ניתוחים פלסטיים משולבים - זה כדאי?

רובנו רוצים להראות טוב יותר, אולם יודעים שניתוחים פלסטיים הם תהליך יקר ומתיש, בטח כשמעוניינים בשניים כאלו. ניתוחים פלסטיים משולבים מאפשרים לנו להנות משני ניתוחים בעת ובעונה אחת, לחסוך עלויות ולקצר את זמן ההחלמה. עוד על ניתוחים פלסטיים משולבים במאמר.
ד``ר נמרוד פרידמן
| 10/12/2010 |
צפיות: 4,495
נשים רבות מתעוררות בבוקר, מביטות בעצמן במראה ולא מרוצות ממה שהן רואות. יחד עם זאת, קשה להן להצביע על הסיבה המדויקת לחוסר שביעות הרצון שלהן. לדוגמא: אישה הסבורה כי עודפי העור שיש לה בעפעפיים העליונים הם האשמים במראה הזקן שלה, לדעתה. אותה אישה צריכה לקחת בחשבון שגם אם תרים את עפעפיה אך עדיין יוותרו לה קמטים רבים מסביב לפה או עור רפוי בצוואר, לא יהיה די בניתוח הרמת עפעפיים על מנת להשיב לה את המראה הרענן אליו היא שואפת. סוגיה זו מובילה אותנו אל נושא ניתוחים פלסטיים משולבים. הרי שאם כבר מגיעים אל חדר הניתוחים, האם לא כדאי לשלב אותם אלו באלו ובכך לחסוך עלויות, לקצר את זמן ההחלמה ולקבל את המראה המבוקש תוך זמן קצר יותר?

למידע נוסף בנושא ניתוחים פלסטיים משולבים ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים
פורום ניתוחים פלסטיים לילדים
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום שאיבת שומן

ניתוחים משולבים לקבלת מראה הרמוני


נשים רבות מעוניינות בפעם אחת להשתפץ ולהשתדרג. עם זאת, חשוב תמיד להבחין בין שילובים רצויים לבין כאלה שפחות. דוגמאות לשילובים נכונים יכולים להיות: ניתוח הרמת פנים משולב עם ניתוח עפעפיים, ניתוח הגדלת חזה יחד עם ניתוח הרמת חזה, שאיבת שומן קטנה המתווספת לניתוח אחר. כל זאת בהתאם ל'אני מאמין' שלי כי על מנת לקבל מראה הרמוני ושלם יש לטפל בכל המכלול.

אם אנחנו לוקחים כדוגמא את ניתוחי החזה הניצבים, אגב, במקום הראשון ברשימת ניתוחים פלסטיים הפופולאריים בישראל, כדאי לדעת שכאשר החזה נתפס בקרב האישה הרוצה בניתוח כמרוקן וצנוח וזאת בעיקר לאחר לידות, הגדלת חזה בלבד לא תספק את הפיתרון האופטימאלי. על מנת להשיג את השיפור המיוחל יש גם צורך בניתוח הרמת חזה ובמקרה הצורך גם בשאיבת שומן קלה באזור הבטן והיה והיא רפויה, צנוחה ובולטת. ניתוחי פלסטי משולב שכזה יעניק לאישה חזה מעוצב ובטן שטוחה אשר יקנו לה מראה צעיר והרגשה נפלאה.


מתי לא מומלץ לבצע ניתוחים פלסטיים משולבים


ניתוחים משולבים אינם מומלצים כאשר משך הניתוח הפלסטי המשולב מתארך מאד ועמו גדלים הסיכויים לסיבוכים. סיבוכים אפשריים שכאלה יכולים להיות תסחיפים ריאתיים וקרישי דם ברגליים היכולים לסכן את חיי המטופלת. בנוסף על כך, ישנם ניתוחים פלסטיים אשר מומלץ שלא לשלב ביניהם ולא רק מפאת משך הזמן. דוגמא לכך היא ניתוחים פלסטיים משולבים הכוללים מתיחת בטן גדולה יחד עם שאיבת שומן נרחבת, אף היא באזור הבטן, שילוב המגדיל את הסבירות לפתיחה של תפרים ונמק בעור.

שילוב אחר הוא מתיחת פנים יחד עם פילינג עמוק. זהו שילוב אשר עלול ליצור פגיעה משמעותית באספקת הדם לאזור המנותח. קומבינציה נוספת של ניתוחים פלסטיים משולבים, המקובלת אצל חלק מהרופאים, היא זו המאגדת הזרקות חומרי מילוי ובוטוקס יחד עם מתיחת פנים. ההמלצה היא לא לעשות זאת, משום שבכדי לקבל את התוצאה האידיאלית באמצעות הזרקות חומרי מילוי יש לבצע את ההליך כאשר המטופלת יושבת למול הרופא ולא שוכבת, כבניתוח.

בניתוח מתיחת פנים המטופלת לא רק שהיא שוכבת, אלא שפניה נפוחות כתוצאה מהניתוח ולכן היכולת של המנתח הפלסטי לבצע פיסול מדויק של הפנים מוגבלת מאד. בנוסף על כך, הזרקת בוטוקס במהלך ניתוח עלולה לגרום לתזוזה של החומר המוזרק לעבר אזורים אחרים ולהביא לשיתוק של שרירים לא רצויים. הסיבה לכך היא שוב אותה בצקת שדברנו עליה קודם והצטברות נוזלים העלולים לסחוף איתם את החומר.

למאמרים נוספים בנושא ניתוחים פלסטיים:
ניתוחים פלסטיים, מבט עדכני
כיום גם גברים מבצעים ניתוחים פלסטיים
ניתוחים פלסטיים, ההיבט המגדרי
ניתוחים פלסטיים וטיפול אסתטי למראה צעיר
ניתוחים פלסטיים: לשיפור מצב הרוח

יתרונות של ניתוחים פלסטיים משולבים


אז כיצד מקבלים את ההחלטה מתי כדאי לבצע ניתוח פלסטי משולב ומתי לא? היתרונות שבניתוחים פלסטיים משולבים מובנים וקורצים:
בניתוח פלסטי משולב מתבצעת ההרדמה פעם אחת בלבד.
זמן ההחלמה מתקצר הואיל ויש חפיפה בין תקופות ההחלמה.
המראה המבוקש מוגשם בהליך אחד.
מתקבל מראה הרמוני ואחיד משום שהניתוחים שבוצעו במקביל משלימים זה את זה.
חיסכון משמעותי בעלויות חדר הניתוח.

לעומת זאת כאשר ישלול המנתח הפלסטי את האפשרות לניתוח פלסטי משולב סביר להניח שהסיבה לכך נעוצה בהתארכות ההליך מעבר לרצוי או בעליה בלתי סבירה בסיכון לסיבוכים. כך או כך מומלץ ורצוי תמיד להיוועץ במומחה לכירורגיה הפלסטית בו בחרתן.

* הכותב מנהל מרפאה פרטית בת"א, טל: 03-5626464.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר