עיצוב שפתיים: שומן עצמי לעומת חומצה היאלרונית

שפתיים עבות ומעוצבות אינן תלוית יותר רק בגנטיקה, כיום ישנן מגוון שיטות למילוי השפתיים ולעיצובן. השיטות הבטוחות ביותר הן הזרקה של חומצה היאלרונית והזרקה של שומן עצמי, לכל אחת מהן יתרונות וחסרונות שיש להכיר לפני ההליך
ASTRA MEDICAL
מאת ASTRA MEDICAL
| 28/05/2018 |
צפיות: 2,673
דירוג: 5.0 מתוך 5 הצבעות
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
לכל אדם יש מבנה שפתיים אחר, אצל נשים מראה השפתיים חשוב במיוחד בגלל שהן מדגישות אותן בעזרת איפור. שפתיים מלאות נחשבות לשפתיים צעירות וחושניות ולא לכל אחת יש כאלה, אך למרבה המזל כל אחת יכולה לקבל שפתיים מלאות כמו שהייתה רוצה שיהיו לה.

שפתיים שנחשבות ליפות הן כאלה עם סימטריה ויחס פרופורציונאלי בין השפה העליונה לשפה התחתונה. בדרך כלל השפה העליונה שטוחה וצרה בעוד השפה התחתונה בשרנית ועבה. הסיבה הנפוצה ביותר למבנה דק וצר של השפתיים היא גנטית, אך ישנם מקרים שבהם א-סימטריה של השפתיים נגרמת בעקבות פציעה בשפה או שיתוק של העצבים בפנים. סיבה נוספת להיצרות השפתיים היא הגיל, עם השנים השפתיים מאבדות את הנפח שלהן והן נהיות צרות ושטוחות.

לכל הסיבות הללו לשפתיים צרות יש פתרון – הזרקה של חומר מילוי. חומר המילוי יכול להיות חומצה היאלרונית או הזרקה של שומן עצמי.

חומצה היאלרונית לעיצוב השפתיים

בשנים האחרונות תחום האסתטיקה בכלל ותחום ההזרקות בפרט עבר תאוצה רבה והפך ליותר ויותר פופולארי. משכך, ישנן חברות רבות אשר משווקות חומרי מילוי לעיצוב ולעיבוי של השפתיים. על כן, יש לשים לב לסוג המוצר שמשתמשים בו, לוודא כי החברה המייצרת ומשווקת את המוצר היא חברה מוכרת ומומלצת אשר יש לה את כל האישורים הנדרשים.

מגוון חומרי המילוי מיועדים לענות על צרכים שונים, לכן יש לקבוע פגישת ייעוץ עם רופא אשר מאבחן את צורת השפה, את הגובה שלה, את המרחק בינה לבין האף והסנטר ואת המרכיב האתני של הצורה שלה. לאחר איסוף הנתונים הללו הרופא מתאים את החומר המתאים ביותר למילוי השפתיים ולעיצובן. הבחירה של חומר המילוי היא ההיבט החשוב ביותר של ההליך, ורק לרופא מיומן יש את הידע להתאים את החומר שיספק את התוצאה הטובה ביותר לשביעות רצונה של המטופלת.

כך, למשל, כדי לעצב את מסגרת השפתיים בצורת "קשת קופידון" אשר מקנה מראה עצוב לשפה העליונה, יש להשתמש בחומצה היאלרונית דקה. לעומת זאת, לשפתיים עבות ולהשפעה לטווח ארוך משתמשים בחומצה היאלרונית עבה וסמיכה.

חומצה היאלרונית היא גליקוזאמינוגליקאן שאינו גופרתי אשר מצוי באופן טבעי ברקמות החיבור, ברקמות העצביות וברקמות האפיתליות. לאדם השוקל 70 ק"ג יש כ-15 גרם היאלורונן בגוף שמתוכם שליש נמצא בחלופה מתמדת, החומר מתפרק ונוצר מחדש. מכיוון שהחומצה נספגת בגוף ההשפעה של הזרקת החומצה היא זמנית ומחזיקה מעמד בין שמונה חודשים לשנה. העמידות של החומצה תלויה בחומר עצמו, ככל שהחומר עבה וסמיך יותר כך הוא יחזיק מעמד יותר זמן. הזרקה מדויקת של החומצה מסייעת להשפעה לטווח ארוך יותר.

הזרקת שומן עצמי לעיבוי השפתיים

ישנן שיטות שונות להזרקת שומן עצמי לעיבוי השפתיים. אנו משתמשים בטכניקה ייחודית שבה שואבים את השומן בקנולה דקה אשר מאפשרת להזריק תאי שומן קטנים בלבד. תאי שומן קטנים בטוחים יותר ונקלטים מהר יותר מתאי שומן אחרים.

בהזרקה של שומן עצמי מפסלים לפי דגם את קווי המתאר של השפתיים ושל קשת קופידון. נהוג להוסיף שומן גם לסנטר נסוג כדי לקבל מראה סימטרי המתאים למסגרת הפנים. הזרקה של שומן עצמי היא לטווח הארוך ומחזיקה מעמד לכל החיים. עם זאת, יש לציין כי רק 30% עד 50% מהשומן נספג בגוף ולכן מזריקים כמות כפולה לאזור הרצוי.

עיצוב שפתיים לקבלת מראה טבעי

כדי לעצב שפתיים יש צורך במיומנות, בניסיון ובחוש אומנותי. השילוב של שלושת המרכיבים הללו הכרחי להתאמה של צורת השפתיים למבנה הפנים, לבחירת סוג החומצה ולדיוק בהזרקה עצמה. לכן, כדי לקבל את התוצאה הרצויה יש צורך בכמה שלבים.

תחילה מנתחים את מבנה הפנים – אם הן מלאות, ארוכות, צרות וכדומה. לאחר מכן עורכים תשאול שבו מבררים את הרצונות של המטופלת, מתאמים ציפיות ובוחרים את צורת השפתיים הרצויה, כל זאת מתוך הימנעות מתוצאה של שפתיים מוגזמות, לא פרופורציונאליות שאינן נראות טבעיות.

בעת ההזרקה של חומר המילוי הרופא מרכיב משקפי הגדלה המאפשרים הזרקה זהירה ומדויקת ועיצוב סימטרי מקופד. שבועיים לאחר ההליך המטופלת חוזרת למרפאה להערכת מצב ולביצוע תיקונים, אם נדרשים כאלה.

בעבר נהוג היה להזריק סיליקון לעיבוי השפתיים, אך הסיליקון אינו חומר המצוי באופן טבעי בגוף, הוא אינו נספג, הוא מתקשה, נודד ממקומו ומעוות את הצורה של השפתיים. במקרים של נדידה וכשרוצים להסיר את החומר יש צורך בהתערבות כירורגית שלעתים אף כרוכה בכריתה של חלק מהשפה. לכן אנו כלל לא משתמשים בסיליקון כחומר מילוי לשפתיים ואיננו ממליצים עליו.

אסטרה מדיקל – מרכז לניתוחים פלסטיים אסתטיים ולשחזורים

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר