אורגזמה נשית - קווים לדמותה

טרם חווית אורגזמה ואת כבר מרימה ידיים? חבל. השורות הבאות ידונו בצעדים אותם ניתן לנקוט, על מנת לגלות איזה סוג של מגע גורם לאישה הנאה, על חשיבות התקשורת עם בן הזוג ובעיקר על הפרכת המיתוס לפיו לא כל הנשים מסוגלות לחוות אורגזמה
מאת אביגיל אגלרוב
| 24/08/2013 |
צפיות: 9,023
דירוג: 4.5 מתוך 4 הצבעות
התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

מהי אורגזמה?


אורגזמה היא רפלקס גופני, בדרך כלל מהנה, כאשר השרירים אשר נמתחו במהלך עוררות מינית נרגעים, והגוף שב למצב בו היה לפני ההתעוררות. במהלך עוררות מינית מתרחשת עלייה בזרימת הדם לאברי המין ומתיחת שרירים בכל הגוף, בעיקר באברי המין. אורגזמה בנויה מתהליך של סדרת התכווצויות קצובות. בקרב נשים, התכווצויות אלו מתרחשות בחלקו התחתון של הנרתיק ורצפת האגן.

למידע נוסף בנושא אורגזמה נשית הכנסו לפורומים:
פורום זהות מינית, תפקוד מיני
פורום טנטרה, מיניות
פורום מין וסקסולוגיה
פורום מיניות האישה, מין נשי
פורום סקס ויחסים

תחושות האורגזמה


ההתכווצויות הפיזיות של אורגזמה והתחושות הנלוות אליה הן שני דברים שונים. כל אדם חווה אורגזמה באופן ייחודי, אך התחושות המשותפות כוללות שינויים בנשימה, תחושת חמימות, זיעה, רעידות בגוף, תודעה שמשתנה, או דחף לגנוח או לצעוק. בעת האורגזמה, אנדורפינים משתחררים אל מחזור הדם וכימיקלים אלו עלולים לגרום לתחושת אושר, סחרור, סומק, חמימות או ישנוניות.

יש נשים החוות אורגזמות, אך אינן מבינות את התהליך. הן עשויות לחשוב כי התחושה אותה הן חוות קלה מכדי להיחשב לאורגזמה, או שהתחושה אינה תואמת את רעיונותיהן לגבי אורגזמה. חשוב להתמקד בתחושות, ולהבין כי מדובר בהתנסות אישית אותה אין להשוות לחוויות של נשים אחרות.

חששות בנוגע לאורגזמה


קיימות נשים החוששות כי לעולם לא יחוו תחושה זו. ראשית, עליהן להבין כי הן אינן לבד. נשים רבות, ולמעשה אחת מתוך שלוש, מתקשה להגיע לאורגזמה בעת קיום יחסי מין עם בן זוגה. התופעה אף נפוצה יותר בקרב נשים צעירות אשר רק החלו לחקור את יחסי המין. הכרת הגוף והעדפותיו על מנת לחוות סקס מהנה תסייע לאישה לגלות מה מביא אותה לאורגזמה. אישה המבקשת לחוות אורגזמה, יכולה ללמד את עצמה באמצעות למידה אישית איזה סוג של מגע וגירוי גורם לה הנאה. באופן כללי, אוננות היא הדרך הישירה ביותר להשגת אורגזמה. לא קיימת דרך נכונה או שאינה נכונה לאונן. גופה של כל אישה מגיב באופן שונה לגירוי. ניסוי עם רמות ומקצבים שונים של נגיעה ולחץ, ניסוי עם גירוי הדגדגן והנרתיק באמצעות האצבעות, עם ויברטור או עם זרם של מים, עשוי לסייע לאישה להכיר את גופה, ולהוות את המפתח לחוות אורגזמה.


חשוב אף לשקול אם קיימים גורמים אחרים אשר עשויים להקשות על השגת אורגזמה. עבור חלק מהנשים, החששות עשויים לכלול אף דאגה שמא התרכזות בן הזוג בהנאה אותה הוא גורם להן, עלולה להפעיל עליו לחץ כבד מידי, וכי לחץ זה יקשה אף יותר על השגת האורגזמה. נטילת הפוקוס מהאורגזמה עצמה והתרכזות בתחושות העוררות וההנאה, עשויה להועיל במצבים אלו. מומלץ להתרכז בתחושות הפיזיות בפועל, ולא במחשבות.

כיצד להגיע לאורגזמה עם בן זוג?


רוב הנשים חוות אורגזמה באמצעות גירוי הדגדגן ולא באמצעות חדירה לנרתיק. אישה המתקשה להגיע לאורגזמה עם בן זוג, יכולה לנסות גירוי דגדגן במהלך, לפני או לאחר קיום יחסי המין. כאשר בן הזוג מגלה איזה סוג של מגע וגירוי גורם לבת זוגו הנאה, הוא יהיה מסוגל להעניק לה אותה באופן מועיל. לדגדגן קיים תפקיד מרכזי בתחושות המתגברות של המתח המיני אשר מגיעות לשיאן באורגזמה. במהלך העוררות, גלי המתח משתנים, כלי הדם בכל אזור האגן מתנפחים וגורמים לגודש ויצירת תחושה של שובע ורגישות מינית. האישה או בן זוגה יכולים לגרות את הדגדגן במספר דרכים שונות, באמצעות ליקוק, לחץ גוף, שפשוף, או שימוש בוויברטור.

לכתבות נוספות בנושא אורגזמה:
לא חווה אורגזמה? אולי את אנאורגזמית
משחקים לילדים בעזרת כיסאות
סקס + אורגזמה = בריאות ואריכות ימים
אורגזמה של נקודת הג'י. בקרוב אצלכם
למה כ"כ קשה לחוות אורגזמה נשית?

כיצד ניתן לתקשר עם בן הזוג אודות אורגזמה והנאה מינית?


בן הזוג אינו יכול (ואף אינו צריך) לקרוא מחשבות, ולכן חשוב להקפיד על תקשורת ברורה לגבי מה שמרגיש טוב, ולהבהיר את ההעדפות או חוסר ההעדפות. אורגזמה עשויה להיות קלה להשגה כאשר אישה מפתחת את הידע שלה אודות מיניותה, והיא עשויה ליהנות ממנה באופן מלא כאשר היא מתקשרת באופן נינוח עם בן זוגה את העדפותיה. אם דיון כזה נראה מרתיע, יש לזכור כי בן הזוג כפי הנראה ישמח לדעת כיצד ניתן לרצות את בת זוגו. גופו של כל אדם, ניסיונו והעדפותיו להנאה מינית הם שונים. אין כל סיבה שבן הזוג ידע באופן אוטומטי את הדרך הטובה ביותר לסייע לבת זוגו להגיע לאורגזמה.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר