חיזוק מערכת החיסון באמצעות רפואה משלימה

מערכת החיסון שומרת על גופנו מפני שפעות, וירוסים ומלא מעט מחלות ונגיפים נוספים. תזונה נכונה, צמחי מרפא ותרופות סבתא יכולים לסייע לנו לחזק את מערכת החיסון ולשמור על גופנו.
איה הוד
מאת איה הוד
| 21/12/2010 |
צפיות: 9,859
מאז ומתמיד הייתי נגד חיסוני השפעת למיניהם - בייחוד לילדים, אולם מול רופאת הילדים של בני שממליצה על חיסונים בחום, ההתמודדות היא קשה. לצערי, עדיין מרבית הרופאים מצודדים בחיסונים וקוראים לאלפי מבוגרים וילדים להתחסן לקראת עונת החורף. אולם יש צדיקים בסדום, וכיום ניתן למצוא גם רופאים קונבנציונאליים המתנגדים לחיסונים.

זכורה היטב הסערה סביב שפעת החזירים. גורמים שונים טענו כי מדובר במגיפה הרסנית והלחץ לחסן היה בשיאו. גם כיום, כאמור, עולות כתבות בדבר חיסון נגד שפעת והבהלה הולכת ומחריפה. אני מקווה שהעובדה שפחות פחות אנשים מגיעים להתחסן נובעת ממודעות שנוצרת בקרב הציבור בכל הנוגע לצורך או יותר נכון , לאי הצורך בחיסון. חיסונים עלולים לגרום לתגובות לא רצויות ואף לפגיעה במערכת עצבים ולעולם אין לצפות מראש איך חיסון ישפיע על מבוגר, כל שכן ילד.

למידע נוסף בנושאים מערכת החיסון, נטורופתיה ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום ויטמינים תוספי מזון
פורום נטורופתיה
פורום צמחי מרפא
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום תזונה טבעית, תזונה נכונה

בנוסף על כך, בכל שנה צצים זני שפעת אחרים, חדשים ומתוחכמים יותר, וקשה מאוד לחזות מראש אילו זנים יתקפו השנה ולחסן כנגדם, שכן חיסונים נגד שפעת אינם מכסים את מגוון השפעות. לכן, מוטלת עלינו ההורים האחריות ללמוד, להבין, להעמיק ולשאול שאלות בנושא הצורך ואפקטיביות של כל חיסון. בנוסף, ידוע שאנשים רבים חלו בשפעת קשה דווקא בזמן שהיו מחוסנים.

הדרכים המשלימות לחיזוק מערכת החיסון בקרב ילדים ומבוגרים


לתזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון ותרופות סבתא כוח אדיר בחיסון הגוף, מניעת שפעת וטיפול בוירוסים באם מופיעים. השלב הראשוני הנו הטיפול המניעתי שהוא חלק מאורח חיים בריא בשגרת היום. כאשר מגיעה עונת החורף, יש לתגבר את הטיפול המניעתי ולהכניס את התוספים והצמחים לשימוש. ההבדל בין ילדים למבוגרים הוא בעיקר הבדל של מינונים מומלצים לצריכה.

תחליפים משלימים לתינוקות


שמירה על תזונה נכונה, גוף בריא ופעילות גופנית שגרתית יחזקו ויתרמו רבות לחיזוק מערכת החיסון. פעוטות הניזונים מחלב אם המחזק את מערכת החיסון נוטים לחלות פחות, כאשר שילוב תרופה הומיאופתית אותה מפיקים מהשלייה מייד לאחר הלידה, לצד צריכת חיידקים פרוביוטיים וצמחי מרפא ייחודיים אותם ניתן לתת בשנה הראשונה, יכולים לסייע בחיזוק מערכת החיסון באופן טבעי.
בשלב מתקדם, בו התינוק אוכל מוצקים, ניתן לספק לו תזונה בריאה, עשירה בנוגדי חמצון, ויטמין C ו- A שנמצאים בירקות ופירות, דגנים מלאים וכאשר הוא גדל ניתן להוסיף לתפריט שום, תבלינים כגון הג'ינג'ר, קינמון וכורכום, קטניות ואגוזים.

תזונה


תזונה מחלישה היא תזונה ריקה, ללא שום איכות או תועלת, ללא ויטמינים וחומרים מזינים ובמילים אחרות: ג'אנק! למדנו בעולם המודרני להרוס את הבריאות לאט לאט במקום להזין את הגוף במה שהוא זקוק לו. פחמימות ריקות/סוכרים, קמח לבן, הרבה בשר, מזון מטוגן, מעובד, מזון מהיר - כך אלה הפכו להיות חלק בלתי נפרד מהתפריט ואני מאמינה שתזונה זו היא אחת הסיבות המובילות לחולשה חיסונית וחוסר יכולת של הגוף להתמודד עם מה שמכניסים לו.

רצוי להימנע מממתקים, עוגות, שוקולדים וגלידות, ולמעשה, כל דבר המכיל סוכר הוא בעייתי מאחר ולסוכר יש תכונה להחליש באופן משמעותי את מערכת החיסון. כמו כן, מוצרי חלב (מזון ליחתי וקר שגורם לבעיות נשימה, ליחה ודלקות), מזון מטוגן וג'אנק פוד.

טיפים לתזונה בריאה ומאוזנת המחזקת את הגוף באופן כללי בכך גם את מערכת החיסון:


הקפידו מאוד על אכילת ירקות, עלים ירוקים, במיוחד אלו המכילים סיבים וכלורופיל, ירקות שורש כתומים המכילים הרבה ויטמין A שחשוב ביותר למערכת החיסון ומניעת שפעות. שום (הרבה שום) - מחקרים רבים מדווחים על השום כמחזק חיסוני ובעל תכונות חיטוי נהדרות.

בצל - בדומה לשום לבצל סגולות נהדרות של חיטוי והשפעה חיובית על מערכת החיסון ושיפור עמידות הגוף מפני וירוסים ומזהמים. תפוח אחד ביום לפחות! יש משפט נהדר באנגלית שאומר: "An apple a day keeps the doctor away" תפוח מכיל, בין היתר, ויטמין C שחשוב למניעת התקררויות ושפעות בעונת החורף. תפוחים חשובים לטיהור רעלים מהגוף ומסייעים להפרשת פסולת מהגוף דרך הצואה. כמו כן, לימון - מכיל ויטמין C ומומלץ לשתות אותו בבוקר עם מים על בסיס קבוע.

שתו מים, והרבה! לא מומלץ לשתות מים קרים אלא מים בטמפרטורת החדר או אפילו מעט חמימים. 70% מגופינו מכיל מים, ללא מים אין חיים ובטח שלא בריאות.

תבלינים מומלצים לשימוש בתזונה הם הכורכום, הקינמון והג'ינג'ר המחממים בחורף את הגוף מבפנים.

תוספי מזון


1. פרוביוטיקה - חיידקים ידידותיים פרוביוטים הם בעלי השפעה חשובה על מערכת החיסון. הם תוקפים חיידקים פתוגנים הגורמים למחלות ומעודדים את מערכת החיסון לפעול ביעילות.

2. ג'ל אלוורה לשתייה (מיוצב וללא אלואין) – האלוורה ידועה בהשפעתה האנטי בקטריאלית, אנטי ויראלית, אנטיספטית, אנטי פטרייתית ומונעת הדלקות. היא מכילה את כל הויטמינים והמינרלים שהגוף זקוק להם ונהדרת לחיזוק מערכת חיסון, איזון מערכת הגוף, תמיכה וחיזוק ומניעת מחלות חורף! האלוורה מסוגלת להגן עלינו מפני מתקפות של וירוסים שונים, החל בווירוסים הפשוטים הגורמים למחלות ביומיום וכלה בווירוסים מורכבים יותר.

3. עשב דגנים – כמוסות המכילות כלורופיל, ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ואינזימים המצויים באופן טבעי בעשב החיטה, עשב שעורה ועשב אספסת

4. מזון מלכות - כמו שאר מוצרי הכוורת גם מזון המלכות חיוני לחיזוק מערכת החיסון. הוא אנטי בקטריאלי, אנטי-פטרייתי, אנטיויאלי ובעל תכונות הדומות לאנטיביוטיקה. הוא מחזק חיסוני מופלא.

צמחי מרפא - חיזוק חיסוני טבעי
שימוש בצמחי מרפא שנחקרו וידועים כאפקטיביים במיוחד למניעה וטיפול במחלות ויראליות כגון שפעת הם רבים ושונים, ניתן להיוועץ באיש מקצוע ולבחור בשילוב הנכון עבורכם, להלן רשימה חלקית:
בבונג (קמומיל) - ניתן לשתות קבוע בכל יום כחליטה או כבסיס להכנת תרכובת מזון לתינוקות.

אסטרגלוס - אחד הצמחים הבטוחים והטובים ביותר לשימוש, מומלץ לשלבו עם צמחים נוספים לקבלת אפקט מקסימלי.

אוניה דה גאטו - Uncaria tormentosa, ויתניה משכרת - צמח פחות מוכר בציבור הרחב אך איכותי ואפקטיבי.

לפאשו- צמח יעיל ביותר המופיע כמעט בכל פורמולה לחיזוק מערכת החיסון.

שום - Allium sativum – Garlic – אפשר ורצוי לאכול, או פשוט להכין ממנו מיצוי. קינמון, קיפודנית (אכינצאה), פרופוליס, סמבוקוס מרווה ועוד רבים ואחרים.

תרופות סבתא


סירופ בצל ודבש להתקררות (מומלץ מעל גיל שנה-שנתיים בגלל הדבש).
הוראות הכנה: יש לחתוך בצל לקוביות או לפרוסות, להכניס לצנצנת זכוכית או קערית עמוקה ולכסות עם 3-4 כפות דבש למשך לילה שלם. למחרת יש לקחת כל שעתיים כף מהנוזל בלבד (אפשר לסנן אבל לא חובה). הריח לא משהו, אבל ההשפעה אפקטיבית במיוחד.

קצח עם דבש. לקצח מיוחסות תכונות ממריצות למערכת החיסון. כף קצח טחון עם רבע כוס שמן זית, 2 שיני שום וקצת דבש - יוצא מופלא. מהתערובת הזו מספיק לקחת כפית אחת ביום.

שתיית מים חמים עם הרבה לימון וקצת דבש. אפשר להפוך זאת להרגל יומיומי בחורף.

תבלינים תומכים לחיזוק מערכת החיסון הם חליטת קינמון עם זנגביל. יש לערבב בכוס מים רותחים חצי כפית קינמון טחון (לוודא שזה אכן רק קינמון ושאין בפנים נספחים) וחצי כפית זנגביל גרוס/טחון, לכסות את הכוס למשך 5 דקות, לסנן, ניתן להמתיק במעט דבש ולשתות.

למאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה ועוד:
רפואה סינית ממליצה: בצעו ניקוי רעלים
ניקוי רעלים זה דהטוקס!
אנמיה? נטורופתיה יכולה לעזור
נטורופתיה תעביר אותך את גיל המעבר בקלות
נטורופתיה הינה הפתרון לבעיית גזים

טיפ נוסף, לטפטף לפני השינה על הכרית כמה טיפות שמן אקליפטוס או מנטה, זה יעזור לפתוח את האף לנשימה טובה יותר.

חשוב בחורף לשמור על חום גוף, הסבתות תמיד יגידו לכם לא ללכת יחפשים על רצפה קרה והן יודעות על מה הן מדברות.

באופן כללי הקפידו על אוורור של הבית או המקום בו אתם עובדים. זה כלל מספר אחת למניעת שפעות וחשבו פעמים על אורח החיים ועל חשיבות שמירה על התזונה והגוף.

*

הכותבת היא בעלת מרכז לרפואה משלימה, טל': 09-7677621

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם איה הוד
נטורופתית מוסמכת Rna, מרצה בנושאי ריפוי טבעי, בעלת קליניקה המתמחה ברפואה טבעית, תזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, רפואה פונקציונלית, אוליגותרפיה, הומוטוקסיקולוגיה, רפואת גוף נפש, EFT ודמיון מודרך.

תרופות סבתא

תקשיבו לסבתא - פורום זה הוא המקום לברר על תרופות טבעיות, צמחי מרפא ועל טיפול ביתי בבעיות שונות כמו בחילות, גזים, עצירות, שלשול, כאבי ראש, בעיות עור ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • תמצית זרעי אשכוליות לטיפול בקנדידה
  נטלי
  31/10/2019

  שלום,
  בת 30. עשיתי אבחון אירידיולוגי וראו לי קנדידה במעיים.
  אמרו לי לעשות דיאטה מאוד מוקפדת ללא מוצרי חלב, ללא שמרים ללא סוכרים אך לא הצלחתי לעמוד בזה.
  קניתי תמצית זרעי אשכוליות המכילות גם שרף מור וגם את צמח הטבבויה/לה פאצ'ו. השאלה שלי היא האם יש תופעות לוואי לתכשיר זה ?לכמה זמן מותר לקחת אותו ולמי אסור להשתמש בתמצית זרעי אשכוליות? תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תמצית זרעי אשכולות לקנדידה

  איה הוד
  31/10/2019

  שלום וברכה,
  תמצית זרעי אשכוליות שמכילה גם טבבויה (צמח אנטי פטרייתי מעולה) וגם מור (צמח נהדר למצבים פטרייתיים) זה מוצא מופלא. אי אפשר בהריון, אי אפשר מתחת לגיל 5. אלו התוויות הנגד הידועות לי.
  בהצלחה,
  איה הוד ניקולא
  נטורופתיה ורפואה משלימה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המשך שאלה

  נטלי
  31/10/2019

  תודה על תשובתך.
  למשך כמה זמן ניתן לקחת אותו? אני לוקחת 10 טיפות בחצי כוס מים פעם ביום.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • זרעי אשכוליות

  איה הוד
  31/10/2019

  כל מטפל נותן הנחיות אחרות. אני למשל בקנדידה מגיעה ל 20 טיפות 3 פעמים ביום ל 3 חודשים ותמיד מוסיפה לזה גם פרוביוטיקה טובה ועוד פורמולה מצמחים לטיפול בקנדידה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תולעים במעיים ואכילת מתוקים
  אין שם
  15/09/2019

  האם יש קשר בין אכילת מאכלים עם סוכר לבין תולעים במעיים האם עדיף להפסיק לאכול מתוק כשיש תולעים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תולעים

  איה הוד
  15/09/2019

  בהחלט כן!!! כשיש תולעים אחד הדברים הראשונים שצריך לסלק מהתפריט זה סוכר.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תולעים

  חגית פילובסקי
  15/09/2019

  בהחלט.
  כמוכן אחד הדברים החשובים לגבי תולעים זה היגיינה.
  תולעים בהכרח מגיעות דרך לכלוך לכן מומלץ להקפיד (יותר מהרגיל) על רחיצת ידיים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חוסר שנה או בכלל לא
  אליעזר מילכוד א
  11/08/2019

  כבר עשר שנים אני סובלת באופן מחריד.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בצקות ברגליים - חימר ירוק
  אפרת
  08/08/2019

  האם החימר הירוק עוזר להורדת בצקות מהרגליים ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול בצלקת של אבעבועות רוח
  מוריה
  04/08/2019

  שלום אני בת 27, ויש לי צלקת באף מאז שהייתי קטנה, כיום זה כבר הטשטש, מה ניתן לעשות שיחלוף לגמרי? תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מערכת העיכול-רגישות חזקה
  דנה
  03/07/2019


  אני סובלת מאוד מהקיץ ומהחורף מכול מיני בחינות -בעיקר מבחינת מערכת העיכול.

  בחורף-עצירות קשה
  בקיץ-מעין שילשולים.כמה פעמים ביום יציאות..
  בנוסף,גם בקיץ וגם בחורף,אני סובלת כמה שעות טובות לפני היציאה מכאבים ולחץ בבית ורק כאשר אני צ\מתרוקנת -זה עובר.

  מה ניתן לעשות?למה זה קורה??
  למה אני רגישה כול כך לעונות השנה(אני רגישה גם בדברים אחרים..)

  ברקע-פיברומילגיה.
  תזונה-אני משתדלת לאכול תזונה מתאימה לחורף(מרקים וכו'..) ולקיץ(דברים קלים וקרים)...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מערכת עיכול ועונות השנה

  איה הוד
  03/07/2019

  שלום לך,
  אני מאמינה שהתופעה שאת מתארת קשורה בסופו של דבר לפיברומיאלגיה שנמצאת ברקע שידוע שמערבת את מערכת העיכול וכמובן שזה קשור גם למצבים רגשיים. עונות השנה הן טריגר.
  מערכת עיכול רגישה מחייבת טיפול בתחום הרגשי ולא רק התזונתי.
  ממליצה לגשת לטיפול מקיף ואישי אצל נטורופת שיתאים לך תפריט נכון עבורך ובמקביל ממש נחוץ טיפול מתחום הגוף-נפש כגון EFT או NLP או תטא-הילינג והייתי שוקלת ברצינות ללכת לטיפול אייפק-IPEC.

  הרבה בריאות
  איה הוד ניקולא
  המרכז לנטורופתיה ורפאוה משלימה
  09-7677621

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מה אלו הטיפולים האלו?

  דנה
  04/07/2019

  תודה.

  לציין גם שהפכתי מאוד רגישה לחום.למרות שבעבר היתי בדיוק הפוך.

  אבל בשנים האחרונות מזגנים כבר לא עוזרים לי כמעט...

  בלוטת התריס שלי תקינה...

  ממה זה נובע?
  מאותו דבר או ממשהו אחר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מערכת עיכול רגישה ופיברומיאלגיה

  איה הוד
  04/07/2019

  ניתן לקרוא על כל אחד מהטיפולים הללו באריכות רבה ברשת. חיפוש בגוגל יניב את כל המידע.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הי דנה,

  חגית פילובסקי
  03/07/2019

  יש אצלך כנראה איזשהו חוסר איזון כללי שבא לידי ביטוי במערכת העיכול (לכל אדם יש את נקודת החולשה שלו), לכן שם את חווה את "האתגרים".
  מניחה שלכל תחום של רפואה משלימה שאליו תגשי ניתן יהיה לעזור לך, באופן המדוייק למצבך.
  ריפוי שיעזור לך לעבור בקלות יותר את שינויי העונות בשנה.
  אני מזמינה אותך לשוחח איתי על הומאופתיה. טיפלתי בנושאים דומים והתוצאות מצויינות.
  מאחלת לך המון בריאות,
  חגית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קנדידה במעיים ותמצית זרעי אשכוליות אופן שימוש
  לי
  05/04/2019

  שלום
  אני סובלת מקנדידה במעיים. שמעתי שלקיחת תמצית זרעי אשכוליות GSE יכולה לעזור ואף להעלים את הקנדידה. רציתי לדעת למשך כמה זמן ניתן לקחת את התמצית ? והאם אין תופעות לוואי?
  אני בת 30 .לא נוטלת תרופות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תמצית זרעי אשכולות לקנדידה

  איה הוד
  07/05/2019

  שלום לי,
  מניסיוני הטיפול בקנדידה דורש הרבה עבר לתמצית זרעי אשכוליות אך זו התחלה טובה מאוד.
  ממליצה לגשת לנטורופת שיקבל את התמונה המלה על מצבך ע מנת לקבוע את המינון ומשך הנטילה או לפעול על פי ההמלצה הרשומה על גבי האריזה.
  לרוב, הטיפול נמשך 3-4 חודשים.
  ממליצה גם על פרוביוטיקה.

  בהצלחה
  איה ניקולא
  המרכז לנטורופתיה ורפאה משלימה
  09-7677621

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפולים מומלצים לבעיות עור ויובש בכף היד
  ron
  06/05/2019

  שלום רב איזה טיפולים טבעיים יעילים לבעיה לא נעימה של דלקת עור אירטטנטית מסוג דרמטיטסס? קניתי לאחרונה קלנדולה ופרופוליס האם יעיל וכמה פעמים ביום מומלץ?האם מומלץ שימוש בשמן המפ לבעיות עור ושיפור התסמינים? ואיזה עוד טיפולים מומלצים לשיפור תחושת יובש ורגישות בעור?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול טבעי בבעיות עור

  חגית פילובסקי
  07/05/2019

  אני חושבת שכל טיפול מעולמות הרפואה המשלימה שתתחבר אליהם יהיו טובים, יעילים ומרפאים עבורך.
  לפעמים משחות ושמנים למינהם יכולים לעזור או להקל מקומית ואני מציעה לך לשאול את עצמך- האם זה הדבר העמוק שיפתור את הבעיה לתמיד?!
  בהצלחה רבה ובבריאות (:

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תחפשי בגוגל "אין שתן" מיועד לשתן חלב חמוץ קיא ועוד
  יוסף
  11/03/2019

  תחפשי בגוגל "אין שתן" מיועד לשתן חלב חמוץ קיא ועוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פרוביוטיקה לבקע סרעפתי וריפלוקס
  שרה
  22/01/2019

  סובלת מבקע סרעפתי וריפלוקס. מקבלת אומפרדקס כבר 5 שנים. האם טוב ורצוי להוסיף פרוביוטיקה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בקי סרעפתי

  איה הוד
  22/01/2019

  שלום שרה,
  בהחלט נפלא להוסיף פרוביוטיקה איכותית. אבל זה לא הדבר הראשון שהיה עולה לי בראש במצב כזה. אני ממליצה לגשת ליעוץ נטורופתי ולקבל הכוונה תזונתית והתאמה של תוספים וצמחים שמשקמים את הריריות הפנימיות של מערכת עיכול ומורידים חומציות.
  בכללי: לאכול כמויות קטנות.
  להקפיד על שתיית מים
  לאכול ארוחה אחרונה מוקדם. עד 18:00-19:00 גג.
  להוריד סוכרים, קפאין, מזון מהחי, אלכוהול.
  לשתות אלוורה ללא אלואין
  להקפיד על אכילת ירקות (טובים נגד חומציות)- אם לא אוהבים יש פתרון גם לזה.

  בהצלחה
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הי שרה

  חגית פילובסקי
  22/01/2019

  יתכן ויכול לעזור שיקום נקודתי למערכת העיכול ע"י פרוביוטיקה, יחד עם זאת הרשי לי להציע לך להסתכל על התמונה בהיבט רחב יותר.
  לקחת אומפרדקס לטובת בקע סרעפתי וריפלוקס איננו הפתרון אלא רק כהשתקה לסימפטומים. מציעה לחשוב על כיוונים שיכולים לטפל בבעיה עצמה, העמוקה, של הבקע והריפלוקס ואולי אז תוכלי להנות מאיכות חיים ובריאות מיטיבה.
  כל רפואה משלימה שתתחברי אליה תוכל לתת לך מענה עמוק ויסודי. במידה ותרצי לשמוע על הומאופתיה, מוזמנת ליצור איתי קשר.
  מאחלת לך הרבה בריאות,
  חגית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
יועצים בתחום

 • סיגל ברנר- נטורופתיה ורפואה טבעית
  סיגל ברנר- נטורופתיה ורפואה טבעית
  נטורופתית, רפלקסולוגית, אירידולוגית והרבליסטית קלינית. בעלת קליניקה פרטית ברעננה. תחומי טיפול: בעיות עיכול, מחלות מטבוליות, אלרגיות, השמנה, ניקוי רעלים, בעיות הורמונליות, ליווי תזונתי ועוד. ... קרא עוד

אולי יעניין אותך גם

שיקום
ד"ר יגאל ויסמן
| 24/10/2019 |
צפיות: 730
נושא השיקום חשוב לא פחות מהטיפול עצמו בכל התחומים. שיקום לאחר כל סוג של ניתוח, שיקום אחרי טראומה (נפשית ופיזית), שיקום לאחר גמילה מכל סוג (סמים בעיקר) – הינו תהליך קשה וממושך.
קרא עוד
מיגרנה - לא כל כאב ראש
ד"ר יגאל ויסמן
| 22/09/2019 |
צפיות: 1,760
אחת המחלות הנפוצות בימינו – מיגרנה. ובהחלט, לא לכל כאב ראש ניתן להתייחס כלמיגרנה. אנשים שסובלים ממנה יכולים בדקה אחת להסביר לכל המתעניין את הבדלים המבהיקים בין כאב ראש רגיל ומגרנה.
קרא עוד
פתולוגיה של הגפיים : מהן המחלות הכי נפוצות?
ד"ר יגאל ויסמן
| 12/09/2019 |
צפיות: 1,918
פתולוגיות של גפיים הן מחלות שמתבטאות בגפיים תחתונות ועליונות בצורה של כאב, חוסר גמישות והפרעה בתפקוד יומיומי. המביאות למצבים אלו הן טראומות (גם לאחר זמן), דלקות מכל סוג, הרגלי תנוחה, חוסר פעילות פיזי, ועוד. במאמר ניתן לראות איך שיטת דיקור נוירו-סנסורית יכולה לסייע בנושא.
קרא עוד
טווינא: העיסוי הסיני שיחזיר לכם את הבריאות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 25/07/2019 |
צפיות: 542
טווינא היא שיטת עיסוי עתיקת יומין השייכת לעולם הרפואה הסינית. הטיפול יעיל לבעיות רבות, החל מדלקות מפרקים ושרירים תפוסים וכלה באנגינה ובעיות עיכול
קרא עוד
קוהוש שחור: סגולות רפואיות ותופעות לוואי
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 19/06/2019 |
צפיות: 780
קוהוש שחור הוא נוגד דלקות טבעי אשר יעיל במיוחד לנשים בגיל המעבר וכן לאנשים אשר סובלים מבעיות שונות בקיבה
קרא עוד
פשטה שרועה: סגולות רפואיות ותופעות לוואי
פשטה שרועה (Bacopa monnieri) היא צמח אשר משמש רבות באיורוודה. הצמח יעיל לשיפור היכולות הקוגניטיביות
קרא עוד
טארו: שורש שמונע סרטן ומגן על העור
שורש טארו עשיר ברכיבים תזונתיים רבים אשר מסייעים במניעה של בעיות בריאותיות רבות, כמו קטרקט, אנמיה וסוכרת סוג 2
קרא עוד
מהן הסגולות הבריאותיות של שיבולת השועל?
שיבולת שועל היא מזון על המסייע למצבים בריאותיים שונים, כמו סוכרת, כולסטרול, מתח, קשיים בשינה, בעיות עיכול, משקל עודף ובעיות עור
קרא עוד
שפת האור: שינוי המציאות בעזרת גיאומטריה מקודשת
ליאת יוגב
| 19/12/2018 |
צפיות: 1,314
שינויים בחיים והגשמת חלומות הם לא דבר שקל להשיג, אך שפת האור מאפשרת ליצור את השינוי המיוחל במבט אחד בלבד
קרא עוד
סוכרת: מניעת המחלה בדרכים טבעיות
סוכרת היא מחלה הנגרמת בשל ויסות לקוי של הגלוקוז בדם. תזונה נכונה וצמחי מרפא יכולים למנוע את המחלה ולהקל על התסמינים שלה
קרא עוד