שמות לתינוקות: מה יש לנומרולוגיה להציע?

זוגות רבים מוצאים עצמם מתלבטים באשר לבחירת שמות לתינוקות שעתידים להיוולד. בעזרת ייעוץ נומרולוגי המתבסס על שמות מוצעים ותאריך הלידה, ניתן להגיע להחלטה בבחירת שמות לתינוקות שתעשה רק טוב לעתידם של הילדים
ליאת יוגב
| 15/08/2012 |
צפיות: 13,617
הריון ולידה מרכיבים תהליך שלם הרצוף בהחלטות הרות גורל. מהרגע בו הגניקולוג מכריז על בן או בת, אתם לא יכולים שלא לחשוב מה יהיה השם של תינוקכם. אז מי אמור לבחור השם לתינוק? התשובה לכך – אמא, נכון שגם אבא, דודה, סבתא והשכנה יכולים לבחור את השם, אך חשוב שאמא תאהב את השם הנבחר. הטענה היא שכאשר אמא לא מתחברת לשם, קיימת דאגת יתר לאורך הדרך, כמו גם רגשות אשמה של האם בתהליך הגדילה של הילד.

למידע נוסף בנושא תינוקות, הריון ולידה היכנסו לפורומים:
פורום בחירת שם לתינוק, שמות לתינוקות, נומרולוגיה
פורום הורים לתינוקות, הורים לפעוטות
פורום הריון ולידה
פורום התפתחות תינוקות
פורום פלדנקרייז, שיטת פלדנקרייז, התפתחות תינוקות

מעבר לכך, מאחר ושם הוא גורל, חשוב להתייעץ בבחירת השם, כשהדרך לעשות זאת היא על ידי כך שההורים אמורים להציע מספר שמות שהם מתחברים אליהם, (כשברור שאמא היא זו שתאהב השם). הנתונים שיש לציין – שם המשפחה שהתינוק נולד אליו ותאריך הלידה. חשוב להתייעץ לאחר הלידה, מאחר והתאריך מהווה מרכיב של 50% מערך המפה.

במידה וההורים חושבים לא בשפה העברית, כמו לדוגמא אנשים שהגיעו ממדינות חבר העמים, שבהרבה מהמקרים עדיין חושבים בשפה הרוסית, חשוב לבדוק את השם באותה שפה כדי ליצור דיוק ביצירת המפה המתקבלת.

מהי משמעות השם הפרטי?
השם הפרטי מראה לנו איך הילד קולט עד גיל 18-20 מה שהאמא רוצה או מצפה ממנו להיות. לכשבגרנו ועברנו את גיל 20, השם הפרטי מייצג את מערכת היחסים שלנו עם עצמנו, איך חשוב לנו לראות עצמנו.

דוגמאות:
שם פרטי אחד כמו ליהי, אורי, יואב או מיה, מוכיח על כך שהילד יקלוט שהאמא רוצה אותו ילד עצמאי, יחודי וחשוב ושידע להסתדר לבד.

שם פרטי ארבע כמו ליאור, בר או מאור הוא שם המוכיח על אותם ילדים שיקלטו שחשוב להיות "ילד טוב" אחראי ובוגר.

שם פרטי שבע כמו איתי, שרון, רותם או ענת מוכיח על כך, שהילד יקלוט שאמא רוצה אותו ילד חכם ומושלם, זו תהיה דרישתו מעצמו לכשיתבגר.

קיימות אין סוף שיטות לבחירת שם, אני מניחה שאם יש 1000 נומרולוגים, קיימות 999 שיטות, אם כך, למי נכון לפנות? חשוב לפנות למי שסומכים עליו, כשאין ספק שההורים המתייעצים צריכים לחוש על מי נכון להם לסמוך, מתוך התרשמות כזו או אחרת.

הדרך שלי ושל חנה, שותפתי לפורום בחירת שם לתינוק באתר זה, תואמת (למדנו אצל אותו מורה). ההתייחסות שלנו היא לשם המלא ביחס למספר הגורל, כמו גם פרמטרים נוספים שאנו שמות עליהם את הדגש.

מספר הגורל, הינו מספר היעוד של האדם (צמצום תאריך הלידה), וחשוב שיהיה הרמוני לשם המלא. זהו ציר גיבוש האישיות, כאשר הוא הרמוני – זה מוכיח על יכולתו של האדם לגבש עצמו על כל דרך שיעבור בדרכו. במידה והציר הנ"ל, שם מלא מול תאריך הלידה, לא הרמוני, אדם כזה עלול לעבור לא מעט משברים בדרכו.

כמו כן קיימים צירים נוספים, ציר הזוגיות, ציר החברה, ציר הרצוי מול המצוי – הציר המראה על הבחירה המקצועית של האדם. כך שהמרכיבים ליצירת מפה נומרולוגית הם יותר מאשר התאמה בין מספר הגורל למספר השם המלא.

בנוסף, חשוב שלא ליצור מספרים קרמטיים. קרמה = חוב שהאדם הגיע איתו מגלגולים קודמים ויוצר קשיים גם בחיים הללו, המספרים הקרמטיים הם 13,14,16,19.

כתבות נוספות בנושא הריון ולידה:
הריון ראשון: טיפים לאמא טרייה
הריון אחרי גיל 30: מהם היתרונות?
אבעבועות רוח במהלך הריון: סכנות וטיפול
5 דרכים לשיפור יכולות מוטוריות של תינוק
הורים: 10 מחשבות עם הולדת ילד ראשון

לדוגמא, כאשר השם המלא המתקבל הוא 13-4 זה מוכיח על מצבים שלפיהם האדם יחווה חוויות תקועות ומייאשות בתחום הכישורים שלו, כאשר מבחינה מקצועית ירגיש חוסר שביעות רצון ועוד.
על תאריך הלידה אין לנו הרבה שליטה, כך נכתב ונקבע מלמעלה. גם אם קבעתם תאריך לניתוח קיסרי, כנראה שזה צריך להיות תאריך הלידה. על גורלו ויעודו של האדם כשזה נוגע לבחירת השם יש לנו שליטה, אך חשוב להתייעץ בטרם בוחרים השם.

לסיכום, מזה מספר שנים אני מנהלת את הפורום לבחירת השם לתינוק. ומאחר ושם הוא גורל, אני משתדלת לעשות זאת "בדחילו ורחימו" וכך טענתי לאורך השנים. התייעצו היום, כך תוכלו לחסוך הרבה כסף לפסיכולוגים בהמשך. וחשוב לי לומר כי אני נהנית מהזכות שניתנה לי, מאחר ואני מאד אוהבת את עשייתי.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר שלמה סטיב ג`קסון
    ד"ר שלמה סטיב ג`קסון
    רופא מוהל מוסמך מטעם הרבנות הראשית לישראל וגם נוירוכירורג בכיר. בוגר בית הספר לרפואה של אוני` ת"א והתמחות בנוירוכירורגיה בבית החולים בלינסון. כיום רופא בכיר בבית החולים בלינסון והרצליה מדיקל סנטר. בעל... קרא עוד