ניקוי הגוף מרעלים, לאורח חיים בריא

אם אתם רוצים אורח חיים בריא כדאי שתדעו שהוא מתחיל בתהליך ניקוי הגוף מרעלים. מטרתו העיקרית של התהליך היא לנקות את הגוף מרעלנים המצטברים בגופנו. תהליך ניקוי הגוף מרעלים גם מעלה את רמת האנרגיה, מפחית את רמת העייפות ועוד
איה הוד
מאת איה הוד
| 14/12/2010 |
צפיות: 15,108
קלינטון מספר כי בשנים האחרונות, עבר אירועים לבביים שהסתיימו בניתוח מעקפים רציני והתקנת סטנטים. ההבנה שרמת כולסטרול גבוהה בדם עלולה להמשיך ולפגוע בורידים שהם כעת חלק מהמעקפים שנעשו בניתוח, הביאה אותו לחקור את הנושא לעומק. קלינטון הופתע לגלות נתונים מדהימים לפיהם החל משנת 1986, 82% מהאנשים שעברו לתזונה צמחונית ובריאה ייצרו בגופם מנגנון ריפוי טבעי של הגוף אשר סייע לתפקוד העורקים שהחלו להתנקות מעצמם, ושכבת הסידן סביב ליבם התפוררה.

נתון מדהים זה גרם לקלינטון לחקור עוד, לקרוא ולהעמיק ברצינות רבה בנושא. הוא נפגש עם אנשי מקצוע רבים בתחום, ולאחר שמצא עדות מחקרית של 25 שנים בנושא, השתכנע והחליט לאמץ את השיטה. "החלטתי להפוך לחלק מהניסוי בתקווה לייצר מנגנון כזה בגופי", מעיד קלינטון, ומוסיף בהומור "הבנתי כי השינוי ישפיע באופן ישיר גם על משקל הגוף, העובדה שרציתי להשיל מעט משקל עודף לקראת חתונתה של ביתי, היתה סיבה נוספת לשינוי התזונתי הדרסטי".

לפרטים נוספים על ניקוי הגוף מרעלים, תזונה נכונה ועוד היכנסו לפורומים:
פורום דיאטה, תזונה נכונה, הרזיה
פורום פוד קואצ'ינג, אימון להרזיה
פורום תזונה בהריון
פורום תזונה טבעית, תזונה נכונה
פורום תזונה קלינית

דיאטה = איזון משקל בשפת הנטורופתיה


מדובר בתהליך שתחילתו בהפנמת הרצון לטפל בגוף הן ברמה הפיסית והן ברמה הנפשית, לנקותו מרעלים ועל ידי כך, לאפשר תהליך ריפוי טבעי. במשך השנים, קרה לי לא מעט פעמים, שהגיעו אליי אנשים עם בעיית בריאות כלשהי שאינה קשורה במשקל ועם התקדמות הטיפול, הם חזרו ודיווחו על התרופפות הבגדים על גופם וירידה במשקל. בהתחלה, אני חייבת לציין, התעלמתי מכך שזה משהו שחוזר על עצמו, הייתי יותר מרוכזת בתחושת השמחה והסיפוק מכך שהצלחתי לסייע לאנשים להפוך בריאים ומאושרים יותר.

בדיקות הדם השתפרו פלאים, סימפטומים נעלמו או התמתנו, העייפות השתפרה וגם מצב הרוח, הביטחון והמוטיבציה שלהם גדלו מאוד. אך כשהבחנתי שהתופעה של ירידה במשקל חוזרת שוב ושוב בהתמדה, לא יכולתי להמשיך להתעלם ממנה והבנתי את סגולות הנטורופתיה לירידה ואיזון משקל הגוף. אני מאמינה שחלק מכריע בתרומה של הנטורופתיה לירידה ואיזון משקל הגוף נובע מעצם העובדה שכאשר אדם מגיע לטפל בבעיות בריאות באמצעות נטורופתיה הוא לרוב נמצא במצוקה, הוא צמא לפתרון ונחוש לשתף פעולה ולהתמיד בתהליך.

מכאן, הנוסחה פשוטה, כאשר יש סיבה טובה לטיפול, רמת המוטיבציה גבוהה, מתקבל שיתוף פעולה והתמדה ובאופן ישיר מגיעות התוצאות. הנטורופתיה, כאשר היא מסייעת לטפל במחלות, מעוניינת להפעיל את מערכת הריפוי הטבעית שבגוף ולהביא את הגוף להשגת איזון, כחלק מתהליך זה, במידה וקיים עודף משקל הגוף פועל לצמצם אותו על מנת להגיע לאיזון.

ניקוי הגוף מרעלים - קרש קפיצה לאורח חיים בריא


המעבר לאורח חיים בריא ושינוי תזונתי מתחיל בתהליך ניקוי הגוף מרעלים. מדובר בתהליך שמטרתו הראשונית היא לנטרל ולנקות את הגוף מרעלנים המצטברים בגופנו ומפריעים לפעילות תקינה ומאוזנת של הגוף. תהליך זה מאפשר לגוף להתנקות ולבצע את המעבר לתזונה שונה, בריאה, מאוזנת ונכונה. תופעת הלוואי שלו הינה "דיאטה" או יותר נכון איזון בכל ההיבטים הפיסיים, כולל משקל עודף.

סדנאות "ניקוי הגוף מרעלים" , או "דיאטת ניקוי", הפכו כיום ל"טרנד" שאינו מנת חלקם של שוחרי הבריאות בלבד, אלא פונה לאוכלוסיה רבה המבינה את משמעות המושג אורח חיים בריא ותזונה מאוזנת המשפיעה באופן משמעותי על איכות החיים ועל בריאות הגוף והנפש. מגיעים אליי לרוב אנשים עובדים, אנשי היי טק ומנכ"לים/יות של חברות שמתוקף תפקידם נוטים לאכול אוכל מהיר ולא בריא, עובדים תחת לחץ וסובלים מעייפות ותשישות.

זו הסיבה שהסדנה מתקיימת במרכז הארץ, בשעות אחה"צ וללא ניתוק מהשגרה היומיומית. ברמה הבריאותית, מתאימה הסדנה לאנשים הסובלים מעודף משקל, אלרגיות, עייפות, תשישות, מתח, עצבנות, ירידה בריכוז, בעיות עור, לחץ דם גבוה, נפיחות וגזים, עצירות, צרבות, בעיות עיכול, פטריות, קנדידה, ירידה ברמות האנרגיה, פגיעה בשינה, רגישות יתר למחלות, והרשימה עוד ארוכה.

לתהליך ניקוי רעלים מהגוף יתרונות רבים. רמת האנרגיה עולה פלאים, מרגישים פחות עייפים, הקימה בבוקר קלילה ונעימה יותר והגוף כולו מתפקד באופן כללי בצורה בריאה יותר. ישנה תחושה פנימית נקייה ושלווה, קלילות, ירידה במשקל, מערכת עיכול מעכלת ומפרקת טוב יותר מזון ושומנים והיציאות מתאזנות. סדנת ניקוי רעלים מהגוף נמשכת כחודש ימים , ומעבר לניקוי הגוף היא מהווה "קרש קפיצה לאיכות חיים". במהלך הסדנה לומדים כללי תזונה בסיסיים, מקבלים הדרכה מקיפה בכל הקשור לבניית תפריט מאוזן כאורח חיים ומעצם הבנת ההשפעה של התזונה ומרכיביה על הגוף, מתקבלת החלטה ומוטיבציה לאמץ את הדברים להמשך.

חשוב לבצע את התהליך לצד איש מקצוע, בעל ניסיון, תוך קבלת הדרכה פרטנית ותפריט צמחי מרפא תומכים. אין להסתפק בניקוי רעלים בלבד, ולא מומלץ לבצע זאת באופן עצמאי. כמו כן, חשוב להבין איך מרגישים בזמן הניקוי ולאחריו ומה לעשות בכדי לשמור על התוצאות ולאמץ תזונה בריאה ומאוזנת כאורח חיים גם לאחר מכן.

ניקוי רעלים מהגוף בשיטה אחת מומלצת:


שיטה המשלבת 3 סוגי ניקוי ידועים וותיקים, הכוללים דיאטת אורז, שימוש בצמחי מרפא ודיאטת מיצים. שילוב זה מבטיח מעבר הדרגתי, בריא ומאוזן תוך למידה והפנמה של התהליכים המתרחשים בגופינו, מרכיבי המזון והשפעתם על הגוף. בסיום תהליך הניקוי הגוף מוכן ברמה הפיסית והמנטאלית, וה"מטופל" בוחר להמשיך ולאמץ תפריט בריא כאורח חיים מתוך הבנה והפנמה. זו אחת הסיבות שהסדנה מתקיימת בקבוצה, כאשר המשתתפים מחזקים אחד את השני ומשתפים בקשיים ובהצלחות.

1. שלב ההכנה - כשבוע-שבועיים לפני הכניסה לתהליך, מתקבלות הנחיות כיצד להכין את הגוף לקראת תוכנית הניקוי. הכנה זו חשובה כדי להכין את הגוף בהדרגה ובכך למנוע מעבר דרסטי אשר עלול לגרום לתופעות לא רצויות. הכנה זו תקל בהמשך על תהליך הניקוי עצמו.


2. תהליך ניקוי רעלים על ידי:
דיאטת אורז - דיאטת אורז היא דיאטה ותיקה, אשר פותחה בשנות ה 30 ע"י רופא גרמני בשם וולטר קמפנר, במטרה לטפל בבעיות השמנה, לב, לחץ דם, ובעיות בכליות. הבחירה באורז כמרכיב תזונתי לתהליך ניקוי הגוף נובעת מהיותו ניטראלי וקל לעיכול. צריכתו מאפשרת לגוף להתרכז בתהליכי ריפוי טבעיים יותר מאשר בתהליכי עיכול ממושכים המעמיסים על המערכות.

בנוסף, מאפשרת דיאטת אורז לשמור על רמת אנרגיה תקינה בגוף, לצד ירידה מתונה והדרגתית במשקל, היא מצויינת לסובלים מרגישות, אלרגיה, לחץ דם, בעיות עיכול, עייפות ועוד. דיאטת אורז אינה מכילה אורז בלבד. ככל שהניקוי מעמיק מתווספים לתפריט מזונות מן הצומח, כגון: עלים ירוקים, שיבולת שועל, ירקות, קטניות ועוד. כאשר כל אלו מלווים מההתחלה במיצי ירקות ופירות.

3. תמיכה באמצעות צמחי מרפא. שימוש בצמחי מרפא כחלק מתהליך ניקוי הגוף, הוא הכרחי ומחייב. צמחי מרפא משמשים לתמיכה, זירוז וייעול תהליך הניקוי, תוך מניעת ספיגת הרעלים בחזרה בגוף. חשיבות נוספת של השימוש בצמחים, נובעת מהצורך להשלים חסרים תזונתיים, להקל על התהליך, לסייע להרגיע רעב וצורך במתוקים, ולעזור למטבוליזם ולניקוי הדם והכבד. ניקוי ללא השימוש בצמחי המרפא, עלול להיות מסוכן ולא אחראי, שכן מטרת צמחי המרפא הינה גם למזער ולמנוע "משברי ניקוי" , לסייע בתחושות עייפות, אנמיה, נשירה ועיכול, ולמנוע מצב של ניקוי פתולוגי המסכן את הבריאות ועלול לגרום לנזק.

4. מיצי פירות וירקות. כחלק מתהליך ניקוי הגוף באמצעות הגבלת התזונה, חשוב להקפיד על שתיית מיצי ירקות ופירות המאפשרים גם הם, לסייע לגוף לסלק את הפסולת והרעלים בצורה יעילה וטובה, לטפל בבעיות עיכול, כולסטרול ועוד. יחד עם זאת, המיצים משפרים את רמת האנרגיה בגוף ומכניסים עולם של טעמים ובריאות לאורח החיים ולתהליך הניקוי עצמו. המיצים המומלצים בתהליך הניקוי מבוססים על ירקות ופירות, כגון: תפוח עץ או אגס, גזר, סלק, מלפפון, סלרי, פטרוזיליה, כוסברה, קישוא, לימון, ג'ינג'ר ועוד. במסגרת הסדנה מקבלים המשתתפים הצעות למתכונים החושפים אותם בפני עולם שלם של מיצים מרעננים וטעימים.

למאמרים נוספים בנושא תזונה נכונה:
תזונה נכונה, לפני ואחרי הצום
תזונה נכונה, גם במהלך החגים
תזונה נכונה, רגילה או נטורופתית?
תזונה נכונה, צירופי מזון מומלצים
מה בין תזונה נכונה לבעיית אכילת לילה?

5. תזונה בריאה ומאוזנת כאורח חיים. מפגש רביעי בסדנה, יכלול כמו בשאר המפגשים "שיח פתוח" כסוג של "קבוצת תמיכה", במסגרתה ישתפו חברי הקבוצה את חבריהם בחוויה שחוו באופן אישי, בקושי ובתוצאה. כמו כן, על מנת לחזק את ידם להמשך התהליך בבית ואימוץ התפריט כאורח חיים ילמדו המשתתפים מהי תזונה בריאה ומה חשיבותה בחיי יומיום.

לסיכום, כבר בתהליך הניקוי אנשים מדווחים על הרגשה כללית טובה מאוד מבחינה פיזית, נפשית ומנטלית, קלילות, תחושת "אופוריה" ושמחה, תחושת ניקיון פנימי, מחשבות צלולות יותר והקלה בבעיות בריאות רבות ונפוצות.

*

הכותבת היא בעלת מרכז לרפואה משלימה, טל': 09-7677621

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם איה הוד
נטורופתית מוסמכת Rna, מרצה בנושאי ריפוי טבעי, בעלת קליניקה המתמחה ברפואה טבעית, תזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, רפואה פונקציונלית, אוליגותרפיה, הומוטוקסיקולוגיה, רפואת גוף נפש, EFT ודמיון מודרך.