מה חשוב לדעת על הסרת שיער בלייזר?

מגוון המכונים המבצעים הסרת שיער בלייזר רבים, ובכל מקום תקבלו מידע אחר. האם הסרת שיער בלייזר מחזיקה לנצח? האם הטיפולים כואבים? ואיך כדאי להתחיל? התשובות לשאלות אלו ועוד בכתבה.
מאת נעמי אילוק
| 28/07/2011 |
צפיות: 9,900
למה אנחנו לא חיים בשבדיה? מדוע נשים בישראל לא פוסעות ברחוב עם קבוצת שיערות מכובדת בבית השחי ועל גבי הרגליים ולמה זה חייב להיות כל כך כואב? התשובה: כי אנחנו לא בלונדיניות. באשר לגברים, זו כבר מזמן לא שאלה, וכניסתכם לעולם הטיפוח נחשבת לחדשות ישנות.

הסרת שיער בלייזר הפכה לאחד הטיפולים הקוסמטיים הפופולאריים בקרב בני נוער, נשים וגברים כאחד. הטכנולוגיות המשולבות מאפשרות כיום לקבל תוצאות במינימום כאבים ותוך פרק זמן קצר, כך שרבים בוחרים שלא להשקיע בשעווה ולסבול את הכאב המיותר שוב ושוב. בטיפולי הסרת שיער בלייזר ניתן לראות תוצאות כבר מהטיפול הראשון. השערה הולכת ונחלשת, כך גם העובי והבולטות שלה על פני העור.

למידע נוסף בנושא הסרת שיער בלייזר היכנסו לפורומים:
פורום איפור וטיפוח
פורום הסרת שיער
פורום טיפולים אסתטיים בלייזר
פורום קוסמטיקה טבעית
פורום קוסמטיקה פרא רפואית

מדובר בשוק חי ובועט, עמוס טכנולוגיות ומתחרים והדבר אינו מקל על הבחירה. מהם המיתוסים השכיחים, האם הם נכונים ומה חשוב לדעת בכדי להחליט האם לטפל, איך לטפל והיכן?

1. הסרת שיער בלייזר לצמיתות – מיתוס או אמת? המיתוס השכיח בתחום הסרת שיער בלייזר מתייחס לאמונה לפיה מדובר בהסרת שיער לכל החיים, אולם יש לדייק ולומר כי מדובר בהסרה משמעותית של 60-80% מכמות השיער, הנשמרת לאורך שנים רבות. משרד הבריאות אוסר על השימוש בביטוי "הסרת שיער לצמיתות" בפרסומים והדבר כבר אינו שגור בלקסיקון המקצועי במרבית המקומות שמכבדים את עצמם.

2. 100% חלקה – לא נכון. הסרת שיער בלייזר, כאמור, מאפשרת הסרה של 60-80% מכמות השיער בגוף, תוצאה אשר נשמרת לאורך זמן. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם מתקבלת תוצאה של 100% אולם אין להתחייב על כך, שכן הדבר תלוי בסוג העור ותגובה אינדיבידואלית לטיפול. במקרים מסוימים נדרשים טיפולי תחזוקה שוטפים לשמירה על התוצאות, אך אלו מתקיימים אחת לחצי שנה עד שנה, ועל כן שונים מכל טיפול הסרת שיער בשעווה או מריטה במכשיר ביתי, בהם יש לחזור על הטיפול מידי חודש.

3. לייזר- טכנולוגיית הסרת השיער הראשונה בעולם- נכון. טכנולוגיית לייזר היא הטכנולוגיה הראשונה שנוצרה עוד בשנות ה- 90 להסרת שיער בלייזר. מדובר בטכנולוגיה בה עומק חדירת ההבזק משמעותי ומאפשר למקד את האנרגיה בזקיק השיער הרצוי. הלייזר הלך והתפתח במשך השנים וביסס את מעמדו בתחום טיפולי הסרת השיער.

4. טכנולוגיות הסרת שיער- מצא את ההבדל! קיימות בשוק שתי טכנולוגיות הסרת שיער, בהן לייזר ו- IPL המבוססות על גלי אור. כמו כן, ישנם מכשירים המשלבים מספר טכנולוגיות יחד, לדוגמא: IPL בשילוב RF, או לייזר בשילוב ואקום. טכנולוגית ה IPL יודעת לתת מרווח מסוים של מספר אורכי גל, ובכך מאפשרת ביצוע מגוון טיפולים אסתטיים נוספים, כגון טיפול באקנה, פיגמנטציה וכד'. טכנולוגיית הלייזר, לעומת זאת, עובדת על אורך גל אחד ממוקד שהוא המתאים ביותר להסרת שיער.

5. לייזר כואב – נכון/ לא נכון? טיפולי הסרת השיער בלייזר נתפסים ככואבים, אולם הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים שינו את התמונה. מרבית מכשירי הלייזר כוללים מערכת קירור המנטרלת את תחושת החום והטיפול אינו מצריך שימוש מקדים בחומר אלחוש. יחד עם זאת, הדבר אינדיבידואלי מאדם לאדם, כל אחד בהתאם לסף הכאב שלו.

6. טיפול במכשיר לייזר לוקח זמן – לא נכון. שילוב הטכנולוגיות הקיימות בשוק כיום מאפשר לטפל באזור רחב ועדיין ליהנות מטכנולוגיית לייזר ממוקדת. טיפול בגב לגברים שהיה לוקח בעבר שעתיים יכול לקחת כיום רבע שעה בלבד, כמו גם טיפול באזור הרגליים בקרב נשים המסתיים ב- 25 דקות. עד היום, לא ניתן יהיה לייצר ראש לייזר גדול מספיק והטיפול היה מתמקד על אזורים קטנים. הואקום מסייע למשוך את העור כלפי מעלה ולהשאיר את נימי הדם בתחתית ובכך מאפשר לקרן להיבלע בשורש השערה ולא בנימי הדם. האפקט הוא כפול הן בצמצום אורך הטיפול והן בהפחתת הכאב באופן משמעותי.

7. ניתן להסיר שיער לבן באמצעות לייזר – לא נכון. טיפולי הסרת שיער בלייזר הלכו והתפתחו בשנים האחרונות, אולם טרם פותח מכשיר לייזר שיכול להבטיח הסרת שיער לבן. הדבר נובע מכך שקרן הלייזר מתמקדת על השערה בהתאם לריכוז המלנין הקיים בה (פיגמנט), כלומר- ככל שהשערה תהיה כהה ועבה יותר כך הטיפול יהיה יעיל ומהיר יותר. שיערות לבנות מכילות ריכוז מאוד נמוך של מלנין ועל כן אינן קולטות את קרני הלייזר ולא מגיבות להם. הדבר אינו תלוי במספר טיפולים, ועל כן במקרים אלו השיטה המומלצת הינה הסרת שיער באמצעות אפילציה.

8. מכשירי מריטה חשמליים אאוט? לא ממש, מדובר במכשירים שעדיין קיימים בשוק ואף הלכו והשתכללו עם השנים, אם כי עדיין קשה לחשוב על הטיפול באמצעותם באזורים רגישים. בנוסף, מדובר בפעולה שיש לחזור עליה מידי חודש ולהשקיע זמן בכל אזור ואזור. הדבר מהווה פתרון מצויין לנשים בעלות שיער בהיר/לבן.

9. הסרת שיער בלייזר = טיפול יקר – לא נכון. מדובר בשוק תחרותי ותוסס. מכונים ורשתות רבות משכללים בטיפול את הוצאות הפרסום והשיווק והדבר מקובל, אם כי בגבול מסויים. הפרמטר המשמעותי שאמור לקבוע את עלות הטיפול הוא דווקא מחיר עלות נורת הלייזר - המשתנה ממכשיר למכשיר. כיום, הטכנולוגיות החדשניות מאפשרות לרכוש את ה"פולסים" במחיר שווה לכל כיס, וזול יותר באופן משמעותי מבעבר. כמו כן, יש לזכור כי פיתוחים מהפכניים אלו מאפשרים מינימום טיפולים ובכך חוסכים עלויות לטווח ארוך.

לכתבות נוספות בנושא הסרת שיער בלייזר:
הסרת שיער בלייזר: 3 מכשירים פופולאריים
כיצד לבחור קוסמטיקאית?
כל האמת על הסרת שיער בלייזר לגברים
הסרת שיער בלייזר: כל מה שרציתם לדעת
גלולות למניעת הריון מפחיתות שיעור יתר

10. טיפול בודד או סדרת טיפולים? אנשים רבים מתלבטים באם לשלם מראש על סדרת טיפולים או לבחור באופציה של תשלום עבור טיפול בודד. הדבר נובע בין היתר בשל גל פשיטות רגל של מכונים אשר גבו כסף מראש, אך לא סיימו את התחייבותם ללקוחותיהם. רצוי לפנות למרכז אסתטיקה שאתם מכירים או ששמעתם עליו מחברים קרובים.

ניתן תמיד לבקש לעשות 2 טיפולי ניסיון ללא התחייבות לסדרה ולבחון את אפקטיביות המכשיר, השירות, האם הוא מתאים לך, האם הוא כואב ועוד. בתחום הסרת השיער חשוב מאוד לדעת לבצע את הטיפול בתדירות הנכונה, ועל כן חשוב לבחור במקום בעל ותק וניסיון. כמו כן, יש שטוענים כי עדיף לבחור במקום המספק מספר טיפולים ללא הגבלה, כיוון שזה מעיד על בטחון בתוצאות המכשיר. הרי אף בעל עסק לא מעוניין להפסיד ולהמשיך ולספק טיפולים לאורך זמן.

11. אסור להשתזף בתקופת טיפול הסרת שיער בלייזר – לא נכון. מומלץ להימנע מחשיפה לשמש 3 ימים לפני ואחרי כל טיפול, אולם אין מניעה משיזוף לאורך כל תקופת הטיפול. בכל מקרה מומלץ להתייעץ עם איש המקצוע בנושא ולקבל חוות דעת בהתאם לאבחון העור.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר שרגא וקסלר
    ד"ר שרגא וקסלר
    גניקולוג נשים בכיר מחלות עריה, צוואר הרחם וקונדילומה בגברים ובנשים, מנהל מכון שער לבריאות האישה והגבר ... קרא עוד