הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי

חשבת שניתוח הגדלת חזה הוא הדרך היחידה להגשים את חלום החזה הגדול? מסתבר שיש אלטרנטיבה - הזרקה. ד"ר ערן חדד מסביר על הליך הגדלת חזה באמצעות הזרקת שומן עצמי ומה יתרונותיו וחסרונותיו אל מול שתלי סיליקון
מאת ד"ר ערן חדד
| 05/06/2013 |
צפיות: 11,871
ניתוח הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון הוא אופציה מוכרת ואמינה לקבלת חזה שופע שקשה להתעלם ממנו. אך מסתבר כי חלק מהנשים יכולות להגדיל את החזה גם ללא שתלי סיליקון. אין מדובר בפרוצדורה שכיחה במיוחד אך לעיתים שיעור תופעות הלוואי מהחדרת שתל סיליקון הוא גבוה ויש לשקול אופציה אחרת – הגדלת החזה בהזרקה.

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטיים הכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום טיפולים אסתטיים בלייזר
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום רפואה אסתטית, רפואת עור אסתטית

הדרך המקובלת להגדלת חזה בימינו היא באמצעות החדרת שתל סיליקון. אך האם ניתן לבצע הגדלת חזה באמצעים אחרים? התשובה חיובית, תוך הסתייגות לאור מגבלות מסויימות שקיימות. בשנים האחרונות מבוצעות פרוצדורות רבות המגדילות את נפח השד באמצעות הזרקה של חומרי מילוי. מדובר בעיקר בהזרקה של שומן עצמי, או הזרקה של חומר הקרוי חומצה היאלורונית. חשוב לציין, כי קיימים מצבים (כמו הקרנה לשד) בהם הסיכוי לתופעות לוואי בעקבות החדרת שתל סיליקון גבוה מאוד. תתכן התקשות של השתל, סיכוי גבוה לפתיחת חתך ניתוחי, לזיהומים ולקבלת תוצאה אשר אינה מיטבית. כמו כן, ישנן נשים אשר מעדיפות להגדיל את החזה, ללא החדרה של גוף זר לגופן.

הזרקת שומן עצמי הפכה פופולארית מאוד בשנים האחרונות. מדובר בשומן הנשאב מהגוף בטכניקה של שאיבת שומן רגילה ומוזרק לאזורים אחרים לאחר עיבוד. השימוש העיקרי בשומן העצמי הוא בתחום האסתטיקה של הפנים, שם מוזרק שומן בכמויות קטנות לצורך טשטוש קמטים והענקת נפחים. שימוש נוסף להזרקות השומן הוא בתחום שחזורי השד, שם מוזרק שומן עצמי, בעיקר לצורך תיקון פגמים קטנים בשדיים הנובעים מכריתה של גידולים או גושים שונים. שחזור שד מלא, מצריך בדרך כלל שחזורים מסוג אחר.


ניתן להשתמש באותו שומן עצמי גם לצורך הגדלת נפח השד. לפרוצדורה זו מספר מגבלות:

מרבית השומן המוזרק נספג רק לאחר כחצי שנה עד שנה ממועד ההזרקה - זמן רב עד שנראות תוצאות לעין.

על פי המקובל בספרות כרבע עד שליש מהשומן המוזרק, נותר בשד ולא נספג. על כן, יש צורך בנפח הזרקה הגדול הרבה יותר מהתכנון הסופי.

כיוון שמרבית השומן נספג, יש להזריק במספר פרוצדורות, אשר במצטבר יצרו נפח סביר. פרוצדורות אלה מתבצעות תחת הרדמה כללית, כאשר לכל פרוצדורה נדרשת החלמה והיעדרות מפעילות למספר ימים.

בדרך כלל פרוצדורות אלה תתבצענה בהפרשי זמן של לפחות כחצי שנה אחת מהשנייה. על מנת להוסיף נפח של כ-200 מ"ל לכל שד, או נפח כולל של כ-400 מ"ל לשני השדיים, יש לקחת בחשבון חומר בנפח רב בהרבה. כיוון שמרבית החומר המוזרק נספג, יש צורך בהזרקה של 1,500-1,200 מ"ל בכל סבב הזרקה. על מנת להזריק שומן נקי ככל שאפשר, יש לשאוב כ-2 ליטר שומן. יוצא מכך, שכמות השומן שיש לשאוב גדולה הרבה יותר מזו הנותרת בפועל בשדיים. בנשים רזות, לא ניתן לשאוב שומן בכמויות אלה ולכן הפעולה אינה אפשרית.

לכתבות נוספות בנושא הגדלת חזה:
מחקר: הקשר בין הגדלת חזה לבין התאבדות
עשית ניתוח הגדלת חזה? עכשיו צאי לשופינג
מיתוסים נפוצים על ניתוח הגדלת חזה
הגדלת חזה: שתל דולף וסיכונים נוספים
מה הקשר בין ניתוח הגדלת חזה לסרטן השד?

קיימת אפשרות להזריק חומר מילוי מסוג חומצה היאלורונית להגדלת חזה. חומר זה אשר קיים בגוף באופן טבעי ומיוצר באופן סטרילי, מוזרק לשד תחת הרדמה מקומית בתוספת טשטוש קל. מדובר בחומצה היאלורונית הדומה לזו המוזרקת לעור הפנים לצרכים אסתטיים. חומצה זו הינה סמיכה במיוחד ועשויה להישאר בשד לפחות שבועיים. יתרונה על פני השומן הוא העובדה שהנפח המוזרק זהה לנפח שנותר, העובדה כי אין צורך לשאוב שומן מאזור אחר בגוף והיכולת לבצע את הפרוצדורה תחת הרדמה מקומית בתוספת טשטוש קל במידת הצורך. חסרונה הוא באפקט הזמני של החומר ויוקר הפעולה. יש לחזור על הפעולה כל מספר שנים על מנת לשמר את נפח השד.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר אופיר שיין
    ד"ר אופיר שיין
    מנתח פלסטי בכיר מומחה לכירורגיה פלסטית ניתוחית ואסתטית כולל ניתוחי פנים, עיצוב הגוף והזרקת סיליקון... קרא עוד