תשוקה ומשיכה של גבר ואישה

נשים וגברים הם שני עולמות שונים, זאת כבר גילינו, חלקנו בדרך הקשה והכואבת. בנושאי תשוקה ומשיכה מינית יש הבדלים משמעותיים בין שני המגדרים, שכדאי לדעת לפני שאנו קופצים למסקנות אודות בן או בת הזוג שלנו. יששכר רוטרי מפרט בכתבה הבאה
 יששכר רוטרי
| 30/11/2013 |
צפיות: 12,113
דירוג: 3.0 מתוך 2 הצבעות
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5
אם נציג לפני גבר, אשה זרה ונשאל אותו את השאלה הבאה: האם אתה חושק בה? סביר יהיה להניח כי לאחר הרהור קל, תהיה תשובתו: "כן", או "לא", באופן ברור ומוחלט, הוא ידע. לעומת זאת אם נפנה שאלה זהה לאשה, תשובתה המשוערת תהיה: "אני עדיין לא בטוחה, בעצם לא יודעת, תלוי איך ארגיש במהלך הבילוי בחברתו, כאשר הוא יסתיים, אולי אז אדע".

ההבדלים בגישות אינם מקריים, הם ברורים ואופייניים. הייתכן שנשים הן הססניות יותר מגברים? או אולי שיקול דעתן מבוסס יותר על מרכיבים שגברים לא מודעים אליהם? ממחקרים עולה, כי נשים זקוקות לנתונים נוספים על תשוקתן ותחושותיהן כלפי הגבר שעומד מולן, בין היתר- מידע על הגבר ועל תחושותיו כלפיהן.

למידע נוסף בנושא מין וזוגיות הכנסו לפורומים:
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום מין וסקסולוגיה
פורום מיניות האישה, מין נשי
פורום סקס ויחסים
פורום קואצ'ינג זוגיות, אימון זוגי

בכל הנוגע לגברים מחזרים ונשים סרבניות, ניתן לראות כי חלק מהגברים נעלבים מהסירוב ומוותרים. מאידך, ישנם גברים שהסירוב מעורר בהם אתגר ואפילו עוררות מינית, זה נראה להם כחלק ממשחקי הפיתוי והחיזור בבחינת: אם הגברת רוצה לשחק את ה"קשה להשגה", אז הבה נשחק את המשחק. העקשנים אינם מרפים, ועלולים לעבור את הקו האדום.

אחת התפיסות השגויות הרווחות בקרב נשים וגברים היא: שאם היא/הוא מושכים אותי, אז יתכן שזה הדדי. התשובה היא - ממש לא! מה הם ההבדלים בין נשים וגברים בהתייחס לתשוקתם המינית כלפי הצד השני?

גברים ותשוקה


תשוקתם של הגברים מושפעת באופן ישיר מכמות הפרשת ההורמון טסטוסטרון בגופם, ממשך הזמן שעבר מאז המגע המיני או האוננות האחרונה ומהגיל - עם ההתבגרות יש ירידה בחשק המיני. יש להדגיש כי נשים צעירות (נערות), מעוררות בגברים בכל גיל עוררות מינית. רוב הגברים יסתפקו בלפנטז עליהן, אך מיעוטם, אלו המקבלים רוח גבית מהערצת ההמונים והתקשורת, או כאלו המרשים לעצמם לחצות גבולולת מאוד ברורים, לא יסתפקו בפינטוזים בלבד, אלא גם יממשו את הפנטזיות שלהם.

נשים ותשוקה


נשים מאופיינות בדרך כלל ב"תשוקה מינית מצטברת", יוצא מן הכלל הוא הדחף המיני המוגבר שחלקן חשות בזמן הביוץ. תשוקתן של הנשים מושפעת משילוב מסוים בין רמת ההורמון אסטרוגן ורמת ההורמון טסטוסטרון (ההורמון הזכרי שאצל נשים מתגלמים רק 3% ממנו לעומת רמתו אצל גברים, אך בלעדיו הנשים מנוטרלות מהדחף המיני). תשוקתן המינית של נשים מובלת הרבה יותר מזו של הגברים ממרכיבים אמוציונאליים וקוגניטיביים וכן הן מושפעות מהמידע שהן קולטות מהגברים על רגשותיהם והתנהגותם כלפיהן. המרכיב המעורר ביותר את תשוקתה של האשה הוא התאהבות ולא פחות מכך - הפרה של אי אלו חוקים מוסריים. האיסורים עלולים לעורר אותה ברמות שהיא אינה מכירה בעצמה.


תשוקה מינית ומערכות יחסים


ניתן להבין באופן כללי שהתשוקה המינית הנשית היא הרבה יותר מעמיקה, מורכבת ומבוססת כלפי בן הזוג המסוים שאותו היא מכירה, ובגלל הכרותה עמו היא חושקת בו. אצל הגברים התשוקה היא פחות מורכבת. עובדה זו יכולה להסביר את יכולתם של הגברים להתפשר על סטוץ מזדמן, או יחסי מין עם נערת ליווי, בעיקר כאשר הם חשים את הצורך בפורקן מיני, ואין להם בת זוג זמינה או נגישה. זאת לעומת רוב הנשים שאינן מסוגלות להסתפק בכך לאורך זמן. התשוקה המינית היא תחושה מורכבת ביותר ונשחקת עם השנים בקשר הזוגי הקבוע. הריגוש המיני (שחשיבותו גדולה מאוד), נשחק עוד לפני התשוקה המינית, וכאשר הריגוש המיני נשחק התשוקה המינית נגוזה.

מערכות יחסים הן מערכות מורכבות מאוד, יש בחיים מצבים שבהם ניתן להנות מסטוץ מזדמן וחולף, ללא כל מחויבות, ויש מצבים שככל שההכנות מרובות ומורכבות, יחסי המין יהיו מענגים יותר ומספקים יותר. מאידך, רובנו בבגרותנו חשים לאן הרוח נושבת, והאם מערכת היחסים מתפתחת לכזו שיש בה תשוקה מינית, אהבה, הערכה, וכבוד הדדי. ללא אחד מהמרכיבים הללו, אף מערכת יחסים לא תחזיק מעמד לאורך זמן. אלו הן ארבעת רגלי הכסא שעליו אנו יושבים, רגל אחת פחות ואנו נופלים.

בדרך כלל ניתן לומר כי נשים נמשכות לגברים המקנים להן בטחון (כלכלי, אישי ועתידי). אם בנוסף לכל אלו הם אף נאים בעיניהן, או אז המשיכה יוצרת את התשוקה המינית. תאוריה מסוימת טוענת כי גברים נמשכים לנשים על פי הסטריאוטיפ המלווה אותם ברוב ימי חייהם, החל מגיל ההתבגרות שלהם, כאשר המרכיב העיקרי הוא המראה והסקסיות שמשדרות בחורות צעירות, רוח הנעורים שכה מושכת גברים בכל גיל. גברים עלולים להרתע מנשים סלבריטאיות, מצליחניות, עשירות וכדומה. הם כמובן נמשכים אליהן, אך לא מעיזים לגשת לרוב, מהחשש הדי סביר לדחייה וללעג. כלומר המשיכה אמנם קיימת, אך לא יוצרת תשוקה, עקב החששות.

משיכה מינית אצל זוגות ותיקים


זוגות שנמצאים בקשר של 10-5 שנים, לא בהכרח מאבדים את המשיכה המינית זה לזו. על פי הסטטיסטיקה, כ-70% מבני הזוג מאבדים חלק מתשוקתם המינית ברמה זו או אחרת. האם הם מאבדים את התשוקה פחות או יותר באותה דרגה? אם זה המצב, אזי הם חיים ללא התסכול של הצד המחזר מול הצד המסרב. אלא שזו איננה המציאות. במקרים רבים ניתן למצוא צד מאוכזב שסובל מסרבנותו של הצד המסרב.

לכתבות נוספות בנושא יחסים וזוגיות:
קשב וריכוז - כך תפתרו בעיות בזוגיות
על פנטזיה, העדר חשק מיני ועוד
סלידה או כאב בקיום יחסי מין
5 טיפים לדייטינג לגבר הביישן
10 דרכים להחיות את חיי האהבה שלכם

האם איבוד תשוקה מינית קורה קודם במגדר מסויים?


למרבית הפלא אין לאיבוד תשוקה מינית קשר למגדר. הצד שאינו צריך להתאמץ לחזר על מנת לזכות ביחסי מין, הוא הצד שמאבד ראשון את המשיכה ואת התשוקה המינית אל הצד הלהוט יותר. בהמשך הוא עלול לאבד אף את אהבתו. הצד הלהוט נותר מתוסכל, ממורמר, דורש, מבקש, מזכיר את זכויותיו, לעיתים אפילו מאיים ואז הוא מאבד אף את המעט הנותר.

לסיכום, המשיכה המינית, התשוקה המינית והאהבה, הינם נושאים מסובכים מאוד, קשה להחזיר אותם למי שהם אבדו לו במערכת היחסים שלו, אך לא בלתי אפשרי. לעיתים דווקא התנתקות ריגשית או אדישות מתוכננת מול הצד האדיש, תסייע להשיב לו את התחושות הללו. הוא מרגיש מאוים, ומתחיל להבין מה הוא עומד להפסיד, ומה האחר/ת עשויים להרוויח, מתפתחת קנאה, והרגשות שנגוזו, עשויים להתעורר מחדש. כאמרת הכנף הבאה: "אנחנו הכי חזקים על מי שאוהב אותנו והכי חלשים על מי שאנו אוהבים אותו."

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם יששכר רוטרי
יועץ, סקסולוג, מטפל זוגי ומיני, מגשר ומרצה מוסמך בתחום המיניות, הזוגיות ושיקום האהבה, מטעם אוני' תל אביב ואוני' בר אילן. בעל קליניקה פרטית בקריית אונו. בעל ותק של 30 שנה וניסיון מקצועי עשיר בתחום.