מולטיפוקל- האם זאת עסקה משתלמת?

מרכיבי מולטיפוקל לא בדיוק מבינים מה מוכרים להם והאם העסקה שהם מבצעים משתלמת. האם יש חשיבות לחברה או לדגם? אילו עדשות מומלצות? מה עושים כשלא מצליחים להסתגל? לכל אלו ועוד תמצאו תשובות ב'מורים נבוכים' לרכישת משקפי מולטיפוקל.
 איציק שבח
| 25/08/2012 |
צפיות: 7,945
לקוחות העומדים בפני קניית משקפי מולטיפוקל נתקלים בלבטים רבים. מוכרנים בחנויות האופטיקה ממליצים בבטחון על "המולטי הטוב ביותר עבור העיניים שלך" כאילו פיתחו בעצמם את העדשה. אך האמת הצרופה היא שפעמים רבות, למוכרים בחנויות האופטיקה אין שמץ של מושג מה הם מוכרים לקליינט. ניסיון האופטומטריסט עם העדשות השונות, תגובות הלקוחות וכמות ההחזרות יכולים רק לרמוז להם על טיב העדשה.

למידע נוסף בנושא משקפי מולטיפוקל היכנסו לפורומים:
פורום אופטיקה, משקפיים, עדשות מגע
פורום גיל המעבר
פורום גריאטריה
פורום הסרת משקפיים בלייזר
פורום רפואת עיניים, מחלות עיניים, בעיות ראיה

איזה חברה?


אנשים נוטים לבוא מראש עם שם מותג וחברה ששגור על פיהם. "אני רוצה רק צייז", "אסילור הכי טוב" ועוד משפטים דומים נשמעים פעם אחר פעם מהקליינטים האוהדים. אז מה באמת הכי טוב? אז ככה, הסוד הבלתי ידוע שלכל החברות המכובדות יש עדשות ברמות שונות. היסטורית, כל חברה הוציאה מולטיפוקל בעיצוב בסיסי והוא הלך והשתכלל, ומדי תקופת זמן יוצא דגם יותר משופר. לכן, לא שם החברה הוא הקובע איזה עדשות הכי טובות, אלא איזה דגם. הדגמים החדשים טובים ולא משנה איזה חברה תבחרו, לעיתים אותה עדשה תיוצר תחת שני שמות שונים האחד שם "ממותג" יותר והשני הוא שם חלופי.

איזה סוג?


ככלל, וכאמור, העדשות החדשות יותר מניבות הנאה רבה יותר מהמולטיפוקל, אבל ישנם אנשים שירגישו טוב יותר דווקא עם הדיזיינים הישנים והמסורתיים של המולטיפוקל. בודק טוב עם ידיים אמונות יוכל להמליץ לכם איפה להשקיע.


מה הכי משתלם?


אחרי ההקדמה הארוכה מבינים שכדי להשוות עסקה משתלמת, השאלות שצריכות להישאל הינם, מהו דגם העדשה המומלץ? התייעץ עם רופא עיניים או אופטומטריסט איזו עדשה תהיה טובה עבורך. גם לחברה "הכי טובה" ישנן עדשות מיושנות. ההשוואה הנכונה בין המותגים השונים היא להשוות אותה עדשה בדיוק.

מהם הפרמטרים להשוואה?


המשקל המכריע ביותר על העסקה הוא סוג העדשה. כל שאר התוספות הן יחסית קבועות. נהוג לתמחר אוטומטית עם ציפוי אנטירפלקס בסיסי. אופטיקות פרטיות עובדות תחת המותגים הכללים ואצלם תוכלו להשוות מחיר יותר בקלות. ברשתות למיניהן הרבה פעמים העדשות מסתתרות תחת מותגים עם שמות שיש רק אצלם, וההשוואה היא בלתי אפשרית, מה גם, שלעיתים העדשות ברשתות מגיעות ממותגים פרטיים ישירות מחו"ל.

ציפויים


ציפוי אנטירפלקס הוא דבר בסיסי היום בעדשות, ישנם ציפויים משודרגים (שגם להם יש שם...), שכדאי להשקיע בהם, אז לא צריך להתרשם מזה שהעדשות מגיעות עם אנטירפלקס, המחיר כלול. אגב, אני ממליץ בחום לשדרג את העדשות לציפויי אנטירפלקס איכותיים, מכיוון שההשקעה זניחה יחסית ליעילות.

לכתבות נוספות בנושא עיניים ומשקפיים:
מחקר: שהייה בחוץ יכולה למנוע קוצר ראיה
עיניים: 5 דרכים לשמור על ראיה טובה
משקפיים: ההבדל בין עדשות דקות לעבות
עיניים: זבובים בעיניים - תסמינים וטיפול
10 עובדות מדהימות על עיניים

אחריות להסתגלות


לאופטומטריסט יש גב מקצועי מהחברות השונות על הסתגלות לעדשות. בעת הרכישה יש לפרש מה האחריות כוללת? האם כספכם יוחזר לכם במקרה של אי הסתגלות? או שתקבלו רק זיכוי? האם תקבל שירות אמיתי או שידחו אתכם שהלוך ושוב? כמה זמן אחרי קבלת המשקפיים תוכלו להחזיר אותם? שאלות כאלו עשויות להתגלות כקריטיות לעסקה בטוחה.

כתב אחריות


ביחד עם העדשות תקבלו כרטיס שהוא מעין תעודת זיהוי של העדשות, הכרטיס הזה מכיל אינפורמציה של חברת העדשה, סוג מותג העדשה, סוג הציפוי, מה האחריות כוללת, עובי העדשה. כרטיס כזה עם שמכם המלא שטבוע עליו, מאשר את אותנטיות העדשות.
רק אחרי שהבנתם אילו עדשות בדיוק אתם רוכשים תוכלו להשוות ברצינות. ההבדלים בין דורות העדשות השונים, עשויים להכפיל ואף לשלש את סכום העסקה. קשה להשוות במחירי העדשות של הרשתות כי להם שמות משלהם וכל פעם השם מייצג עדשה אחרת כמשתנה של מצב השוק. לפני סגירת העסקה רשמו לפניכם את כל הפרטים של העדשות שהזמנתם כך שתוכלו להשוות את "הסחורה" אחרי מעשה.

הכותב הינו אופטימטריסט מוסמך, לקביעת תור "האופטיקה של איציק" רחוב העצמאות 62 קרית אתא, 077-4645100

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר