חתונה ממבט ראשון: חוות דעת על התכנית שעשתה ריאליטי מנישואין

התאמה מושלמת היא לאו דווקא המפתח לזוגיות טובה, אלא דווקא האופן שבו הצדדים מגיעים לאינטראקציה. אוראל שופן, מומחית לתקשורת רומנטית מודרנית, אומרת את דעתה על התכנית "חתונה ממבט ראשון"
אוראל שופן
| 053-4877791 | 15/01/2018 |
צפיות: 2,565
דירוג: 4.2 מתוך 47 הצבעות
התקבלו 47 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
חתונה ממבט ראשון: חוות דעת על התכנית שעשתה ריאליטי מנישואין
אז אחרי חודשים שבהם רבים מבקשים ממני להגיב על הריאליטי המדובר, רגע לפני שאור הזרקורים כבה על מערכות היחסים שהפכו להיות נחלת הכלל, הנה מה שאני חושבת על הקונספט, על הזוגות, ועל שידוכים בכלל, וגם – איך זה קשור לעתיד הרומנטי שלכם?

יש לכם שאלות? היכנסו לפורומים:
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום אימון ויעוץ לזוגיות ודייטינג

מה היה חסר בקונספט?

מיונים של חודשים עברו על כל אחד מכוכבי התכנית המדוברת. מבחני אישיות וגנטיקה מפה ועד להודעה חדשה – הכול על מנת לאתר עבורם התאמה זוגית אידיאלית ואז בהימצא ההתאמה הנכספת – התרעה של כשבוע-שבועיים עד לחתונה.

בעולם של טינדר, האפן, אוקייקיופיד, החצי השני וכדומה – האם אתם באמת מאמינים כי מה שהיה חסר לכל אחדד מהסינגלס שנרשמו לתכנית, זו ההתאמה המושלמת עבורם? האם אתם מאמינים באמת כי בכל שנות חיפוש האהבה של ה'יפים והמוצלחים' האלו, הם פשוט לא הכירו פרטנרים מתאימים?

אין לי בעיה עם שידוכים מבוססי מדע, כמו שאני בעד כל קונספט שמפיץ אהבה בעולם, אך אני מאמינה שעל מנת לבוא מוכנים לאהבה הזו, לבוא מוכנים לזוגיות ובפרט כשמדובר בקונספט כל כך אבסורדי – חשוב לעשות עבודה עצמית לפני.

פנויים ופנויות יקרים, בתוך התכנית ומחוצה לה – אני לא מאמינה שנשארתם רווקים עד היום על אף פי שאתם מנסים לייצר זוגיות, בגלל חוסר מזל או בגלל שלא מצאתם פרטנר מתאים.

אני מאמינה כי תהליך אישי שהיו עוברים כל משתתפי התכנית בטרם החתונה, היה מאפשר להם להבין מה בתקשורת הרומנטית שלהם לא עובד ועצר אותם מלהגיע לזוגיות עד היום, וכן היה מקנה להם כלים פרקטיים שהיו מאפשרים להם להעניק צ'אנס אמיתי לניסוי בהנחה שלהתאמה דאגו המומחים.

תהליך קצר וממוקד לשיפור מיומנויות תקשורת רומנטית היה משחרר את המשתתפים מהדפוסים שעצרו אותם עד החתונה מלהגיע לזוגיות והיה מביא אותם לתהליך ממקום שממקסם את הפוטנציאל של הזוגיות להצליח.

לקחת אנשים שמתקשים במציאת זוגיות עד כדי לפנות לריאליטי בנושא, ולא לעבוד איתם על הסיבה לכך שהם מתקשים למצוא זוגיות (על אף שהם מוצלחים ונאים) – נשמע לי אבסורדי וחבל חבל חבל.

סוד ההצלחה של אחווה וטל

אחווה וטל, הזוג הדביק ביותר על המסך שלנו, הם המנצחים הגדולים שלי בריאליטי הזוגיות ההזוי הזה (ולא, ממש לא אכפת לי אם הם ביחד היום או לא), ואומר לכם גם למה – בגלל שהם 'שיחקו את המשחק'.

אחווה וטל מהרגע הראשון שנפגשו בדרך לחופה, התחילו במשחק של 'בעל ואישה' שנמשך עד סוף התכנית ולאורך כל הדרך.

אחווה וטל עשו את הדבר ההגיוני היחיד לעשות בתנאים הלא הגיוניים של התכנית הזו, ובמקום 'לבדוק' ו'להכיר', פשוט דילגו כמה שנים קדימה ושיחקו את המשחק של להיות נשואים טריים. הם התאימו את ההתנהגות שלהם לשלב שנכפה עליהם על ידי התכנית ונראה כי זה היה הדבר ההגיוני היחיד לעשות.

משיכה פיזית, ריח חולצה ומה שביניהם

שידוכים. האם אני חושבת שב-2018 צריך שידוכים מקצועיים כדי להגיע לזוגיות? התשובה היא לא. אני חושבת שאופציות פוטנציאליות קיימות בשפע ושאם לא הגעתם לזוגיות עד היום על אף שאתם כמהים לה, מדובר בפערים בתקשורת הרומנטית שלכם – בדפוס או אמונה מגבילים, קושי בביצוע בחירות רומנטיות משרתות, קושי להתחבר להוויה הזוגית העתידית, קושי להביא את עצמכם על הצד הטוב ביותר שלכם לאינטראקציה הרומנטית או קושי להתנהל באופן משרת בתהליך הדייטינג.

ובכל זאת שידוכים – גם זו אופציה להכיר. אני לא יודעת עד כמה ניתן לעשות זאת באופן מקצועי, והמומחים הנבחרים והבאמת מצוינים כל אחד בתחומו, המשיכו והוכיחו לנו שריח חולצה הוא אינו ערובה למשיכה פיזית, והתאמה רומנטית יש בה מעבר למה שניתן לחזות גם בעזרת כלם מדעיים.

בפן קצת אישי, את האיש שלי הכרתי אני דרך שידוך של חברה אהובה שבסך הכול רצתה שאהיה איתה במשפחה וסידרה לי את בן דודו של בן הזוג שלה. וכן, דווקא משידוך הכרתי במקרה האדם המופלא ביותר עלי אדמות, אבל כמה חשיבה על התאמה זוגית הייתה מאחורי השידוך הזה? לא הרבה.

כשאני עושה שידוכים, ואני עושה לא מעט שידוכים מפני שקשה לי להתאפק אל מול שלל האופציות מטבע הדברים, זה תמיד בחינם וללא ערובה למקצועיות. לפעמים זה נראה לי מתאים בטירוף אך אני מתבדה, ולפעמים אני 'יורה בחשכה' ודווקא קולעת.

מניסיוני – פחות חשובה מידת ההתאמה (בהינתן התאמה בסיסית כלשהי), והרבה יותר האופן שבו שני הצדדים מגיעים לאינטראקציה.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם אוראל שופן
יועצת זוגית ומומחית ותקשורת רומנטית מודרנית. מובילה זוגות להבנה, התקדמות ובניין תשתית לתקשורת נכונה דרך תהליכים קצרי מועד ובהתבסס על מודל חדשני. מובילה פנויים ופנויות ליצירת זוגיות.

אולי יעניין אותך גם

מודעות לחשק המיני שלך – מדוע זה מורכב כל כך?
אוראל שופן
| 10/01/2019 |
צפיות: 311
הריחוק מהגוף והדיכוי החברתי רב השנים גורם לנשים לנתק ביניהן לבין הצרכים המיניים שלהן. עכשיו יותר מאי פעם זה הזמן של הנשים להתחבר לתשוקות וליצרים שלהן
קרא עוד
סקס וסרטן השד: חזרה לתפקוד מיני אחרי הטיפולים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/10/2018 |
צפיות: 414
הטיפול בסרטן השד כרוך בתופעות לוואי רבות אשר משפיעות גם על החשק המיני ועל דימוי הגוף. לכן, חזרה לפעילות מינית יכולה להיות מאתגרת לא פחות מהמחלה עצמה
קרא עוד
טיפול זוגי: מה עושים כשהחצי השני אינו משתף פעולה?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 22/07/2018 |
צפיות: 744
טיפול זוגי הוא לעתים מוצא אחרון לבעיות במערכת היחסים, אך לפעמים אחד מבני הזוג מסרב ללכת לטיפול, כיצד ניתן לשכנע אותו?
קרא עוד
הדרך להצלחה מבחינה זוגית
ליאת יוגב
| 19/06/2018 |
צפיות: 1,113
למספר הגורל יש השפעה רבה על החיים, אם פועלים לפיו מקבלים מתנות אך אם הולכים נגדו נתקלים בקשיים. הדבר נכון פי כמה וכמה במערכת יחסים זוגית
קרא עוד
פעם בוגד תמיד בוגד – האמנם?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 11/12/2017 |
צפיות: 2,171
לא כל בגידה צריכה לסמן את סוף מערכת היחסים והרבה פעמים בעזרת עבודה משותפת אפשר להחיות מחדש את הזוגיות. לפני שמחליטים לכאן או לכאן צריך לבדוק היטב את אופיו של בן הזוג הבוגד
קרא עוד
להתאהב מחדש: כיצד להחיות את הזוגיות?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 16/11/2017 |
צפיות: 2,238
שגרה יכולה לכבות את התשוקה ואפילו להרוג את מערכת היחסים. שינויים קלים בשגרת היומיום יכולים להצית את הלהבה מחדש
קרא עוד
כיצד להתמודד עם האקס של בן הזוג?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 18/10/2017 |
צפיות: 1,675
האקס של בן הזוג יכול להעיב על כל מערכת יחסים ואפילו להוות איום על המשך קיומה. בעזרת כמה כללים פשוטים אפשר להתגבר על הקושי ולהפוך אותו לבסיס חזק של הזוגיות המתפתחת
קרא עוד
נפיחות מהפות: מדוע זה קורה וכיצד ניתן למנוע אותן?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/10/2017 |
צפיות: 6,583
נפיחות מהפות הן תופעה טבעית הנגרמת מלכידת אוויר בנרתיק, בעיקר במהלך קיום יחסי מין. לעתים הנפיחות הן תסמין לבעיה רפואית הדורשת אבחנה וטיפול
קרא עוד
כיצד יודעים שזו אהבה?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 28/09/2017 |
צפיות: 3,096
לא תמיד קל להבדיל בין אהבה לבין תשוקה, בין הנאה רגעית לבין מחויבות ארוכת טווח. כדי לדעת אם מה שמרגישים זו אהבת אמת ישנם כמה סימנים שכדאי לשים לב אליהם
קרא עוד
ככה לא רבים: למה אסור להגיד לבן הזוג "להתגבר על זה"?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 06/09/2017 |
צפיות: 1,159
ריבים בין בני זוג יכולים להיות קשים ומתסכלים, בעיקר כשהצדדים לא מבינים אחד את השני. שימוש נכון במילים והבנה מהותית של מקור הוויכוח יכולים להציל את מערכת היחסים
קרא עוד