חתונה ממבט ראשון: חוות דעת על התכנית שעשתה ריאליטי מנישואין

התאמה מושלמת היא לאו דווקא המפתח לזוגיות טובה, אלא דווקא האופן שבו הצדדים מגיעים לאינטראקציה. אוראל שופן, מומחית לתקשורת רומנטית מודרנית, אומרת את דעתה על התכנית "חתונה ממבט ראשון"
אוראל שופן
| 15/01/2018 |
צפיות: 4,321
דירוג: 4.3 מתוך 50 הצבעות
התקבלו 50 דירוגים בציון ממוצע 4.3 מתוך 5
אז אחרי חודשים שבהם רבים מבקשים ממני להגיב על הריאליטי המדובר, רגע לפני שאור הזרקורים כבה על מערכות היחסים שהפכו להיות נחלת הכלל, הנה מה שאני חושבת על הקונספט, על הזוגות, ועל שידוכים בכלל, וגם – איך זה קשור לעתיד הרומנטי שלכם?

יש לכם שאלות? היכנסו לפורומים:
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום אימון ויעוץ לזוגיות ודייטינג

מה היה חסר בקונספט?

מיונים של חודשים עברו על כל אחד מכוכבי התכנית המדוברת. מבחני אישיות וגנטיקה מפה ועד להודעה חדשה – הכול על מנת לאתר עבורם התאמה זוגית אידיאלית ואז בהימצא ההתאמה הנכספת – התרעה של כשבוע-שבועיים עד לחתונה.

בעולם של טינדר, האפן, אוקייקיופיד, החצי השני וכדומה – האם אתם באמת מאמינים כי מה שהיה חסר לכל אחדד מהסינגלס שנרשמו לתכנית, זו ההתאמה המושלמת עבורם? האם אתם מאמינים באמת כי בכל שנות חיפוש האהבה של ה'יפים והמוצלחים' האלו, הם פשוט לא הכירו פרטנרים מתאימים?

אין לי בעיה עם שידוכים מבוססי מדע, כמו שאני בעד כל קונספט שמפיץ אהבה בעולם, אך אני מאמינה שעל מנת לבוא מוכנים לאהבה הזו, לבוא מוכנים לזוגיות ובפרט כשמדובר בקונספט כל כך אבסורדי – חשוב לעשות עבודה עצמית לפני.

פנויים ופנויות יקרים, בתוך התכנית ומחוצה לה – אני לא מאמינה שנשארתם רווקים עד היום על אף פי שאתם מנסים לייצר זוגיות, בגלל חוסר מזל או בגלל שלא מצאתם פרטנר מתאים.

אני מאמינה כי תהליך אישי שהיו עוברים כל משתתפי התכנית בטרם החתונה, היה מאפשר להם להבין מה בתקשורת הרומנטית שלהם לא עובד ועצר אותם מלהגיע לזוגיות עד היום, וכן היה מקנה להם כלים פרקטיים שהיו מאפשרים להם להעניק צ'אנס אמיתי לניסוי בהנחה שלהתאמה דאגו המומחים.

תהליך קצר וממוקד לשיפור מיומנויות תקשורת רומנטית היה משחרר את המשתתפים מהדפוסים שעצרו אותם עד החתונה מלהגיע לזוגיות והיה מביא אותם לתהליך ממקום שממקסם את הפוטנציאל של הזוגיות להצליח.

לקחת אנשים שמתקשים במציאת זוגיות עד כדי לפנות לריאליטי בנושא, ולא לעבוד איתם על הסיבה לכך שהם מתקשים למצוא זוגיות (על אף שהם מוצלחים ונאים) – נשמע לי אבסורדי וחבל חבל חבל.

סוד ההצלחה של אחווה וטל

אחווה וטל, הזוג הדביק ביותר על המסך שלנו, הם המנצחים הגדולים שלי בריאליטי הזוגיות ההזוי הזה (ולא, ממש לא אכפת לי אם הם ביחד היום או לא), ואומר לכם גם למה – בגלל שהם 'שיחקו את המשחק'.

אחווה וטל מהרגע הראשון שנפגשו בדרך לחופה, התחילו במשחק של 'בעל ואישה' שנמשך עד סוף התכנית ולאורך כל הדרך.

אחווה וטל עשו את הדבר ההגיוני היחיד לעשות בתנאים הלא הגיוניים של התכנית הזו, ובמקום 'לבדוק' ו'להכיר', פשוט דילגו כמה שנים קדימה ושיחקו את המשחק של להיות נשואים טריים. הם התאימו את ההתנהגות שלהם לשלב שנכפה עליהם על ידי התכנית ונראה כי זה היה הדבר ההגיוני היחיד לעשות.

משיכה פיזית, ריח חולצה ומה שביניהם

שידוכים. האם אני חושבת שב-2018 צריך שידוכים מקצועיים כדי להגיע לזוגיות? התשובה היא לא. אני חושבת שאופציות פוטנציאליות קיימות בשפע ושאם לא הגעתם לזוגיות עד היום על אף שאתם כמהים לה, מדובר בפערים בתקשורת הרומנטית שלכם – בדפוס או אמונה מגבילים, קושי בביצוע בחירות רומנטיות משרתות, קושי להתחבר להוויה הזוגית העתידית, קושי להביא את עצמכם על הצד הטוב ביותר שלכם לאינטראקציה הרומנטית או קושי להתנהל באופן משרת בתהליך הדייטינג.

ובכל זאת שידוכים – גם זו אופציה להכיר. אני לא יודעת עד כמה ניתן לעשות זאת באופן מקצועי, והמומחים הנבחרים והבאמת מצוינים כל אחד בתחומו, המשיכו והוכיחו לנו שריח חולצה הוא אינו ערובה למשיכה פיזית, והתאמה רומנטית יש בה מעבר למה שניתן לחזות גם בעזרת כלם מדעיים.

בפן קצת אישי, את האיש שלי הכרתי אני דרך שידוך של חברה אהובה שבסך הכול רצתה שאהיה איתה במשפחה וסידרה לי את בן דודו של בן הזוג שלה. וכן, דווקא משידוך הכרתי במקרה האדם המופלא ביותר עלי אדמות, אבל כמה חשיבה על התאמה זוגית הייתה מאחורי השידוך הזה? לא הרבה.

כשאני עושה שידוכים, ואני עושה לא מעט שידוכים מפני שקשה לי להתאפק אל מול שלל האופציות מטבע הדברים, זה תמיד בחינם וללא ערובה למקצועיות. לפעמים זה נראה לי מתאים בטירוף אך אני מתבדה, ולפעמים אני 'יורה בחשכה' ודווקא קולעת.

מניסיוני – פחות חשובה מידת ההתאמה (בהינתן התאמה בסיסית כלשהי), והרבה יותר האופן שבו שני הצדדים מגיעים לאינטראקציה.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר