פנים צעירות? לא חובה ניתוחים פלסטיים

כשאישה רוצה להצעיר את פניה לרוב היא תפנה למסלול של ניתוחים פלסטיים, אך לעיתים ניתן להצעיר את הפנים ללא ניתוחים פלסטיים. חשוב לזכור, כאשר מגדירים מטרה אסתטית יש להתחשב קודם כל בגיל ולאמץ תפיסת מציאות ריאלית ובריאה.
ד``ר נמרוד פרידמן
| 18/01/2011 |
צפיות: 5,847
היופי נמצא בעיניי המתבונן. יחד עם זאת, תרבויות וחברות שונות נבדלות זו מזו באידיאלי היופי הנהוגים בהן. לכן אין זה בלתי שכיח שאותם הבדלים יביאו לתוצאות אסתטיות השונות זו מזו בתחום ניתוחים פלסטיים ברחבי העולם. השוני באידיאלי היופי מודגם בצורה הטובה ביותר בתחום ניתוחים פלסטיים וטיפולים קוסמטיים המיועדים להצערה (rejuvenation) בארצות הברית בהשוואה למקומות אחרים בעולם.

כשבאים להגדיר מטרה אסתטית והיא פנים רעננות וטבעיות, צריך להתחשב קודם כל בגיל. ביצוע תהליכי הצערה מדויקים בעזרת הליכים קוסמטיים דומה להליכה על חבל דק מאד. אותו מראה צעיר שאנו שואפים אליו חייב ללכת שלוב זרוע עם גיל המטופלת על מנת להבטיח תוצאות אסתטיות בעלות מראה טבעי. בהמשך ישיר לכך, כלל האצבע שלי הוא שפחות בדרך כלל שווה יותר.

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטיים ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום ניתוחים קוסמטיים בנרתיק
פורום שאיבת שומן

על שישה דברים עומדים הפנים


בכדי להשיג מראה אסתטי מבלי להסגיר את גילה האמיתי של המטופלת מומלץ להיעזר בשישה פרמטרים. שלושת הפרמטרים המשפיעים על הזדקנות הפנים הם: צניחה, התרוקנות וירידה באיכותו של עור הפנים. שלושת הפרמטרים התורמים ליפי הפנים הם: יחסים נכונים בין חלקי הפנים, סימטריה והבעות פנים נעימות. רק על ידי תפיסת כל הפקטורים הללו כמכלול והבנת היחסים ביניהם ניתן להשיג תוצאות אסטטיות הרמוניות ובעלות מראה טבעי.

אני מנתח את הפרמטרים הללו בפני המטופלות והמטופלים שלי עוד בייעוץ הראשון ומנסה לראות כיצד אני יכול לשפר כל אחד ואחד מהם. עם זאת, אין טיפול אחד מובנה אשר יכול להתאים לכל המטרות. השילוב של מספר אמצעים כדוגמת: חומרי מילוי, הידרציה (תוספת לחות פנימית לעור), הרפיית השרירים, מיצוק והרמה כמו גם תיקון המרקם של העור, כל אלה יוצרים גישת טיפול הוליסטית מומלצת על מנת להשיג מראה צעיר טבעי ויופי חסר גיל.

גישת טיפול זו נקראת בשם ריאליפטיק, וכפי שמצביע שמה היא מבוססת קודם כל על תפיסת מציאות ריאלית ובריאה. כלל נוסף המאפיין את הריאליפטיק הוא שאין כללים. אין מודל אחד ויחיד עליו מסתמכים, לכל בעיה יש את שיטת הטיפול המיועדת לה ובדרך כלל מדובר בשילוב של כמה שיטות, ניתוחיות ולא ניתוחיות, על מנת לתת מענה כולל לכל חלקי הפנים. יחסים קבועים בין חלקים שונים הם לא רק נחלתם של הפנים, אלא של הטבע בכללותו. ישנה מערכת יחסים קבועה בין חלקים שונים של הגוף. לדוגמא: היחס בין עובי השפה העליונה לשפה התחתונה, היחס המתקיים בין אורך האף לבין גובהו.

סימטריה היא מאפיין המתקשר גם לבריאות טובה ולחיוניות. זו גם הסיבה שבאופן לא מודע אנחנו מחפשים את התכונה הזו בקרב המין שאנו נמשכים אליו. הבעות הפנים הם אלמנטים חשובים לא פחות, הואיל וחיוך נעים הרבה יותר מהבעת פנים כעוסה. פנים שמחות מקרינות שמחה מבפנים ומשקפים תחושות טובות ומזג חיובי.
לא תמיד חייבים לנתח קיים מגוון רחב של אמצעים שאינם ניתוחים פלסטיים אשר באפשרותם להשפיע באופן אפקטיבי על רפיון הפנים, התרוקנות והדרדרות איכותו של עור הפנים הנפוצים בעת ההזדקנות.

מיצוק של עור רפוי יכולה להיות מושג באמצעות שילוב של לייזר ואנרגיה של גלי רדיו, כמו במכשיר ה, eMax למשל. בנוסף לכך, המנתח יכול להשתמש בחומרי מילוי או בוטוקס על מנת להרים גבות צנוחות וקווי לסת שמוטים. התרוקנות של הפנים ניתן לתקן על ידי חומרי מילוי ואפילו בעזרת השתלת שומן, במיוחד כאשר מוסיפים לתהליך תאי גזע. טיפולים משולבים הם במקרים רבים הגישה האידיאלית המנחה אותנו בדרך להצערת עור הפנים. סממנים רבים ושונים המעידים על הזדקנות עור הפנים מצריכים דרכי טיפול שונות ומגוונות שיש לשלבם יחד על מנת להשיג תוצאות אופטימאליות והרמוניות.

זה לא תפוח זה מלון


ישנו מגוון רחב של דרכי טיפול בעלות ערך תרפויטי עצום אשר טרם אושרו על ידי מנהל המזון והתרופות האמריקאי. אולי זו הסיבה כי מספר לא מבוטל של מנתחים קוסמטיים אמריקאיים אינו בקיא בגישות הלא ניתוחיות וההוליסטיות בכל מה שנוגע להצערת עור הפנים, וזאת בהשוואה לעמיתיהם שמעבר לים. אני מאמין כי הקונספט ההוליסטי המבוסס, בין היתר, על הליכים שאינם ניתוחים פלסטיים בכל הקשור להצערת הפנים וליופי בכלל, מאפיין יותר את הצד הזה של האוקיינוס ופחות את ארצות הברית.

קיים הבדל ברור בין תפיסת היופי הקיימת בארה"ב לבין אידיאלי היופי הרווחים באירופה והמנתחים הפלסטיים הם חלק אינטגראלי מהפורמולה הזו. אידיאל היופי האמריקאי נוטה לפעמים לעבר ההגזמה והאקסטרים והדבר ניכר בעיקר בניתוחים פלסטיים של הגדלת חזה אותם מאפיינת המימרה "ביגר איז בטר", אך גם בניתוחי הרמת פנים הגורמים להרמת גבה, תרתי משמע. רופאים המבצעים הליכים קוסמטיים בארה"ב עושים לפעמים יותר ממה שצריך בעוד עמיתיהם באירופה יעשו פחות על מנת להגיע לתוצאות עדינות וטבעיות יותר.

למאמרים נוספים בנושא ניתוחים פלסטיים:
תופעה: ניתוחים פלסטיים המבוצעים בסופ"ש
כיום גם גברים מבצעים ניתוחים פלסטיים
ניתוחים פלסטיים וטיפול אסתטי למראה צעיר
ניתוחים פלסטיים, ההיבט המגדרי
ניתוחים פלסטיים: לשיפור מצב הרוח

עם זאת, שמחתי להיווכח כי פרדיגמה זו של יופי שיושבת כל כך חזק אצל כל כך הרבה אנשים בארצות הברית, הולכת ומאבדת את הפופולאריות, לאט אבל בטוח. הטרנד העדין והמרומז יותר הולך ומתפשט משום שזו הגישה המאפיינת יותר ויותר מטופלים בשכבת הגיל המבקשת להצעיר את פניה.

* הכותב מנהל מרפאה פרטית בת"א, טל: 03-5626464.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר