממש עוזרים. בהצלחה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אי שמירה על המשקל הרצוי- התייעצות
  טלי
  01/08/2019

  אני עושה דיאטות כבר שנים. כל הזמן יורדת ואז לא מצליחה לשמור ועולה מחדש. ממש כמו אקורדיון במשקל.
  מה אוכל לעשות כדי למנוע את זה?
  על איזו שיטה את יכולה להמליץ כדי שאוכל להרזות, לשמור על משקלי לאורך זמן ולא להשמין את הכל חזרה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שמירה על המשקל

  ד"ר אסנת רזיאל
  01/08/2019

  אני ממליצה שתשבי עם דיאטנית כדי למצוא מה מומלץ לך לאכול, לעשות הליכות מידי יום ובנוסף פעילות בחדר כושר לחטוב ועליית מסת שריר. בנוסף חשוב לישון 8 שעות בלילה ולהקפיד על הפחתת מתחים.
  כמות התזונה שמתאימה לך לירידה במשקל ושאיתה את נשארת במשקל יציב היא זו שמתאימה לך לאורך זמן. על חריגות קטנות ניתן לפצות בספורט. חריגות גדולות יותר מצטברות ומביאות לעליה המשקל. לשוב להיות עם היד על הדופק ולהעזר בתמיכה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כדור ויפאקס וירידה איטית במשקל
  נורית
  21/07/2019

  אני נוטלת כדור ויפאקס במינון של 125 מ"ג.
  אני עושה הרבה פעילות ספורטיבית ומשלבת בזה דיאטה, אך קצב הירידה במשקל שלי הוא מאוד מאוד איטי, וזה ממש מייאש אותי.
  מה ניתן לעשות? איך אפשר לזרז את הליך ההרזיה?
  והאם הכדור מגביר תאבון או פשוט גורם להתנפחות הגוף ללא קשר ישיר לכמות האוכל שמכניסים לגוף?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • עזרה בירידה במשקל

  ד"ר אסנת רזיאל
  21/07/2019

  ממליצה מאד על השגחה צמודה של דיאטנית, לנסות חודש התנזרות מגלוטן ולקטוז, לשנות לאחר מכן כל חודש חודשיים כדי לבלבל את הגוף וגם להנות מכל השפע המגוון של אפשרויות התזונה.

  אפשר להעזר לשלושה חודשים בסקסנדה שמדכאת את התאבון. ניתן בעזרת התרופה לרדת 8 קג ואם אינה משפיעה ניתן כעבור 3 חודשים להפסיקה.

  מבחינת פעילות חשוב לערב פעילות אירובית כמו הליכה או שחיה וגם אימוני משקולות או פילטיס לחיטוב.

  עשי תרגילי נשימה וטיולים בחיק הטבע להפגת מתחים והקפידי על 6-8 שעות שינה.

  ירידה איטית היא נהדרת ותסייע לך לשמר את ההישגים לאורך זמן. בהצלחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מחלת הסוכרת והשמנה בטנית
  ניר
  16/07/2019

  אם ההשמנה היא בטנית- האם קיימת סכנה גדולה יותר ללקות בסוכרת?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • השמנה בטנית וסוכרת

  ד"ר אסנת רזיאל
  16/07/2019

  כן בהחלט. השמנה בטנית כרוכה בסיכון להתפתחות סוכרת, כבד שומני, יתר לחץ דם, עודף שומנים בדם, תשניק נשימה בשינה. הטיפול בהשמנה בימינו אפשרי בעזרת תרופות, בלון או ניתוח. כמובן שיש צורך בשינוי הרגלים אך הדבר מתאפשר בעזרת ליווי מתאים של דיאטנית, פסיכולוגית וקבוצות תמיכה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לוקחת קסניקל ואין שינוי
  נועה
  08/07/2019

  שלום אני בת 60 לוקחת קסניקל שבועיים ואין שום ירידה במשקל אשמח לדעת מה עצתך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קסניקל

  ד"ר אסנת רזיאל
  08/07/2019

  תוסיפי לתזונה ירקות לכל ארוחה, הורידי פחמימות. הוסיפי פעילות גופנית מגוונת. הקפידי על שתיה מרובה של מים. הקפידי על שינה של 6-8 שעות בלילה. בהצלחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שתיית משקאות חמים והשמנה
  דין
  07/07/2019

  האם שתיית משקאות חמים עלולה להשפיע על קצב חילוף החומרים ועל ההשמנה הבטנית ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • משקאות

  ד"ר אסנת רזיאל
  07/07/2019

  אין לכך השפעה
  מומלץ לשתות מים ולהתנזר משתיה מתוקה ואלכוהול

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
יועצים בתחום

 • ד"ר דורון תודר
  ד"ר דורון תודר
  פסיכיאטר קליני מומחה נוירופידבק-טיפול לא תרופתי, פסיכיאטר מומחה. מנהל את המרכז הרפואי נוירוקליניק לטיפולי נוירופידבק. מנהל את המרפאה הציבורית היחידה בישראל לטיפול בנוירופידבק, במרכז לבריאות הנפש בב... קרא עוד
 • ד"ר אסנת רזיאל
  ד"ר אסנת רזיאל
  טיפול רב תחומי בהשמנה כירורגית בכירה, מומחית לטיפול רב תחומי בהשמנה והמקימה והמנהלת הרפואית של מלב"י - המרכז לטיפול בהשמנת יתר. תחומי התמחות: שרוול קיבה, מעקף קיבה, מעקף תריסריון, הצרת קיבה עם טבעת... קרא עוד

אולי יעניין אותך גם

יוגה: לגוף, לנשמה ולמניעת השמנה
ד"ר אסנת רזיאל
| 01/08/2019 |
צפיות: 2,976
יוגה היא שיטת אימון שפועלת על המישור הפיזי וכן המישור הנפשי של האדם. אדם שמחובר לכל מישוריו ומודע למצב גופו, ירצה להיטיב איתו וישתדל להימנע מהכנסת מזון שעלול לגרום נזק למערכותיו
קרא עוד
כיצד להתמודד עם השמנת יתר?
ד"ר אסנת רזיאל
| 13/06/2019 |
צפיות: 1,195
מחקר חדש מראה כי קיים צורך להבנה מעמיקה של נושא ההשמנה על כל רבדיו, וכמו כן, יש לשפר את ההכשרה אודות הגרעין הפיזיולוגי של תופעה זו ולשנות את צורת ההתנהלות עם המטופלים הסובלים מהשמנה
קרא עוד
כיצד שיאצו מסייע לירידה במשקל?
ד"ר אסנת רזיאל
| 15/05/2019 |
צפיות: 919
שיאצו הוא שילוב בין יוגה לעיסוי. הטכניקה המצליחה מבוססת על הישענות הגורמת ללחץ טבעי, תמיכה ושחרור לחצים מחלקי הגוף השונים באמצעות האגודלים, הברכיים, האצבעות וכפות הידיים. אלו צרכים בסיסיים של האדם מסופקים באמצעות השיאצו? וכיצד מסייעים טיפולי השיאצו להליך ההרזיה?
קרא עוד
מדוע התנזרות לא טובה להרזייה שלכם?
טליה לביא
| 23/04/2019 |
צפיות: 2,114
רבים חושבים שהדרך לרזות מחייבת הימנעות ממאכלים מתוקים ומסוכר, מלחם או מפחמימות, או כל הימנעות שנתפסת ככזו שתביא לשינוי דרמטי בהרגלים, וכתוצאה מכך – בגוף. אולי זה אפקטיבי לטווח הקצר. אך לאורך זמן, כל הליך קיצוני לא יחזיק מעמד. הגוף שלנו, ויותר מכך הנפש שלנו, מחפשים איזון. אז מהי הדרך המדויקת והנכונה להרזייה? איזה מעגל פנימי חייב להישבר? ומדוע התת-מודע הוא המפתח לכל זה?
קרא עוד
קשיבות: הסוף לאכילה רגשית
ד"ר אסנת רזיאל
| 02/04/2019 |
צפיות: 1,391
האם קיימים מאכלים מהם אתם נמנעים? האם אתם מנשנשים ללא תחושת רעב? רבים עונים לשאלות אלו בחיוב כי איבדו את הדרך להקשיב לצרכי הגוף והנפש. שיטת הקשיבות מראה לנו את הדרך להקשיב לממד הפיזי והרגשי גם יחד, ומביאה לתחושת סיפוק ושובע, תוך התבססות על חמשת החושים, במטרה להגיע להנאה צרופה
קרא עוד
דיאטה נורדית: להורדה במשקל ולשמירה על הבריאות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 20/03/2019 |
צפיות: 781
דיאטה נורדית אינה מתאימה רק לוויקינגים, היא מסייעת להוריד במשקל בצורה מסודרת ומאוזנת וכן היא מחזקת את בריאות הלב וכלי הדם
קרא עוד
כיצד לטפל בהשמנת יתר באמצעות מדיטציה?
ד"ר אסנת רזיאל
| 17/03/2019 |
צפיות: 815
העולם המודרני והקצב המהיר הקיים בו לא עושים חסד עם אורח החיים שלנו, והופכים את הטיפול בגופנו ללקוי. ברחבי העולם, ההשמנה הפכה כבר מזמן למגיפה של ממש, ואף אחד לא עוצר לשנייה לסדר את התפריט היומי שלו, וכן, גם לנשום. אבל ממש לנשום. האם מדיטציה עשויה להיות הפתרון להשמנת יתר?
קרא עוד
הקשר בין השמנה להפרעות קשב וריכוז
ד"ר אסנת רזיאל
| 14/03/2019 |
צפיות: 672
לא מעט אנשים עם הפרעות קשב וריכוז סובלים גם מעודף משקל, אך בעזרת כמה כללים אפשר להפוך את החיסרון שבהפרעה ליתרון להצלחה בשמירה על משקל תקין
קרא עוד
פחמימות: לא מורכב כמו שחשבתם
ד"ר אסנת רזיאל
| 07/03/2019 |
צפיות: 1,095
בעולם שבו הרזון חשוב יותר מכל דבר, תפסה הפחמימה את תפקיד ה'ילד הרע', זה שאף אחד לא מעוניין להתעסק איתו. כולם רודפים אחר מודל הגוף החיצוני המושלם, אך לא באמת מבינים את מה שמתחולל בתוכו. תפקידה החשוב של הפחמימה בשרשרת המזון נשכח, ואנחנו כאן להזכיר לכם אותו. וכן, גם לנפץ לכם כמה מיתוסים בדרך
קרא עוד
בא לי משהו מתוק
טליה לביא
| 26/02/2019 |
צפיות: 1,555
בא לי משהו מתוק, ואחריו עוד אחד ועוד אחד. לופ אינסופי שנעצר רק כשזה כבר הרבה מדי ומאוחר מדי. למה זה קורה לנו? האם הצורך למתוק הוא פיזי או רגשי? האם זה הגוף שצריך עוד ועוד, או שזו הנפש שלנו אשר משתוקקת למתוק הזה?
קרא עוד