ניתוחים פלסטיים לגבר החדש

המודעות לכושר גופני וחיטוב הגוף כבר מזמן הפכה לחלק מסדר היום של גברים בארץ ובעולם. לאחרונה גם המודעות לאסתטיקה מקבלת משנה תוקף - הגבר החדש פוקד מכוני יופי, מטפח את שיער ראשו ומסיר את שיער גופו. הצעד הבא - ניתוחים פלסטיים לגברים
ד``ר נמרוד פרידמן
| 25/12/2013 |
צפיות: 8,092
רבות מדובר בשנים האחרונות על "הגבר החדש", ה"מטרוסקסואל": לעומת הגבר הישן, החזק והפחות מטופח, בלשון המעטה, נולד לו בעידן החדש הגבר השוויוני, המודע לעצמו בריאותית, זה שזונח את צריכת הסיגריות או האלכוהול, זה שמבשל, וכן, זה שגם מחליט להעמיד את עצמו בסטנדרט טיפוח גופני ואסתטי חדש, גבוה בהרבה משנראה אצל הגבר הישן.

מחקרים שהתבצעו בארה"ב על ידי ה-American Society of plastic surgeons (ארגון המנתחים הפלסטיים בארה"ב), מוכיחים כי 10% מכלל הניתוחים הפלסטיים, נכון לשנת 2012, מבוצעים בגברים. כמו כן, ב-15 השנים האחרונות עלה אחוז הניתוחים הפלסטיים בקרב גברים בלמעלה מ-106%. מה שמוכיח כי בכל יום אכן נולדים גברים חדשים ומודעים.

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטיים הכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית

לפי מחקרים אלה, מהם הניתוחים הפלסטיים הפופולאריים ביותר בקרב גברים? ובכן, הראשון הוא שאיבת שומן, השני בסדר יורד הוא ניתוח אף, השלישי הוא הרמת עפעפיים, הרביעי הוא "גניקוסמטיה" שהוא חזה נשי בקרב גברים, והאחרון הוא ניתוח להצמדת אוזניים בולטות במיוחד. אצל נשים לצורך ההשוואה הניתוחים הפופולאריים ביותר הם עדיין ניתוחי החזה.

נושא החזה הוא נושא מטריד לשני המינים ולא בכדי. שד הוא מאפיין נשי בולט, וכמו שנשים עסוקות במבנהו ובצורתו, כך גם גברים: גברים הסובלים ממראה שד בולט ונשי, מרגישים פעמים רבות לא מספיק "גבריים". הם מסרבים ללכת בחולצות צמודות ונמנעים מהליכה לים בקיץ, ולאט לאט מבינים הגברים כי יש פתרון.

גניקוסמטיה - הקטנת החזה הגברי


גדילת חזה בקרב גברים, מתחילה בדרך כלל עם גיל ההתבגרות, ובסיום גיל ההתבגרות, בחלק המכריע של המקרים, גדילת החזה אינה מפסיקה כליל. היא עשויה לנבוע גם משימוש בתרופות, סמים או אלכוהול או משינויים הורמונאליים. הניתוח הנקרא "גניקוסמטיה", פותר את בעיית החזה הבולט בקלות יחסית ועם תוצאות אופטימליות: הניתוח מתבצע תחת הרדמה כללית, זמן הניתוח הוא כשעה וחצי בערך והוא אינו מצריך אשפוז.


בניתוח מתבצע חתך קטנטן בגבול התחתון שבין העטרה ובין העור (העטרה היא האזור הכהה המקיף את הפטמה), דרכו אנו מבצעים שאיבה של עודפי השומן בחזה. במקרים מסוימים אנו מוציאים גם חלק מרקמת השד אם נדרש. התפירה נעשית על ידי תפרים פנימיים נספגים והמטופל משוחרר ללכת לביתו עוד באותו היום. ההחלמה קלה יחסית, המטופל יכול לחזור לפעילות תוך ימים ספורים. הצלקות כמעט ובלתי נראות והכאבים קלים ביותר. יש מטופלים שטוענים כי לא מורגש כאב כלל.

עיצוב הבטן - לקוביות מושלמות


הגברים החדשים שומרים על בריאותם יותר מתמיד ועוסקים בספורט, לכן הם גם חולמים על המראה המושלם: גוף מעוצב עם קוביות בבטן. מאחר ויש גברים ללא עודף משקל, העוסקים בספורט ולא מצליחים להגיע לתוצאות אלה, ניתוח עיצוב קוביות בבטן הוא פתרון קל ומהיר עבורם. כיום, אנו יכולים להגיע לתוצאות מדהימות בכל הקשור לניתוחי עיצוב קוביות בבטן. בניתוח זה השומן מפוסל דרך שאיבת שומן. העור נצמד אל השומן שפוסל מתחתיו וכך נוצרות הקוביות שידמו לקוביות השריר.

הניתוח מתבצע דרך מספר חתכים באורך מילימטרים אחדים בלבד, אותם מסתירים במקומות שאינם בולטים לעין כמו המפשעה או הטבור. דרך החתכים מחדירים צינורות דקים השואבים את השומן, ממיסים שומן בעזרת הלייזר ומכווצים את העור כמה שנדרש. ההחלמה מניתוח עיצוב הבטן קלה יחסית ומזכירה את ההחלמה מניתוחי החזה. מה שצריך לזכור בניתוחים מסוג זה, שלוקח זמן עד שמגיעים לתוצאה הסופית וזאת מכיוון שבמקום בו שאבו את השומן מתנקזים נוזלים הגורמים לנפיחות או בצקות. לנוזלים לוקח חודשים ארוכים להיספג ולעור לוקח כמה חודשים להיצמד לרקמה. רק אז נוכל לראות את התוצאה הסופית.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטיים:
כל התשובות לשאלות בדרך להגדלת חזה
ניתוחים פלסטיים – לא שרביט קסמים
שאלות ותהיות לגבי ניתוחים פלסטיים
חורף - זמן אידיאלי לטיפולים אסתטיים
מרדף העפעף אחר הגבה

ניתוח עפעפיים לגבר החדש


בנוסף לניתוחים אלה, גברים רבים מבקשים לעבור ניתוחים להרמת עפעפיים. ניתוחי עפעפיים מתחלקים לשני סוגים: ניתוח עפעפיים עליונים, שמטפל בעודפי עור או שומן, וניתוח עפעפיים תחתונים שמטפל בדרך כלל בשקיות שנוצרות בחלקם התחתון של העפעפיים. ניתוח העפעפיים העליונים אצל גברים שונה מאשר אצל נשים עקב מבנה הפנים: אצל הגברים מבנה הגבות הוא שונה ובדרך כלל העיניים שקועות יותר, לכן גם מורכב יותר להסיר עודפי עור מהאזור. בניתוחי העפעפיים התחתונות, אין הבדל בין הנשים לגברים.

ניתוח העפעפיים הוא ניתוח קל יחסית ופופולארי מאוד, ההחלמה מהירה יחסית ואינה מותירה צלקות. כמו בכל הליך כזה, כדאי כמובן לבחור את המנתח המנוסה והמקצועי ביותר, מכיוון שאם התבצע ניתוח על ידי אדם לא מיומן יש סיכוי ליובש קשה בעיניים, ואפילו לפגיעה בקרנית.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר