להיות אימא ולהרגיש אישה בעזרת ניתוח חזה

לרגל שבוע עידוד הנקה יצאנו לבדוק האם ניתוחי חזה משפיעים על היכולת שלך להניק? האם הנקה משנה את צורת החזה, ומהם הפתרונות האסתטיים לעיצוב חזה לאחר הריון ולידה?
ד``ר נמרוד פרידמן
| 16/08/2012 |
צפיות: 11,991
הריון ולידה משפיעים באופן ניכר על מראה הגוף ותחושת הנשיות. הגוף משנה צורה, החזה צונח ומתרוקן, הפנים מתמלאות בכתמי פיגמנטציה, הבטן בסימני המתיחה, והמשקל העודף שהצטבר לו מהריון להריון מסרב להיעלם למרות הדיאטה והפעילות האינטנסיבית במכון הכושר. נשים רבות מבקשות להחזיר לעצמן את מראה הגוף שהיה להן. הן רוצות להרגיש נשיות גם כאמהות ולא מוותרות. אחד הניתוחים הפופולאריים לאחר הריון ולידה הוא כמובן ניתוח חזה, במסגרתו ניתן לעצב, להרים, למלא או להקטין את החזה. אם כן, אילו סוגי ניתוחי חזה קיימים, מה ההבדל ביניהם ובאילו מקרים ניתן לשלב ביניהם?

למידע נוסף בנושא לידה וניתוחי חזה היכנסו לפורומים:
פורום אחרי לידה
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום הנקה, הנקה נכונה
פורום הריון ולידה
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית

הגדלת חזה


החזה הוא אחד האזורים בגוף שיותר מושפעים מהריון ומהנקה. במהלך ההריון, נפח השד גדל, העור נמתח והעטרות מתרחבות. לאחר מכן, לרוב, מראה החזה לא חוזר לקדמותו, אלא להיפך, הוא צונח ומתרוקן. באמצעות ניתוח הגדלת חזה, ניתן להשיב נפח ולהקנות לשד מראה מלא וצעיר. מדובר באחד הניתוחים הפופולאריים בקרב נשים לאחר הריון ולידה ובמידת הצורך ניתן לשלב עימו הרמה ולעצב את החזה בצורה נשית וטבעית.

יש לציין כי לרוב נשים לאחר הריון ולידה אינן מעוניינות להגדיל את החזה בצורה משמעותית, אלא מבקשות לקבל מראה טבעי התואם לגילן ולמבנה הגוף שלהן מבלי שיבחינו בכך שהן עשו ניתוח. המגוון הרחב של השתלים הקיים היום מאפשר למנתח הפלסטי לעצב שד טבעי יותר. ניתן לבחור בין שתל אנטומי לשתל עגול, כאשר לשתלים אנטומיים עדיפות במגוון העצום של הצורות והמידות הקיימות. יתרון זה מאפשר לרופא לבחור לאישה את השתל המתאים ביותר למבנה הגוף שלה ובכך לקבל את המראה הטבעי והנכון עבורה.

שתלים אנטומיים דומים בצורתם לטיפה, הם אינם עגולים ולכן מתאימים לצורת החזה הטבעית של נשים רבות. השתלים העגולים לעומת זאת, כשמם כן הם. אלו שתלים שצורתם כמעין "תפוח", ועל כן הם מעניקים מראה עגול יותר הדומה לזה מתקבל עם חזית פוש אפ.


הרמת חזה


נשים רבות סבורות כי ניתוח הרמת חזה מחייב הגדלה, אולם לא כך הדבר. ניתוח הרמת חזה יכול לעמוד בפני עצמו כאשר אין צורך בהגדלת נפח השד. לאחר הריון ולידה נשים אומנם סובלות מצניחת החזה, אולם במידה והיה להן חזה קטן לפני הלידה, לרוב לא יהיה צורך בהרמה. ניתוח הרמת חזה נועד לנשים אשר היה להן חזה ממוצע או גדול לפני הלידה ולאחריה הוא צנח וקיבל מראה נפול בצורה משמעותית.

כאמור, הטיפול בהתרוקנות החזה הינו באמצעות שתלים (ניתוח הגדלת חזה) ואילו הטיפול בצניחת השד יהיה על-ידי ניתוח הרמת חזה. יחד עם זאת, ברוב המקרים של נשים לאחר הריון ולידה יתבצע ניתוח המשלב בין השניים. במסגרת ניתוח זה הרופא ממקם את הפטמה הצנוחה במקומה הנכון ומסיר את עודפי העור המיותרים. במקרים של צניחה קלה הניתוח יבוצע כולו בחתך שהוא סביב הפטמה, ובמקרים של צניחה משמעותית יותר יש צורך בחתך נוסף היורד מהפטמה כלפי מטה.

הקטנת חזה


ניתוח הקטנת חזה דומה בעיקרו לניתוח הרמת חזה מאחר וגם כאן יש צורך למקם מחדש את הפטמה ולהסיר עודפי עור, אך במקרה זה, בנוסף להסרת עודפי העור, הרופא גם יסיר חלק מרקמת השד על מנת להקטינו. ניתוח זה פחות שכיח בקרב נשים שעברו לידות, משום שלרוב החזה קטן ולא גדל כתוצאה מההריונות. ישנם נשים שסבלו תמיד מחזה גדול, אבל הצניחה שלו לאחר סיום ההנקה היא שהכריעה את הכף בעד ניתוח.

לכתבות נוספות בנושא ניתוחים פלסטיים:
איך אתם אוספים מידע על ניתוחים פלסטיים?
שאיבת שומן: יתרונות, סיכונים וסיבוכים
לא הולך ברגל: ניתוחים פלסטיים לכף הרגל
ניתוחים פלסטיים משחזרים לאחר טראומה
מילוי קמטים: כל המידע על זריקות קולגן

ניתוחי חזה והנקה – האם ניתן להניק לאחר ניתוח חזה?


לאחר ניתוח הגדלת חזה אין שום מניעה להניק. השתל ממוקם מאחורי רקמת השד ולכן אין פגיעה בשד עצמו או בצינורות החלב. בניתוח הרמת חזה, כמו גם בניתוח הקטנת חזה, תיתכן פגיעה בצינורות החלב ומסיבה זאת גם פגיעה ביכולת להניק. ככל שההרמה ו/או הקטנה משמעותיים יותר, כך הסיכוי שהאישה תוכל להניק לאחר מכן הינו קטן יותר.

כמה זמן עליי להמתין מרגע הלידה ועד לביצוע הניתוח?


מומלץ להמתין כחצי שנה מהלידה או מסיום ההנקה בכדי לאפשר לשד לקבל את צורתו הסופית. ניתוח בשלב מוקדם יותר מעלה את הסיכון לסיבוכים מאחר ועדיין יש חלב בתוך השד. בנוסף, התוצאה הסופית יכולה להשתנות מכיוון שצורת השד עדיין לא התייצבה.

ד"ר נמרוד פרידמן מנהל מרפאה פרטית ברחוב האמנים 7, ת"א. טל. 03-5626464

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר