טחורים? פנו לשיטות רפואה משלימה

לרפואה הקונבנציונאלית שיטות שונות לטיפול בבעיית טחורים אך רפואה משלימה מציעה טיפול מונע הכרוך בשינוי אורח חיים. רפואה משלימה יכולה לעזור בטיפול בבעיית טחורים על ידי טיפולים המשלבים צמחי מרפא ודיקור סיני.
| 02/08/2010 |
צפיות: 7,163
אי אפשר להתעלם מבעיה כל כך נפוצה כמו טחורים ועם זאת, רבים מתביישים להזכיר אותה או לדווח עליה ומקווים שהיא "תסתדר מעצמה". הזנחה כזו עשויה להביא למצב שבו עשויים להצטער על שלא נעשה משהו קודם.

טחורים, סימפטומים

הסימפטומים הקלאסיים של טחורים הם כאב, אי נוחות וצריבה בפי הטבעת, גרד ודימום שניתן לראות לאחר ניגוב ואף באסלה לאחר היציאה.

נשים סובלות יותר מבעיית טחורים. בין הסיבות לכך נמצאים ההריון והלידה שיוצרים לחץ לא מבוטל על מערכת העיכול ועל אזור פי הטבעת. כל ישראלי שישי סובל או סבל מטחורים. החל מגילאי ה-20 השכיחות של טחורים הולכת ועולה, בייחוד אצל אנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול ומנטייה לעצירות. ההערכה היא ש-50% מהאנשים אחרי גיל 50 סובלים מבעיית טחורים. טחורים מאוד נפוצים במדינות העולם המודרני אליהן חדרה התזונה המערבית.

למידע נוסף בנושא רפואה משלי ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום צמחי מרפא
פורום נטורופתיה
פורום גוף נפש, רפואת גוף נפש
פורום דיקור סיני

טחורים, גורמים
1. עצירות. הפעלת לחץ בזמן יציאה עשויה לגרום לטחורים עקב העלייה בלחץ הבטני, אשר מפריע לזרימת הדם התקינה, מגביר את הלחץ שבורידים ומחליש את דפנות כלי הדם.

2. הריון. גם בהריון קיים לחץ של הרחם על האזור התוך בטני הפוגע בזרימת הדם ובמקרים רבים קיימת גם עצירות, לעיתים עקב נטילת תוספי ברזל.

3. סטרס ולחץ. טחורים יכולים להיות תולדה של סטרס ולחצים.

4. הרמת משאות. מאמץ יתר, הרמת משקלים כבדים גם בחדר כושר, עבודה פיזית הכרוכה בהרמת משאות כבדים עלולה לגרום לצניחת טחורים.

5. חוסר בפעילות גופנית. חוסר בתנועה והזרמת דם נמרצת לכל חלקי הגוף והפריפריה, מגדילה את הסיכון לטחורים.

6. בעיה בכלי דם. עלולה לגרום להפרעה בניקוז הדם הורידי ולהגביר את הסיכוי לטחורים.

7. תורשה וגיל. עם התקדמות הגיל, גדלים הסיכויים לצניחת טחורים. הסיבות יכולות להיות חולשה/איבוד טונוס שרירים ו/או נטייה לעצירות עקב שינוי בחילוף החומרים ו/או שימוש בתרופות.

8. עודף משקל. אנשים הסובלים מעודף משקל נוטים יותר לסבול מטחורים.

טיפולים קונבנציונאליים

1. אלחוש. הרדמה מקומית של המקום ובכך הקלה על הכאב. במשחה עם חומר מאלחש ניתן לעשות שימוש המוגבל בזמן.

2. שכבת הגנה. יצירת שכבה המגנה על הטחורים, כך שהצואה מחליקה על פניהם ומונעת גירוי.

3. חומרים מכווצים. מאפשרים כיווץ של הטחורים הנפוחים, ריפוי העור ושיקום הרקמה ובכך מושגת הקלה בצריבה והגרד.

4. קשירה. שיטת טיפול נפוצה, לא כואבת, לא מצריכה הרדמה. הקשירה נעשית על ידי גומייה המוחדרת דרך פי הטבעת בעזרת מכשיר. הגומייה חוסמת את זרימת הדם לטחור וגורמת לו להתנוון ולנשור. תהליך זה אורך עד שבוע וחצי לערך וקיים סיכון לדלקות או נמק, בעיקר אם קושרים יותר מטחור אחד בכל פעם.

5. שידוך. משתמשים במכשיר דמוי שדכן המשדך את הטחור בחזרה במקומו בתעלה האנאלית. הסיכוי לדימום רב בזמן שלאחר הניתוח הוא גדול.

6. טיפול בחשמל. מחממים וצורבים את הטחורים עם זרם חשמלי.

7. הטרשה. מזריקים מסביב לטחור חומר כימי מטרש הגורם לניוונו.

8. לייזר. שימוש בלייזר/קרן אינפרה אדומה לצריבת הטחורים. שיטה זו לא מספיק טובה לבעיית טחורים בדרגה חמורה.

9. ניתוח לכריתת הטחורים. זהו ניתוח קצר, 30 דקות לערך, מחייב הרדמה של חצי גוף או הרדמה כללית. זהו ניתוח כואב והסיבוכים האפשריים הם בין היתר, זיהום, דימום שיכול גם להתנקז לתוך המעי, זיהום באגן, עצירת שתן שלרוב אמורה לחלוף ונזק לספינקטר שיכול לגרום לאי יכולת להתאפק.

10. טיפול באמצעות מכשיר דופלר. באמצעות גלי קול ואור המכשיר יודע לזהות את כלי הדם המובילים דם לטחורים. לאחר זיהויים הכירורג תופר ומהדק אותם כך שתיווצר חסימה והדם לא יוכל להגיע ולהזין את הטחור.

טחורים, טיפול בעזרת רפואה משלימה
טיפול רפואה משלימה באמצעות נטורופתיה הוא בראש ובראשונה טיפול מונע. לכן, הטיפול יתמקד בשיקום מערכת העיכול ואיזונה, הסדרת היציאות ומניעת מצב בו יהיה צורך בהפעלת לחץ בזמן היציאה.

אם עבודתכם כרוכה בשעות ישיבה ארוכות כגון, עבודה משרדית, נהיגה וכדומה, אם ידוע לכם על מצב מתקרב שבו לא תהיה לכם גישה נוחה לשירותים מסודרים ונקיים, מצב שגורר איתו התאפקות ועצירות, אם קיימת עצירות או נטייה לכך, אם קיים אלמנט של לחץ, תזונה קלוקלת ודלה בסיבים, עודף משקל או הריון מתוכנן בדרך, רצוי כבר היום להתחיל טיפול מניעתי.

טיפול בטחורים קיימים נועד להביא להקלה, להוריד נפיחות, גודש, דימום וכאב, לחזק כלי הדם ולכווץ אותם על מנת שיחזרו לגודלם ולמקומם הטבעי והראוי.

הטיפול הנטורופתי נעזר בכמה כלים במקרה של טחורים:
1. תזונה.

2. צמחי מרפא לשימוש פנימי וחיצוני כאחד.

3. תנועה.

4. שינוי הרגלים.

5. גוף - נפש.

6. שינוי הרגלי תזונה ואכילה, אכילה בזמנים קבועים, לא להגיע למצבי רעב, לאכול לאט, ללעוס היטב - חשוב לעיכול תקין.

7. להימנע ממזונות המחלישים את הגוף כגון סוכרים ומזונות שומניים המפריעים בסופו של דבר לזרימת הדם.

8. לצרוך מזונות שיכולים לסייע לזרימת הדם כגון בצל ושום.

9. להעדיף מזונות כתומים כגון, גזר, דלעת, דלורית ובטטות המסייעים בשיקום וריפוי הריריות והרקמות, הם מכילים אנטי אוקסידנטים וסיבים רבים, ועל פי התורה הסינית, הם מחזקים את הטחול, דבר חיוני מאחר ותפקיד הטחול, בין היתר, הוא להחזיק את האיברים במקומם ולמנוע את צניחתם.

10. להימנע ממזונות חריפים ומשתיית אלכוהול אשר משפיעים על מערכת העיכול.

11. אם לא קיימת בעיית סוכר גבוה בדם, תוכלו להיעזר באכילת סלק עם מיץ מלימון סחוט כחלק מהטיפול בעצירות.

12. כמובן שמיותר לציין שיש להרבות בשתיים מים. שתייה של שמונה עד 12 כוסות מים ביום. המים מסייעים לריכוך היציאות ובכך להקלה בהתפנות ללא כאב ומאמץ.

13. להרבות בסיבים תזונתיים המצויים במזון מלא, בפירות וירקות על קליפתם, שיבולת שועל, ירקות עליים ירוקים ועוד. הסיבים ידועים בתכונתם לספוח נוזלים ובכך הם תורמים לצואה רכה יותר, בעלת נפח אופטימאלי אשר תמנע השקעת מאמץ בזמן יציאה.

14. אכילת ירקות ופירות צבעוניים (אדום, כתום, צהוב) המכילים פלבנואידים. ככל שהפרי יותר עז בצבעו, כך הוא מכיל יותר פלבנואידים. הפלבנואידים הם חומרים הקשורים לצבע שיש לירקות ולפירות והם בעלי תכונות רבות, ביניהן: תכונה אנטי דלקתית, אנטי אוקסידנטית (נוגדת חמצון) עוצמתית, הם חשובים מאוד להגנה ולחיזוק של כלי הדם ומסייעים לספיגת ויטמין C שהוא חיוני לבניית הקולגן ושיפור גמישות כלי הדם. את הפירות והירקות יש לאכול טריים מאחר וחימום או בישול הורס את הפלבנואידים שהם מכילים. טיפ: בין הפירות הידועים לחיזוק כלי דם נמנים הדובדבנים, האוכמניות ופירות היער.

טיפול רפואה משלימה בעזרת צמחי מרפא
צמחים לטיפול בבעיית טחורים הם בדרך כלל צמחים המכילים חומרים מכווצים כגון טאנינים, צמחים המגנים ומחזקים את כלי הדם, מרגיעים את אזור הטחורים ומפחיתים את הכאב והגרד. הפורמולה מותאמת אישית לכל אדם בנפרד ברקיחה אישית.

דוגמא לחלק מהצמחים לטיפול טבעי בטחורים:

צמח ההממליס. מחקרים רבים הוכיחו את תכונתו העוצמתית בכיווץ כלי הדם. ההממליס הוא בעל תכונה אסטריג'נטית, כלומר: מכווצת, יוצרת שכבת מגן ומשפרת את יכולות ההחלמה של הרקמה. להממליס גם תכונה אנטי-דלקתית ומפחיתת כאב. לשימוש פנימי בצורת מיצוי מרוכז של הצמח ולשימוש חיצוני כקומפרס (רטייה) או כמשחה.

פרחי צמח הקמומיל. בעלי תכונה מרגיעה המסייעת לטיפול והרגעת טחורים. לשימוש פנימי כמיצוי מרוכז של הצמח או בצורת חליטת תה מהפרחים ולשימוש חיצוני כמשחה, רטייה או בתוך באמבט ישיבה.

ציפורני חתול/קלנדולה. הקלנדולה מכווצת, וגם אנטי דלקתית, מחטאת, מרגיעה ומפחיתה כאב. לשימוש חיצוני.

אלוורה. לתחושת קרירות נעימה והרגעת אזור פי הטבעת, לסיוע בריפוי והרגעת גרד.

רימון. מאז ומתמיד היה הרימון ידוע בסגולותיו הרבות, ולכן נמצא בשימוש נרחב כבר כמה מאות שנים. קליפת הרימון מכילה הרבה מאוד טאנינים בעלי התכונה המכווצת המסייעת לריפוי, והפרי עצמו עשיר בפלבנואידים המדוברים, החשובים לשמירה ולחיזוק של כלי הדם הורידיים.
<@ --- IMG_2 --- @>
פסיליום. צמח בעל תכונה אדירה לספיחת מים, דבר המגדיל את נפח הצואה וגורם לה להפעיל לחץ על המעי ולהגביר בכך את הפריסטלטיקה (תנועתיות) שלו, ולמנוע או לטפל בעצירות. דבר זה מביא להקלה גדולה כשיש טחורים מדממים.

ערמונית הסוסים. מיועד, בין היתר, לטיפול בטחורים בעקבות פעילותו על רקמת החיבור של כלי הדם, הגברת הטונוס והפחתת שבירותם.

שינוי הרגלים

1. יש סיבה טובה שאמרו לנו כילדים "לא להתאפק"... כשצריך להתפנות גשו מיד, אל תמתינו או תחכו אפילו שנייה אם זה תלוי בכם. התאפקות עשויה להוביל לעצירות.

2. אם פיתחתם הרגל להתיישב באופן ממושך בחדר השירותים ואף לעסוק בקריאה תוך כדי, רצוי לקצר את זמן השהות בישיבה שם.

3. מומלץ בחום להחזיק בחדר השירותים מעבר לנייר טואלט גם מגבונים לחים - עדיף ללא בישום, ויכול להיות נחמד אם הם יכילו אלוורה וקמומיל, לשמירה על היגיינה לאחר יציאה.

4. יש אנשים העושים שימוש בבידה ונעזרים בו על מנת לשטוף את האזור עם מים וסבון, רצוי מקמומיל, לאחר היציאה כדי לשמור על ניקיון ולמנוע סיכון לזיהום.

5. אם הבריאות חשובה לכם, רצוי מאוד לא להשתמש בחומרים משלשלים למיניהם המגרים את אזור פי הטבעת מהריצות התכופות לשירותים.

למאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה:
מיגרנה בראי רפואה סינית
רפואה משלימה: טיפול טבעי במחלת קנדידה
רפואה משלימה: הפתרון לתסמונת מעי רגיז
אלצהיימר: נקודת מבט של רפואה משלימה
רפואה משלימה: הכל על מרכזי אנרגיה בגוף

גוף - נפש
הרפייה, שחרור, נשימות ודמיון מודרך הן שיטות נפלאות להרפיית שרירים, התמודדות עם לחצים וטיפול בעצירות, המהווים גורמים לטחורים. מומלץ בחום לבצע תרגילי נשימה והרפייה לפחות פעם אחת ביום.

על פי כמה גישות הוליסטיות, עצירות נתפסת מבחינה נפשית ורגשית כ"שמירה בבטן" תרתי משמע. כלומר, שמירה בבטן של רגשות, כעסים וכדומה, הגורמת לעצירות שהיא "שמירה בבטן" של פסולת שאמורה לצאת. רפואת גוף - נפש נותנת במקרים הללו מענה מצוין. השימוש בדמיון מודרך לגילוי מקור הבעיה וטיפול בה הוא עוצמתי.

דיקור סיני (אקופונקטורה) עוזר ומסייע מאוד לתהליך הריפוי. מסייע לזרימת דם תקינה, שחרור סטגנציות (חסימות) אם קיימות, חיזוק ואיזון הטחול ואיברים נוספים אם צריך, משלים את הטיפול התזונתי ואת צמחי המרפא ועוד.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

תרופות סבתא

תקשיבו לסבתא - פורום תרופות סבתא הוא המקום לברר על תרופות טבעיות, צמחי מרפא ועוד. פורום תרופות סבתא יעזור לכם להבין איך מוצרים פשוטים יעשו לכם ניסים. פורום תרופות סבתא - תמצאו כאן טיפולים בבחילות, גזים, עצירות, שלשול, בעית עור כאבי ראש ועוד
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
 
 • תרופה לדילול דם
  דורון
  19/09/2017

  שלום ,
  לאחר בדיקות דם התגלה שיש לי "דם סמיך" וטריגליצרידים גבוהים (260).
  קיבלתי מהרופא בזאפיברט 400 להורדת השומנים ומיקרופירין 100 לדילול הדם.
  במקביל עברתי באופן דרסטי לפעילות ספורטיבית יומית ותזונה בהתאם (ללא סוכר ופחמימות ועוד מזונות בריאים ללא "עוגות ורעלים"....) , מתבטא גם בירידה ניכרת במשקל. גם מרגיש טוב יותר ופחות אירועי חולשה שחוויתי בעבר.
  את הביזאפיברט הפסקתי לאחר כמה שבועות כי זה לא עשה לי טוב (בעיקר כאבי שרירים).
  האם אפשר להפסיק גם את המיקרופירין ?
  גם הוא לא עושה לי טוב , בעיקר חולשות.
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תרופה לדילול דם

  איה הוד
  19/09/2017

  שום דורון.
  מאחר ואינני רופאה אסור לי לומר לך אם אפשר להפסיק עם תרופה. זה התפקיד של הרופא.
  אני כן יכולה לומר לך שניתן בצורה מדהימה באמת לעזור לך באמצעים טבעיים בטיפול ויעוץ נטורופתי.

  שנה טוב
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תרופה לדילול דם
  דורון
  19/09/2017

  שלום ,
  לאחר בדיקות דם התגלה שיש לי "דם סמיך" וטריגליצרידים גבוהים (260).
  קיבלתי מהרופא בזאפיברט 400 להורדת השומנים ומיקרופירין 100 לדילול הדם.
  במקביל עברתי באופן דרסטי לפעילות ספורטיבית יומית ותזונה בהתאם (ללא סוכר ופחמימות ועוד מזונות בריאים ללא "עוגות ורעלים"....) , מתבטא גם בירידה ניכרת במשקל. גם מרגיש טוב יותר ופחות אירועי חולשה שחוויתי בעבר.
  את הביזאפיברט הפסקתי לאחר כמה שבועות כי זה לא עשה לי טוב (בעיקר כאבי שרירים).
  האם אפשר להפסיק גם את המיקרופירין ?
  גם הוא לא עושה לי טוב , בעיקר חולשות.
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שעולטורדני טפול
  יפעת
  09/09/2017

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שיעול טורדני

  איה הוד
  09/09/2017

  שלום יפעת,
  ראשית חשוב להימנע (לפחות באופן זמני) מתזונה שומנית, מגלוטן ומוצרי חלב שמגבירים את ייצור הליחה בגוף וגורמים/מחמירים שיעול.
  לא ציינת פרט חשוב - האם השיעול הוא יבש או רטוב/לח? חשוב להבין מה הגורם לשיעול כדי לטפל בו כמו שצריך. כי השיעול הוא רק הסימפטום ואנחנו רוצים לטפל במה שגורם לו. למשל, אם הגורם הוא אלרגיה צריך לנסות להבין האם זה למשהו שצומח באיזור מגורייך או משהו שאת אוכלת. אם הגורם קשור למצב ויראלי הטיפול יראה אחרת לגמרי. יש גורמים רבים לשיעול טורדני.

  ניתן להקל על שיעול על ידי חליטה של כפית עלי נענע יחד עם רוזמרין, להוסיף כפית דבש ומעט מיץ לימון סחוט לשתות כל כמה שעות במהלך היום.

  חליטה של זרעי פשתן גם ממש מדהימה לשיעול טורדני: להשרות 1-2 כפיות זרעי פשתן שלמים בכוס מים רותחים, לכסות לרבע שעה, לחכות שיתקרר ולשתות.

  לחתוך בצל, לכסות אותו עם 3-4 כפות דבש ללילה שלם. למחרת לקחת כף מהנוזל בלבד כל שעתיים- טוב גם להתקררות ולמצבים ויראליים.

  אופציה נוספת היא לטחון רוזמרין יבש עם רוטה (פיגם מצוי) ביחס של 1:3 בהתאמה ולאכול בבוקר עם כפית דבש.

  הרבה בריאות,
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ציסטה בשחלה הימנית וכאבי בטן
  אלישבע
  06/09/2017

  יש לי ציסטה בשחלה הימניץ
  זה מלווה בכאבי בטן תחתונה ועגן חזקים
  מעוניינת לטפל באופן טבעי
  אשמח לעזרה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ציסטה בשחלה

  איה הוד
  06/09/2017

  שלום אלישבע,
  בצעירותי סבלתי מאוד מציסטות בשחלות. הרופא אחרי בדיקה רצה לנתח כי המצב היה חמור. הכאבים היו חזקים מאוד ואחת הציסטות היתה גדולה מאוד. לא הסכמתי. לבסוף הוא הסכים שנעשה ניסיון עם הורמונים (גלולות) ושאחזור לביקורת אולטראסאונד כדי לבחון אם זה עושה את העבודה או שנאלץ בכל זאת ללכת על ניתוח. הסכמתי! הסכמתי לא בגלל שתכננתי לקחת את הגלולות, אלא רק כדי ללכת משם ולנסות את הדרך שלי. הייתי מאוד צעירה, עדיין בתקופת לימודי הנטורופתיה (גיל 21) וביקרתי במרפאה של המורה שלי לצמחי מרפא. הוא תשאל אותי בצורה מעמיקה והתאים לי פורמולה ששילבה כמה צמחי מרפא. אחרי חצי שנה חזרתי לרופא נשים וזה מה שהוא אמר לי: "איזה יופי שהגלולות עזרו ואני לא חייב לנתח! אני כל כך שמח!!!" לא היה לי אומץ להגיד לו שמעולם לא לקחתי את הגלולות. מקרה נוסף, הרבה שנים אח"כ קרה לי אבל הפעם מהמקום של המטפלת. אישה הגיעה אלי עם שחלות פוליציסטיות ומשום מה (לא ברור לי למה) הרופא שלה אמר לה שהיא לעולם לא תכנס להריון בגלל זה. במהלך הטיפול באחת הפגישות היא הגיעה כועסת. אמרה שהטיפול שלי לא רק שלא עוזר לה אלא מוסיף לה תסמינים שלא היו קודם. כשהתעניינתי במה מדובר היא החלה לספר לי על המכאובים, הנפיחות, הבחילות ותוך כדי שהיא מספרת לי עולה לי חיוך גדול על הפנים. היא לא הבינה מה משמח אותי במצב שלה אז עניתי לה: "בבקשה גשי לעשות בדיקת הריון!" היא אכן היתה בהריון והיתה בשוק כי נאמר לה שזה לא יכול לקרות. שורה תחתונה: אפשר לטפל בציסטות בשחלות באופן טבעי (כמובן שאין 100% בשום דבר אבל שווה לחלוטין לתת לזה צ'אנס!). לצערי זה לא טיפ או שניים או מוצר מוגמר ומוכן שאפשר לקנות בבית מרקחת שיכול לסייע, אלא זה טיפול שלם שנראה שונה עבור כל אישה. ההתאמה היא מאוד אישית. אני ממליצה לך לגשת לנטורופת/ית באיזור מגורייך.
  בברכה,
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תגי עור בגוף נקודות עור מיותרים בגוף
  עדנה כהן
  01/09/2017

  לאחרונה צומחים לי בגוף במיוחד בצוואר ומתחת לבית השחי נקודות עור שהולכות וגדלות מתפשטות באזור .זה מאוד מפריע לי לנקודות עור אלו קוראים תגי עור .האים יש לזה איזה שהוא פטנט להסרה בלי כאבים

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • סרח עור

  איה הוד
  01/09/2017

  שלום עדנה,
  מהידע שלי מסירים אותם אצל הרופא עם לייזר או מחט חשמלית או גלי רדיו ועוד וזה לא אמור בכלל להיות מלווה בכאב או להשאיר צלקת. ישנה סברה שטוענת שאפשר להסירם לבד בבית עם חומץ תפוחים (3 פעמים ביום להספיג היטה היטב רק את גידולי העור ולהיזהר עם העור מסביבם כי זה חומר שיכול לגרות את העור, אז אם זה המצב אפשר לדלל עם מעט מים ולהתמיד בזה הרבה זמן כי צריך סבלנות) או עם שמן עץ התה וזה גורם להם להתייבש ולנשור מעצמם באופן טבעי. אך לי אישית אין ניסיון שהוכיח שזה עובד. מציעה שתכתבי בגוגל:"איך להסיר סרח עור באופן טבעי" - שווה לנסות.
  בהצלחה
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • בקשר לחלבון בשתן וסכרת
  רחלי
  25/08/2017

  הי איה רציתי לשאול אותך .יש לי סכרת ואני לוקחת תרופות לסכרת וכשעשיתי בדיקות יצא לי הרבה חלבון בשתן והרופאה אמרה שזה בגלל הסכרת יש נזק כלייתי . רציתי לשאול אותך מה לפי דעתך אפשר לעשות כדי להוריד את החלבון בשתן ושהכליות לא ימשיכו להרס אני בת 50 .

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • חלבון בשתן

  איה הוד
  25/08/2017

  שלום רחלי,
  אני לא יודעת באיזה שלב את נמצאת מבחינת הנזק הכלייתי אך כרגע הכי חשוב זה לוודא שהסכרת מאוזנת, שאין לחץ דם גבוה ומיד לגשת לדיאטנית-נפרולוגית כדי לקבל הנחיות לתפריט שמוגבל מאוד בחלבון, אשלגן ונתרן(מלח) - כמות החלבון ממש מדודה ומותאמת למשקל גופך ולרוב הדיאטנית הנפרולוגית פועלת בשיתוף פעולה מלא עם הרופא הנפרולוג. המטרה היא להפחית למינימום ההכרחי חלבון כדי לא להכביד על הכליות ולמנוע את המשך התקדמות הפגיעה הכלייתית. הטיפול הטבעי לבדו לא יכול לסייע. יש צורך לשלב אותו עם טיפול קונבנציונלי נכון. ניתן לעשות שימוש בצמחי מרפא שתומכים בכליות אך כאן נדרשת התאמה אישית וזה מצריך תשאול מעמיק לגבי מצבך. אני ממליצה לגשת לנטורופת/ית שיש לו/ה ניסיון עם טיפול במצבים כמו שלך. אוכל להמליץ לך על מטפלים בפרטי כדי להימנע כאן מפרסום.

  בריאות
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • סובלת מגזים בזמן מחזור
  מור
  21/08/2017

  במהלך המחזור החודשי אני סובלת מגזים
  ולפני המחזור מעצירות או שילשולים,
  אציין שהמחזור שלי תקין וסדיר ואיני סובלת מכאבים כמעט,

  אשמח לעצות למניעת הגזים
  ולטיפול בעצירות לפני המחזור
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • גזים בזמן מחזור

  איה הוד
  21/08/2017

  שלום מור,

  ראשית חשוב לי שתדעי שזו תופעה מוכרת וידועה ומאוד נפוצה. המערכת ההורמונלית משפיעה מאוד על מערכת עיכול ולכן נשים באיזור הווסת/ביוץ חשות השפעה על תנועתיות המעי, גזים, נפיחות והיציאות (ישנם נשים שזה גורם לעצירות וישנן נשים שאצלן היציאות הופכות רכות, מרובות ואף שלשוליות). חשוב בזמנים אלה להקפיד על תזונה מאוד קלה ולא מוכרבת, ממליצה לשתות חליטות של תה קמומיל, שומר וקימל בשביל הגזים וניתן לשתות אלוורה המכילה בתוכה קמומיל בשביל העצירות. בנוסף, כמוסות פרוביוטיקה טובות יעשו המון טוב למערכת עיכול לאורך כל החודש ויעזרו לגזים והעצירות שתיארת. כמובן שכדאי לעשות זאת בצורה מסודרת ולגשת לנטורופת/ית באיזור מגורייך כדי לקבל הכוונה תזונתית והתאמת צמחי מרפא. זה לא משהו שקשה לטפל בו ואין טעם שתסבלי.
  בריאות!
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול בטפילים חוזרים במעיים
  ורד
  11/08/2017

  שלום, יש לי תולעים במעיים כמה שנים ואני
  לא יכולה לישון בעקבות הגרד העז זה ממש מגרד
  לקראת הערב זה מחמיר.. יש לציין שראית תולעים
  פה ושם בפי הטבעת והן זזות כזה.. אני חסרת אונים
  הייתי אצל נטורופתים והומאופתים אבל זה לא עבר..
  רכשתי צמחי מרפא עם לענה וזה לא עבר...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • בהמשך למה ששאלתי..

  ורד
  11/08/2017

  אה אני בת 26 לפני כן התולעים היה לי
  פטרייה ואחרי שהיא עברה בעזרת
  כדורים שלקחתי הגרד מהתולעים החמיר..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תולעים

  איה הוד
  11/08/2017

  הי ורד,
  מכל הדברים שכתבת לא אמרת האם ניסית תרופות? למרות היותי נטורופתית ואני דוגלת בטבעי, ישנם מצבים שלרפואה הקונבנציונלית יש כל כך הרבה מה לתרום ואני לא בטוחה שבמצבך (שלפי התיאור שלך נשמע לא רק חמור אלא גם לא מגיב לטיפולים שניסית עד כה) הייתי ממשיכה לחפש מזור בטבעי. הרבה אנשים עם תולעים לא רואים אותן. העובדה שאת רואה אותן והן ממש מציקות ברמה קבועה מצביעה על כך שהמצב אינו קל. אני לא יכולה לייעץ לך על תרופות כי אינני רופאה, אך אני מציעה שתגשי לרופא שלך. בנוסף, לא הייתי מסתפקת בתרופה אלא במקביל הולכת לטיפול טבעי אינטנסיבי, כלומר: גם וגם. בנוסף, לא לכל אחד אני ממליצה על זה כי צריך לדעת איך לעשות זאת: שן שום בפי הטבעת כל ערב לפני השינה במשך 10 ימים. שן השום צריכה להיות קטנה מאוד, שלמה ויש לחרוץ בה מעט מאוד חריצים כדי ש"המיץ" של השום לא יגרום לשריפה קשה באיזור רגיש כל כך כמו פי הטבעת. אסור לחתוך את השום ולהכניסו חתוך פנימה!!! אפשר לטבול את שן השום בשמן זית לפני כן וזה יכול לעזור במניעת המגע הישיר של החומר החריף עם פי הטבעת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תולעים

  איה הוד
  12/08/2017

  שלום ורד,

  בלי קשר לכך שהגרד החמיר אחרי הטיפול לפטרייה, אני עדיין מבינה ממך שלא טופלת תרופתית לתולעים. מקווה שראית את תגובתי הקודמת.

  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • כן טיפלתי

  ...
  14/08/2017

  כן טיפלתי תרופתית לקחתי כדורים חזקים נגד תולעים במשך מהמומחה למשך זמן רב והייתה הקלה בגירוד אבל כל פעם זה חוזר אליי, לא סתם פניתי לפה אבל לצערי גם פה לא יעזור לי לפנות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תולעים וגרד

  איה הוד
  14/08/2017

  ובכן, אני יכולה לומר לך משהו שיהיה קצת קשה אולי להבין אבל חשוב לומר אותו: כאשר יש תולעים שלא מגיבות לשום טיפול, לא לטיפול טבעי ולא לקונבנציונלי יש צורך לבחון על מה זה יושב ברמה הרגשית והנפשית (הלא מודעת). על פניו יש נטייה לחשוב שדבר כזה כמו תולעים לא יכול להיות קשור למצב רגשי כי מדובר במשהו פיזי לחלוטין - בטפיל/תולעים שנמצאות שם. אבל בתהליכים טיפוליים של גוף-נפש ישנה התבהרות לגבי הסיבה שהן שם ומסרבות ללכת וזה לא בהכרח מודע (לרוב זה לא מודע). ממליצה לך לפנות לטיפולים כמו תטא-הילינג או טיפול אצל רות ווב-קריל.
  בהצלחה
  איה הוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • 11

  11
  17/08/2017

  תודה על המענה.. מבחינה נפשית אני מרגישה
  בסדר גמור עבדתי על עצמי אפילו במצב הזה,
  אני לא מבינה למה זה לא עובר כבר..
  יש לי דלקת פרקים מגיל 10 אני לא בטוחה שזה קשור
  שיש לי גם תולעים עכשיו.. בשנים האחרונות.
  אני אנסה את מה שאמרת .

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ..

  ....
  17/08/2017

  אבל אני עדיין לא מסכימה עם מה שאת
  אומרת בקשר למצב נפשי..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • נ.ב שכחתי לכתוב..

  אני
  17/08/2017

  שכחתי לכתוב שאם כך היה המצב כפי שאת מתארת זה כבר היה עובר מזמן לבד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • קנדידה בנרתיק מחפשת עזרה
  מבקשת עזרה
  08/08/2017

  שלום. אני כבר זמן מה סובלת מגרד בנרתיק ולאחרונה הבנתי שמדובר בקנדידה. רוצה למצוא את הטיפול האפקטיבי והכמה שפחות מלאכותי עבורי. הצעות? מרחתי חומץ תפוחים באיזור אך לא יודעת באיזו תדירות לעשות זאת. הרופא נתן לי משחה בשם אפלומצין האם רלוונטי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • קנדידה נרתיקית

  איה הוד
  08/08/2017

  שלום לך,
  קנדידה צריכה להיות מטופלת מערכתית ולא רק מקומית לאיזור הנרתיק. עלייך לגשת לנטורופתית באיזור מגורייך כדי לקבל תוכנית תזונה שמתאימה למצב קנדידה בשילוב צמחי מרפא אנטי-פטרייתיים, מחטאים ומחזקי חיסון.
  בברכה,
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • האם טיפול טבעי הקטין את המיומה
  לילא
  24/07/2017

  היי.. בת 32 לפני לידה. אובחנה מיומה בגודל 2 סמ בדופן הפנימי של הרחם והומלץ על ניתוח, לא דחוף. גם מנסה לקבל מידע האם יש טיפול אלטרנטיבי או האם מוכר רופא טבעי שבקיא בגניקולוגיה..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מיומה

  איה הוד
  25/07/2017

  שלום לילא,
  אכן יש צמחי מרפא שיכולים לסייע, אך אינני יכולה להמליץ לך על טיפול כזה מאחר ואת בהריון. בהריון לא ניתן לעבוד עם צמחי מרפא הנדרשים לטיפול במצב זה. אני מעדיפה להפנות אותך למדקר/ת סינית שמתמחה בכל נושא הפיריון ומערכת הרבייה הנשית (לא בעיה לעשות חיפוש בגוגל ולמצוא מישהי טובה ומקצועית). אני לא בטוחה מה ניתן לעשות בזמן ההריון עצמו אבל בהחלט שווה בירור. וכמובן, לא הייתי שוללת את מה שהוצע לך על ידי הרופא.
  מקווה שעזרתי,
  איה הוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טעות- לפני הריונות לא לפני לידה..

  לילא
  25/07/2017

  תיקון- לפני הריונות.. הלוואי שהייתי לפני לידה. תוכלי לעדכן את תשובתך? 😊

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מיומה

  איה הוד
  25/07/2017

  ובכן, אם את מנסה להכנס להריון בזמן זה גם אז תהיה בעיה עם הצמחים מאחר ובשלב הראשון של הקליטה להריון אנחנו עדיין לא יודעים שהוא נקלט ושימוש בצמחים בזמם זה הוא בעייתי. אפשר להתאים טיפול בצמחי מרפא ותזונה במידה ועדיין אין ניסיון להכנס להריון ואני ממליצה לך לגשת לנטורופתית לצורך הכוונה זו. בנוסף, כמו שציינת קודם - מאוד מומלך ללכת לדיקור סיני אצל מי שמתמחה בנושא זה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

להישאר צעירים בני חמישים
השינויים ההורמונליים שחלים בסביבות גיל 50 מאלצים את הנשים להכיר את הגוף שלהן מחדש. תשומת לב ותזונה נכונה יסייעו לשמור על גוף צעיר ועל נפש צעירה
קרא עוד
טיפולים ביתיים לפטרת הציפורניים
מאת מערכת BeOK
| 11/09/2017 |
צפיות: 107
פטרת ציפורניים היא בעיה נפוצה הגורמת לשינוי הצבע והמרקם של הציפורן. טיפולים טבעיים בפטרת כוללים מריחה של שמן אורגנו, השרייה בתכשיר לשטיפת פה ושינוי תזונה
קרא עוד
מה מלמדים אותנו ריחות גופנו?
ריחות גוף אינם תופעה חריגה, אך לפעמים הם יכולים להעיד על בעיה בריאותית או על הרגלי תזונה לקויים. אבחון אירידולוגי וטיפול נטורופתי יכולים לפתור את הבעיה
קרא עוד
טיפולים טבעיים בתולעים במעיים
מאת מערכת BeOK
| 30/07/2017 |
צפיות: 342
תולעים במעיים יכולות לחדור לגוף בעיקר דרך האוכל והן גורמות לתחושה לא נעימה ולזיהומים קשים. כדי לטפל בטפילים באופן טבעי אפשר לאכול שום, לפצח זרעי דלעת ולשתות חליטת אזוב
קרא עוד
טיפול נטורופתי ואירידולוגי בבעיות לב אצל נשים
מחלות לב הן גורם התמותה מספר אחת אצל נשים. אבחון אירידולוגי וטיפול טבעי מסייעים להחלמה מהירה ולמניעה של מחלות אלה מכתחילה
קרא עוד
טיפולים טבעיים נגד כינים
מאת מערכת BeOK
| 26/06/2017 |
צפיות: 483
כדי להיפטר מכינים ללא כימיקלים ובדרכים טבעיות אפשר למרוח מיונז, להשרות שום כתוש ולחפוף את השיער עם שמן תינוקות
קרא עוד
מאצ'ה: מהן הסגולות הבריאותיות של התה הסיני?
מאת מערכת BeOK
| 15/06/2017 |
צפיות: 400
תה מא'צה הוא תה ירוק סיני אשר בזכות דרך הגידול המיוחדת שלו יש לו תכונות רפואיות רבות, כמו ניקוי הגוף מרעלים ושמירה על כולסטרול מאוזן
קרא עוד
שמן זרעי פשתן: סגולות בריאותיות ותופעות לוואי
מאת מערכת BeOK
| 12/06/2017 |
צפיות: 668
שמן זרעי פשתן עשיר בתרכובות אשר מסייעות במניעה ובטיפול של מחלות רבות, כמו דלקות מפרקים, בעיות בעיכול ועיניים יבשות
קרא עוד
מהן הסגולות רפואיות של הל?
מאת מערכת BeOK
| 06/06/2017 |
צפיות: 755
הל אינו רק תבלין להוספת טעם, אלא הוא תרופה טבעית לבעיות בריאותיות רבות, כמו בעיות עיכול, יתר לחץ דם והזדקנות מוקדמת של העור
קרא עוד
זיבה: טיפולים טבעיים למחלה
מאת מערכת BeOK
| 28/05/2017 |
צפיות: 566
זיבה היא מחלה מין מדבקת במיוחד אשר עלולה לגרום לסיבוכים בריאותיים. כדי להאיץ את ההחלמה מהמחלה אפשר לאכול שום, לצרוך ויטמין C ולהשתמש בשמן עץ התה
קרא עוד