11 דברים שלא ידעתם על סקס בעולם החרדי

הקהילה החרדית היא אניגמה עבור רוב הציבור בישראל. סקס הוא אחד הנושאים המוצנעים והמסתוריים ביותר של העדה החרדית. בכתבה ננסה לפזר את המסתורין סביב סקס בעדה החרדית בצורה מכובדת. כתבה כשרה למהדרין
מאת מלכה זילברמן ספקטור
| 24/07/2012 |
צפיות: 56,296
דירוג: 4.0 מתוך 92 הצבעות
התקבלו 92 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
בתקופה האחרונה נראה כי הפער בין העדה החרדית לחילונית בישראל רק הולך ומתרחב. העדה החרדית שומרת על פרטיותה ואורך חייה בקנאות, מה שגורר לעיתים אי הבנה וסקרנות מאוד גדולה מצד החילונים. נושא המיניות בעדה החרדית תופס מקום של כבוד ברשימת הנושאים שהעולם החילוני היה רוצה להכיר. שמועות על קיום יחסי מין עם סדין ותהיות על אינטימיות גורמות לפעמים לקהילה החילונית לקבל תמונה לא נכונה על חיי המין בקרב החרדים, שאותה העדה החרדית לא ממהרת לתקן. לכן, כדי לענות פעם אחת ולתמיד על השאלות שמסקרנות אותנו כל כך קיבצה הסקסולוגית מלכה ספקטור 11 עובדות על סקס בעדה החרדית.

למידע נוסף בנושא מין, יחסים וזוגיות היכנסו לפורומים:
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום מין וסקסולוגיה
פורום מיניות האישה, מין נשי
פורום סקס ויחסים
פורום קואצ'ינג זוגיות, אימון זוגי

האם החרדים יוצאים לירח דבש?


לחרדים, ברובם, אין ירח דבש כמו אצל החילוניים מפני שאסור לחרדים לקיים יחסי מין עם אישה מדממת. כלה שהיתה בתולה לפני ליל הכלולות הופכת לאישה בנידה לאחר שהקרום נקרע ביחסי מין. לכן אין יחסי מין למספר ימים לאחר הלילה הראשון. כלומר – נידה ,כמו בזמן מחזור חודשי או אחרי לידה. לכל מי שמתכנן ירח דבש אולי יעניין אתכם לדעת שהחרדים עסוקים בקיום שבע הברכות בימים לאחר החתונה. הם ממשיכים את המשתה כל ערב בסעודה אצל קרובים או חברים אחרים.

"צריכים אנו להאיר עיניים עד כמה פוגם ומחלל קדשת חיי המשפחה, המנהג הרע של חוטאים, שהנהיגו שהזוג הצעיר נוסעים (כך במקור) מביתם לאחר החתונה למקומות תענוגים, וכמו שנאמר כי בשרירות לבי אלך, ובשם ירח דבש מכנים אותו. אך אינם מבינים ולא שמים לב עד כמה רע ומר הדבש הזה בסופו, שבו בזמן שצריכים להיזהר ולשמר על כל דיני הרחקה, הולכים שיבדרך כזה שעלול מאד שיכשלו חס ושלום באסורים חמורים, ואם יש בהם יראת שמים בודאי לא יעשו כזאת". (מתוך ספר טהרת המשפחה שכלות מקבלות לפני הנישואין מהרבנית ברבנות).


האם לחרדים מותר להשתמש באמצעי מניעה?


איסור שימוש באמצעי מניעה להריון חל על הגבר, לא על האישה. גם מצוות הבאת ילדים לעולם זהו ציווי על הגבר. אישה אינה מחויבת במצווה זו.

"תכלית המכון במצוות הבורא בזיווג איש ואשתו להזריע ולהוליד בנים. העושה איזה תחבולה למנוע שלום ההריון או להפסיק את ההריון באיזה אופן יהיה גדול ענשו זה נכנס בגדר שפיכות דמים, ונחשב למעשה אכזרי". נכון שבקרב החרדים יש גוונים שונים. יש מחמירים יותר ופחות. עם זאת בנושאי היגיינה מינית, יש הסכמה כללית בכל הזרמים על חשיבותה העילאית.

האם האינטימיות חשובה לזוג חרדי?
גם בקמא סוטרא ממליצים להתחיל כל משגל במילים: "שימשכו את לבה אליך, ירגיעו את מוחה, ויגרמו לה אושר... אמור לה דברים שיעוררו בה תשוקה, קרבה, אהבה, נכונות, תאווה... כבוש את לבה במילים של קסם ופיתוי" (מתוך הקמא סוטרא).

ואילו בהלכה היהודית:
"לעולם אל תקיים יחסי מין עם אשתך כאשר היא רדומה, שכן לא תגיע לאיחוד רוחני אתה... לעולם אל תיחפז לעורר את התאוותה... התחל במעשה האהבה באופן מהנה, כדי שתגיע לסיפוקה לפניך". (הלכות אישות מתוך שולחן ערוך).

האם לגבר חרדי מותר לכפות את עצמו על אשתו?


חז"ל הבינו, בניגוד להבנתם של צברים בני זמנינו שיש למנוע מהצעיר התוקפני ומגורה לתקוף בחוסר עדינות, את אשתו בלהט התשוקה. על פי חז"ל:

"צריך להקדיש בדברי פיוסו אהבה, חיבוק ונישוק, ואחר כך בועל. וכן ראוי לו שיהיה מיישב דעת אשתו ומשמחה, ולעשות שתהא דעת אשתו מסכמת עם דעתו, ולא ימהר לעורר תאוותו, כדי שתתיישב דעת אשתו. ובהכנה ראויה כזו מקיים מצות 'ואהבת לרעך כמוך'. שכן אם הוא מפייס את יצרו בבעילה חטופה, אך היא נשארת בלתי מפויסת ובלתי רצויה, זו התנהגות של עמי ארצות". (מתוך "דעת" אנציקלופדיה יהודית).

"לא יבוא על אשתו בעל כורחה, והיא יראה ממנו, ולא יבעול אלא לרצונה ולדעתה, ומתוך שיחה ושמחה. ואם היא כועסת או אינה מרוצה – לא יבוא עליה עד שיפייסה." (מתוך "דעת" אנציקלופדיה יהודית).

האם לאישה מותר ליזום סקס?


הסקסולוגים אומרים שעל האישה ליזום יחסי מין עם בעלה כדי להוסיף גיוון. חז"ל מסכימים אבל אסור לאישה לומר את זה במילים: "חייב אדם לפקוד את אשתו כשהוא מכיר בה שהיא משדלתו ומרצה אותו ומקשטת עצמה לפניו כדי שיתן דעתו עליה. ואמנם עיקר חיוב עונה מן התורה הוא בזמן שהאישה משתוקקת ומתאווית לבעלה, ולכן ברור ופשוט שביאה ראשונה שאחר החופה הוא חיוב ומצוות עונה היותר גדולה". (מתוך "דעת" אנציקלופדיה יהודית).

האם החרדים מקיימים יחסי מין באמצעות סדין עם חור?


בניגוד למיתוס על הסדין עם החור, ההלכה היהודית מצווה על עירום מלא ונגיעת עור בעור:
"תשמיש המיטה צריך להיות בעירום ובקירוב בשר". (מתוך "דעת" אנציקלופדיה יהודית).

<@ --- IMG_2 --- @>

מה אומר הביטוי "אין אפוטרופוס לעריות"?


אחד העקרונות החשובים ביהדות הוא שאין לצפות מאנשים לשלוט ביצרם, לכן צריך לתת להם הרבה כללים וחוקים. לדוגמא איסור גילוי עריות. עריות מהלשון ערווה. ביהדות הכנעת היצר היא ראשונה במעלה (הידעתם שגם גברים אמורים לטבול במקווה, במיוחד בערב שבת?).

לדוגמא, איסור גילוי עריות כמובן מתייחס לאיסור לשכב עם בני משפחה אבל גם עם אישה לא נשואה. הגרוע ביותר הוא לשכב עם אישה נשואה לאדם אחר, העונש במקרה זה הוא מוות לפני גיל 60 (איסור כרת). גילוי עריות הוא בין החטאים החמורים ביותר, אחת מהעבירות "יהרג ובל יעבור" כמו משכב זכר ויחסים עם חיות.

האם הזנות מותרת לפי ההלכה?


זנות מותרת על פי ההלכה. עד כמה שזה מפתיע, אין איסור על הגבר להשתמש בשירותי מין. האיסור הינו על האישה לעבוד בזנות. לתשומת לב המחוקקים בכנסת. הגבר החרדי אמור לתת ביטוי ליצריו בתשלום הגון כל עוד שהאישה איננה נשואה: "אדם שיצרו מתגבר עליו ילך למקום שאין מכירים אותו וילבש שחורים ויתעטף בשחורים ויעשה מה שליבו חפץ". (הגמרא במסכת חגיגה עמ' ט"ז).

האם על פי היהדות ניתן להוליד זכרים על פי התנהגות במיטה?


על פי התלמוד ישנה קביעה: אם האישה מגיעה לשיאה לפני הגבר, יוולד בן; אם הגבר שופך את זרעו לפני שהאישה מגיעה לשיאה – תיוולד בת. וישנם חכמים הטוענים כי רק הולדת בן זכר מקיימת את מצוות פרו ורבו. לפי התלמוד, ברכות ה' ומיקום מיטה משפיע על מין הילוד ועל איכות ההריון; אם המיטה נתונה בין צפון לדרום, כשראשה מופנה לצפון, זוהי סגולה להולדת בנים זכרים ולמניעת הפלות או לידה מוקדמת.

לכתבות נוספות בנושא מין, זוגיות ויחסים:
כיצד להתמודד עם קנאה חולנית וחרדת נטישה
סקס: לאכול כל הדרך אל המיטה
זוגיות: האם שמירת נגיעה אכן עוזרת לה?
האם ניתן לתקן מערכת יחסים אלימה?
מישהו ראה את נקודת הג'י שלי?

האם ההלכה היהודית איננה דוגלת בשום אופן לפרישות?


ההלכה היהודית איננה דוגלת בשום אופן לפרישות; להפך, היהדות דוגלת בחיים של הנאה ומימוש מיני במגבלות הנישואין. ההלכה אף ממליצה להרבות ביחסי מין, לא רק לשם ילודה. ההלכה שוללת פיתוי וניצול מיני. לדוגמא, יוסף נחשב לצדיק גדול גם כי הוא עמד בפיתוי של אישה שהייתה האדונית שלו ובמיוחד כיוון שהוא היה רק בן 17. היהדות מצווה על כל גבר לקנות מתנות לאשתו ולפייס ולאהוב אותה בדיוק כמו שאנשי מקצוע ממליצים בימינו.

כיצד על פי הרמב"ם ניתן לחזק את כוח הגברא?


א. שמירה על חום הגוף ועל הלחות.
ב. השמחה, הצחוק, והשעשוע משפרים את כוח הגברא ומצב רוח רע מזיק לו. "החשק המיני נחלש גם מחוסר משיכה כלפי האישה וקיום יחסים עם אישה שלא קיימה יחסי מין שנים רבות או נידה או חולה. יותר מכל זה, בעילת האישה המאוסה, שנמצאת בשנות המעבר, או שאיבדה את אורח הנשים". (בן מרדכי אלישע: ארוטיקה ביהדות, אסטרולוג, 2008).

מלכה ספקטור 052-4402555

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר