צמחי מרפא כסגולה לפריון

התשוקה של נשים רבות היא להרות וללדת ונשים שלא מצליחות להגשים את חלומן מתמלאות פעמים רבות בתחושת ריקנות ועצב. במסגרת נסיונות עידוד הפוריות פונות נשים רבות אל הרפואה הסינית ובכלל זה לנישת צמחי המרפא. על סגולות צמחי המרפא בדרך להריון הנכסף בכתבה הבאה
 מור אפריאט
| 11/03/2014 |
צפיות: 26,589
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
כאחד מכל שישה עד עשרה זוגות נתקל בבעיה של פריון, 60% מהן מתבטאות אצל האישה. הנתונים מראים כי ספירות הזרע ירדו בהדרגה במאה החולפת, הפוריות מושפעת מגורמים שונים רבים כמו תזונה נכונה והסביבה, אבל בחמישית מהמקרים הסיבות הן לא ידועות, כלומר הבדיקות הרפואיות אינן יכולות להסביר את הבעיה. זוגות אשר רוצים ומוכנים לבדוק את הקשר בין גוף ונפש ולתת לו מקום בנוסף להיבטים אחרים של הפוריות זוכים להצלחה רבה יותר בכניסה להריון ובריפוי היחסים עם עניין הפוריות.

הגורמים הנפוצים ביותר המשפיעים על אי הפוריות של האישה הם:


רמת fsh גבוהה
רמת אנדרוגנים גבוהה
ביוץ לא סדיר
שחלות פוליצסטיות
אנדומטריוזיס
חסימה בחצוצרות או ציסטות בשחלות
פוליפים
מתח רגשי הגורם לחוסר איזון הורמונלי
רחם קרה

למידע נוסף בנושא רפואה משלימה הכנסו לפורומים:
פורום הריון בסיכון גבוה
פורום חרדה מהריון, חרדה בהריון
פורום כאב ורפואה סינית
פורום רפואה משלימה בהריון
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית

אחוז מסוים של נשים אשר שמעו כי הן לא פוריות עקב סיבה "רפואית" מתעברות אף ללא טיפול. אי פוריות אינה פרשה ברורה לחלוטין. כרוכים בה גורמים גופניים, רגשיים ונפשיים רבים, כה רבים עד כי מגוחך לנסות לצמצם את הפריון לעניין של הזרקת ההורמון המתאים בשעה הנכונה. אף על פי שהקשר גוף-נפש זוכה להערכה זה עשרות שנים, רק לאחרונה החלו לחקור את הזיקה החשובה הזאת בצורה רצינית יותר.
ככל שהתמקדות המחקרית ממוקדת יותר בקשר גוף-נפש בנושא אי הפוריות, כך עולה האפשרות לסייע לזוגות רבים יותר להרות.

הגישה ההוליסטית והטבעית בבעיות פוריות נשיםגורמים נפשיים


הרצון להיות הורה הוא מאוד גדול אך בתת מודע נשים רבות חוששות מהאמהות, מהשינויים הגופניים, מאיבוד החופש והעצמאות שלהן. בכל פעם שאישה מרגישה מסוכסכת בנוגע ללידה, לילדים או למגבלות שילדים עלולים לכפות עליה מהרגע שהם באים לעולם התוצאה עלולה להיות אי פוריות. ד"ר קרוליין מיס מסבירה כי לנשים יש כמות רבה של אנרגיה בצ'אקרה השנייה. אם אישה משתמשת בשאפתנותה להצלחה מקצועית וכבר טרודה מאוד בתחום זה ייתכן שאין בגופה כמות מספקת של מעגלי אנרגיה זמינים כדי להרות ילד, אלא אם היא מצמצמת את התחייבויותיה. נשים קרייריסטיות שעובדות שעות רבות בשבוע ונתונות במצב של תשישות, מחלישות את הצ'י שלהן וקשה להן להיקלט להריון. הבנה זו היא אחד מהצעדים הראשונים של אישה לקראת ריפוי מערכת היחסים שלה עם הפוריות. בכל פעם שאישה מרגישה מסוכסכת בנוגע ללידה, לילדים או למגבלות שילדים עלולים לכפות לדור הבא.

גורמים תזונתיים


חומרים תזונתיים משפיעים על כל פעילות גומלין הורמונלית בגוף ורמות מספקות שלהם חשובות לרביית האדם. התפריט המערבי הרגיל, העשיר במזונות מעובדים ודל בחומרים תזונתיים חיוניים, הוא רקע לתזונה תת מיטבית בתקופה של התעברות. חוקרים גילו כי נטילת תוסף של ויטמין C (בכמות של 500 מ"ג מדי 12 שעות) ונטילה של אבץ סייעה לזוגות שרצו להיכנס להריון. מחקרים אחרים הוכיחו שלתוספת של חומצה פולית וויטמין B12 יש השפעות מועילות. כמו כן ייתכנו חסרים תזונתיים אחרים נוספים העלולים להקשות על הכניסה להריון.

הפסקת גלולות לאחר לקיחה ממושכת מגלה לעיתים בעיית פוריות – למשל רמות אנדרוגנים (הורמונים גבריים גבוהים) אשר גורמים לשחלות פוליצסטיות, ויש נשים המגלות שהן לא מצליחות לקבל מחזור לאחר הפסקת הגלולות. ההמלצה שלי היא להפסיק את הגלולות עוד לפני ההחלטה להיכנס להריון ולראות שהכל תקין עם המערכת ההורמונלית של האישה.

הפרעות אכילה קשורות אף הן לבעיות פוריות (אנורקסיה/בולמיה) וכמו כן תזונה לקויה וחסרה העלולה לגרום לליקויים במחזור הווסת. מוצרי חלב יכולים לגרום לרמת פרוגסטרון גבוהה. צריכה מוגברת של סוכרים ופחמימות פשוטות, צריכה מוגברת של ג'אנק פוד, הצטברות של טוקסינים בגוף כפועל יוצא של אורח החיים המערבי - תזונה עתירת טוקסינים, זיהום אוויר, מים, קרינה וכיוצא באלו, עלולים להוות מכשול בניסיון להרות ועל כן מומלץ לערוך תפריט ניקוי וליטול תוספי מזון בהתאם.


רפואה טבעית וצמחי מרפאמחקרים רבים הראו כי לשילוב של רפואה סינית וצמחי מרפא יש השפעה חיובית על קליטה מהירה יותר וקלה יותר להריון. השילוב של גוף-נפש והרגעה מאוד עוזר ומשפר את התכנות הכניסה להריון. מטרת הטיפול היא לתת מענה להכרת הגוף במובן הרגשי הנרחב ביותר של המילה. לשלוח מסרים לתת המודע ולבדוק מדוע עצרנו את הזרימה הטבעית שלנו? הריון זהו תהליך של התחדשות ויצירת יש מאין ודווקא בתהליך הקשה שאותם זוגות או נשים לבד עוברים נוצרת תחרותיות מבלי משים אפילו.

התמיכה של צמחי מרפא בפריון


מחקרים רבים מצאו כי צמחי מרפא תומכים בכניסה להריון. חשוב לציין שכדאי להגיע לאבחון ולהתאים את הצמחים המתאימים לבעיה.

Fsh גבוה (הזדקנות הביציות) - התאמה נכונה של צמחי מרפא יכולה להוריד את רמות ההורמונים הגבוהים ולאזן ואף לשפר את התכנות הכניסה להריון.

ויטקס (שיח אברהם) - ברפואת הצמחים המודרנית נחשב שיח אברהם לצמח ייחודי במנגנון השפעתו ההורמונלית. הוא משפיע על המאזן ההורמונלי דרך התערבות בהשפעת ההיפותלמוס על פעילות בלוטת יותרת המוח, דבר הגורם להגברת הפרשה של LH והפחתת FSH, ובכך משפר את פעילות הגופיף הצהוב ומגביר הפרשת פרוגסטרון בשחלה.

לכתבות נוספות בנושא צמחי מרפא:
דרכים טבעיות להתגונן מפני שפעת
תרופות טבעיות נגד מיגרנה וכאב ראש
צמחי מרפא כטיפול במחלות קרוהן וקוליטיס
אילו צמחי מרפא יעילים כנגד נדודי שינה?
קוהוש כחול לטיפול בבעיות גניקולוגיות

אנגליקה סינית - אחד מכינוייו הרבים של הצמח הוא "הג'ינסנג הנשי", שהוענק לו על שום פעילותו המאזנת והמזינה של המערכת ההורמונלית הנשית. הוא משמש ברפואה הסינית המסורתית מזה אלפי שנים להקלה בכאבי מחזור ובתופעות הידועות היום כ-PMS. ברפואה זו הוא מקוטלג כ"מעצים דם".

כמילריום - צמח הכמילריום גדל באמריקה הצפונית ופועל כממריץ חיובי במצבים של פעילות ירודה של השחלות והרחם. ניתן לטפל בעזרתו במגוון רחב של ליקויים במערכת הרבייה הנשית – משפר את איכות הביציות, אחראי ליצירת זקיקים רבים יותר, תומך בקליטת ההיריון, מחזק את הרחם ומכין אותו לקליטה טובה יותר של העוברים. צמח הכמילריום מאזן את המערכת ההורמונלית הנשית ואת תפקוד איברי הרבייה, מסדיר את המחזור החודשי, משפר את התפקוד המיני ומונע עווית רחם. בנוסף, מטפלים בעזרתו גם באל-וסת (Amenorrhea), בווסת מוגברת ובתסמונת קדם-ויסתית. הכמילריום נמצא יעיל גם בטיפול בבחילות היריון, צירי לידה מוקדמים, שחלה פוליציסטית, תסמונת גיל המעבר ואנדומטריוזיס.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם מור אפריאט
מטפלת מוסמכת ברפואה סינית העוסקת בטיפול בנשירת שיער. בעלת ניסיון מעל 17 שנה עם התמחות ברפואת נשים: נשירת שיער ,התקרחות נשית, אנדומטריוזיס, אי פריון. טיפול בהתאמה אישית דרך רפואת צמחים קלינית ודיקור סיני.

יועצים בתחום

  • סיגל ברנר- נטורופתיה ורפואה טבעית
    סיגל ברנר- נטורופתיה ורפואה טבעית
    נטורופתית, רפלקסולוגית, אירידולוגית והרבליסטית קלינית. בעלת קליניקה פרטית ברעננה. תחומי טיפול: בעיות עיכול, מחלות מטבוליות, אלרגיות, השמנה, ניקוי רעלים, בעיות הורמונליות, ליווי תזונתי ועוד. ... קרא עוד
  • ד"ר אליעזר גירש
    ד"ר אליעזר גירש
    אמבריולוג קליני בכיר מנהל מעבדה להפריה חוץ גופית (IVF) בביה"ח ברזילי, אשקלון. מנהל מעבדה אנדרולוגית בבנק הזרע Cryobank ברמת השרון. בוגר אוניברסיטה העברית (Ph.D) ומכון ויצמן למדע (פוסט-דוקטורט). ... קרא עוד