שאיבת שומן: כל מה שצריך לדעת על ההליך

דיאטה ופעילות גופנית טובים להורדה במשקל, אך לעתים אין די בכך. במקרים אלה אפשר לפנות לשאיבת שומן, אך לפני כן יש כמה דברים שחשוב לדעת על ההליך
ASTRA MEDICAL
מאת ASTRA MEDICAL
| 03/07/2018 |
צפיות: 5,052
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
אנשים רבים סובלים מהצטברות של שומן עודף, האזורים הנפוצים הם הבטן, הישבן, הלחיים, הצוואר, הסנטר, הזרועות, המותניים והירכיים. במקרים רבים אי אפשר להיפטר מהשומן רק בדיאטה ובפעילות גופנית, במקרה זה ישנה האפשרות לבצע שאיבת שומן. הליך זה מאפשר לא רק הקטנה וצמצום ההיקפים של אזורי הגוף הרצויים, אלא גם עיצוב ויצירת פרופורציות מדויקות ומתאימות יותר למראה הגוף הכללי.

סוגים של שאיבת שומן

שאיבת שומן מהישבן ומהירכיים – ברוב המקרים ההליך מתבצע תחת הרדמה מקומית וטשטוש. עם זאת, במקרים שבהם נדרשת שאיבת שומן גדולה, הן מהחלק הקדמי של הגוף הן מהחלק האחורי, מבצעים את ההליך תחת הרדמה כללית.

שאיבת שומן מהירכיים – הליך המבוצע על שומן שהצטבר בצדי הירכיים.

שאיבת שומן מהבטן – הליך שאיבת השומן מהבטן מתרכז רק בשאיבה של השומן מאזור הבטן. בהליך לא מטפלים בעודפי עור ולא עוסקים בתיקון של רפיון שרירים בדופן הבטן. יש לדעת כי בשאיבת שומן מהבטן התחתונה קשה להגיע לתוצאה אחידה ופעמים רבות לאחר ההליך ישנם שקעים ובליטות קלות.

שאיבת שומן מזרועות הידיים – שאיבה באזור זה מומלצת לא רק למי שמעוניין לצמצם את היקף הזרוע, אלא גם לאנשים שלהם עור מדולדל. במקרים שבהם לאחר השאיבה נותרים עודפי עור, מסירים את עודפי העור. יש לציין שבהסרת עודפי עור מהזרוע תיווצר צלקת בחלק האחורי של הזרוע, מהמרפק ועד בית השחי.

שאיבת שומן מהגב – העור שבאזור הגב הוא עבה ונוטה להתכווץ, משכך בביצוע ההליך זה מתקבלות תוצאות טובות וכמעט שאין מצבים של אי-אחידות.

שאיבת שומן מהסנטר – הליך זה מומלץ לאנשים שלהם 'סנטר כפול' ועודפי עור שאינם מעוניינים בביצוע מתיחת פנים. אזור זה מתכווץ בקלות יחסית ולכן בשאיבת שומן קטנה מתקבלות תוצאות טובות.

שאיבת שומן בטכניקת Tumescent

טכניקת Tumescent היא שיטה ניתוחית לשאיבת שומן שבה טרם השאיבה עצמה מזריקים לאזור המיועד תמיסה המורכבת מאדרנלין, מחומרי הרדמה וממי מלח. תמיסה זו מכווצת את כלי הדם ולכן שאיבת הדם לצורכי הניתוח היא מינימאלית. משכך נמנע הצורך להחזיר לגוף את הדם שאבד בזמן ההליך. כמו כן, התמיסה מחדירה לגוף מלחים ונוזלים אשר הכרחיים לאיזון האלקטרוליטים ולהקטנת את הדימום. כמות התמיסה שמזריקים תלויה בכמות השומן ששואבים.

בזכות שיטה זו אפשר לשאוב נפחי שומן גדולים, יותר מחמישה ליטר שומן, באופן בטיחותי וללא סיכונים. כמו כן, בשיטה זו הכאבים מופחתים באופן משמעותי.

יש לציין כי בשיטה זו, למרות ששואבים כמויות שומן גדולות, הירידה במשקל אינה ניכרת לעין מיד, זאת מכיוון שבמקום שבו היה שומן כעת יש נוזלים. התוצאות מתחילות להיראות רק כשהנוזל נספג בגוף, בשלושה השבועות לאחר הניתוח נספגים כ-85% מהנוזל ו-15% הנוספים נספגים בתוך שלושה חודשים ממועד הניתוח.

סיכונים הכרוכים בשאיבת שומן

הליך שאיבת השומן נמשך בין שעה וחצי לשלוש שעות. בעוד שאיבה קטנה נעשית תחת טשטוש והרדמה מקומית, שאיבה גדולה נעשית תחת הרדמה מלאה. לביצוע השאיבה חותכים באזור הרצוי חתכים בגודל של שלושה מ"מ שדרכם מחדירים צינור המכונה 'קנולה' אשר שואב את השומן. בתום השאיבה תופרים את החתכים וחובשים אותם, כך שכמעט שלא נותרות צלקות.

בתום ההליך מלבישים את המטופל במחוך ומעבירים אותו לחדר התאוששות. מכיוון שהתמיסה שמחדירים לגוף בשיטת Tumescent מכילה חומרי הרדמה, המטופל לא יחשוב כאבים משמעותיים עד כעשרים שעות מהניתוח. לאחר שפגה ההשפעה של חומרים אלה אפשר להקל על הכאבים במשככי כאבים קלים.

שאיבת שומן נחשבת לבטוחה, אך כמו כל הליך כירורגי, גם בניתוח זה יש סיכונים ותופעות לוואי, שהשכיחים ביותר הם דימום וזיהום. הדימום בא לידי ביטוי בשטפי דם אשר לרוב נספגים מעצמם בתוך שבועיים מיום הניתוח. מקרי זיהום נדירים יותר מכיוון שלאחר הניתוח המטופל נוטל אנטיביוטיקה מניעתית. כמו כן, אף על פי שלאחר הניתוח לא נראים פצעים חיצוניים, מתחת לעור ישנו חלל גדול שמתכווץ ומתאחה בשבועות שלאhttp://חר ההליך.

אסטרה מדיקל – מרכז לניתוחים פלסטיים אסתטיים ושחזוריים

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר