פוריות דרך עולם הרפלקסולוגיה

לא מצליחים להיכנס להריון? יתכן שזה הזמן להתחיל בטיפולי פוריות. רגע לפני שאתם מתנסים במזרקות ומבחנות, גם לרפלקסולוגיה יש מה להציע בתחום. הקשר בין פוריות לרפלקסולוגיה וטיפים שתוכלו ליישם כבר מהיום
מאת עינת גולדמן
| 31/01/2012 |
צפיות: 4,010
בעיות פוריות הינן שכיחות בקרב האוכלוסייה שלנו, אך לדעתי, קיימת נטייה לא לדבר עליהן ולא להעלות את המודעות לנושא. ההגדרה המקצועית לבעיות פוריות היא זוג אשר מנסה להיכנס להריון, במשך שנה, מבלי שימוש באמצעי מניעה אך ללא הצלחה. ישנם הרבה גורמים המשפיעים על הפוריות שלנו כגון: תזונה, דיאטות, השמנה, עישון, אורח חיים אינטנסיבי, מתח נפשי, מחלות, גיל מבוגר ועוד. כתוצאה, זוגות רבים מנסים טיפולי פוריות או פונדקאות אך חשוב לדעת שקיימות גם אלטרנטיבות.

למידע נוסף על פוריות, הריון, רפואה משלימה היכנסו לפורומים:
פורום גניקולוגיה ורפואה סינית
פורום פונדקאות
פורום פוריות, פריון, הפריה חוץ גופית, IVF
פורום רפואה משלימה בהריון
פורום תרומת ביציות

מהי פוריות? המילון מגדיר את המילים פוריות ופריון בצורה הבאה - הנבת פרי, יכולת להעמיד צאצאים, כושר ההתרבות, יצירתיות, תנובה, ברכה, יעילות, כושר ייצור, תועלת, פרודוקטיביות; נשיאת פרי, פוריות. על מנת להיות במקום יצרני, יצירתי, מעניק חיים ומניב פרי, גופנו צריך לאפשר לכך את התנאים המתאימים. לכן כל סימפטום שמוציא את הגוף בצורה חריגה, מהאיזון הפיזי שלו, הרגשי והנפשי פוגע בחיוניות ופוגע ברמה כזו או אחרת בפוריות.

על רפלקסולוגיה, פוריות והקשר ביניהן


עולם הרפלקסולוגיה מאפשר לנו להיכנס לנבכי הגוף והנפש, לאבחן את חוסרי האיזון הקיימים בגוף ולטפל בהם בצורה יעילה. כפות הרגליים הן ההשתקפות של כל אברי הגוף ברמה הפיזית, ושל כל דפוסי החשיבה, דפוסי ההתנהגות והמסקנות שאנו מסיקים על החיים, ברמה הרגשית-נפשית.

יעילותו של הטיפול הרפלקסולוגי נובעת מן העובדה שקצוות העצבים ממוקמים בכפות הרגליים, בדומה למרכזייה אליה מגיעות שלוחות מכל הגוף. לחיצה בנקודות בכפות הרגליים וטכניקות מגע משפיעות ומאזנות על כל מערכות הגוף, האיברים הפנימיים וחוסרי האיזון שאובחנו.

השילוב בין בעיות הפוריות והרפלקסולוגיה נפגש באזור העקב בעיקר, המוגדר בשפה הרפלקסולוגית אלמנט אדמה. בגוף הוא מקביל לאזור המותניים, האגן, הגב תחתון וכל איברי הרבייה והרגליים. אלמנט אדמה הינו אלמנט עם תכונות של פאסיביות, נשיות, הכלה, אמא אדמה, קבלה וביטחון - בדיוק כמו שהרחם מתנהל בגוף - הוא לא עושה כלום מלבד לקבל ולהכיל את הזרע שנכנס. הוא פאסיבי מאד לעומת תאי הזרע, שלהם אנרגיה אקטיבית.

המושג "הנבת פרי" הינה מינוח מדיוק בהתייחס לאלמנט האדמה. על מנת להניב פרי איכותי האדמה צריכה להיות איכותית, דשנה, מעובדת ופורייה - אחרת לא יתאפשרו עליה גידולים. אדמת טרשים יבשה, אדמה בוצית, אדמה חולית, אדמה סלעית, הן סוגי אדמות שמאוד קשה, אם בכלל, לגדל עליהן תבואה.

בעיות פוריות - ההיבט הרגשי-נפשי


גופנו, המקביל בצורה מדויקת להתנהלותו של הטבע, מתנהג בצורה דומה. רחם עם הידבקויות תוך רחמיות, ציסטות, שחלות פוליציסטיות ועוד סימפטומים ברמה הפיזית פוגעים באיכות ובפוריות האדמה ומקשים עליה להניב פרי.

בעיות פוריות ברמה הרגשית-נפשית תופסות מקום לא פחות חשוב מבחינת הסטטיסטיקה. מתח נפשי, התנהלות יומיומית אינטנסיבית, חוסר יציבות, חוסר ביטחון בזוגיות, חוסר ביטחון כלכלי, פחדים וחרדות, דימוי עצמי נמוך ועוד יכולים אף הם להיות גורמים המשפיעים על איכות הפוריות והכניסה להריון.

בעיות הפוריות ואיכות האדמה מתייחסות במידה שווה גם לגבר. נמצא שמתוך הזוגות שלא מצליחים להיכנס להריון מעל שנה, כ- 35% מתוכם הם כתוצאה מבעיה של זרע לא תקין. אך יחד עם זאת, בעיות פוריות אצל נשים הרבה יותר נפוצות.

את רוב הבעיות המוצגות כאן, הן ברמה הפיזית והן ברמה הרגשית-נפשית, ניתן לפתור באמצעות הרפלקסולוגיה ובאמצעות שיטות טיפול נוספות. העבודה הרפלקסולוגית בבעיות פוריות מתמקדת ומאפשרת איזון של המערכת ההורמונאלית, מערכת הרבייה, טיפול ספציפי בהתאם לבעיה- פוליפ, ציסטה, הידבקויות ועוד.

ברמה הרגשית נפשית הרפלקסולוגיה מלמדת את הגוף להיות פאסיבי, רפויי ממתחים ולחצים המתגברים עוד יותר במהלך ניסיונות הכניסה להריון. עבודה עם פחדים והכלתם, חרדות, טראומות קדומות, כגון אונס, טראומה מסיבוכים בהריון קודם או בלידה, אובדן הריון ועוד.

זוגות שהחליטו לעלות שלב עם ניסיונם להיכנס להריון ופנו לנתיב של טיפולי פוריות לא פעם מוצאים עצמם עם קשת רחבה של רגשות, שלא תמיד ניתן עליהם מענה. כגון: פחדים, תסכול, חששות, ציפיות, מירמור ואף כעס של שני בני הזוג. בשלב כה קריטי מבחינת הרצון והניסיון להיכנס להריון חייבים להיות שיתוף פעולה, הקשבה, תקשורת והבנה, אחרת נפערת תהום שיכולה להאריך את תקופת ניסיון הכניסה להריון ואת רגשות התסכול והכעס בין בני הזוג.

בנוסף, נשים הנמצאות בטיפולי פוריות חוות, לעיתים קרובות, מצוקה מאוד גדולה, ברמה האישית, בינן לבין גופן. התופעות הפיזיות הנקרות בגופן, מצד אחד, כגון: השמנה, שיעור יתר, כאב, דיכוי החשק המיני, צבירת נוזלים ובצקתיות. ומצד שני, תופעות רגשיות כגון מצבי רוח משתנים, משאירים הרבה פעמים את הנשים עם תחושת חוסר אונים, תסכול, תחושת לבדות ואף דיכאון.

במצבים כאלו מומלץ ביותר לקבל מענה ותמיכה לכל סערת הרגשות והסימפטומים הפיזיים המופיעים בעקבות טיפולי הפוריות. הטיפול יכול להועיל לשני בני הזוג להתמודד עם המצב ולהכילו, וכמו גם להעלות את סיכויי ההצלחה של טיפולי הפוריות וקליטתם ברחם.
<@ --- IMG_2 --- @>

כיצד תעלו את הסיכוי להיכנס להריון? טיפים


לסיכום, לפניכם מספר טיפים לסיכום לאלו המעוניינים להעלות את סיכויי ההצלחה להריון:

טיפים לגברים:
הימנעות מעישון ומאלכוהול
הימנעות מלבישת מכנסיים צמודים והדוקים- ג'ינסים
הימנעות מחשיפה לקרינה ולקוטלי חרקים ועשבים
היו יותר מפרגנים, רומנטיים וקשובים.

לכתבות נוספות בנושא הריון, פוריות, רפואה משלימה:
טיפולי פוריות: שלושה עוברים - יותר מדי?
פוריות הגבר: הגורמים לספירת זרע נמוכה
מהי לידה במים ולמי היא מתאימה?
אפשר גם אחרת: הריון קל בעזרת נטורופתיה
רפואה משלימה בזמן הריון

טיפים לנשים:
שמירה על חום גוף וחימום איזור האגן, רחם, גב תחתון. ללא חולצות בטן
ילנג ילנג - שמן ארומאטי המצוי בחנויות טבע ובתי מרקחת. ניתן למרוח על איזור בטן תחתונה, או
לטפטף לאמבט מים חמים ולשהות בתוכו, או להניח בכלי מאייד עם נר להפצת הריח.
בילויי וחיבור לתינוקות וילדים קטנים של חברים או במשפחה, או התנדבות במקום עם ילדים -
התחברות לאנרגיה של ילד מרגיעה ומנטרלת פחדים.
שבירת שיגרה סביב הביוץ - להפסיק את כל הפעילות היומיומית המונוטונית, המלחיצה שיש
סביב ימי הביוץ ולצאת לחופשה, לשנות אווירה, אנרגיה, לחדש כוחות, להתקרב מחדש
אימוץ כלב - יכול להעלות את המודעות סביב דאגה וטיפול במישהו שזקוק לך


דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר יוסף שמואלי
    ד"ר יוסף שמואלי
    אורולוג וכירורג מומחה ד"ר יוסף שמואלי הינו אורולוג בעל ניסיון רב בניתוחים בתחומי ההפרעות בתפקוד המיני של הגבר והפרעות בפוריות הגבר, ניתוחי ערמונית (פרוסטטה) ביופסיות ערמונית לברור גידולים בבלוטה... קרא עוד