טיפול ביבלות ויראליות באמצעות צמחי מרפא

הן מופיעות אצל מבוגרים באיזור המפשעה, מגרדות ומציקות. הרופא אומר: "זה ויראלי ויעבור לבד" אל חשש, ניתן לטפל בנגעי העור המטרידים הללו באמצעות צמחי מרפא. בכתבה תוכלו לקרוא על יבלות ויראליות וכיצד ניתן לטפל בהן באמצעות צמחי מרפא.
| 28/08/2012 |
צפיות: 7,341
יבלות ויראליות מופיעות אצל מבוגרים באיזור אברי המין ואצל ילדים באיזורי הפנים, בית השחי, הבטן והגפיים. בכתבה תוכלו לקרוא על וירוסים, כיצד הם מדביקים וגורמים ליבלות. על מנגונני ההגנה של צמחים נגד הוירוסים וכיצד האדם משתמש בהם לתועלתו לטיפול ביבלות ויראליות.

למידע נוסף בנושא טיפול ביבלות ויראליות באמצעות צמחי מרפא היכנסו לפורומים:
פורום מחלות עור ומין
פורום צמחי מרפא
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום רפואה סינית
פורום רפואת עור משלימה

מהן יבלות ויראליות?


ישנם מספר סוגים של יבלות ויראליות שנגרמות כתוצאה מהדבקת וירוסים שונים ובצורות שונות. בקבוצת היבלות שנגרמות מוירוס שנקרא HPV, נמצא את היבלת הנפוצה שיש בדרך כלל בידיים. קוטרם של הנגעים מילימטר עד סנטימטר והיבלת מחוספסת ובצורת כרובית. יבלות אלו נפוצות אצל ילדים אך יכולות להופיע בכל קבוצת גיל.

יבלות אחרות הן יבלות שטוחות, קטנות, בעלות קוטר בין מילימטר לשלושה שמופיעות בדרך כלל באזור הפנים בעיקר אצל ילדים ומתבגרים. יבלות שכיחות אחרות נקראות מולוסקום מדבק, הן מדבקות מאוד ומופיעות בעיקר אצל ילדים. אלו הן יבלות קטנות ועגולות (כמו פנינים קטנות מאוד) שבתוכן ישנו נוזל צהוב המכיל כמות עצומה של וירוסים.

במה שונים וירוסים מחיידקים?


וירוס הינו טפיל שאין לו קיום מחוץ לתאים חיים שמארחים אותו. למעשה לא נחשב ל"חי" אלא לדומם. וירוס הינו חלבון עם אינפורמציה גנטית שמשעבד את התא שמארח אותו ומשכפל עצמו בתוך התא. קצת דומה לסרטי מדע בדיוני של יצור שחודר לחללית ומשעבד את הנוסעים על ידי השתלטות על גופם. נכון להיום הטיפולים נגד הוירוסים ברפואה הקונבנציונלית הם מוגבלים והרבה פחות מוצלחים מאשר הטיפול הקונבנציונלי בחיידקים על ידי אנטיביוטיות שונות.

<@ --- IMG_2 --- @>

ממה זה נגרם?


הוירוס חודר לעור ומתרבה בתאים במעין "מפעלי ייצור לוירוסים". בצורה זו הוא מתחמק ממעקבה של מערכת החיסון. התגובה של תאי העור המודבקים בוירוס הינה של הגדלת כמות התאים וגודלם ולכן נוצר הנגע העורי. במרכז הנגע מצויים אותם מפעלי וירוסים, יבלות וירליות קיימות בכל רחבי העולם אך שכיחות יותר באזורים טרופיים. השכיחות באוכלוסיות השונות נעה בין 2-8 אחוז ומחצית מהחולים הם ילדים. יש לציין שבילדים מדובר במחלה מדבקת במגע ישיר עם בגדים או מגבות ורחצות משותפות.

קיים מנגנון הדבקה עצמי גבוה של הוירוס ולכן הרבה פעמים הילדים מדביקים עצמם באזורים אחרים. אצל מבוגרים זהו זן אחר, העובר לרוב בזמן קיום יחסי מין ולכן המחלה מוגדרת גם כמחלת מין. בנוסף ליחסי מין ההדבקה עלולה להיגרם על ידי: שימוש באסלות, שימוש במחטים לא סטריליות בקעקועים, מכשירים להורדת שיער וכו'.

איפה היבלות האלו מופיעות?


בילדים מעורבים לרוב אזורי הפנים, בית השחי, הבטן ,החזה והגפיים (בעיקר באזור שמאחורי הברך והמרפק הפנימי) במבוגרים אזורי ההדבקה השכיחים הם אזור המפשעה, הירך הפנימי וסביב אברי המין.

אפשר להתגבר על זה ללא טיפול?


הרבה פעמים רופא אומר זה ויראלי ויעבור לבד. כן, זה יכול לעבור לבד אבל הטיפול בצמחים יכול לקצר לעתים בהרבה את הזמן שהיבלות יישארו. הגוף בסופו של דבר מזהה את הוירוס ויודע איך להתמודד אתו אבל זה יכול לקחת זמן רב (עד שנתיים ואף יותר). מספר מקרים בולטים שזכורים לי הם של מטופלים שסבלו מיבלות במשך זמן רב של שנים ולאחר שהתחילו טיפול תוך חודש היבלות נעלמו. הטיפול הקונבנציונלי מוגבל מכיוון שמשתמשים בחומרים כמו חומצות שיוצרות הרס של הרקמה ועלולים לגרום לצלקות. בנוסף, פעמים רבות לאחר הצריבה נוצרות יבלות חדשות.

דווקא לרפואה הסינית יש צמחים עם מנגנון שיכול לטפל בוירוסים שונים. אם לילד יש יבלת אחת או שתיים באמת אין צורך לעשות שום דבר זה יחלוף מעצמו וגם אם ייקח שנתיים לא קרה כלום. הבעיה היא אצל אותם ילדים שמופיעות יבלות רבות, זה מגרד ומציק, הילדים משפשפים את היבלות ופוצעים אותן ועלולות להישאר צלקות. בנוסף כל הזמן צריך לשמור על הילד בבידוד חלקי מילדים אחרים. במקרים כאלו מומלץ לעשות טיפול ברפואת עור משלימה שלרוב מקצרת את משך זמן המחלה בצורה משמעותית וללא תופעות לוואי.

מה קורה במצב שלא מטפלים?


יש מצבים של ילדים שמגיעים אחרי חודש או חודשים וזה יכול להמשך שנה או שנתיים. היבלות נשארות על העור, אם זאת יבלת אחת אז מתעלמים מזה, כשזה מתחיל להתפשט ומופיעות יבלות נוספות זה הופך למצב בעייתי.


מהם הטיפולים הצמחיים המתאימים לווירוסים כאלו?


סיפור מעניין : מ-2004 ה-FDA- בארה"ב (משרד הפיקוח על מזון ותרופות), אישר מסלול תרופתי לתרופות על בסיס בוטני. התרופה הראשונה שאושרה כתרופת מרשם ונמצאת היום בשימוש ליבלות באזור הגניטלי (מפשעה ואברי מין) הינה תרופה שמופקת מהחומר הפעיל של תה ירוק ויתרונה מול תרופות אחרות הוא ביעילות גבוהה יחסית עם מעט תופעות לוואי.

צמחים גם הם נתונים למתקפות של וירוסים שפוגעים בהם ולכן הם פיתחו בתהליכי האבולוציה "אמצעי לוחמה כימיים" נגד הוירוסים. אמצעים אלו עוזרים גם נגד וירוסים שמתקיפים בני אדם. הטיפול מתבצע בעזרת צמחים שתוקפים את הוירוס עצמו או צמחים שתוקפים שלבים שונים בהתרבות שלו. במקביל יש חשיבות לתת צמחים שייתמכו במערכת החיסונית כיון שיבלות מופיעות במצבי חולשה של המערכת החיסונית.

כמו כן יש תמציות של צמחרי מרפא בעלות פעילות אנטי וירלית כטיפול חיצוני במשחות או תמיסות. מהצמחים שמחזקים את מערכת החיסון אפשר להזכיר את הג'ינסנג, הליקוריץ ואסטרגלוס. צמחים מוכרים אחרים הם: ציפורני החתול, אכינצאה וסמבוק שחור. ליקוריץ הינו צמח שמשתמשים בו רבות ברפואה סינית, בבדיקות מעבדה ליקוריץ הגביר הפרשות של אינטרפרון מתאי T שהם חלבונים שמופרשים על ידי התאים המארחים כדי להתגונן מול הוירוס.

צמח האסטרגלוס הדגים בבדיקות מעבדה האצת חלוקה של תאי חיסון. שני צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי וירלית נוספים הם סקוטלריה (שקערורית בעברית ) ואיסטיס (אינדיגו). מנגנוני הפעולה של הצמחים נגד הוירוס הם מניעת היצמדות של הוירוס לקרום התא הבריא, עיכוב אנזימים הדרושים לשכפול של חומצות הגרעין של הוירוס והרס של הוירוס עצמו. שמן קצח נבדק במכון מחקר בדרום קרוליינה ונמצא שהוא מגרה את מערכת החיסון להפריש אינטרפרון החלבון שנלחם בוירוסים.

מהי שיטת הטיפול?


בנוסף לצמחים שהם אנטי ויראליים, אנחנו רוצים לתמוך במערכת החיסונית כי היא בעצמה יכולה להתמודד עם הוירוס. אנחנו נותנים בנוסף גם צמחי מרפא שמחזקים את המערכת החיסונית להתמודד מול הוירוס. המטופל מקבל משחה או תמיסה של צמחים עם פעילות אנטי וירלית למריחה יום-יומית.
מבחינת הרפואה סינית יש קשר בין תזונה ומערכת החיסון ולכן משלבים תפריט שונה לחיזוק המערכת החיסונית הכולל הפחתת מוצרי חלב ומתוקים (יוצרים עומס על המערכת החיסונית).

לכתבות נוספות בנושא צמחי מרפא:
אסטמה: תרופות טבעיות - סכנות והמלצות
היפריקום, צמח מרפא לדיכאון. על הסכנות
צמחי מרפא, טיפול גם בעיסוי
תה: טיפול טבעי במגוון בעיות רפואיות
צמחי תבלין: מסייעים גם בהעלמת צלוליטיס

תוך כמה זמן אפשר לראות תוצאות?


בדרך כלל תוך חודש אפשר להתחיל לראות שיפור. מפסיקות לצאת יבלות חדשות והישנות מתחילות להתייבש, תוך חודשיים ברוב המקרים היבלות מתחילות להיעלם. ישנם גם מקרים רבים שזה קורה מהר יותר אך זה הממוצע.

יש אנשים שלא יכולים להתשמש בצמחים האלו?


הצמחים בטוחים לשימוש, אין להם תופעות לוואי.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יעוץ אישי - פניה אל אמיר קלי
קצת על אמיר קלי
בעל רשיון משרד הבריאות בקליפורניה ,ארה"ב .בעל ניסיון קליני של 20 שנה בטיפול בבעיות עור במסגרת קליניקה פרטית ובמסגרות היחידות המשלימות של בתי החולים. בעל מרפאת עור משלימה "OR" המתמחה בט

רפואת עור משלימה

פורום רפואת עור משלימה - לטפל בעור בעזרת רפואה טבעית. פורום רפואת עור אלטרנטיבית יספק לכם עצות בתחום רפואת עור משלימה, רפואת עור סינית ורפואת עור טבעית על מחלות עור, דרמטולוגיה, רפואת עור בילדים, פסוריאזיס, אקנה, אסטמה של העור ועוד
הוספת הודעה לפורום הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
 
 • לחוצה מאוד מבקשת עזרה והרגעה
  אירית
  22/10/2016

  שלום רב, בת 33 נשואה אמא ל2 ילדים. 10 שנים סובלת מהפרעות חרדה ופוביות בעיקר איפוכונדריה קשה מאוד. מתח קבוע, נוגדי דיכאון, כדורי הרגעה, לפעמים מתקשה לתפקד. לפני מספר חודשים היו לי יחסי מין מחוץ לנישואין, המין היה מוגן עם קונדום, אבל מין אוראלי לא. מאז אני חיה בחרדה קבועה שנדבקתי בhiv. ולא מצליחה לגשת ולבצע בדיקה. לא ישנה בקושי מתפקדת ואוכלת. לפני כמה ימים התחילה אצלי תופעה שהכניסה אותי לחרדות עוד יותר. אחרי כל מקלחת יוצאים לי כתמים אדומים לא מגרדים בכתפיים עד המרפק. אחרי חצי שעה האודם והנפיחות נעלמים מעצמם בלי שום טיפול. ישר כמובן קישרתי את התופעה לhiv. ניגשתי לרופא משפחה שאחרי הסתכלות אמר שסביר להניח שזה רגישות של העור על רקע חרדות ומתח נפשי קשה ושבhiv הפריחה לא בא והולכת מעצמה תוך חצי שעה. ושהמים זה הטריגר. כמו כן ציין שהדבקה במין אוראלי היא תיאורתית בלבד ואין לי ממה לחשוש אלא לטפל במערכת העצבים שלי. כמו כן אני סובלת כבר הרבה זמן מעור שומני, אקנה, קשקשים. אדמומיות בעור בכל מצב של לחץ או חרדה. הזעה מוגברת במצבים של לחץ. הרופא רשם לי אלוקום ספריי. אני ממש אשמח אם תוכלו להרגיע אותי ולהסביר לי מה התופעה הזו ואם זה אכן יכול להיות כתופעה של לחץ יתר. תודה רבה


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • פי אר פי סיבוב חוזר
  גיגי
  17/10/2016

  בעבר חליתי ב - פי אר פי וטופלתי ב- ניאוטיגאזון דבר שתרם רבות להחלמתי. מזה כחודשיים שמחלת העור פרצה שוב.
  מה יש לכם להציע לי ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול טבעי בפי אר פי

  דוד פרלה
  19/10/2016

  פיטריאזיס רוברה פילאריס (או באנגלית – Pityriasis Rubra Pilaris) היא מחלת עור שנגרמת מסיבה לא ידועה.

  במחלה נוצרים רבדים אדמדמים מכוסי קשקשת לבנה עדינה שיכולים לערב שטחים נרחבים בעור, כולל פנים, גוו, גפיים וכפות בהן יש עיבוי אופייני של העור בגוון כתום.

  יש דיווחים על תורשתיות (במקרים אלה המחלה יותר עיקשת), אך גם מקרים ללא קשר משפחתי. המחלה בד"כ חולפת לאחר חודשים עד שנים. כמובן שהטיפול הטבעי עדין יותר מטיפול בניאוטיגזון, במקרים חריפים ניתן לשלב בין הטיפולים להשגת תוצאות מרביות,

  הטיפול ברפואה סינית מזרז את תהליך ההחלמה. הטיפול כולל צמחי מרפא ,משחות טבעיות,וטיפולים בדיקור הניתנים לאחר אבחון. בברכה דוד פרלה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • כמתים על הצפורניים לאחר מריחת לק
  bluemoon
  17/09/2016

  מדוע לאחר מריחת לק(של חברות שונות) מופיעים פסים כחולים לאורך הציפורניים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • כמתים על הצפורניים לאחר מריחת לק - תגובה

  אמיר קלי
  19/09/2016

  אין לי תשובה לשאלה הזו.עדיף לפנות לפורום רופאי עור

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול אלטרנטיבי ל- Scalp Folicolitis
  שמואל
  30/08/2016

  שלום רב,
  יש לי פצעים על הקרקפת מזה כמה חודשים.
  בביקור אצל רופא עור הוא אבחן SCALP FLOICOLITIS ונתן לי מרשם של DUAC GEL.
  אחרי שמרחתי אותו כמה פעמים התחלתי להרגיש תחושת שריפה קלה על הקרקפת כשהייתי יוצא החוצה, ושקראתי את העלון מתברר שאי אפשר ללצאת לשמש עם התכשיר הזה.
  האם יש איזשהו טיפול אלטרנטיבי שיכול לעבוד? כבר כמה חודשים זה לא עובר ומאד מציק...
  תודה רבה :)
  שמואל

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול אלטרנטיבי ל- Scalp Folicolitis - תגובה

  דוד פרלה
  01/09/2016

  שמואל שלום,
  פוליקוליטיס הינה תופעה עקשנית וקשה לטיפול,
  טיפול ברפואה סינית הכולל צמחי מרפא שינוי תזונתי ודיקור הניתנים לאחר אבחון יכול לשפר ולעזור למצב זה, הטיפול מכוון להחזרת האיזון הפיזי והנפשי לגוף,הפחתת הדלקת , ולהטבת מצבו של העור.
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • גרד במפשעות חוזר כל כמה חודשים מה לעשות?!?
  שמואל
  23/08/2016

  בצבא הופיע הגרד באזור המשפעות והאשכים שמתי פיטריון, חזר לי הגירוד אחרי חודש לא עזר שמתי יומובט אחרי זה לא עזר כבר השתחררתי מהצבא ואחרי כמה חודשים שוב חוזר הגירודשמתי פטריון בשילוב סבון אקטיסופ, לא עזר הגעתי שוב לרופא עור נתן לי 2 משחות: 1. יורקס לטיפול בגרדת. 2. קרם לטיפול פטרייתי לא פטריון משהו אחר. לא עזר אחרי חודש שוב גירד הפעם הרופא עור נתן לי כדור נגד גרד: לורטדים ומשחה הידרוגיסטן הרופא אומר לי שגם הוא לא יודע מה מקור בגרד... אני כבר שנים נלחם בתופעה 5 שנים... מה לעשות כדי למצוא פתרון מוחלט? הגרד הוא בלתי סביל ונמדיר שינה מעיניי הרופא מסתכל אומר אני לא רואה כלום, אין פה פטריה אולי אלרגיה אולי דלקת גם הרופא בצבא אותו דבר... מה לעשות????

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • גרד במפשעות חוזר כל כמה חודשים מה לעשות?!? - תגובה

  דוד פרלה
  01/09/2016

  שמואל שלום,
  טיפול ברפואה סינית הכולל צמחי מרפא שינוי תזונתי ודיקור הניתנים לאחר אבחון יכול לשפר ולעזור למצב זה, הטיפול מכוון להחזרת האיזון הפיזי והנפשי לגוף ולהטבת מצבו של העור.
  בתזונה המעט באוכל חריף מטוגן אלכוהול וקופאין,
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • פטריית עור - אולי יש פתרון שיכול לעזור
  אסף זהביאן
  23/08/2016

  היי חברים,
  אשמח לשתף אתכם בסיפור אישי של חברה טובה שלי.
  במשך שנים אורלי סבלה מפטרייה בגב, 6 שנים של ביקורים אצל רופא העור.
  שש שנים של שימוש בכדורים, תחליבי גוף מיוחדים ומשחות כל פעם..ושום דבר לא עזר, ההפך משנה לשנה הפטרייה רק החמירה והתפשטה לעוד אזורים בגוף (עד שכבר שהיא הפכה לסוג של מנומרת). לאחר 6 שנים אורלי הכירה את המוצר המדהים הזה! אחרי שימוש של שלושה שבועות במוצר העור שלה החלים. הפטרייה סוף סוף נעלמה! ! !
  אם אתם מכירים מישהו שסובל מפטריית שמש, אקנה, סבוריאה, פסורייזיס פשוט תמליצו לו על המוצר הזה.
  תעזרו לאנשים כמו אורלי ופשוט תשתפו.
  תוכלו להשאיר לי פרטים אם תתעניינו במוצר ואעביר אתכם אליה למידע על המוצר.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • התקרחות בראש ובכל הגוף מגיל צעיר
  עוזי
  18/08/2016

  שלום, אני בן 23. מגיל שנתיים איבדתי את כל השיער בראש, בגבות וכל הגוף, ההורים שלי לקחו אותי כשהייתי קטן לרופא מסויים שהצליח להחזיר לי את השיער בראש לתקופה קצרה של כמה חודשים ואז הוא שוב נשר לגמרי.. אני כרגע בו 23 ורציתי לשאול האם יש טיפול ברפואה הסינית שיכול לעזור למקרה שלי של התקרחות טוטאלית? תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • התקרחות בראש ובכל הגוף מגיל צעיר -

  דוד פרלה
  18/08/2016

  עוזי שלום,
  התופעה נקראת אלופציה טוטליס, הרפואה הסינית מאמינה ששינוי פנימי מביא לשינוי חיצוני וכך גם בוחרת לטפל במחלה זו. הטיפול כולל צמחי מרפא ודיקור הניתנים לאחר אבחון. הטיפול מתמקד הן בצד הנפשי והן בצד הפיזיולוגי. צמחי המרפא עוזרים לחיזוק השיער, לשיפור זרימת הדם לאזור המקריח ולהרגעת הנפש. הדיקור, שאיננו כואב, נעשה גם באזור המקריח לשיפור זרימת הדם למקום וגם בנקודות העוזרות לווסת ולאזן את המערכת החיסונית ולהרגיע את הנפש. הטיפול ברפואה סינית יכול להתבצע במקביל לטיפול המערבי המקובל.

  מניסיוני בטיפול בבעיה קשה זו, יש פעמים רבות בהן טיפול בעזרת רפואה סינית מביא להצלחה ולשיפור ניכר. למרות שקיימים גם מקרים קשיים שאינם מגיבים לטיפול, במרבית המקרים כאמור ניתן לראות שיפור משמעותי.
  כמובן שלצערי במקרה שלך ,של הרבה שנים שהתופעה קיימת הסיכויים להצלחה יותר קטנים,
  בברכה
  דודי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • יש לי כתם עור חדש שנוצר כתוצאה ממריחה מרובה של חומצה גליקולית
  אור
  12/08/2016

  וזה יצר נקודה חמוה בהירה מאז עבר חודש נתתי לעור לנוח ,במהלך החודש מרחתי קרם לחות רגיל, הייתי אצל רופא עור שנתן לי תרכובת קליגמן מרחתי ושוב זה נהיה אדום והתחיל לשרוף שטפתי ועכשיו כל קרם אני מורח שורף גם קרם שמיועד למקום ששורף..
  מה עושים? איך מטפלים בזה?
  חשבתי אולי לעשות צילום רנטגן של זה?
  האם זה אפשרי? או שיבדקו במעבדה איך לטפל בכתם??
  אני לא רוצה את זה זה נורא מטריד זה נקודה בפנים חומה ואני לא יודע איך להוריד אותה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • יש לי כתם עור חדש שנוצר כתוצאה ממריחה מרובה של חומצה גליקולית - תגובה

  דוד פרלה
  18/08/2016

  אור שלום,
  תתייעץ עם הרופא שמטפל בך,ותראה לו את הכתם, רפואה משלימה פחות משפיעה במצב זה,
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • קוץ שלא יצא והמקום התנפח כבועה וכואב ללכת על הרגל
  שירה
  28/07/2016

  שלום לכם!לפני כשבוע נכנס לי קוץ לרגל וכמובן שלא הרגשתי בכך
  ואחרי כמה ימים שהכאב התחיל ניסיתי להוציא ומה שקרה שכמובן לא הצלחתי
  וכיום אחרי כמה ימים המקום התנפח ומאוד כואב
  האם אני צריכה ללכת לרופא כדי שיוציא את הקיץ?או שזה יצא במשך הזמן לבד?
  תודה מראש שירה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • קוץ שלא יצא והמקום התנפח כבועה וכואב ללכת על הרגל - תגובה

  דוד פרלה
  29/07/2016

  שלום שירה
  פני לרופא או לאחות בקופת החולים שלך שתבדוק,
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ממה עשויים תפרים נמסים ומתי הם נמסים??
  A
  19/07/2016

  אנא העבר את השאלה לפורום רפואת עור רגילה לא משלימה,
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ממה עשויים תפרים נמסים ומתי הם נמסים?? - תגובה

  דוד פרלה
  25/07/2016

  אנא העבר את השאלה לפורום רפואת עור רגילה לא משלימה,
  בברכה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

הזעת יתר בכפות הרגליים? פתרונות טבעיים למניעת ריח רע
מאת מערכת BeOK
| 07/08/2016 |
צפיות: 6,554
הקיץ והחום גורמים להזעה מרובה ואיתה גם ריחות רעים מכפות הרגליים, פתרונות טבעיים שונים יכולים למנוע את הזיעה ואת הריחות הנלווים לה
קרא עוד
האם יש תחליף לאנטיביוטיקה - משקה פלא טבעי שמחזק את מערכת החיסון
מאת מערכת BeOK
| 26/06/2016 |
צפיות: 11,768
כדי לשמור על מערכת חיסונית חזקה חשוב להקפיד על תזונה נכונה. באמצעות מרכיבים כמו כורכום, שום וג'ינג'ר, ניתן לשפר אותה ולמנוע מחלות ודלקות. בכתבה הבאה מתכון לחיזוק מערכת החיסון
קרא עוד
ניקוי רעלים: 4 דרכים טבעיות לניקוי רעלים מהכבד
מאת מערכת BeOK
| 08/06/2016 |
צפיות: 21,391
רעלים בגוף נגרמים מתזונה לקויה, חוסר שינה וזיהום אוויר. הצטברות רעלנים בכבד יכולה לגרום לבעיות בעיכול, עייפות כרונית ולדלקות אחרות. כיצד ניתן לנקות רעלים מהכבד בעזרת צמחי מרפא?
קרא עוד
קוטל יתושים טבעי: איך להרחיק יתושים בדרכים טבעיות?
מאת מערכת BeOK
| 05/06/2016 |
צפיות: 20,247
כל שנה, חודשי הקיץ מבשרים על בואם של היתושים והעקיצות המגרדות ללא הרף. קיימים שלל פתרונות טבעיים ופשוטים להרחקת יתושים. שום, פטרוזיליה, ברוקולי ודרכים טבעיות אחרות למניעת עקיצות יתושים
קרא עוד
איך לשפר את יכולת הריכוז באמצעות צמחי מרפא?
מאת מערכת BeOK
| 26/05/2016 |
צפיות: 21,249
כושר הריכוז מאפשר לנו לעבוד בצורה יעילה ולהגיע ליעדים שהצבנו לעצמנו. פעמים רבות ירידה ביכולת הריכוז גורמת לייאוש ולחיפוש אחר פתרונות שיחזירו את היכולת להתרכז. בכתבה הבאה שבעה צמחי מרפא שיסייעו לכם להתרכז
קרא עוד
אסטמה: דרכים טבעיות למניעת התקפי אסטמה
מאת מערכת BeOK
| 22/05/2016 |
צפיות: 21,017
אסטמה היא מחלה כרונית המאופיינת בקשיי נשימה. ניתן למנוע ולצמצם את תדירות התקפי האסטמה באמצעות מגוון מאכלים כמו ג'ינג'ר, לימון ותאנים. בכתבה הבאה הדרכים הטבעיות למניעת התקפי אסטמה
קרא עוד
שמן זית ולימון בבוקר: למה כדאי להתחיל את הבוקר עם כוס שמן זית ולימון?
מאת מערכת BeOK
| 02/05/2016 |
צפיות: 24,658
שמן זית ולימון שופעים ביתרונות בריאותיים. כוס שמן זית ולימון בבוקר משפרת את מערכת העיכול, מחזקת את המערכת החיסונית ומאפשרת לגוף להתחיל את היום ברגל ימין
קרא עוד
אגוז מוסקט: פתרון טבעי לאנשים הסובלים מנדודי שינה
מאת מערכת BeOK
| 26/04/2016 |
צפיות: 23,512
לאגוז מוסקט מיוחסים יתרונות בריאותיים רבים, משיכוך כאבים, שיפור מערכת העיכול ועד חיזוק המערכת החיסונית. אך לא הרבה יודעים שאגוז מוסקט מסוגל להרגיע את המוח והנפש ולסייע לאנשים הסובלים מנדודי שינה להירדם
קרא עוד
שמן קיק לשיער, לגבות וסגולות אחרות של שמן קיק
מאת מערכת BeOK
| 03/04/2016 |
צפיות: 27,458
בשמן קיק נעשה שימוש במגוון רחב מאוד של תעשיות, מרוקחות, תחבורה ועד קוסמטיקה. הוא עוזר לפתור בעיות בעור, בשיער ובמערכת העיכול. אז מה יש בשמן קיק שהופך אותו לתרופת סבתא כל כך נפוצה?
קרא עוד
סובלים מבעיית כאב? נסו דיקור נוירולוגי
מאת אופיר שגב פרימן La.c, B.A
| 11/01/2015 |
צפיות: 37,635
דיקור נוירולוגי שונה במידת מה מדיקור סיני. למרות שמדובר בדיקור הגוף באמצעות אותם מחטים, מקומות הדיקור ותפיסה הטיפולית שונים לגמרי. על כל זאת בכתבה הבאה.
קרא עוד