איך נפטרים מהצטברות שומן עודף?

"אחרי החגים" התקופה לה ייחלנו הגיעה. כל הסידורים, הרכישות, המהלכים והפעילויות שבשגרה נכנסים לתוקף ועימם החובה למלא את המשימות שהצבנו לעצמנו, ביניהן: להיפטר ממצבורי שומן עודף, דיאטה ומכון כושר. הנה שתי דרכים להיפטר ממצבורי שומן עודף
ד``ר נמרוד פרידמן
| 24/10/2012 |
צפיות: 6,123
שאיבת שומן או מתיחת בטן הם בהחלט דרך נפלאה לעיצוב הגוף וטיפול במצבורי שומן עקשניים, אך ללא ספק זהו הפתרון האחרון והוא צריך להיות מלווה בדיאטה ומכון כושר. חשוב להתחיל בתכנית תזונה מסודרת ובריאה לירידה הדרגתית ונכונה במשקל ולשלב פעילות גופנית על מנת להגיע למשקל גוף רצוי ותקין. רק לאחר מכן, באם נותרו עודפי שומן עקשניים באזורים ספציפיים בגוף, ניתן לשלב ניתוח שאיבת שומן להשלמת המראה החטוב. בחרו תחילה בפתרונות הטבעיים כגון: דיאטה, אורח חיים בריא ופעילות גופנית ורק לאחר מכן, במידת הצורך, השלימו את המראה באמצעות ניתוח.

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטים היכנסו לפורומים:
פורום המסת שומן בלייזר
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחי קיצור קיבה-השמנה חולנית
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום שאיבת שומן

אז מהם הפתרונות העומדים לפנינו מהקל אל הכבד?

טיפול באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם


במקרים קלים של עור רפוי או הצטברות שומן וכן היווצרות צלוליט ניתן לטפל באמצעות טיפול במכשירים חדישים המבוססים על שילוב בין אנרגיות שונות כגון: לייזר, אולטרא סאונד וגלי רדיו. מדובר בדרך כלל בסדרת טיפולים הנעשים במרפאה, הם לא פולשניים ואין צורך בתקופת החלמה, כך שניתן לחזור מייד לאחר מכן לשגרת היומיום. הטיפולים יכולים להיות מלווים באי נוחות קלה אשר חולפת בתום הטיפול ותוצאותיהם מחזיקות למשך חודשים.

הטיפול למיצוק העור נעשה על-ידי עידוד של הרקמה ליצירת סיבי קולגן חדשים וצעירים, בעוד שהטיפול בצלוליט ובעודפי השומן הקלים נעשה ע"י שיפור המטבוליזם של הרקמה התת עורית ופינוי עודפי נוזלים ותוצרי פסולת ממנה. התוצאה: שיפור במרקם העור מיצוק וחיטוב. באמצעות מכשור זה ניתן לטפל בכל אזורי הגוף החל מצוואר, בטן, רגליים, ידיים ועכוז. כמו כן, הטיפול מתאים גם לנשים לאחר הריון ולידה הסובלות מרפיון עור קל ונזקקות לחיטוב של הגוף.


טיפול באמצעות שאיבת שומן או מתיחת בטן


שאיבת שומן הוא כלי נפלא לעיצוב וחיטוב הגוף ומתאים לאנשים בעלי משקל גוף תקין, הסובלים מבעיה של מצבורי שומן עקשניים באזורים ספציפיים בגוף. במסגרת שאיבת שומן ניתן לשאוב עד כ- 5 ליטר שומן ועל כן מדובר בפרוצדורה המתאימה לאנשים במשקל גוף ממוצע המעוניינים לטפל בעודפי שומן באזורים ממוקדים בהם הדיאטה לא עזרה, כמו גם לאנשים הסובלים ממצבורי שומן עקשניים בגלל מבנה גופם.

במקרים של נשים הסובלות מפסי מתיחה או אנשים מבוגרים, ניתוח שאיבת שומן אינו הפתרון. הסיבה לכך היא שבניתוח זה מתבצע תהליך של הוצאת השומן מהגוף ללא כל נגיעה במעטפת העור החיצונית. היכולת הטבעית של העור להתכווץ ולהתאים עצמו למבנה הגוף החדש שנוצר לאחר השאיבה תלויה בגיל המטופל ובאיכות העור והיא שתכריע את איכות תוצאה. כאשר העור רפוי, המטופל עלול לסבול מעודפי עור ורפיון לא אסתטיים. האזורים השכיחים לטיפול באמצעות שאיבת שומן הינם: בטן, ירכיים, זרועות וישבן. אזורים המטרידים את רוב הנשים והגברים, בהם ישנה נטייה להצטברות שומן עודף.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטיים:
שחזור שדיים לאחר סרטן השד
ניתוח פנים לבעלי פנים מרובעות
הציץ ונפגע: תיקון פיטמה שקועה
מדוע ניתוחים פלסטיים אינם תמיד התשובה?
להפחית שנות גיל על ידי ניתוח עפעפיים

קצת על התהליך


שאיבת שומן מתבצעת על ידי מספר חתכים זעירים באזורים שונים והחדרת מחט חלולה לשאיבת השומן באמצעות וואקום. ניתן לבצע את התהליך בהרדמה מקומית או בהרדמה מלאה. משך זמן הניתוח הוא בין חצי שעה לשעתיים – שלוש, בהתאם לכמות השומן ומספר האזורים מהם יש לשאוב. משך זמן ההחלמה הוא לרוב מספר ימים שלאחריהם ניתן לשוב לפעילות רגילה. ניתן לחזור לפעילות גופנית ולמכון כושר לאחר כשבוע- שבועיים.

לסיכום, אורח חיים נכון, תזונה בריאה ופעילות גופנית הם המפתח לשמירה על גזרת הגוף בצורה טבעית, כמו כן הכרחיים גם לשמירת התוצאות לאחר שאיבת שומן באם בוצע.

הכותב הוא מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית ובעלים של מרפאה פרטית לניתוחים פלסטיים וטיפולים אסתטיים. רח' האומנים 7 ת"א. טל. 03-5626464

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר