אין חשק מיני? יש צמחי מרפא

אם אבד לכם החשק המיני ואתם רוצים להחזיר אותו אל חייכם, צמחי מרפא יעזרו לכם בכך. אך עם זאת, חשוב שתדעו ששום דבר לא יעזור לכם לשפר חשק מיני אם הדימוי העצמי שלכם הוא הבעיה.
איה הוד
מאת איה הוד
| 23/01/2011 |
צפיות: 16,819
לא מעט פעמים פונים אליי אנשים בגלל בעיה בתפקוד או בגלל חוסר חשק המיני. אומנם לא מדברים על נושא זה בקלות, ורבים מעדיפים להעמיד פנים שהוא לא קיים, אך יש כאלה שמבחינתם זה מצב בלתי נסבל והם חייבים לעשות משהו כדי לטפל בו. חשוב לציין שאין כאן מטה קסמים, אי אפשר להימנע מהתייחסות לגורם לחוסר חשק מיני. לדוגמא, אם הבעיה נובעת מקשיים בזוגיות או מריבות, שום צמח בעולם לא יגרום חשק מיני כאשר בן הזוג מעורר בנו רגשות כמו כעס או סלידה. כמו כן, אם אדם לוקח תרופות (למשל, תרופות נגד דיכאון וכד') שעשויות להיות הגורם לחוסר חשק מיני, חשוב מאוד להתייחס לנושא באופן פרטני.

למידע נוסף בנושא חשק מיני, מין ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום טנטרה, מיניות
פורום מחלות מין
פורום מין וסקסולוגיה
פורום מיניות האישה, מין נשי
פורום סקס ויחסים

פקטור חשוב בנושא חשק מיני אצל נשים בעיקר, (קיים גם בקרב גברים), הוא דימוי עצמי ודימוי הגוף. נשים שעולות במשקל מרגישות פחות "סקסיות" ופחות מושכות ולתחושה זו השפעה בלתי רגילה על חשק מיני כמעט יותר מכל דבר אחר. לכן, בהתייחסות הטיפולית אני מנחה לתהליך ניקוי וטיהור הגוף המביא לירידה במשקל, חיוניות, חיות ומצב רוח מרומם. כל האלמנטים הללו חשובים במטרה לחזק את חשק מיני.

צמחי מרפא עיקריים בעלי פעילות מעוררת חשק מיני וכוח גברא:


1. דודא רפואי או בשמו הבוטני Mandragora officinalis - צמח ייחודי ופעיל. השם העממי של הדודא הוא Mandrake והערבים מכנים אותו "תופח אל מג'נון" (תפוח המשוגעים). החלק בו נעשה השימוש לטיפול הוא הפרי של הצמח. מעבר לתכונתו מעוררת חשק מיני וכוח הגברא, הדודא ידוע גם כצמח המסייע להקלה על כאבים. מדובר בעשב רב-שנתי ממשפחת הסולניים, הוא מצוי כמעט בכל חבל הים - תיכוני של הארץ. שורשו מעובה, מסתעף, מזכיר גוף אדם ויכול להגיע לאורך של עד שני מטרים. העלים רחבים ומקומטים, שפתם חרוקה ושסועה, הם מונחים על הקרקע ויש להם ריח מסריח.

לפרי צורת עגבנייה צהובה-כתומה, והוא מסתתר מתחת לעלים, בעל ריח ניחוח משכר. הצח מבשיל בתחילת הקיץ ופריחתו הסגולה - ורודה מתרחשת בחודשים דצמבר-מארס. במחקר שבוצע נמצא כי בזרעי ה"דודא" הורמון אסטרוגני ועל כן מייחסים לו סגולות רפואיות. הוא ידוע בתכונה שלו לעורר אהבה נוסח "ויאגרה" של היום. ישנן אגדות וסיפורים רבים על הדודאים ועל השימוש בהם ברפואה העממית. מספרים שאכילת הפירות הבשלים מסייעת להגביר את כוח הגברא ולסייע לנשים עקרות להיכנס להריון.

2. משפחת הג'ינסנגים (ג'ינסנג אסיאתי - קוריאני / סיבירי / אמריקאי) - סגולות רבות מיוחסות למשפחה זו ומחקרים רבים נעשו בשורשי הגינסנגים למיניהם. שורש הג'ינסנג מוכר גם בשם "מלך השורשים" והוא מצדיק שם זה. הוא בשרני ועסיסי ומבלה בתוך האדמה מספר שנים לפני שחופרים אותו החוצה. יש חשיבות מאוד גדולה לגיל של השורש. האמונה הרווחת היא שככל שהוא עתיק יותר כך השפעותיו חזקות יותר. הוא ידוע כבר מאות שנים כבעל תכונות רפואיות עוצמתיות ועושים בו שימוש בכל העולם לשיפור איכות החיים והבריאות.

קיימים כ-13 סוגים שונים של ג'ינסנג. הנפוצים יותר הינם: הג'ינסנג האסיאתי / קוריאני (Panax ginseng), הג'ינסנג האמריקאי (Panax quinquefolium ), והג'ינסנג הסיבירי (Eleuthrococcus senticosus). במקרים רבים יש נטייה לשלב בין כל השלושה במסגרת טיפול. באופן כללי ומבלי להפריד כרגע בין ההשפעות המעט שונות של כל אחד מהם, הג'ינסנג משפר את יכולות מערכת החיסון, משפר את ההרגשה הכללית והיכולת לעמוד במצבים קשים (פיזיים או נפשיים), הוא משפר עמידות בלחצים פיזיים ומנטליים (מתח), ונהדר למצבי עצבנות, תשישות, חולשה ועייפות, הוא משפיע על מערכת העצבים (פסיכולוגית/קוגניטיבית) ומחזק אותה, מאט תהליכי הזדקנות ומשפר זיכרון.

לג'ינסנג השפעה מחזקת ותומכת בפעילות הלב והוא מסייע ומקל על חרדה, מתח ודיכאון, גורמים המשפיעים לעיתים רבות על תפקוד מיני. יש לו תכונה ממריצה, מחזקת ומאזנת מערכות בגוף, ומעבר לכל אלו הוא גם מסייע להחזיר ולשפר פעילות מינית תקינה, מעורר תשוקה ומגביר כוח גברא. בנוסף, לג'ינסנג תכונה ממריצה המשפיעה גם על סירקולציה של הדם, פרט חשוב כאשר יש בעיות בזקפה. הצמח גדל בעיקר במזרח הרחוק בארצות כמו סין, יפן וקוריאה והשימוש בו החל מן הרפואה הסינית העתיקה והתפשט הלאה גם אל המערב המודרני.

3. "מאקה", שם בוטני: Lepidium meyenii - צמח ה"מאקה", הידוע אף בכינויו "ג'ינסנג פרואני", הוא למעשה ירק מאכל פקעתי דמוי גזר, בעל צבע צהבהב-סגלגל. טעמו מתוק והוא משמש את האינדיאנים שמתגוררים במעלה הרי האנדים. הוא שייך למשפחת הצנוניים ובעל סגולות אנרגטיות ותזונתיות מדהימות. הוא גדל בהרי האנדים והוא היחיד המצליח לשרוד בגובה של 4,000 מטר מעל פני הים ומכאן ערכו הבריאותי האדיר לגוף האדם. על כך יעידו מחקרים קליניים רבים שנערכו על צמח זה. תכונותיו האנרגטיות, התזונתיות וההורמונאליות מגובות במחקרים אלו.

צמח המאקה מעורר מחזק ומאזן פיזית ומנטלית. הוא מהווה מקור כוח ואנרגיה מאחר ומכיל באופן טבעי ויטמינים, מינרלים וחומצות אמינו חיוניות.עוזר לאיזון הורמונאלי לנשים ולגברים, משפר ריכוז, כישורים קוגניטיביים, ערנות וזיכרון. משפר את הפוריות אצל גברים ואצל נשים. מסייע גם בפעילות גופנית וספורטיבית. מקל על תהליכי הזדקנות ומשפר את איכות החיים בגיל מבוגר. כאשר מייבשים את הצמח הוא מסוגל להישמר שנים רבות מבלי לאבד מערכו התזונתי. הוא מכיל חומרים פעילים ואת רוב חומצות האמינו. אחד השימושים הרבים בו נועד למצבי אימפוטנציה, להגברת האון המיני והליבידו, ולמצבי חוסר יכולת לחוות אורגאזמה אצל נשים וגברים.

יודגש, כי לכל אחד מהצמחים שהוזכרו יש התוויות נגד ואף תרופות שלא ניתן לקחת יחד איתם. וודאו שהינכם נוטלים את הצמחים אך ורק לאחר התאמה אישית ע"י נטורופתית מוסמכת.

למאמרים נוספים בנושא חשק מיני, מין ועוד:
רוצים להיות בריאים? קיימו יחסי מין
מין בתקופת הריון, החשק יורד?
כך תעוררו תשוקה מינית ביחסי מין
מה בין יחסי מין לבריאות טובה?
איך מחזירים את התשוקה ליחסי מין?

תזונה כחלק עיקרי בשיפור חשק מיני


סיפור מעניין שקורה עם גברים המגיעים אלי לטיפול בנושא און מיני הוא הקשר הישיר בין מה שהם אוכלים וממה שהם ניזונים לתפקודם המיני ומצבם הנפשי. שיפור דרמטי קורה כאשר עוברים לתזונה מזינה, בריאה המכבדת את הגוף וכזו המסייעת לגוף להתמודד עם מצבי דחק וסטרס. ידוע שאחד הגורמים לבעיות של חשק מיני הוא סטרס, מתח, עבודה אינטנסיבית ועייפות מצטברת. לכן, בהתייחסות לאדם כמכלול שלם בזמן התאמת התוכנית הטיפולית, לא ניתן להתעלם מהפקטור התזונתי, מאחר ואנו זה בדיוק מה שאנו אוכלים. לכן, חשוב להקפיד על תזונה מרגיעה, מזינה, תומכת ובריאה, הקפדה על שתייה מרובה של מים, טיהור וניקוי הגוף. כבדו את גופכם והוא יוקיר לכם תודה חזרה בדרכים רבות.


*

הכותבת היא בעלת מרכז לרפואה משלימה, טל': 09-7677621

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם איה הוד
נטורופתית מוסמכת Rna, מרצה בנושאי ריפוי טבעי, בעלת קליניקה המתמחה ברפואה טבעית, תזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, רפואה פונקציונלית, אוליגותרפיה, הומוטוקסיקולוגיה, רפואת גוף נפש, EFT ודמיון מודרך.

יועצים בתחום

  • סיגל ברנר- נטורופתיה ורפואה טבעית
    סיגל ברנר- נטורופתיה ורפואה טבעית
    נטורופתית, רפלקסולוגית, אירידולוגית והרבליסטית קלינית. בעלת קליניקה פרטית ברעננה. תחומי טיפול: בעיות עיכול, מחלות מטבוליות, אלרגיות, השמנה, ניקוי רעלים, בעיות הורמונליות, ליווי תזונתי ועוד. ... קרא עוד