טיפול ביבלות ויראליות באמצעות צמחי מרפא

הן מופיעות אצל מבוגרים באיזור המפשעה, מגרדות ומציקות. הרופא אומר: "זה ויראלי ויעבור לבד" אל חשש, ניתן לטפל בנגעי העור המטרידים הללו באמצעות צמחי מרפא. בכתבה תוכלו לקרוא על יבלות ויראליות וכיצד ניתן לטפל בהן באמצעות צמחי מרפא.
| 28/08/2012 |
צפיות: 7,582
יבלות ויראליות מופיעות אצל מבוגרים באיזור אברי המין ואצל ילדים באיזורי הפנים, בית השחי, הבטן והגפיים. בכתבה תוכלו לקרוא על וירוסים, כיצד הם מדביקים וגורמים ליבלות. על מנגונני ההגנה של צמחים נגד הוירוסים וכיצד האדם משתמש בהם לתועלתו לטיפול ביבלות ויראליות.

למידע נוסף בנושא טיפול ביבלות ויראליות באמצעות צמחי מרפא היכנסו לפורומים:
פורום מחלות עור ומין
פורום צמחי מרפא
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום רפואה סינית
פורום רפואת עור משלימה

מהן יבלות ויראליות?


ישנם מספר סוגים של יבלות ויראליות שנגרמות כתוצאה מהדבקת וירוסים שונים ובצורות שונות. בקבוצת היבלות שנגרמות מוירוס שנקרא HPV, נמצא את היבלת הנפוצה שיש בדרך כלל בידיים. קוטרם של הנגעים מילימטר עד סנטימטר והיבלת מחוספסת ובצורת כרובית. יבלות אלו נפוצות אצל ילדים אך יכולות להופיע בכל קבוצת גיל.

יבלות אחרות הן יבלות שטוחות, קטנות, בעלות קוטר בין מילימטר לשלושה שמופיעות בדרך כלל באזור הפנים בעיקר אצל ילדים ומתבגרים. יבלות שכיחות אחרות נקראות מולוסקום מדבק, הן מדבקות מאוד ומופיעות בעיקר אצל ילדים. אלו הן יבלות קטנות ועגולות (כמו פנינים קטנות מאוד) שבתוכן ישנו נוזל צהוב המכיל כמות עצומה של וירוסים.

במה שונים וירוסים מחיידקים?


וירוס הינו טפיל שאין לו קיום מחוץ לתאים חיים שמארחים אותו. למעשה לא נחשב ל"חי" אלא לדומם. וירוס הינו חלבון עם אינפורמציה גנטית שמשעבד את התא שמארח אותו ומשכפל עצמו בתוך התא. קצת דומה לסרטי מדע בדיוני של יצור שחודר לחללית ומשעבד את הנוסעים על ידי השתלטות על גופם. נכון להיום הטיפולים נגד הוירוסים ברפואה הקונבנציונלית הם מוגבלים והרבה פחות מוצלחים מאשר הטיפול הקונבנציונלי בחיידקים על ידי אנטיביוטיות שונות.

<@ --- IMG_2 --- @>

ממה זה נגרם?


הוירוס חודר לעור ומתרבה בתאים במעין "מפעלי ייצור לוירוסים". בצורה זו הוא מתחמק ממעקבה של מערכת החיסון. התגובה של תאי העור המודבקים בוירוס הינה של הגדלת כמות התאים וגודלם ולכן נוצר הנגע העורי. במרכז הנגע מצויים אותם מפעלי וירוסים, יבלות וירליות קיימות בכל רחבי העולם אך שכיחות יותר באזורים טרופיים. השכיחות באוכלוסיות השונות נעה בין 2-8 אחוז ומחצית מהחולים הם ילדים. יש לציין שבילדים מדובר במחלה מדבקת במגע ישיר עם בגדים או מגבות ורחצות משותפות.

קיים מנגנון הדבקה עצמי גבוה של הוירוס ולכן הרבה פעמים הילדים מדביקים עצמם באזורים אחרים. אצל מבוגרים זהו זן אחר, העובר לרוב בזמן קיום יחסי מין ולכן המחלה מוגדרת גם כמחלת מין. בנוסף ליחסי מין ההדבקה עלולה להיגרם על ידי: שימוש באסלות, שימוש במחטים לא סטריליות בקעקועים, מכשירים להורדת שיער וכו'.

איפה היבלות האלו מופיעות?


בילדים מעורבים לרוב אזורי הפנים, בית השחי, הבטן ,החזה והגפיים (בעיקר באזור שמאחורי הברך והמרפק הפנימי) במבוגרים אזורי ההדבקה השכיחים הם אזור המפשעה, הירך הפנימי וסביב אברי המין.

אפשר להתגבר על זה ללא טיפול?


הרבה פעמים רופא אומר זה ויראלי ויעבור לבד. כן, זה יכול לעבור לבד אבל הטיפול בצמחים יכול לקצר לעתים בהרבה את הזמן שהיבלות יישארו. הגוף בסופו של דבר מזהה את הוירוס ויודע איך להתמודד אתו אבל זה יכול לקחת זמן רב (עד שנתיים ואף יותר). מספר מקרים בולטים שזכורים לי הם של מטופלים שסבלו מיבלות במשך זמן רב של שנים ולאחר שהתחילו טיפול תוך חודש היבלות נעלמו. הטיפול הקונבנציונלי מוגבל מכיוון שמשתמשים בחומרים כמו חומצות שיוצרות הרס של הרקמה ועלולים לגרום לצלקות. בנוסף, פעמים רבות לאחר הצריבה נוצרות יבלות חדשות.

דווקא לרפואה הסינית יש צמחים עם מנגנון שיכול לטפל בוירוסים שונים. אם לילד יש יבלת אחת או שתיים באמת אין צורך לעשות שום דבר זה יחלוף מעצמו וגם אם ייקח שנתיים לא קרה כלום. הבעיה היא אצל אותם ילדים שמופיעות יבלות רבות, זה מגרד ומציק, הילדים משפשפים את היבלות ופוצעים אותן ועלולות להישאר צלקות. בנוסף כל הזמן צריך לשמור על הילד בבידוד חלקי מילדים אחרים. במקרים כאלו מומלץ לעשות טיפול ברפואת עור משלימה שלרוב מקצרת את משך זמן המחלה בצורה משמעותית וללא תופעות לוואי.

מה קורה במצב שלא מטפלים?


יש מצבים של ילדים שמגיעים אחרי חודש או חודשים וזה יכול להמשך שנה או שנתיים. היבלות נשארות על העור, אם זאת יבלת אחת אז מתעלמים מזה, כשזה מתחיל להתפשט ומופיעות יבלות נוספות זה הופך למצב בעייתי.


מהם הטיפולים הצמחיים המתאימים לווירוסים כאלו?


סיפור מעניין : מ-2004 ה-FDA- בארה"ב (משרד הפיקוח על מזון ותרופות), אישר מסלול תרופתי לתרופות על בסיס בוטני. התרופה הראשונה שאושרה כתרופת מרשם ונמצאת היום בשימוש ליבלות באזור הגניטלי (מפשעה ואברי מין) הינה תרופה שמופקת מהחומר הפעיל של תה ירוק ויתרונה מול תרופות אחרות הוא ביעילות גבוהה יחסית עם מעט תופעות לוואי.

צמחים גם הם נתונים למתקפות של וירוסים שפוגעים בהם ולכן הם פיתחו בתהליכי האבולוציה "אמצעי לוחמה כימיים" נגד הוירוסים. אמצעים אלו עוזרים גם נגד וירוסים שמתקיפים בני אדם. הטיפול מתבצע בעזרת צמחים שתוקפים את הוירוס עצמו או צמחים שתוקפים שלבים שונים בהתרבות שלו. במקביל יש חשיבות לתת צמחים שייתמכו במערכת החיסונית כיון שיבלות מופיעות במצבי חולשה של המערכת החיסונית.

כמו כן יש תמציות של צמחרי מרפא בעלות פעילות אנטי וירלית כטיפול חיצוני במשחות או תמיסות. מהצמחים שמחזקים את מערכת החיסון אפשר להזכיר את הג'ינסנג, הליקוריץ ואסטרגלוס. צמחים מוכרים אחרים הם: ציפורני החתול, אכינצאה וסמבוק שחור. ליקוריץ הינו צמח שמשתמשים בו רבות ברפואה סינית, בבדיקות מעבדה ליקוריץ הגביר הפרשות של אינטרפרון מתאי T שהם חלבונים שמופרשים על ידי התאים המארחים כדי להתגונן מול הוירוס.

צמח האסטרגלוס הדגים בבדיקות מעבדה האצת חלוקה של תאי חיסון. שני צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי וירלית נוספים הם סקוטלריה (שקערורית בעברית ) ואיסטיס (אינדיגו). מנגנוני הפעולה של הצמחים נגד הוירוס הם מניעת היצמדות של הוירוס לקרום התא הבריא, עיכוב אנזימים הדרושים לשכפול של חומצות הגרעין של הוירוס והרס של הוירוס עצמו. שמן קצח נבדק במכון מחקר בדרום קרוליינה ונמצא שהוא מגרה את מערכת החיסון להפריש אינטרפרון החלבון שנלחם בוירוסים.

מהי שיטת הטיפול?


בנוסף לצמחים שהם אנטי ויראליים, אנחנו רוצים לתמוך במערכת החיסונית כי היא בעצמה יכולה להתמודד עם הוירוס. אנחנו נותנים בנוסף גם צמחי מרפא שמחזקים את המערכת החיסונית להתמודד מול הוירוס. המטופל מקבל משחה או תמיסה של צמחים עם פעילות אנטי וירלית למריחה יום-יומית.
מבחינת הרפואה סינית יש קשר בין תזונה ומערכת החיסון ולכן משלבים תפריט שונה לחיזוק המערכת החיסונית הכולל הפחתת מוצרי חלב ומתוקים (יוצרים עומס על המערכת החיסונית).

לכתבות נוספות בנושא צמחי מרפא:
אסטמה: תרופות טבעיות - סכנות והמלצות
היפריקום, צמח מרפא לדיכאון. על הסכנות
צמחי מרפא, טיפול גם בעיסוי
תה: טיפול טבעי במגוון בעיות רפואיות
צמחי תבלין: מסייעים גם בהעלמת צלוליטיס

תוך כמה זמן אפשר לראות תוצאות?


בדרך כלל תוך חודש אפשר להתחיל לראות שיפור. מפסיקות לצאת יבלות חדשות והישנות מתחילות להתייבש, תוך חודשיים ברוב המקרים היבלות מתחילות להיעלם. ישנם גם מקרים רבים שזה קורה מהר יותר אך זה הממוצע.

יש אנשים שלא יכולים להתשמש בצמחים האלו?


הצמחים בטוחים לשימוש, אין להם תופעות לוואי.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יעוץ אישי - פניה אל אמיר קלי
קצת על אמיר קלי
בעל רשיון משרד הבריאות בקליפורניה ,ארה"ב .בעל ניסיון קליני של 20 שנה בטיפול בבעיות עור במסגרת קליניקה פרטית ובמסגרות היחידות המשלימות של בתי החולים. בעל מרפאת עור משלימה "OR" המתמחה בט

רפואת עור משלימה

פורום רפואת עור משלימה - לטפל בעור בעזרת רפואה טבעית. פורום רפואת עור אלטרנטיבית יספק לכם עצות בתחום רפואת עור משלימה, רפואת עור סינית ורפואת עור טבעית על מחלות עור, דרמטולוגיה, רפואת עור בילדים, פסוריאזיס, אקנה, אסטמה של העור ועוד
הוספת הודעה לפורום הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
 
 • מניעת נשירה בגבות וריסים
  סיגל
  28/01/2017

  דר שלום רב,
  לפני חודש הורדתי אצל פלסטיקאי פיברומות בעפעפיים עליונים ותחתונים. בעזרת לייזר co2 ואמלה לאלחוש.
  6 ימים לאחר הפעולה החלה נשירת ריסים וגבות ממש חזקה.
  הייתי אצל רופא עיניים טען שיש לי בלפריטיס קדמית . ויש לי סבוראיה דרמטטיס שנים. אך טען שאין קשר לנשירת גבות. שגבות קשור לסבוריאה.
  רופאת עור שהייתי ורק מהסתכלות עלי לא היה אפילו חוסר בריסים וגבות , זו היתה התחלה של הנשירה אמרה שאלופציה אראטה.
  מה דעתך? זה מהלייזר? מהבלפריטיס? או אלופציה?
  אני ממש מיואשת האם בלפריטיס סבוראי יכול להשפיע על הגבות?
  הגבות מלאות מסבוריאה ומגרדות
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • אקנה שיטת RAM מעולה ומומלצת
  עדי
  10/12/2016

  הבת שלי בת 13 טופלה בכמה גישות באקנה כולל רפואה סינית
  ולא אכביר מלים על תועלתה של הרפואה הסינית ( תועלת שואפת לאפס ).
  הגענו בסופו של דבר מתוך רצון להמנע מרואקוטן למטפל אלטרנטיבי ברמה סופר עולמית במחלות עור ואקנה.
  הפנים של ביתי נקיות בתוך חודש ימים מה שאפילו רואקוטן לא מסוגל לעשות.

  שיטת RAM זה טיפול מעולה שעולה אפילו על רואקוטן
  בזמן קצר משיג תוצאות ובלי כל תופעת לוואי כמו הרואקוטן שדופק את החיים.
  לא מכירה עוד משהו שקיים בשוק ברמה כזו.
  תחפשו בגוגל - שיטת RAM
  ממליצה בחום .

  האתר כאן

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • האם זהו הרפס או משהו אחר?
  Lily
  07/12/2016

  היי!! אני סובלת בדרך כלל מיובש בשפתיים תמידי אף הפעם נוספה לזה נקודה לבנה 1 אני חושבת שהיא שטוחה בלחיצה זה די כואב זוהי הפעם הראשונה , האם זהו הרפס ?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • עדכון(לא נראה כמו הרפס אך מה זה)

  Lily
  09/12/2016

  עדכון- יום אחרי זה זה יצא כמו קליפה זה היה שטוח מאוד וזו לא הייתה שלפוחית ובכלל לא כאב , ואחרי זה לא נשאר סימן .. סהכ נעלם בתוך יום וחצי יומיים מה זה היה? (אמרו לי שזה לא הרפס)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • בלוטות נפוחות בבית השחי
  בולי
  03/12/2016

  שלום רב, במשך שנתיים אני סובל מסוג של בלוטות שמתנפחות באזור הבית שחי אשר בדרך כלל מתפוצצות לאחר כמה ימים, לאחרונה קיבלתי מרופא המשפחה אנטיביוטיקה ומשחה. הלכתי לכמה רופאי עור אך זה לא כל כך עזר כי לא מצאו פתרון. הבלוטה שגדלה לפני שלוש ימים היית דיי גדולה והיום התפוצצה כלומר יצא ממנה נוזל וקצת דם וכבר לא כואבת. הבעיה היא שזה חוזר על עצמו כל בערך חודשיים יוצאת לי באחת מן הצדדים של בית השחי בלוטה כזו, הבלוטה נפוחה ותת אורית. באזור המפשעות קיימים נפיחיות קטנים יותר אשר גם מפעם לפעם מתנפחים ומתפוצצים. מה זה, מה אפשר לעשות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול לפטריית עור בעכוז
  איציק32
  01/12/2016

  ברצוני לשאול הייתי אצל רופא עור לפני כמה חודשים התלוננתי על גרד בעכוז מהאבחנה שלו: הוא אמר לי שזה פטרייה עם שוליים מוגבהיים וגבולות ברורים(עיגול או צורת אליפסה) הוא נתן לי טבעקוטן ל5 ימים פעמיים ביום , וביפונאזול ל14 יום פעם ביום. רציתי לציין שהייה לי שפשפת במקביל והטבעקוטן מאד עזר ואף העלים תכאב . הבעייה היחידה זה הפטרייה שלא עוברת מרחתי תקרמים לפי ההוראות של הרופא וזה לא עוזר לפעמים זה מתפרץ לגרד רציני , השאלה שלי למה הפטרייה כל כך עיקשת האם יש טיפול או משחה אחרת ?, היא כבר נמצאת לי על העכוז יותר מחצי שנה הורא מציק ומגרד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • הטבעקוטאן דפק אותך

  גיל
  02/12/2016

  הטבעקוטן מכיל סטרואידים בריכוז גבוה
  ואסור למרוח אותם על פטרה בעור וככה נוצרה לה פטריה חסינה שלא תמהר להתרפא.
  יש רופאים מנייקים שעושים את זה שנותנים סטרואידים לפטריות שזה דבר אסור.
  אמר לי את זה דר שמר בזמנו.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • בן 4- גרד מאחורי הברך
  הילה
  27/11/2016

  שלום,
  בני בן הארבע מתלונן המון על גירודים מאחרוי הברך, בחלק האחורי של הרגל. לפעמים באמצע הלילה בוכה מתוך שינה וטוען שמגרד לו ומגרד בחוזקה.
  עשינו בדיקה האם אלרגי לקרדיט אבק אך נאמר לנו שהבדיקה יצאה שלילית.
  יש לכם רעיונות נוספים מה עלינו לעשות?
  המון תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • בן 4 גרד מאחורי הברך

  אמיר קלי
  27/11/2016

  סביר להניח שיש לו סוג קל של אטופיק דרמטיטיס.הטיפול ברפואה סינית לבעייה זו יעיל מאוד ותוכלי לפנות למטפל שמתמחה בעור בשיטות של הרפואה הסינית.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול לייזר לפטרת ציפורן
  יהודית
  26/11/2016

  האם אפשר לרפא פטרת קשה בציפורני הרגליים באמצעות לייזר

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ויטמין D ונשירת שיער
  אחד
  05/11/2016

  שלום רב אני גבר בן 28
  לצערי הרב כבר תקופה שיש לי נשירת שיער
  אחרי בדיקות מקיפות ראיתי שיש לי מחסור קשה בויטמין D(תוצאה 29)
  רציתי לדעת האם יש קשר בין נשירת שיער וויטמין D?

  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • לחוצה מאוד מבקשת עזרה והרגעה
  אירית
  22/10/2016

  שלום רב, בת 33 נשואה אמא ל2 ילדים. 10 שנים סובלת מהפרעות חרדה ופוביות בעיקר איפוכונדריה קשה מאוד. מתח קבוע, נוגדי דיכאון, כדורי הרגעה, לפעמים מתקשה לתפקד. לפני מספר חודשים היו לי יחסי מין מחוץ לנישואין, המין היה מוגן עם קונדום, אבל מין אוראלי לא. מאז אני חיה בחרדה קבועה שנדבקתי בhiv. ולא מצליחה לגשת ולבצע בדיקה. לא ישנה בקושי מתפקדת ואוכלת. לפני כמה ימים התחילה אצלי תופעה שהכניסה אותי לחרדות עוד יותר. אחרי כל מקלחת יוצאים לי כתמים אדומים לא מגרדים בכתפיים עד המרפק. אחרי חצי שעה האודם והנפיחות נעלמים מעצמם בלי שום טיפול. ישר כמובן קישרתי את התופעה לhiv. ניגשתי לרופא משפחה שאחרי הסתכלות אמר שסביר להניח שזה רגישות של העור על רקע חרדות ומתח נפשי קשה ושבhiv הפריחה לא בא והולכת מעצמה תוך חצי שעה. ושהמים זה הטריגר. כמו כן ציין שהדבקה במין אוראלי היא תיאורתית בלבד ואין לי ממה לחשוש אלא לטפל במערכת העצבים שלי. כמו כן אני סובלת כבר הרבה זמן מעור שומני, אקנה, קשקשים. אדמומיות בעור בכל מצב של לחץ או חרדה. הזעה מוגברת במצבים של לחץ. הרופא רשם לי אלוקום ספריי. אני ממש אשמח אם תוכלו להרגיע אותי ולהסביר לי מה התופעה הזו ואם זה אכן יכול להיות כתופעה של לחץ יתר. תודה רבה


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • פי אר פי סיבוב חוזר
  גיגי
  17/10/2016

  בעבר חליתי ב - פי אר פי וטופלתי ב- ניאוטיגאזון דבר שתרם רבות להחלמתי. מזה כחודשיים שמחלת העור פרצה שוב.
  מה יש לכם להציע לי ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול טבעי בפי אר פי

  דוד פרלה
  19/10/2016

  פיטריאזיס רוברה פילאריס (או באנגלית – Pityriasis Rubra Pilaris) היא מחלת עור שנגרמת מסיבה לא ידועה.

  במחלה נוצרים רבדים אדמדמים מכוסי קשקשת לבנה עדינה שיכולים לערב שטחים נרחבים בעור, כולל פנים, גוו, גפיים וכפות בהן יש עיבוי אופייני של העור בגוון כתום.

  יש דיווחים על תורשתיות (במקרים אלה המחלה יותר עיקשת), אך גם מקרים ללא קשר משפחתי. המחלה בד"כ חולפת לאחר חודשים עד שנים. כמובן שהטיפול הטבעי עדין יותר מטיפול בניאוטיגזון, במקרים חריפים ניתן לשלב בין הטיפולים להשגת תוצאות מרביות,

  הטיפול ברפואה סינית מזרז את תהליך ההחלמה. הטיפול כולל צמחי מרפא ,משחות טבעיות,וטיפולים בדיקור הניתנים לאחר אבחון. בברכה דוד פרלה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

איך למנוע דיכאון ונדודי שינה בעזרת שמנים אתריים?
מאת מערכת BeOK
| 26/02/2017 |
צפיות: 8
שמנים אתריים כמו שמן לבנדר ושמן התפוז מסייעים להעלאת מצב הרוח, לחיזוק הביטחון העצמי ואף לשיפור איכות השינה
קרא עוד
תסמונת המעי הרגיז
תסמונת המעי הרגיז היא בעיה בריאותית רחבת היקף. בעזרת אבחון אירידולוגי אפשר לאבחן את הבעיה ובעזרת תזונה נכונה ונטורופתיה אפשר לטפל בה
קרא עוד
דלקת גרון – תרופות טבעיות להחלמה מהירה
מאת מערכת BeOK
| 06/02/2017 |
צפיות: 127
דלקת גרון היא בין מחלות החורף הנפוצות ביותר. לפני שממהרים ליטול אנטיביוטיקה אפשר להיעזר בתרופות טבעיות כמו דבש, ג'ינג'ר וזרעי כמון
קרא עוד
אבחון אירידולוגי – איך העיניים משקפות את המצב הבריאותי?
מאת מערכת BeOK
| 30/01/2017 |
צפיות: 149
העיניים אינן משקפות רק את הרגש, אלא גם מחלות וכשלים בריאותיים שונים. לפי האירידיולוגיה אפשר לאבחן רעלנים בגוף, בעיות בקיבה וזיהומים בבלוטות הלימפה
קרא עוד
פחם פעיל – מפחית כולסטרול ומלבין שיניים
מאת מערכת BeOK
| 29/01/2017 |
צפיות: 153
פחם פעיל הוא פחמן מעובד הסופח אליו רעלים. בשל תכונה זו הוא משמש נגד עקיצות חרקים, נגד אקנה ונגד גזים ונפיחות הבטן
קרא עוד
תה אורגנו מונע סרטן ומאזן את רמת הכולסטרול
מאת מערכת BeOK
| 25/12/2016 |
צפיות: 248
שתייה של תה אורגנו יכולה למנוע מחלות ולסייע בהחלמה מהן, להרוג טפילים ולטפל בצינון ובדלקות גרון
קרא עוד
מהם היתרונות הבריאותיים של קרם טרטר?
מאת מערכת BeOK
| 11/12/2016 |
צפיות: 264
קרם טרטר משמש לבישול ולאפייה אך עוזר גם לבעיות בריאותיות שונות, כמו ניקוי עור הפנים והפחתה של לחץ הדם ואף מסייע לגמילה מעישון
קרא עוד
עלי עץ הזית – פתרון טבעי להפחתת לחץ דם, לעיכוב אלצהיימר ולמניעת סוכרת
מאת מערכת BeOK
| 04/12/2016 |
צפיות: 373
עץ הזית אינו רק סמל של שלום, העלים שלו משמשים לריפוי ולמניעה של מחלות רבות, כמו דלקות וזיהומים, אלצהיימר ומחלות לב
קרא עוד
עלי דפנה: סגולות עתיקות יומין לריפוי הגוף והנפש
מאת מערכת BeOK
| 28/11/2016 |
צפיות: 498
עוד בימי יוון ורומא הכירו בתכונות הבריאותיות של עלי הדפנה, הם מסייעים למערכת העיכול, משרים שלוות נפש, מונעים חרדה ואף מרחיקים ג'וקים
קרא עוד
שמן שרף המור כתרופה למיגרנות, לדיכאון ולדלקות
מאת מערכת BeOK
| 10/11/2016 |
צפיות: 391
לשמן שרף המור יש תכונות ריפוי רבות, הוא עוזר נגד מיגרנות, מחטא את העור, מונע דלקות בדרכי הנשימה ועוזר לשיפור הזיכרון
קרא עוד