חוטים נמסים - מתיחת פנים ללא ניתוח

פנים מתוחות ורעננות - חלום שהולך ומתרחק מאיתנו עם השנים. עד היום היינו צריכים להסתפק בניתוח מתיחת פנים על מנת לשוב למראה נעורינו, אך שיטת החוטים הנמסים שאושרה לאחרונה בישראל, תבטיח מתיחת פנים ללא צורך בניתוח פולשני
ד``ר לריסה ברק
| 04/06/2014 |
צפיות: 75,141
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
לאחרונה הגיעה לישראל הבשורה המשמחת כי ניתן לבצע מתיחת פנים טבעית ללא צורך בניתוח פולשני. מתיחת עור הפנים נעשית בעזרת חוטים נמסים, זעירים בגודלם המוחדרים לעור באמצעות מחט עדינה ודקה במיוחד ללא צורך בהרדמה וללא תופעות לוואי מעיקות של ניתוח פולשני.
התוצאות מיידיות והטראומה לעור מינימאלית וללא צלקות. שיטה זו קיימת זה מספר שנים בארה"ב ובימים אלה כאמור גם בישראל והחלה לצבור תאוצה.

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטיים הכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום רפואה אסתטית, רפואת עור אסתטית

שיטת החוטים הנמסים - איך זה מותח?


החוטים הנמסים מוכרים זה עשרות שנים ברפואה הכירורגית ובמיוחד בניתוחי לב פתוח. החוטים מוחדרים אל העור לעומק הרקמה הרכה באמצעות מחט עדינה. הרופא המבצע את ההליך מותח את החוטים בעדינות בכיוון הדרוש כך שהחוטים נתפסים ברקמה וגורמים להרמה של העור ולטשטוש הקמטים. החוטים הזעירים העשויים מפולידקסונון קיימים במספר צורות: חוטים בעלי זיזים חד כיווניים הנפתחים כמו מטרייה ומאפשרים למתוח את העור בכוון הרצוי וחוטים מסוג אחר המורכבים מזיזים דו כיווניים לכל אורכם כאשר סוג זה משמש לא רק למתיחת העור אלא גם ליצירת מעט נפח לדוגמה : באזור לחיים שקועות.

מתיחת עור הפנים בכל גיל ובכל מצב:חוטים עבים וחזקים (בעובי מיקרו מילימטר)


מאפשרים לבצע הרמה דומה לזו של ניתוח כירורגי האופייני למצב של קמטים עמוקים ופנים בעלות מראה נפול. חוטים אלה מתאימים לגילאים מבוגרים. לאחר הזרקת החוטים במחט מסוג קנולה נבנית סביב לחוטים המדמים הכנסת גוף זר - רקמה פיברוטית של העור במהלך הזמן והחוט עצמו נמס בתוך מספר חודשים. דבר היוצר מראה מתוח של העור כאשר הרקמה הפיברוטית שנבנתה היא זו המעניקה נפח ומראה מתוח, טבעי ורענן של העור למשך תקופה של כשנתיים.


חוטים דקים (בעובי מיקרו מילימטר)


מכונים גם "מזו חוטים" פועלים עפ"י אותו העיקרון של המזוטרפיה בה מוחדרים ויטמינים לתוך העור. החוטים מוחדרים במארג המותאם לעור הפנים והם מגרים את השכבה הפנימית של תאי העור וגורמים לייצור מחדש של קולגן ואלסטין ובכך מחדשים את תאי העור, משפרים את איכותו ותורמים למראה צעיר יותר ורענן. ה "מזו חוטים" נמסים תוך 7-8 חודשים כאשר מתיחת העור מחזיקה כשנתיים תלוי בתגובה האישית של סוג העור. טיפול באמצעות חוטים אלה מתאים לאנשים צעירים וגם כטיפול המונע הזדקנות העור.

חוטים בהתאמה אישית


בהתאם למצב העור, עומק הקמטים ומצב "נפילת" הפנים מחליטים לגבי כמות החוטים, באיזה איזור של הפנים נתמקד וסוג החוטים בהם נבחר להשתמש. כאמור, החוטים "העבים" יחסית יותאמו למצב בו הקמטים עמוקים או כאשר יש "נפילה" בולטת של עור הפנים. בתוך רבע שעה ניתן להחדיר כ 30 חוטים (אורך חוט ממוצע בין 5 ל 6 ס"מ) לעיתים עם אלחוש מקומי. עקב מידותיה הזעירות של המחט לא תורגש הדקירה במגע עם העור.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטיים:
מהוליווד לישראל - טרנד הלחיים החושניות
שפשפת או חככת - כך תעלימו אותה
ניתוח פלסטי – המתנה האולטימטיבית?
בוטוקס נגד הזעת יתר
דברים שלא תרצי לשמור בבטן

תופעות לוואי אפשריות


תופעת הלוואי היחידה שעשויה לקרות לעיתים הוא שטף דם בנקודת כניסת המחט שנספג בתוך שבוע ימים. החזרה לתפקוד היומיומי היא מיידית.

תהליך בניית העור מתחיל כעבור כשבועיים מרגע החדרת החוט. את התוצאה האופטימלית ניתן לראות בתוך חודשיים כאשר מתיחת העור מחזיקה כשנתיים ויותר. במידת הצורך ניתן לחזור שוב על התהליך לצורך תחזוקה ולמראה פנים מוצק, צעיר ורענן.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר