הצערת עור הפנים: להחזיר את הגלגל לאחור

כולנו מכירים את פיטר פן וחלקנו אפילו מעט מקנאים בו, בעיקר המבוגרים שבנינו. הצערת עור הפנים אמנם לא תהפוך אותנו לצעירים יותר, אבל מראה פנינו יראה הרבה יותר צעיר מהמראה הנוכחי. אז איך בכלל עושים את התהליך שנקרא הצערת עור הפנים?
ד``ר נמרוד פרידמן
| 13/03/2011 |
צפיות: 6,539
ההגדרה של יופי משתנה עם השנים, אולם מחקר מקיף שנערך לאחרונה על ידי איגוד הפלסטיקאים האמריקני, הראה כי מרבית האנשים בגילאי ה-20, ה-40, ואף בגילאי ה-50 וה-60, מוטרדים בראש ובראשונה ממראה הפנים ורק אחר כך ממראה הגוף.

העלייה בתוחלת החיים והמודעות לשמירה על אורח חיים בריא, הפכו את ה-60 של פעם ל-40 של היום, כאשר אנשים בגילאים מבוגרים מקפידים על המראה החיצוני ולעיתים אף מתחילים "פרק ג'" בחייהם. לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מיום האישה הבינלאומי עולה כי אורך החיים של נשים בישראל עומד בממוצע על 83 ואילו גברים בישראל מגיעים בממוצע לגיל 79. נשים וגברים בגיל 60 מתפקדים באופן פעיל וחיוני, בהתאם לכך הם מבקשים לשמור על מראה חיצוני שישקף את תחושתם הפנימית.

למידע נוסף בנושא הצערת עור הפנים, בוטוקס ועוד היכנסו לפורומים:
פורום טיפולים אסתטיים בלייזר
פורום יופי
פורום מילוי קמטים, עיבוי שפתיים, הזרקת בוטוקס
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום רפואה אסתטית, רפואת עור אסתטית

הצערת עור הפנים: איך עושים זאת?


כשמדברים על הזדקנות הפנים חושבים שמדובר בקמטים, אך קמטים הם לא הגורם היחיד שמעניק לפנים מראה מבוגר יותר. הסיבות המשמעותיות הן: צניחה, אובדן נפח ושינויים במרקם העור. כתוצאה מכך, הפנים אשר היו מאופיינות במראה עגול ומתוח בצעירותן, מקבלות מראה מרובע יותר ועור הפנים נראה פגום.

הטיפול מתחיל באבחון הבעיה ובבחירת הפתרון המתאים לה. הפתרון יכול להיות שילוב של כמה שיטות, כאשר קיימים כיום טיפולים ניתוחיים וטיפולים לא ניתוחיים. אחד הפתרונות המוצעים הוא שיטת Realiftic , גישה הוליסטית לטיפול לא ניתוחי להצערת הפנים. טיפול נכון בפנים הבוגרות הוא טיפול כולל. חשוב לדעת שאין שיטה אחת, מכשיר אחד או ניתוח אחד המטפל בכל המרכיבים יחד. כאן נכנסת האופציה של שיטת Realiftic, המטפלת בדרכים שונות בכל שלושת המרכיבים המאפיינים מראה פנים מבוגר.

הזרקת חומרי מילוי לעיצוב הפנים


בעבר, עיקר ההזרקה של חומרי מילוי היתה לאזור השפתיים ולשליש המרכזי של הפנים. שיטת Realiftic איננה מתייחסת רק לשליש המרכזי של הפנים, אלא גם לשליש התחתון. מדובר בהזרקה לחלק התחתון של הפנים לשם בנייה מחדש של שלד הרקמה הרכה אותו איבדנו עם השנים. שיטה זו מאפשרת לקבל מראה פנים מעוגל, צעיר ויפה. השימוש בחומרי מילוי נועד גם לעיצוב הפנים בכל גיל ולא רק למילוי, כפי שהוזכר.

הזרקת בוטוקס


ידוע כי בוטוקס מטפל בקמטי הבעה הנוצרים עם שנים. בשיטת Realiftic רותמים את הבוטוקס להחזרת האיזון וההרמוניה של הפנים ולטיפול ומניעה של צניחת הפנים הנובעת מפעילות השרירים. במידה והדבר נובע מפעולת יתר של שרירים, ניתן לתקן את זוויות הפה באמצעות בוטוקס. עם השנים, שרירי הצוואר והלסת מושכים את הלחיים כלפי מטה, מטשטשים את קו הלסת ומקנים לפנים מראה מבוגר. הרפיה של שרירים אלו באמצעות בוטוקס נותנת לפנים מראה צעיר יותר.

תופעה נוספת היא צניחה של הגבות. במקרה זה, ניתן לשתק או להחליש את השריר המושך את הגבה כלפי מטה ובכך להאט את קצב צניחת הגבות ואף להרימן באופן מתון. מעבר לכך, ולמרות שאיננו מודעים לכך, הפנים שלנו אינן סימטריות. חוסר הסימטריה הולך ומחריף עם השנים, כתוצאה מחוסר איזון של פעולת שרירי הפנים. באמצעות טיפול מדויק בשרירי הפנים ע"י בוטוקס ניתן להחזיר את הסימטריה לפנים.

פילינג - OUT, קרני לייזר וגלי רדיו - IN


מרקם העור בגילאים מבוגרים כולל קמטוטים, פיגמנטציות, נימי דם ורפיון של העור. לטיפול במרקם העור ניתן להעזר בטכנולוגיות חדשניות שאינן ניתוחיות המשלבות אנרגיה של אור, לייזר וגלי רדיו. הטיפול כולל שני מרכיבים: הראשון הוא שילוב סוגים שונים של אנרגיות המאפשר טיפול בכל מגוון השינויים המתלווים לעור מבוגר. האלמנט השני והחשוב הוא ששילוב סוגי האנרגיות השונים מאפשר גם הפחתה בזמן ההחלמה וקבלת תוצאה טובה יותר, ולמעשה חזרה לשגרת היום באופן כמעט מיידי.

מתיחת פנים - OUT, הרמת פנים - IN


על מנת לטפל בהתרוקנות ונפילת אזורים שונים בפנים יש צורך בפעולה ניתוחית של הרמת פנים. בעבר חשבו שהטיפול המתאים הוא מתיחת העור, אך כתוצאה מכך הפנים קיבלו מראה לא טבעי או מראה מופתע. בשנים האחרונות ידוע כי הקמטים אינם הבעיה העיקרית, ופותחו טכניקות ניתוחיות חדשות בהן מרימים את הרקמות העמוקות שצנחו ולא מבססים את הניתוח על מתיחת העור. השם הנכון, אם כך, הוא ניתוח הרמת פנים. לעיתים קרובות הדבר נעשה בשילוב של הזרקות שומן שמטרתן להחזיר את הנפחים שאבדו.

למאמרים נוספים בנושא הצערת עור הפנים ועוד:
טיפולים אסתטיים למראה צעיר וסקסי
מתיחת פנים: רק אם את מוכנה
הכל על הזרקת שומן בפנים
וידאו: בוטוקס וטיפולי הצערת העור
הצערת פנים - שומן זה טוב

את הטיפולים במראה הפנים ניתן לעבור בגיל מבוגר, אולם על מנת להקדים תרופה למכה, כדאי להתחיל בגיל מוקדם יותר, וכך ליהנות מנקודת פתיחה טובה בגיל מבוגר. למי שחושש מהפסקת שגרת החיים על מנת לעבור מקצה שיפורים, הבשורה המשמחת היא שהטיפול מאפשר ליהנות ממראה עור צעיר ואסתטי ללא צורך בהפסקת שגרת היומיום.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר