ניתוח הרמת חזה לשיפור המראה

ניתוח להרמת חזה הוא מהניתוחים הפלסטיים היותר פופולאריים. מה עושים בניתוח והאם הוא מתאים לכל אחת? כל התשובות בכתבה הבאה
מאת ד"ר ערן חדד
| 27/08/2014 |
צפיות: 74,296
דירוג: 3.5 מתוך 4 הצבעות
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
ניתוח הרמת חזה נחשב לאחד הניתוחים המוצלחים ביותר ברפואה הפלסטית ומהווה כ- 8% מכלל הניתוחים האסתטיים בישראל. הניתוח "מהדק" את מעטפת השד ומשפר את צורתו. בנוסף, ניתן להתאים את נפח השד בהתאם לרצונה של המטופלת.

שד צנוח ונפול עלול להשפיע על הדימוי העצמי של נשים. לעתים הן נאלצות להתמודד עם קושי בהתאמת חזיות ובגדים. הפתרון לנשים אלה הוא ניתוח הרמת חזה. הניתוח צבר פופולאריות רבה והנתונים מראים כי שיעור הרמות החזה הוכפל בשנים האחרונות. קצב גידול זה כפול מזה של הגדלות החזה. מרבית המנותחות הן בעשור הרביעי והחמישי לחייהן, אם כי ניתן לבצע את הניתוח מגיל התבגרות ועד גיל הזקנה.

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטיים הכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום מילוי קמטים, עיבוי שפתיים, הזרקת בוטוקס
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית

שדיים צונחים בשל עודף במעטפת עור השד, באופן יחסי לנפח השד. הסיבות לכך רבות ומגוונות. נשים לאחר הריונות ולידות יכולות לסבול מצניחה של השד. בזמן ההיריון, השד גדל באופן משמעותי והעור נמתח. לאחר הלידה, נפח השד קטן אך לעתים עור השד אינו מתכווץ באותה המידה ולכן השד צונח. נשים אשר ירדו במשקל עלולות לחוות צניחה של השדיים- השד מאבד מנפחו אך עור השד אינו מתכווץ מספיק, ולכן השד צונח. שד גדול וכבד באופן יחסי עלול לגרום כשלעצמו לצניחה שכן הוא מותח את העור והשד יורד כלפי מטה. במקרים אלו מקבלים שד בעל נפח גדול שהוא גם צנוח. כאשר העור אינו אלסטי, מלווה סימני מתיחה מרובים, ישנו סיכון לצניחת השד שכן עור השד נמתח וגורם לצניחה של השדיים. מדובר בבעיה משפחתית - גנטית בד"כ.

אז מה עושים בניתוח? בכל ניתוח הרמת חזה מסירים עודפי עור אשר גורמים לצניחה של השד, כדי להרים את השד. במהלך ניתוח ההרמה, ניתן לשנות את נפח השד בהתאם לרצונה של המטופלת . כאשר המטופלת מרוצה מנפח השד ואינה מעוניינת לשנותו, ניתן לשמר את נפח השד כמו שהוא. במטופלות אשר מעוניינות להקטין את נפח השד ניתן לבצע הרמה והקטנה של השד. כאשר מטופלת מעוניינת להגדיל את נפח השדיים, ניתן להרים את השד ולהגדיל אותו באמצעות שתלי סיליקון. חשוב לציין שככל שנפח השד קטן יותר, תוצאת הניתוח תישמר לטווח הארוך יותר, שכן המשקל המופחת מותח פחות את העור ומונע צניחה עתידית.


חשוב להדגיש כי ניתוח הרמת שדיים חייב להכיל מרכיב של הסרת עודפי עור. לא ניתן להרים את השד באמצעות שתלים בלבד, זאת כיוון שבטווח הארוך, שתל, המגדיל את נפח השד, מותח את העור ויגרום לצניחת השדיים. במקרים מסוימים, בעיקר לאחר הריונות ולידות, השד "מרוקן" (חסר נפח) אך לא צנוח. במקרה כזה, החדרת שתלי סיליקון תמלא את הנפח החסר ותשביע בדרך כלל את רצונה של המטופלת . חשוב לזכור, תוספת הנפח, נותנת אשליה של שד גבוה יותר, אך לא כך הדבר. פשוט מדובר בתוספת נפח.

שיעור הסיבוכים לאחר ניתוח הרמת שדיים נמוך יחסית. בד"כ מדובר בתופעות לוואי שונות כגון הפרעה בריפוי החתך הניתוחי (הסיבוך השכיח ביותר), זיהום או דימום. כמו כן, הניתוח כרוך בצלקות (סביב לעטרה וצלקת אורכית מהעטרה כלפי מטה). צלקות אלה חיוניות לצורך הסרת עודפי העור. הכאב לאחר הניתוח אינו משמעותי וחזרה לפעילות שגרתית אפשרית לאחר כשבוע עד שבועיים. חשוב להדגיש כי בטווח הארוך, ניתוח הרמת חזה אינו מעניק מלאות המודגשת בחלקו העליון של השד. המראה הוא טבעי באופן יחסי, ונפח השד מתרכז בחלקו התחתון של השד.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטיים:
החופש לעשות ניתוחים פלסטיים
הקץ לקמטי ההבעה
חוטים נמסים - מתיחת פנים ללא ניתוח
ניתוח לגניקומסטיה - הקטנת חזה בגבר
מהוליווד לישראל - טרנד הלחיים החושניות

לסיכום, ניתוח הרמת שדיים הוא ניתוח מוצלח ובטוח , אשר מעניק לשד מראה אסתטי יותר.
את נפח השד, ניתן להתאים לכל מטופלת ע"פ רצונה. החיסרון העיקרי של הניתוח הוא הצלקות שנוצרות. אם המטופלת מבינה שתהיינה צלקות, "המחיר" של הצלקות שווה את הרווח של מראה שד אסתטי ורענן יותר.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר