אמת או חובה? מיתוסים שכיחים על איפור

האם חייבים להבדיל בין גוון הסומק לגוון השפתיים? האם מייק אפ נוזלי מכסה פחות טוב ממוצק? האם מוצרי איפור יקרים הם הטובים ביותר? כל התשובות על המיתוסים הללו ועל שבעה מיתוסים נוספים על איפור, בכתבה שלפניכם
מאת ירין שחף
| 01/10/2012 |
צפיות: 3,822
בכל דקה בממוצע, חושבת אישה אחת לפחות במקום כלשהו על פני הגלובוס: "אני רוצה להראות שונה, אחרת" ומייד אח"כ חושבת על איפור שיהלום אותה וישנה את מראה פניה. אבל לא תמיד מה ששמעה, למדה או ראתה – יתאים. הרבה מיתוסים קיימים באיפור שכדאי פעם אחת ולתמיד להפריכם.

למידע נוסף בנושא איפור וטיפוח:
פורום איפור וטיפוח
פורום הסרת שיער
פורום טיפולים אסתטיים בלייזר
פורום יופי
פורום שיער, עיצוב שיער, שיער יבש

1. יש להבדיל בין גוון הסומק לגוון השפתיים: לא חובה

. כשמתאפרים בצבעים דומיננטיים , ניתן בהחלט שהסומק וצבע הליפסטיק יהיו זהים מאחר ועומס צבעוני עלול ליצור מראה כבד ומוגזם. איפור העיניים מודגש יהווה נקודת מיקוד ואילו הסומק והשפתיים יישארו רגועים יותר.

2. צלליות בגוונים רכים של פסטל מתאימות לצעירות ואילו הכהות לבוגרות: לא חובה. צלליות לא מתאימים לפי גיל אלא לצבעי העיניים או הבגד, וזאת כדי לשאוף למראה הרמוני מלא. גוונים כהים לא בהכרח מסתירים את קמטוטי העפעפיים של עור בוגר. לעיתים הם אפילו מדגישים אותו לכן כל מקרה לגופו.

3. על מנת להסתיר שקיות כהות מתחת לעיניים, מורחים קונסילר בטון בהיר יותר מעור הפנים: לא חובה. לעיתים הקונסילר עושה פעולה הפוכה ומדגיש את האפרוריות של השקיות, ולכן יש לוותר עליו, וליצר המשך עם הסומק , כלפי מעלה, עד לקו העיניים.

4. כשיש אף ארוך ורוצים ליצור אשליה של אף קטן יותר צריך יש להניח מתחתיו מייק-אפ בגוון קצת כהה: לא חובה: על-מנת להשוות לאף מראה "פרופורציונאלי", צריך למרוח הצללות בצדי האף ולא מתחתיו.

5. כדי ליצור מראה מוקפד ומתוחם, יש למתוח פס אייליינר על כל קו הריסים: לא חובה. תלוי בגודל העין והמרחק שלה זו מזו . לעיניים קרובות יש למתוח פס אייליינר רק בשני שליש החיצוניים של קו הריסים- כך יתקבל מראה רחוק יותר. לעיניים רחוקות יש לשרטט את הקו רק על שלושת רבעי קו הריסים הקרוב יותר לאף.


6. למייק אפ במרקם נוזלי יש יכולת כיסוי קטנה: לא חובה. מייק-אפ במרקם מוצק לא בהכרח מעניק כיסוי טוב יותר . יש לבחור במרקם על פי התאמה לסוג העור . אלא אם כן סובלים מפצעונים, חתחתים או נימי דם בולטים שמחייבים כיסוי עבה. בעלי עור בריא יוכלו בקלות להשתמש במרקם הנוזלי הקליל שלא מכביד ויוצר מראה טבעי.

7. גבות דלילות או קרחות "ממלאים" עם צללית שחורה או חומה: לא חובה. דווקא צללית בגוון ירוק זית תיצור מראה טבעי מלא וסמיך יותר.

8. כאשר העיניים מאופרות באופן דומיננטי, גוון השפתון חייב להיות מעודן: לא חובה. הכל שאלה של מינון וכמויות. אפשר לאפר להדגיש גם את השפתיים וגם את העיניים רק שיש להתאים את הצבעים הנכונים.

לכתבות נוספות בנושא איפור:
איפור: שימוש בטוח במוצרי עיניים
יופי: מה מסגיר את הגיל שלך?
איפור לסתיו צהבהב
איפור למתחילות - איך קופצים למים?
7 מוצרי איפור שלא ידעת שאת צריכה

9. הצבע הורוד הוא הטרנדי של העונה: לא חובה. באיפור אין דבר כזה טרנד או "צבעי העונה" כי מה שמתאים לאחת לא בהכרח יתאים לשנייה. גוון מסוים שיתאים לבת עשרים, סביר להניח שלא יתאים לבת חמישים . לכן לא צריך לרוץ אחרי המצאות שיווקיות ולרכוש עוד ועוד. חיי המדף של הצלליות הם ארוכים יחסית – עד שנה וחצי. ובכלל, צלליות מתאימות לצבעי הבגד או לצבעי העיניים, ולא לעונת השנה.

10. מוצרי איפור טובים הם מוצרים יקרים יותר: לא חובה. למוצרי האיפור הטובים קשת רחבה של מחירים. לא תמיד היקר הוא הטוב. ישנם חברות איפור לא מוכרות שלא יוצאות בקמפיינים ענקים שעולים הון –ודווקא אלה הרבה יותר איכותיים מהאחרות . הטוב ביותר הוא – לא להינעל על חברה מסוימת ובכל פעם לנסות את המתחרים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר