סקס משעמם ומשיכה לצעירים, מה עושים?

מה עושים כשהמשיכה המינית בחיי הנישואין דועכת? האם רעייה בשדות זרים היא פתרון הולם? ואיך מתמודדים עם משיכה לצעירים על מנת לקבל סיפוק מיני? מקרה אמיתי מהקליניקה ותשובות מפורטות מפי המטפל הזוגי יששכר רוטרי
 יששכר רוטרי
| 18/01/2014 |
צפיות: 10,953

מקרה מהקליניקה - הסקס בחיי הנישואים משעמם ואני נמשכת לצעירים


אני בת 48 ובעלי בן 52, אנחנו הורים לילדים בוגרים, נישאנו צעירים יחסית, כיום אנו נשואים 25 שנים. זוגיותנו ידעה עליות ומורדות, לשנינו היו רומנים וחפוזים מהצד, על חלקם ידענו, את חלקם ניחשנו. אנחנו נראים צעירים מגילנו ונחשבים לזוג נאה. יש לנו מחזרים רבים, בעיקר משום ששנינו בעבודתנו חשופים לקהל.

בשבוע שעבר היתה לנו שיחת נפש. בעקבותיה הגענו למסקנה שאנחנו רוצים להפסיק את יחסי המין שמחוץ למסגרת הנישואים. אני מודה שאני הובלתי את המהלך, משום שהבנתי שאני נמשכת לצעירים. הרומן האחרון שלי היה עם חברו של בני בן ה-26 (כמובן ללא ידיעתו של הבן). באותו רגע נפל לי האסימון ואמרתי לעצמי, די! לפני שהמצב יצא מכלל שליטה ואהיה פאתטית בעיני עצמי והסובבים אותי.

למידע נוסף בנושא מין וזוגיות הכנסו לפורומים
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום מין וסקסולוגיה
פורום מיניות האישה, מין נשי
פורום סקס ויחסים
פורום קואצ'ינג זוגיות, אימון זוגי

בעלי לא מודע למקרה זה, מאידך ידוע לי זה מכבר שאף לבעלי היו עניינים רומנטיים עם צעירות. הבעיה שלנו היא שאנחנו משתעממים מיחסי מין שגרתיים, התדירות שלנו היא פעם בחודש (רק לצאת ידי חובה), אין לנו תשוקה הדדית או ריגושים מיניים, אפילו ההנאה מהאורגזמה היא חלשה. עבורי יחסי מין מחוץ לנישואים בהסכמה הדדית זה עניין נורמטיבי. הבעיה העיקרית היא שלמרות שאנו חברים ואני מקווה שלעולם לא ניפרד, אנחנו מתקשים לחוות אורגזמות. בעלי זקוק לטריגרים מיוחדים לצורך זה, מצד שני הוא מצליח ללא מאמץ מיוחד לחוות אורגזמות באוננות.

לי קשה מאוד להתגרות, ומטבע הדברים לחוות אורגזמות, אף על פי שהתנסיתי עם בני זוג רבים. הבעיה שלי היא שאני לא מצליחה לאונן, כי המגע שלי עם עצמי אינו מעורר אותי מינית. זה מרגיז אותי, כי בעברי ידעתי לאונן ואף נהניתי מאוד. הדבר היחידי שאליו אני נמשכת ומתרגשת (וזה מדאיג אותי מאוד) הם גברים צעירים. בגלל שהם צעירים זה מרגש אותי ואני חווה אורגזמות חזקות.

אני מאמינה שבעייתנו מייצגת זוגות רבים בגילנו ובמעמדנו. מדוע איבדנו את חדוות המין, ומה ניתן לעשות על מנת להחזירה? ויותר חשוב - מה זו המשיכה הזו לצעירים?

תשובה:


תשובתי תהיה כללית עבור כל אלו בגילאי 45 ומעלה, שנמצאים בזוגיות למעלה מ-20 שנים. אני אכליל את שאלתך ואומר כך - מדוע נשים וגברים שנחשבו כבני זוג אוהבים, שהיו בעלי משיכה הדדית בעבר, עשויים לחוש בהווה (לאחר שנים לא מעטות) את איבוד הריגושים והתשוקה, ומטבע הדברים אף את הנאתם המינית, ואת היכולת האורגזמית?

הסיבות לאיבוד התחושה המינית, התשוקה המינית, הריגוש המיני, ועל כן הקשיים לחוויית האורגזמות הן רבות, אמנה 4 סיבות עיקריות:

1.

סיבות וסקולריות - לאחר גיל 50 לערך, חלה היצרות בכלי הדם הקטנים באגן התחתון, ובאברי המין הנשיים והגבריים, עקב כך נוצרת האטה בזרימת הדם לאברים הללו, התוצאה היא קהות בתחושות. במילים אחרות, תחושות עינוג המגע הן כבר לא מה שהיו בעבר.
פתרון אפשרי - ניתן לתגבר את זרימת הדם באמצעות תרופות שהוכיחו את עצמן כגון ויאגרה סיאליס, לויטרה וכדומה. אשר מרחיבות את שני העורקים הגדולים לפין, על כן זרם הדם גובר, ובעטיו מתרחבים אף כלי הדם הקטנים והתחושה מתגברת. פתרון זה הוא אף הפתרון המוצלח ביותר ל"חרדת ביצוע" של גברים. לצערנו הפתרון הנ"ל לא עובד אצל נשים.


2.

סיבות הורמונליות - לאחר גיל 60-50, חלה ירידה בהפרשת הורמוני המין (בעיקר של ההורמון טסטוסטרון), על כן יש ירידה ברמת התשוקה המינית של שני הצדדים (נשים זקוקות ל3% -5%, מהכמות שהגברים זקוקים לה). נשים שיותרת הכליה שלהן הפסיקה לייצר את הטסטוסטרון מרגישות לא מיניות לחלוטין והן מאבדות אף את שמחת החיים שלהן.
פתרון אפשרי - ניתן להשתמש (בהוראת הרופא בלבד), בתרופות המכילות טסטוסטרון באמצעות גלולות, ג'ל המכיל טסטוסטרון למריחה על החזה או זריקות טסטוסטרון.

3.

סיבות פסיכולוגיות - פגיעה בבטחון העצמי והמיני עקב שינויים חיצוניים כגון:
השמנה והזדקנות העור, שלך או של הצד השני, על כן הוא פחות מושך.
איבוד התשוקה עקב עייפות מצטברת, דאגנות יתר או קשיים כלכליים (מאפיין יותר את הגברים).
איבוד התשוקה המינית, אם וכאשר האהבה ויחסי המין היו מקור לבגידות, לאכזבה ולתסכול (מאפיין יותר את הנשים).
פתרון אפשרי - טיפולים קוסמטיים וכירורגיים, בשילוב עם טיפולים פסיכולוגיים אצל יועץ למיניות ולזוגיות.

4.

משיכתם של מבוגרים/ות לצעירים/ות - אין דבר יותר נורמלי מזה. הרי בארצות הנכשלות בהן הגברים שולטים בנשים, משיאים ילדות למבוגרים ואף לזקנים. רוב בני האדם, גברים ונשים, נמשכים לצעירים מהם מכל הסיבות שבעולם. אתן מספר דוגמאות קלאסיות:
מהמקורות - דוד המלך המזדקן ואבישג השונמית, הצעירה והבתולה.
בהווה - טייקונים מיליונרים זקנים עם צעירות ודוגמניות (הסידרה "מעושרות" היא דוגמה מוחשית מהחיים), מדונה וידועניות אחרות, עם מאהבים צעירים מהן ב-30 שנים.

מה המשותף לכל אלו? עושרם, וה"סלבריטאיות" שלהם. במילים אחרות, כולנו נמשכים לאנשים צעירים, אך רק מיעוטנו מממשים את המשיכה הזאת. לסיכום, המשיכה היא נורמלית, מימושה בעייתי. לעיתים היא מסתיימת בטרגדיה. אז אל תבהלי מהמשיכה, אך המנעי ממימושה בעתיד, כי הגזמת במעשיך.
אם וכאשר חיי המין משתפרים (זה לא בא בקלות), נוצרת משיכה מינית מחודשת וכן ריגושים מיניים, ובעקבות אלו אף הזוגיות והחברות עשויות לקבל תפנית חיובית.

לכתבות נוספות בנושא יחסים:
סימנים למערכת יחסים אלימה ומתעללת
פייסבוק: טעויות של מתחילים
על פנטזיה, העדר חשק מיני ועוד
יחסים: האם הגיע זמן להיפרד?
פחד ממחויבות: לא רק בעיה גברית

שלוש אופציות לגיוון חיי המין מבלי לבגוד באופן הדדי:


1.

סקס רב משתתפים - אורגיות.

2.

חילופי זוגות.

3.

הכנסת גבר או אשה למערכת הזוגית שלהם.

האפשרות הראשונה, אם היא נחווית כחוויה חד פעמית, או מספר פעמים, היא פחות מסוכנת לזוגיות. באפשרות השניה יש יותר סיכונים, מסיבות ריגשיות. באפשרות השלישית עלולה להתעורר קנאה קשה והרס הזוגיות. רק בני זוג מעטים יכולים לשרוד בפתרונות הללו מבלי להיפגע מהם בסופו של דבר, על כן הם לא מומלצים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם יששכר רוטרי
יועץ, סקסולוג, מטפל זוגי ומיני, מגשר ומרצה מוסמך בתחום המיניות, הזוגיות ושיקום האהבה, מטעם אוני' תל אביב ואוני' בר אילן. בעל קליניקה פרטית בקריית אונו. בעל ותק של 30 שנה וניסיון מקצועי עשיר בתחום.