כך תשיגי בטן הדוקה באמצעות מתיחת בטן

נכון שהתינוק שלך הוא המתנה הכי גדולה, ויש לכך תזכורת תמידית בדמות סימני המתיחה שמעטרים לך את הבטן. מתגעגעת לבטן החלקה שהיתה לך לפני הלידה? מתיחת בטן יכולה להיות פתרון. אז אם את שוקלת מתיחת בטן הכתבה הזאת היא בשבילך.
ד``ר נמרוד פרידמן
| 05/09/2012 |
צפיות: 7,069
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
נשים רבות מוטרדות ממראה הבטן שלהן. מה משותף להן ומדוע הדבר מטריד אותן ? מדובר בנשים אחרי הריונות ולידות בגילאי 25+. במהלך ההריון עור הבטן נמתח, לאחר ההריון הוא נותר רפוי ועם סימני מתיחה. השינוי מבטן מתוחה לבטן רפויה גורם לנשים צעירות תסכול ופוגם בתחושת הנשיות שלהן. המצב חמור יותר כאשר הלידה מבוצעת על ידי ניתוח קיסרי המותיר צלקת בבטן התחתונה. צלקת זו דבוקה פנימה אל השרירים וגורמת קפל מכוער מעליו. קפל מטריד זה קיים ללא קשר לרמת השומן בגוף האישה.

למידע נוסף בנושא מתיחת בטן היכנסו לפורומים:
פורום טיפולים אסתטיים בלייזר
פורום יופי
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום רפואה אסתטית, רפואת עור אסתטית

עם השנים חל תהליך של רפיון השרירים והצטברות שומן באזור הבטן (בעיקר התחתונה) המביאים לאיבוד המראה הצעיר והרענן שהיה לנשים אלו. הדבר נראה בלבוש צמוד כאשר הבטן בולטת ופוגמת במראה האסתטי הכללי. גם כושר וגם דיאטה אינם מסוגלים לתקן את רפיון עור.

סוגים של מתיחות בטן


כעיקרון הגישה לטיפול בבטן צריכה להיות בהתאם לאופי הבעיה: במקרים קלים בהם ישנו רפיון עור קל בלבד, ניתן לטפל בעזרת מכשור המהדק ומכווץ את העור, העובד על אנרגיות של גלי רדיו ואינפרה אדום. יתרונו של מכשור זה הוא האי פולשניות שלו, וחסרונו הוא ביכולתו לטפל במקרים קלים בלבד

מתיחת בטן קטנה


במצב בו עודפי העור משמעותיים יותר, יש צורך להסירם. במידה ועודפי העור נמצאים בבטן התחתונה בלבד, ללא עודפים משמעותיים בבטן העליונה, הפיתרון הוא ניתוח מתיחת בטן קטנה, בו מסירים את עודפי העור בבטן התחתונה, מבלי לשנות את מיקום הטבור. לכך מוסיפים שאיבת שומן מהאזורים הנדרשים, כמו בטן עליונה, בטן תחתונה ומותניים. היתרון בניתוח זה הוא שהצלקת שנמצאת בבטן התחתונה מוסתרת כולה על ידי התחתונים, ואין צלקת נוספת באזורי הבטן.


מתיחת בטן מלאה


ניתוח שני של מתיחת בטן הוא מתיחת בטן מלאה או גדולה. גם במקרה זה החתך מבוצע בקו רוחבי ונמצא בבטן התחתונה ממש על קו השיער ומוסתר ע"י התחתונים או בגד הים. בנוסף מבוצע חתך סביב הטבור במטרה לשחררו כך שתתאפשר מתיחה של העור כלפי מטה. ניתוח זה מאפשר - בנוסף למתיחה משמעותית ויפה של הבטן - גם הידוק של שרירי הבטן. הידוק השרירים משווה לבטן מראה ישר ומחוטב יותר מהתהליך הקודם.

בין אם מדובר במתיחת בטן קטנה או גדולה, הניתוח מבוצע לרוב בהרדמה כללית ונמשך כשעה וחצי עד ארבע שעות. בניתוח מתיחת בטן קטנה אין צורך להישאר להשגחה, ואילו בניתוח הגדול יותר, המטופלת נשארת להשגחה של לילה אחד בלבד. חזרה לפעילות מתאפשרת לאחר מספר ימים בלבד במקרה של מתיחת בטן קטנה, ושבוע במקרה של מתיחה גדולה. פעילות גופנית אינטנסיבית מותרת לאחר כשבועיים שלושה עד חודש.

בניתוח שבו משולבת גם שאיבת שומן, יש נפיחות ובצקת בהתחלה, כך שחשוב לזכור שהתוצאה הסופית מתקבלת לאחר מספר חודשים, והצלקות מגיעות להחלמתן הסופית לאחר כשנה עד שנתיים. בהתחלה הצלקת אדומה ובולטת ואילו בהמשך היא מטשטשת ומקבלת את צבע העור, גם אם היא לא נעלמת לחלוטין, הרי שהיא כמעט ולא נראית ואינה מהווה בעיה אסתטית - כל זאת בתנאי שתהליך ההחלמה של האשה הוא תקין.

תהליך ההחלמה


המיתוס לפיו חודש אחרי הניתוח מסתובבים מכופפים ואי אפשר לזוז נכון רק בחלק מהטכניקות שמשתמשים בהן חלק מהרופאים. אולם כיום יש טכניקות חדשות כך שתיאור זה אינו כורח המציאות, ניתן לקום ולהסתובב כבר באותו היום. ייתכנו קצת כאבים מגבלות בימים הראשונים, אך בדרך כלל אפשר לחזור לפעילות רגילה לאחר כשבוע .

<@ --- IMG_2 --- @>

מתיחת בטן בשילוב עם שאיבת שומן


ברוב המקרים מתבצעת שאיבת שומן בתוך התהליך על מנת לעצב טוב יותר את הבטן ובעיקר את המותניים הקדמיות והאחוריות. חשוב לדעת ששילוב של שאיבת שומן בניתוח מתיחת בטן מחייב זהירות רבה של המנתח ושימוש בטכניקות מתקדמות יותר. בטכניקות הישנות, השילוב של השאיבה בניתוח עצמו היה מעלה את הסיכון לסיבוכים כמו פתיחה של תפרים, זיהום ונמק של עור בצורה דרמטית. בשיטות החדשות מצב זה לא קיים. אסור לבצע את הניתוח הזה בנשים מעשנות. הסיכון לבעיה בריפוי של הפצע ונמק של עור עולה בצורה משמעותית אצל מעשנות.

מתיחת בטן בשילוב עם ניתוח חזה


שילוב כזה הוא אפשרי, אך חשוב לדעת שככל שזמן הניתוח הכולל מתארך, כך עולה שכיחות הסיבוכים, ולכך מומלץ שלא לעבור את זמן הניתוח הכולל של ארבע עד חמש שעות. במידה וניתן לבצע את שני הניתוחים הללו יחד באותה מסגרת זמן - הדבר אפשרי.

לכתבות נוספות בנושא מתיחת בטן:
ירדתם במשקל? ייתכן ותצטרכו ניתוח פלסטי
מתיחת בטן: מהם הסיבוכים וכיצד נמנעים?
מתיחת בטן, כל התשובות לכל השאלות
יש יותר מדרך אחת לבצע מתיחת בטן
מתיחת בטן: להשיב את המותניים האבודות

לידה לאחר מתיחת בטן


אם האשה מתכננת הריון נוסף בתקופה של שנה עד שנה וחצי לאחר הניתוח, אין שום היגיון לבצע את הניתוח ומומלץ להמתין. אם התכנון לילד נוסף הוא לעתיד מאוחר יותר ומראה הבטן מאד מפריע לאשה כבר עכשיו, הרי שבהחלט ניתן לבצע את הניתוח לפני לידות נוספות. אין שום בעיה להיכנס להריון לאחר הניתוח. הבטן והעור לא יקרעו והתפרים או הצלקת לא יפתחו כתוצאה מההריון. צריך לזכור שבמידה ויהיה הריון גדול מאד, הרי שהתוצאה המצוינת שהתקבלה לאחר הניתוח תהיה פחות טובה ויתכן שהאשה תרצה לבצע תיקון ושיפור של המצב לאחר ההחלמה. ברוב המקרים במידה ויש בכך צורך, הרי שמדובר בניתוח קטן יותר וקל יותר.

המרפאה של ד"ר נמרוד פרידמן , רח' האומנים 7 ת"א. טל. 03-5626464.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

אולי יעניין אותך גם

נרשמה עלייה חדה בביקוש לניתוחים פלסטיים בקרב בני נוער במהלך קיץ 2019
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 06/08/2019 |
צפיות: 1,153
האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית הודיע כי עם כניסתו של החופש הגדול קיים ביקוש רב לביצוע הליכים כירורגיים אסתטיים ופלסטיים בקרב בני נוער בישראל. מהם הניתוחים שנכנסו לרשימת הטופ 5? כיצד בוחרים מומחה אמין ומקצועי? איך קשורה לכל זה תרבות הסלפי? ואלו המלצות חשובות מעניק האיגוד להורים?
קרא עוד
חזה טובולרי: תסמינים, סיכונים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 08/07/2019 |
צפיות: 659
חזה טובולרי נחשב לבעיה נפוצה בקרב נשים, אשר גורמת לתחושת דימוי גוף נמוך וביטחון עצמי ירוד. כיצד מזהים את התופעה? כמה דרגות קיימות? ומה הוא מותחן רקמות?
קרא עוד
כיצד מאבחנים קרע בשתל סיליקון?
כמה שנים לאחר ניתוח להגדלת חזה, עלול להיווצר קרע בשתל הסיליקון שפוגם בשלמותו. מהו סדר הפעולות לאחר גילוי הקרע? מהי קופסית? וכיצד מטפלים בתופעה זו?
קרא עוד
מתיחת צוואר ופנים: כל מה שצריך לדעת על ההליך
עם הגיל, עור הפנים והצוואר מאבד את הגמישות שלו והוא הופך נפול ומתמלא בקמטים. מתיחת פנים וצוואר מאפשרת לדחות את ההזדקנות הטבעית של העור ולשמור על מראה צעיר ורענן
קרא עוד
בודי טייט: הפיתוח הישראלי לשאיבת שומן
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/02/2019 |
צפיות: 930
זה הזמן שלכם להיפרד לשלום ממצבורי השומן שבגוף. הכירו את השיטה המהפכנית שממיסה את השומן, מהדקת את העור ומחטבת אותו – כל זאת בפעולה אחת
קרא עוד
עגול, גבוה, טבעי, נמוך – באיזה שתל תבחרי?
כשאת עומדת בפני ההחלטה לעבור ניתוח להגדלת חזה, את צריכה לדעת מה האפשרויות הקיימות כיום בכל הקשור לשתלים בהקשר של המלצות הרופא המנתח, המראה לאחר הניתוח והתאמתו לציפיות שלך. לא יודעת במה לבחור? עשינו סדר בשבילך:
קרא עוד
פיסול פנים: הטיפול שיחזיר אתכם לנעורים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 19/11/2018 |
צפיות: 990
קיימות לא מעט שיטות טיפול אסתטיות לקבלת מראה פנים צעיר יותר. פיסול פנים זוהי שיטה חדשנית ופורצת דרך, אשר בניגוד לשאר השיטות הקיימות היא פחות מסוכנת, יותר אפקטיבית ומסתמכת על החומרים הטבעיים של הגוף
קרא עוד
הצרת היקפים: להיפטר מהשומן העודף
שומן יכול להיות מטרד לא קטן ולפעמים כושר, דיאטה ותזונה נכונה אינם מספיקים כדי להיפטר ממנו. במקרים אלה אפשר לפנות למומחה בכירורגיה פלסטית ולהיפטר מהמטרד
קרא עוד
הרמת גבות: סוגי ניתוח וגורמי סיכון
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 03/10/2018 |
צפיות: 863
ניתוח הרמת גבות והרמת מצח הוא הליך כירורגי שבו מותחים את השליש העליון של הפנים כדי להחליק קמטים ולהצעיר את מראה הפנים
קרא עוד
הגדלת חזה בגיל צעיר: כל מה שצריך לדעת על ההליך
לגודל של החזה ולנראות שלו יכולה להיות השפעה עצומה על הביטחון העצמי ועל דימוי הגוף של נערות מתבגרות. הגדלת חזה בגיל צעיר אינה מסוכנת אך יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שמקבלים החלטה בעניין
קרא עוד