כיצד לבחור שתלי סיליקון מתאימים?

יצאנו לבדוק מספר מיתוסים שכיחים בתחום ניתוחי הגדלת חזה. אילו שתלי סיליקון הם הטובים ביום בשוק ומתי קיים צורך להחליף שתלי סיליקון ישנים בחדשים?
ד``ר נמרוד פרידמן
| 20/07/2011 |
צפיות: 8,412
נהוג לחשוב כי כמות ה cc היא הפרמטר החשוב ביותר בבחירת שתלי סיליקון. כדאי לדעת כי בחירת שתלי סיליקון נעשית על פי שלושה קריטריונים קבועים שנפח אינו אחד מהם. רוחב, אורך וגובה הם הגורמים על פיהם נבחרים השתלים וזאת משום שהשד הוא גוף תלת ממדי המורכב גם הוא מאורך, רוחב וגובה.

שתלי סיליקון בעלי נפח זהה יכולים לבוא בצורות שונות ולהביא לתוצאות סופיות שונות בתכלית בין אישה לאישה. כמו כן, כדאי לזכור כי הבחירה בסוג השתל צריכה אף היא להתבצע בהתאם לשלושה משתנים עיקריים: טעמה האישי של כל אישה, ממדי גופה וצורת החזה הנוכחית שלה.

למידע נוסף בנושא שתלי סיליקון היכנסו לפורומים:
פורום הגדלת חזה, הקטנת חזה
פורום יופי
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום רפואה אסתטית, רפואת עור אסתטית
פורום שאיבת שומן

חשוב להבין שההתאמה בין השתל למבנה הגוף היא יותר מחיונית, לדוגמא: לאישה נמוכה ורזה, לא יתאימו לה שתלי 600cc, הן מהבחינה האסתטית והן מהבחינה הבריאותית. חשוב לשמור על פרופורציות נכונות ולא להתפתות למימדים גדולים מדי ביחס לגוף.

שתלי סיליקון אנטומיים לעומת שתלי סיליקון עגולים


השתלים נחלקים לשני סוגים עיקריים: סוג אחד שצורתו מזכירה טיפה והשני עגול ותפוחי. הקבוצה הראשונה היא קבוצת השתלים האנטומיים והשנייה היא זו של השתלים העגולים. בקבוצת השתלים העגולים ניתן לבחור בין שניים לארבעה סוגים ובקבוצה האנטומית קיים מגוון רחב יותר, משום שבנוסף לגובה ולרוחב ניתן לבחור גם את האורך.

שתלי סיליקון אנטומיים הם בעלי מראה טבעי יותר, ולעגולים מראה כשל חזיית פוש-אפ. אחד הגורמים המשפיעים על הבחירה הוא מבנה גופה של האישה ובאיזה מראה היא מעוניינת. למי שרוצה מראה מוחצן ומובלט יתאימו השתלים העגולים בפרופיל גבוה. אם דווקא במראה הטבעי יותר חשקה נפשה, מומלץ שתבחר בשתלים האנטומיים.

לנשים שמבנה החזה שלהן שונה מהממוצע, לדוגמא מבחינת המיקום או האסימטריה, כדאי לבחור שתלי סיליקון אנטומיים, בגלל שמבחר השתלים הוא גדול יותר ומאפשר להתאים את שתלי הסיליקון המדויקים ביותר. יחד עם זאת ישנן לא מעט נשים שגם שתלי סיליקון אנטומיים וגם שתלי סילקון עגולים יתאימו להן.

האם שתלי סיליקון עגולים עדיפים על שתלי סיליקון אנטומיים?


דווקא שתלי סיליקון עגולים הם אלה שמסתובבים בשכיחות גבוהה יותר משתלי סיליקון אנטומיים, אלא שהם סימטריים ולכן זה לא נראה לעין. שכיחות ההסתובבות של שתל אנטומי היא רק 1%, אחוז נמוך לכל הדעות.

שתלים להחלפה- כל כמה זמן יש להחליף שתלי סיליקון?


הדעות בנושא חלוקות. ישנם רופאים ומחקרים הטוענים כי ישנו צורך להחליף שתלי סיליקון מדי עשר שנים, וישנם רופאים הטוענים שהשתלים החדשים עמידים מאד ולא מצריכים החלפה כל תקופה מסוימת. כמובן ובמידה ושתל נפגם יש צורך להחליפו.

לאחרונה הודיע ה-FDA כי נשים שעברו הגדלת חזה באמצעות שתלי סיליקון יזדקקו לניתוח חוזר בתוך 10 שנים. כמו כן פורסם כי בעיות שונות שעלולות להתרחש בשתלים לאורך השנים, וככל שיש לנשים שתלי סיליקון זמן רב יותר, כך גובר הסיכון לסיבוכים.

עם זאת מעריכים המומחים כי שתלי הסיליקון בטוחים לשימוש לזמן קצוב. הנושא עשוי להשתנות בין אישה לאישה, ותלוי בגיל האישה, אלסטיות העור, גודל השתלים ובנושאים נוספים. חשוב לדעת ששתלי סיליקון אינם לכל החיים, וככל הנראה תצטרכי להחליפם מספר פעמים במהלך חייך.

שתל שנפגם עשוי להוות סכנה בחלק מן המקרים אך לא בכולם. המעטפת של השתל היא החלק בשתל העלול להיקרע, ובשתלים החדשים כל מולקולות הסיליקון קשורות האחת בשנייה. במידה והשתל נקרע, בחלק מהמקרים הסיליקון עודנו נשאר במקומו ולא נוזל ומתפזר בכל הגוף.

ישנם גם מקרים בהם קרע במעטפת החיצונית של השתל גרם לזליגת הג'ל מהמעטפת, מה שעלול לגרום לדלקת, נפיחות מקומית, וכאבים. תהליך כזה מצריך ניתוח להוצאת הסיליקון מן הרקמות והחלפת השתל.

אחריות


מרבית החברות המובילות מספקות אחריות החלפה לכל החיים והכוונה היא שכאשר השתל נקרע, תקבלי שתל חדש בחינם. ישנם חברות המגדילות לעשות, ובעשר השנים הראשונות אף מכסות את הוצאות חדר הניתוח ואת עלות החלפת השתל השני, באם היא נדרשת לצורך הניתוח, גם אם השתל הזה תקין.

האם לאחר הכנסת שתלי סיליקון אפשר לעסוק באימוני ספורט אינטנסיביים?


בהחלט כן, קרע בשתל נובע מבלאי של המעטפת ולא מפעילות ספורטיבית. לכן גם במקרה של חבלה או תאונת דרכים, לא עלינו, השתל שלך עודנו בטוח. עם זאת, יכולים להיות הבדלים בעמידות השתלים בקרב היצרנים השונים.

לכתבות נוספות בנושא שתלי סיליקון:
הגדלת חזה עם סיליקון ג'ל: כמה זה בטוח?
הגדלת חזה: האם את באמת רוצה את זה?
ניתוחים פלסטיים: חוזרים למראה הטבעי
הפסיכולוגיה מאחורי ניתוחים פלסטיים
מה היהדות אומרת על ניתוחים פלסטיים?

אילו בדיקות מומלץ לבצע לאחר הכנסת שתלי סיליקון?


מומלץ לכל אישה שעברה הגדלת חזה לבצע בדיקת אולטרסאונד או בדיקת MRI החל משלוש השנים הראשונות מיום הניתוח על פי המלצת ה-FDA, ולאחר מכן פעם בשנתיים. בבדיקות אלה אין סכנת קרינה ובאמצעותן ניתן לגלות האם השתל עודנו שלם ויציב או שמא נקרע.
שתל שנקרע מומלץ להחליף וללא הבדיקות הללו אין שום דרך לדעת מה מצבו, לכן חשוב להקפיד לבצע את אותן בדיקות.

שתל קרוע הינו שתל דולף: נכון או לא נכון?


בשתלים הישנים (בני עשר שנים ומעלה) הסיליקון אכן היה נוזל מחוץ לשתל במקרה של קרע. בשתלים החדשים כל מולקולות הסיליקון קשורות האחת בשנייה. זאת אומרת שגם אם מעטפת השתל נקרעה, הסיליקון נשאר במקומו ולא נוזל ומתפזר בכל הגוף. חשוב להבהיר כי היו גם לא מעט מקרים בשנים האחרונים שהסיליקון כן דלף מן השתל. כל מקרה לגופו.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר אופיר שיין
    ד"ר אופיר שיין
    מנתח פלסטי בכיר מומחה לכירורגיה פלסטית ניתוחית ואסתטית כולל ניתוחי פנים, עיצוב הגוף והזרקת סיליקון... קרא עוד