זוגיות: כך תוכלו למנוע את המריבה הבאה

תקופת החגים יכולה לגרום להצטברות מתחים, כעסים ותסכול בין בני זוג, לגרום למריבות ולמחשבות על פירוק זוגיות. כדי למנוע את המריבה הבאה שלכם הנה דיאלוג טיפוסי בין בני זוג שצברו מתחים ומיד אחריו דיאלוג שכדאי לאמץ כדי לשמור על זוגיות חמה ונעימה
מאת מלכה זילברמן ספקטור
| 06/10/2012 |
צפיות: 5,013
דירוג: 1.0 מתוך 2 הצבעות
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 1.0 מתוך 5
אחרי דביקות החגים, בדרך כלל, מתחילים להגיע אלי טלפונים מזוגות שמבקשים לקבל יעוץ זוגי בשל מתחים שהצטברו בתקופת החגים. איך שלא מסתכלים על זה, החגים מסוכנים לשיווי משקל הזוגיות. הרהורי פרידה ומיאוס מתנקזים אל יועצי הזוגיות מייד בתום תרועת שימחת תורה. הנה דוגמא לדיאלוג בין בני זוג עצבניים, כועסים ומתוסכלים שהמתח ניכר בכל מילה שהם מוציאים מפיהם. בסוף הדיאלוג תוכלו לקרוא דוגמא לאיך דיאלוג כזה היה צריך להתנהל כדי לשמור על שלום בית.

למידע נוסף בנושא זוגיות היכנסו לפורומים:
פורום התמודדות עם לחץ, פרידה, בגידה, פיטורין
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום סקס ויחסים
פורום פרידות, גירושין, בגידות
פורום קואצ'ינג זוגיות, אימון זוגי

גבר: מה יש לאכול? אני מת מרעב מותק, שוב בטלפון? אולי תסיימי כבר את השיחה?

אישה: קפצת לסופרמרקט? אין כלום בבית.

גבר: תגידי, מה עשית כל היום?

אישה: הייתי עסוקה עם שלושת הילדים, המנהלת בעבודה החזיקה אותנו עד ארבע. אחר כך נסעתי הביתה כדי לשחרר את המטפלת. אתה יודע כמה עבודה יש בבית? אתה יוצא לעבוד ושוכח מהבית.

גבר: שוכח מהבית?

אישה: תגיד, אתה חושב ששיחקתי כל היום? להיות מורה זה לא חופשה. גמרתי לבדוק מבחנים קרוב לחצות אתמול.

גבר: מה יש לאכול? אני מת מרעב.

אישה: שוש סיפרה לי עכשיו שהיא ובעלה סעדו בתל-אביב אתמול

גבר: מה עוד? אולי את רוצה שנלך למסעדה בהילטון עם ה- 20,000 מינוס. כבר לא יכבדו את הכרטיס. ולך נגמר האשראי בגלל כל הבזבוזים.

אישה: מה עם כל כלי העבודה שאתה קונה סתם, נמאס כבר מכל הברגים וכלי העבודה.

גבר: חלב פנים לבוקר, מי פנים לערב, קרם לחות לבוקר, קרם לחות לצהרים, וקרם הזנה ללילה, מסכה לשיער ומסכת אבוקדו ומלפפונים. סירום לעור ב- 350 שח.

אישה: אתה יודע ששמנתי אז עכשיו אין לי מה ללבוש.

גבר: כל הזמן אני שומע רק תירוצים. "כואב לי הראש, אני במחזור, כאבי גב תחתון. אני לפני מחזור, אני אחרי מחזור, אני עצבנית מדי, הילדים ישמעו, מאוחר מדי, היה לי יום קשה בעבודה, אחרי סוף הסרט, הכלים עדיין בכיור, אני צריכה לקום מוקדם בבוקר"

אישה: די!!

גבר: "עכשיו רבנו ואני לא יכולה לשכב אתך אחרי ריב, אני לא זוכרת אם לקחתי גלולה, אימא שלך עצבנה אותי, כואב לי הגב, אין לי חשק, לא בא לי".

אישה: מתי פעם אחרונה הבאת לי פרחים? מתי אמרת לי "אני אוהב אותך"? אתה לא מגרה אותי מספיק. כמה פעמים אמרתי לך ללמוד איך להיות עדין איתי ולא ישר לגשת לעניין. צריך ללכת ל לאט, עם הרבה משחק מוקדם, חום ואהבה, לא להתנפל עלי כאילו לא ראית אישה חודשים למה אתה אף פעם לא מנשק, תמיד אתה רוצה שאני אלמד דברים חדשים ומגוונים.

גבר: נכון, נכון, מדי פעם את יכולה להתאמץ. גם פעם בשנה את יכולה ליזום סקס. נמאס לי ליזום עשר שנים.

אישה: להתחיל להיות כמוך?

גבר: למה אני צריך לסבול שאת ממשפחה שמרנית? ההורים שלך נולדו במאה שעברה ואת איתם.


נשמע לכם מוכר? אם אתם קוראים את הטקסט הזה ומחייכים לעצמכם בהזדהות נסו בפעם הבאה לנהוג כך:

דיאלוג משופר ונכון לתקשורת טובהאישה: בסדר. אני סולחת לך על האיחור. אני מבינה שנתקעת במשרד לא הספקתי להכין ארוחת ערב. גם נתקעתי עד 5:30 בגלל הבוס שלי. הספקתי להחליף את המטפלת, להוציא את הכלים מהמכונה, לכבס קצת משלושת הערמות בחדר הכביסה, ולתת לילדים קצת זמן איכות. אני מבינה שגם לך לא היה זמן לקניות.

גבר: רציתי לצאת מוקדם כדי לעשות קניות אבל על הבוקר תפס אותי שוטר על דיבור בסלולארי ללא דיבורית וחטפתי קנס של 750 ש"ח. אז לקחו לי את מקום החניה ועד שמצאתי מקום אחר, איחרתי לפגישה עם המנכ"ל. ואז נודע לי שנתנו את הפרוייקט שהבטיחו לי לעובדת חדשה. אני יודע איך את מרגישה שאני מאחר. אני מבין שזה מוציא אותך מדעתך אבל לא הייתה לי ברירה אלא לאחר. אני מצטער.

אישה: חשוב שתסביר כי עכשיו אני מבינה. לא כועסת.

גבר: עדיין אין אוכל. מה עם הזמן איכות? אני מרגיש מוזנח, אין מספיק זמן ביחד.

אישה: אני יודעת שסיפרת לי שכשאבא שלך הגיע הביתה הכול היה טיפטופ, אבל זה היה בזמן אחר. אני אישה עובדת. אל תשכח שלי קשה אנחנו צריכים שתי משכורות. לא שכחתי שיש לנו מינוס גדול בבנק.

גבר: על תדאגי למינוס, נסתדר ויהיה בסדר. שבי רגע. יש לי משהו שקשה לי לומר לך. שמת לב כמה זמן עבר מאז שאמרת שיש לך כאב ראש?

אישה: על מה אתה מדבר?

גבר: נו, את יודעת. או שאת עייפה או שכואב לך הראש או שיש לך ווסת. כואב שאת משתמשת בתירוצים במקום לומר את האמת.

אישה: אני מאוד אוהבת להיות אתך אבל אתה מתנהג עלי בצורה קצת גסה. אני רוצה מגע רך ועדין, יותר נשיקות וחיבוקים.

לכתבות נוספות בנושא מין, יחסים וזוגיות:
קנאה בזוגיות: להתמודד עם המפלצת הירוקה
זוגיות ובדידות בתקופת החגים
פנטזיות מיניות: כיצד הן תורמות לזוגיות?
5 סרטים רומנטיים לקראת הסתיו
נשים הרות ויולדות ולעצמן אינן שבות

גבר: את רגילה כבר עשר שנים שרק אני יוזם.

אישה: עשה לי טובה, אל תדחוף לי את הראש אם אתה רוצה משהו. אני יודעת בדיוק ואני לא אוהבת לעשות בדיוק מה שאתה רוצה. אני אפתיע אותך.

גבר: את יודעת מה קראתי בעיתון לפני שבוע? שהרבה סקסולוגים אמריקאים מייעצים לקבוע פגישה כדי להתעלס. לא להשאיר את הכל ספונטאני.

אישה: תן לי לבדוק ביומן..

*הכותבת היא מנחת סדנאות ויועצת זוגית. ליצירת קשר: 052-4402555

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר