טחורים? פנו לשיטות רפואה משלימה

לרפואה הקונבנציונאלית שיטות שונות לטיפול בבעיית טחורים אך רפואה משלימה מציעה טיפול מונע הכרוך בשינוי אורח חיים. רפואה משלימה יכולה לעזור בטיפול בבעיית טחורים על ידי טיפולים המשלבים צמחי מרפא ודיקור סיני.
| 02/08/2010 |
צפיות: 7,124
אי אפשר להתעלם מבעיה כל כך נפוצה כמו טחורים ועם זאת, רבים מתביישים להזכיר אותה או לדווח עליה ומקווים שהיא "תסתדר מעצמה". הזנחה כזו עשויה להביא למצב שבו עשויים להצטער על שלא נעשה משהו קודם.

טחורים, סימפטומים

הסימפטומים הקלאסיים של טחורים הם כאב, אי נוחות וצריבה בפי הטבעת, גרד ודימום שניתן לראות לאחר ניגוב ואף באסלה לאחר היציאה.

נשים סובלות יותר מבעיית טחורים. בין הסיבות לכך נמצאים ההריון והלידה שיוצרים לחץ לא מבוטל על מערכת העיכול ועל אזור פי הטבעת. כל ישראלי שישי סובל או סבל מטחורים. החל מגילאי ה-20 השכיחות של טחורים הולכת ועולה, בייחוד אצל אנשים הסובלים מבעיות במערכת העיכול ומנטייה לעצירות. ההערכה היא ש-50% מהאנשים אחרי גיל 50 סובלים מבעיית טחורים. טחורים מאוד נפוצים במדינות העולם המודרני אליהן חדרה התזונה המערבית.

למידע נוסף בנושא רפואה משלי ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית
פורום צמחי מרפא
פורום נטורופתיה
פורום גוף נפש, רפואת גוף נפש
פורום דיקור סיני

טחורים, גורמים
1. עצירות. הפעלת לחץ בזמן יציאה עשויה לגרום לטחורים עקב העלייה בלחץ הבטני, אשר מפריע לזרימת הדם התקינה, מגביר את הלחץ שבורידים ומחליש את דפנות כלי הדם.

2. הריון. גם בהריון קיים לחץ של הרחם על האזור התוך בטני הפוגע בזרימת הדם ובמקרים רבים קיימת גם עצירות, לעיתים עקב נטילת תוספי ברזל.

3. סטרס ולחץ. טחורים יכולים להיות תולדה של סטרס ולחצים.

4. הרמת משאות. מאמץ יתר, הרמת משקלים כבדים גם בחדר כושר, עבודה פיזית הכרוכה בהרמת משאות כבדים עלולה לגרום לצניחת טחורים.

5. חוסר בפעילות גופנית. חוסר בתנועה והזרמת דם נמרצת לכל חלקי הגוף והפריפריה, מגדילה את הסיכון לטחורים.

6. בעיה בכלי דם. עלולה לגרום להפרעה בניקוז הדם הורידי ולהגביר את הסיכוי לטחורים.

7. תורשה וגיל. עם התקדמות הגיל, גדלים הסיכויים לצניחת טחורים. הסיבות יכולות להיות חולשה/איבוד טונוס שרירים ו/או נטייה לעצירות עקב שינוי בחילוף החומרים ו/או שימוש בתרופות.

8. עודף משקל. אנשים הסובלים מעודף משקל נוטים יותר לסבול מטחורים.

טיפולים קונבנציונאליים

1. אלחוש. הרדמה מקומית של המקום ובכך הקלה על הכאב. במשחה עם חומר מאלחש ניתן לעשות שימוש המוגבל בזמן.

2. שכבת הגנה. יצירת שכבה המגנה על הטחורים, כך שהצואה מחליקה על פניהם ומונעת גירוי.

3. חומרים מכווצים. מאפשרים כיווץ של הטחורים הנפוחים, ריפוי העור ושיקום הרקמה ובכך מושגת הקלה בצריבה והגרד.

4. קשירה. שיטת טיפול נפוצה, לא כואבת, לא מצריכה הרדמה. הקשירה נעשית על ידי גומייה המוחדרת דרך פי הטבעת בעזרת מכשיר. הגומייה חוסמת את זרימת הדם לטחור וגורמת לו להתנוון ולנשור. תהליך זה אורך עד שבוע וחצי לערך וקיים סיכון לדלקות או נמק, בעיקר אם קושרים יותר מטחור אחד בכל פעם.

5. שידוך. משתמשים במכשיר דמוי שדכן המשדך את הטחור בחזרה במקומו בתעלה האנאלית. הסיכוי לדימום רב בזמן שלאחר הניתוח הוא גדול.

6. טיפול בחשמל. מחממים וצורבים את הטחורים עם זרם חשמלי.

7. הטרשה. מזריקים מסביב לטחור חומר כימי מטרש הגורם לניוונו.

8. לייזר. שימוש בלייזר/קרן אינפרה אדומה לצריבת הטחורים. שיטה זו לא מספיק טובה לבעיית טחורים בדרגה חמורה.

9. ניתוח לכריתת הטחורים. זהו ניתוח קצר, 30 דקות לערך, מחייב הרדמה של חצי גוף או הרדמה כללית. זהו ניתוח כואב והסיבוכים האפשריים הם בין היתר, זיהום, דימום שיכול גם להתנקז לתוך המעי, זיהום באגן, עצירת שתן שלרוב אמורה לחלוף ונזק לספינקטר שיכול לגרום לאי יכולת להתאפק.

10. טיפול באמצעות מכשיר דופלר. באמצעות גלי קול ואור המכשיר יודע לזהות את כלי הדם המובילים דם לטחורים. לאחר זיהויים הכירורג תופר ומהדק אותם כך שתיווצר חסימה והדם לא יוכל להגיע ולהזין את הטחור.

טחורים, טיפול בעזרת רפואה משלימה
טיפול רפואה משלימה באמצעות נטורופתיה הוא בראש ובראשונה טיפול מונע. לכן, הטיפול יתמקד בשיקום מערכת העיכול ואיזונה, הסדרת היציאות ומניעת מצב בו יהיה צורך בהפעלת לחץ בזמן היציאה.

אם עבודתכם כרוכה בשעות ישיבה ארוכות כגון, עבודה משרדית, נהיגה וכדומה, אם ידוע לכם על מצב מתקרב שבו לא תהיה לכם גישה נוחה לשירותים מסודרים ונקיים, מצב שגורר איתו התאפקות ועצירות, אם קיימת עצירות או נטייה לכך, אם קיים אלמנט של לחץ, תזונה קלוקלת ודלה בסיבים, עודף משקל או הריון מתוכנן בדרך, רצוי כבר היום להתחיל טיפול מניעתי.

טיפול בטחורים קיימים נועד להביא להקלה, להוריד נפיחות, גודש, דימום וכאב, לחזק כלי הדם ולכווץ אותם על מנת שיחזרו לגודלם ולמקומם הטבעי והראוי.

הטיפול הנטורופתי נעזר בכמה כלים במקרה של טחורים:
1. תזונה.

2. צמחי מרפא לשימוש פנימי וחיצוני כאחד.

3. תנועה.

4. שינוי הרגלים.

5. גוף - נפש.

6. שינוי הרגלי תזונה ואכילה, אכילה בזמנים קבועים, לא להגיע למצבי רעב, לאכול לאט, ללעוס היטב - חשוב לעיכול תקין.

7. להימנע ממזונות המחלישים את הגוף כגון סוכרים ומזונות שומניים המפריעים בסופו של דבר לזרימת הדם.

8. לצרוך מזונות שיכולים לסייע לזרימת הדם כגון בצל ושום.

9. להעדיף מזונות כתומים כגון, גזר, דלעת, דלורית ובטטות המסייעים בשיקום וריפוי הריריות והרקמות, הם מכילים אנטי אוקסידנטים וסיבים רבים, ועל פי התורה הסינית, הם מחזקים את הטחול, דבר חיוני מאחר ותפקיד הטחול, בין היתר, הוא להחזיק את האיברים במקומם ולמנוע את צניחתם.

10. להימנע ממזונות חריפים ומשתיית אלכוהול אשר משפיעים על מערכת העיכול.

11. אם לא קיימת בעיית סוכר גבוה בדם, תוכלו להיעזר באכילת סלק עם מיץ מלימון סחוט כחלק מהטיפול בעצירות.

12. כמובן שמיותר לציין שיש להרבות בשתיים מים. שתייה של שמונה עד 12 כוסות מים ביום. המים מסייעים לריכוך היציאות ובכך להקלה בהתפנות ללא כאב ומאמץ.

13. להרבות בסיבים תזונתיים המצויים במזון מלא, בפירות וירקות על קליפתם, שיבולת שועל, ירקות עליים ירוקים ועוד. הסיבים ידועים בתכונתם לספוח נוזלים ובכך הם תורמים לצואה רכה יותר, בעלת נפח אופטימאלי אשר תמנע השקעת מאמץ בזמן יציאה.

14. אכילת ירקות ופירות צבעוניים (אדום, כתום, צהוב) המכילים פלבנואידים. ככל שהפרי יותר עז בצבעו, כך הוא מכיל יותר פלבנואידים. הפלבנואידים הם חומרים הקשורים לצבע שיש לירקות ולפירות והם בעלי תכונות רבות, ביניהן: תכונה אנטי דלקתית, אנטי אוקסידנטית (נוגדת חמצון) עוצמתית, הם חשובים מאוד להגנה ולחיזוק של כלי הדם ומסייעים לספיגת ויטמין C שהוא חיוני לבניית הקולגן ושיפור גמישות כלי הדם. את הפירות והירקות יש לאכול טריים מאחר וחימום או בישול הורס את הפלבנואידים שהם מכילים. טיפ: בין הפירות הידועים לחיזוק כלי דם נמנים הדובדבנים, האוכמניות ופירות היער.

טיפול רפואה משלימה בעזרת צמחי מרפא
צמחים לטיפול בבעיית טחורים הם בדרך כלל צמחים המכילים חומרים מכווצים כגון טאנינים, צמחים המגנים ומחזקים את כלי הדם, מרגיעים את אזור הטחורים ומפחיתים את הכאב והגרד. הפורמולה מותאמת אישית לכל אדם בנפרד ברקיחה אישית.

דוגמא לחלק מהצמחים לטיפול טבעי בטחורים:

צמח ההממליס. מחקרים רבים הוכיחו את תכונתו העוצמתית בכיווץ כלי הדם. ההממליס הוא בעל תכונה אסטריג'נטית, כלומר: מכווצת, יוצרת שכבת מגן ומשפרת את יכולות ההחלמה של הרקמה. להממליס גם תכונה אנטי-דלקתית ומפחיתת כאב. לשימוש פנימי בצורת מיצוי מרוכז של הצמח ולשימוש חיצוני כקומפרס (רטייה) או כמשחה.

פרחי צמח הקמומיל. בעלי תכונה מרגיעה המסייעת לטיפול והרגעת טחורים. לשימוש פנימי כמיצוי מרוכז של הצמח או בצורת חליטת תה מהפרחים ולשימוש חיצוני כמשחה, רטייה או בתוך באמבט ישיבה.

ציפורני חתול/קלנדולה. הקלנדולה מכווצת, וגם אנטי דלקתית, מחטאת, מרגיעה ומפחיתה כאב. לשימוש חיצוני.

אלוורה. לתחושת קרירות נעימה והרגעת אזור פי הטבעת, לסיוע בריפוי והרגעת גרד.

רימון. מאז ומתמיד היה הרימון ידוע בסגולותיו הרבות, ולכן נמצא בשימוש נרחב כבר כמה מאות שנים. קליפת הרימון מכילה הרבה מאוד טאנינים בעלי התכונה המכווצת המסייעת לריפוי, והפרי עצמו עשיר בפלבנואידים המדוברים, החשובים לשמירה ולחיזוק של כלי הדם הורידיים.
<@ --- IMG_2 --- @>
פסיליום. צמח בעל תכונה אדירה לספיחת מים, דבר המגדיל את נפח הצואה וגורם לה להפעיל לחץ על המעי ולהגביר בכך את הפריסטלטיקה (תנועתיות) שלו, ולמנוע או לטפל בעצירות. דבר זה מביא להקלה גדולה כשיש טחורים מדממים.

ערמונית הסוסים. מיועד, בין היתר, לטיפול בטחורים בעקבות פעילותו על רקמת החיבור של כלי הדם, הגברת הטונוס והפחתת שבירותם.

שינוי הרגלים

1. יש סיבה טובה שאמרו לנו כילדים "לא להתאפק"... כשצריך להתפנות גשו מיד, אל תמתינו או תחכו אפילו שנייה אם זה תלוי בכם. התאפקות עשויה להוביל לעצירות.

2. אם פיתחתם הרגל להתיישב באופן ממושך בחדר השירותים ואף לעסוק בקריאה תוך כדי, רצוי לקצר את זמן השהות בישיבה שם.

3. מומלץ בחום להחזיק בחדר השירותים מעבר לנייר טואלט גם מגבונים לחים - עדיף ללא בישום, ויכול להיות נחמד אם הם יכילו אלוורה וקמומיל, לשמירה על היגיינה לאחר יציאה.

4. יש אנשים העושים שימוש בבידה ונעזרים בו על מנת לשטוף את האזור עם מים וסבון, רצוי מקמומיל, לאחר היציאה כדי לשמור על ניקיון ולמנוע סיכון לזיהום.

5. אם הבריאות חשובה לכם, רצוי מאוד לא להשתמש בחומרים משלשלים למיניהם המגרים את אזור פי הטבעת מהריצות התכופות לשירותים.

למאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה:
מיגרנה בראי רפואה סינית
רפואה משלימה: טיפול טבעי במחלת קנדידה
רפואה משלימה: הפתרון לתסמונת מעי רגיז
אלצהיימר: נקודת מבט של רפואה משלימה
רפואה משלימה: הכל על מרכזי אנרגיה בגוף

גוף - נפש
הרפייה, שחרור, נשימות ודמיון מודרך הן שיטות נפלאות להרפיית שרירים, התמודדות עם לחצים וטיפול בעצירות, המהווים גורמים לטחורים. מומלץ בחום לבצע תרגילי נשימה והרפייה לפחות פעם אחת ביום.

על פי כמה גישות הוליסטיות, עצירות נתפסת מבחינה נפשית ורגשית כ"שמירה בבטן" תרתי משמע. כלומר, שמירה בבטן של רגשות, כעסים וכדומה, הגורמת לעצירות שהיא "שמירה בבטן" של פסולת שאמורה לצאת. רפואת גוף - נפש נותנת במקרים הללו מענה מצוין. השימוש בדמיון מודרך לגילוי מקור הבעיה וטיפול בה הוא עוצמתי.

דיקור סיני (אקופונקטורה) עוזר ומסייע מאוד לתהליך הריפוי. מסייע לזרימת דם תקינה, שחרור סטגנציות (חסימות) אם קיימות, חיזוק ואיזון הטחול ואיברים נוספים אם צריך, משלים את הטיפול התזונתי ואת צמחי המרפא ועוד.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יעוץ אישי - פניה אל איה הוד
קצת על איה הוד
נטורופתית מוסמכת Rna, מרצה בנושאי ריפוי טבעי, בעלת קליניקה המתמחה ברפואה טבעית, תזונה, צמחי מרפא, תוספי מזון, רפואה פונקציונלית, אוליגותרפיה, הומוטוקסיקולוגיה, רפואת גוף נפש, EFT ודמיון מודרך.

תרופות סבתא

תקשיבו לסבתא - פורום תרופות סבתא הוא המקום לברר על תרופות טבעיות, צמחי מרפא ועוד. פורום תרופות סבתא יעזור לכם להבין איך מוצרים פשוטים יעשו לכם ניסים. פורום תרופות סבתא - תמצאו כאן טיפולים בבחילות, גזים, עצירות, שלשול, בעית עור כאבי ראש ועוד
הוספת הודעה לפורום הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
 
 • סובלת מבצקת במיתרי הקול
  אפללו רגינה
  15/02/2017

  יש לי כבר הרבה זמן בצקת במיתרי הקול מה מומלץ לקחת כדי לטפל בעיניין?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • בצקת במיתרי הקול

  איה הוד
  15/02/2017

  שלום רגינה,

  אולי כאן שירי שותפתי לניהול הפורום תוכל לעזור יותר עם מתכון מופלא של גוגל מוגל. אפשר גם לעשות חיפוש פה בפורום של זה ולראות את המתכון.
  בנוסף, בעיני מאוד חשוב להבין את המקור - מדוע ישנה בצקת וללכת לטפל בשורש הבעיה ולא בסימפטום. אם את מדברת או צועקת המון במסגרת העבודה שלך אולי יש מקום לטיפול אצל קלינאית תקשורת או אם את אוכלת תזונה לא טובה שווה בהחלט לשנותה.
  בריאות
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מחסור חמור בויטמין D
  נטלי
  15/01/2017

  שלום,
  בת 28.בבדיקת דם גילו לי מחסור חמור בויטמין D .נאמר לי לשתות כף שמן דגים.האם ידוע לך איפה קונים שמן דגים? חיפשתי בהמון מקומות ולא מצאתי..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מחסור בויטמין D

  איה הוד
  17/01/2017

  שלום לך,
  היום כבר לא ממש נהוג להמליץ על שמן דגים בהקשר לחוסר בויטמין D אלא שמן דגים (בכמוסות - אומגה 3) לטיפול בבעיות אחרות.
  במקרה כמו שלך נותנים טיפות של ויטמין D ובנוסף אני מבקשת מאנשים לא להתקלח עם סבון (פרט לאיברים המוצנעים ובתי השחי) בימים בהם נחשפת לשמש טובה. ההתקלחות מפריעה לספיגת הויטמין D שנוצר על העור מהחשיפה לשמש. אשמח לענות על כל שאלה.
  איה הוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ריפוי כיב קיבה בתריסריון או גסטריטיס
  אלון
  09/01/2017

  לאיה בכבוד רב.

  אני בן 30. ולאחר צום של יום לפני 3 חודשים התחילה לי בעיה של אולקוס או גסטריטיס לפי מה שהרופאים אומרים בתריסריון/קיבה עליונה. מאז אני ניסיתי לעשות שינוי באוכל וזה עזר במקצת אבל הבעיה נשארה וזה מאד מפריע וכואב ובעיקר מתסכל אותי. מטופל בנקסיום בבוקר. לוקח טאמס לפני השינה.

  מה יכול לפתור את הבעיה? אני מתכנן לעשות אנדוסקופיה אבל עדיין לדעתי אני אצטרך לקחת נקסיום. שמעתי שאלוורה וכרוב עוזרים לזה האם זה נכון?

  תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • כיב קיבה/גסטריטיס

  איה הוד
  10/01/2017

  שלום אלון,
  תזונה אנטי דלקתית ולא חומצית מאוד חשובה פה אבל היא לא בהכרח תסייע לריפוי מלא של המצב אם הגורם לא יטופל. הגורמים רבים, החל מלחץ/סטרס, עישון, אלרגיה למזון, הליקובקטר פילורי (אם הוא קיים חובה לטפל בו).
  סותרי חומצה שציינת רק מקלים. ולמעשה, יש הבדל קטן בין טיפול בכיב קיים (פצע) לבין דלקת (גסטריטיס). אתחיל במובן מאליו - דברים שלרוב גם הרפואה הקונבנציונלית ממליצה עליהם: יש לחדול משתיית אלכוהול, עישון ושתיית קפה, קולה או כל דבר אחר המכיל קפאין. אלו דברים המשפיעים על חומצת הקיבה. אני אוהבת מאוד להעזר בצמחי מרפא כגון אלוורה (ללא אלואין), אולמוס (בוקיצה) - צמחים שמרפדים ומסככים מבפנים את המערכת ומזונות שמכילים חומרים מוצילגיים (ריריים) כגון שיבולת שועל (לא תמיד אפשר), זרעי פשתן שלמים, בננות...חשוב להימנע ממוצרי חלב וגלוטן כי זה דלקתי ולא תורם להחלמה.
  ממליצה מאוד לגשת לנטורופתית לטיפול שלם.

  בריאות,
  איה הוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • איך מאחסנים מיץ כרוב?
  דלית
  08/12/2016

  איך מאחסנים את המיץ כרוב , האם חייב בקירור?
  וכמה זמן אפשר לשמור אותו... כל כמה זמן צריך להכין?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מיץ כרוב

  איה הוד
  08/12/2016

  שלום דלית,
  אני לא ממליצה על אחסון. סוחטים ושותים טרי במקום.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שאלהנוספת

  דלית
  08/12/2016

  היי איה , אין לי את המסחטה אז בישלתי וסיננתי כמו שרשמת לאחד מהשואלים פה... ואני שותה את המיץ. בכל יום אצטרך לבשל מחדש? מה אני עושה למשל בשבת... כי אני דתייה אז אין לי אפשרות לבשל בשבת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מיץ כרוב

  איה הוד
  08/12/2016

  בישול וסינון בהחלט מסבך קצת את העיניניים. אם זה המצב אז שמרי בקירור. לא יותר מיומיים-שלושה. לא כתבת לאיזו מטרה את עושה בו שימוש אך אני מאמינה שהמיץ הוא הטוב ביותר כשהוא טרי ולא מבושל - כלומר מרוסק חי ללא בישול בבלנדר ומסונן אם אין לך מסחטה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • השימוש במיץ

  דלית
  09/12/2016

  השימוש במיץ הוא לצורך שתייה כי יש לי כאבים בקיבה, חיידק בקיבה וקראתי כאן שזה טוב . אז הכנתי לי טת המיץ

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מיץ כרוב

  איה הוד
  09/12/2016

  מצויין. בנגלה הבאה תוסיפי לכרוב בבישול זרעי קימל או שומר. ואם תהיה לך הקלה - נפלא! אם לא - נסי את המיץ מעלים טריים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • פוליפים באף ונזלות כרוניות לילד בן 13
  גלית
  07/12/2016

  לבני בן ה-13 יש פוליפים באף מינקות ויש לו נזלות כרוניות. האם יש תרופת סבתא לטיפול בכך?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • פוליפים באף

  איה הוד
  08/12/2016

  שלום גלית,
  זה מאוד תלוי בגודל הפוליפים. אם הם גדולים מאוד וחוסמים את דרכי הנשימה אני ממליצה על הטיפול הרפואי כי זה מצב מסוכן. אם הם לא גדולים יש המון מה להציע ברפואה המשלימה.
  אני אישית הייתי ממליצה לך ללכת על הומיאופתיה. חפשי הומיאופת/ית טוב/ה באיזור מגורייך והתחילו בטיפול. אני גם אוהבת מאוד להמליך על מטפלים סינים ודיקור של ילדים - מעולה!!! אם תרצי המלצה כתבי לי בפרטי כדי שנמנע מפרסומת.
  בנוסף, במצב זה כל כך חשוב הנושא התזונתי. חשוב להימנע ממזונות המכילים סוכר, גלוטן, קפאין ומוצר חלב - זה כשלעצמו יכול לחולל פלאים.
  אבל כדאי להיוועץ במטפל מוסמך.

  בריאות!
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • דלקת במייתרי הקול בזמן היריון
  חיה
  17/11/2016

  אני בהריון שבוע 23 רציתי לדעת באיזה תרופה אפשר להשתמש לדלקת במייתרי הקול ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • דלקת במיתרי הקול

  איה הוד
  17/11/2016

  שלום חיה,
  אני שמחה על שאלתך. מאחר ואני נוטה לתת מענה מעמיק ומקיף, אני מרגישה שחסר לי מידע רב כדי לענות על השאלה בצורה ממוקדת: מה גרם לדלקת במיתרים? (האם את מורה או זמרת ומאמצת את קולך רבות? האם זה פעם ראשונה או מצב שאת סובלת ממנו רבות? האם ישנה נטייה לדלקות ומערכת חיסונית חלשה? האם יש גם צרידות? האם ישנה מחלת רקע?)
  אני רוצה להדגיש שבזמן דלקת בגוף (ולא משנה היכן היא ממוקמת) ישנה חשיבות מכרעת לנושא התזונה. כי ההמלצה היא לעבור לתזונה אנטי-דלקתית (תזונה זו נוטה להיות צמחונית, ללא מוצרי חלב, גלוטן וסוכרים שמהווים גורמים דלקת רציניים). אני מעודדת אותך לפנות לנטורופתית על מנת לקבל הנחיות תזונתיות (גם אם הן זמניות למצבך הנוכחי). מעבר לתזונה, אני ממליצה על שתיית אלוורה (רצוי לגרגר לפני שאת בולעת אותה). האלוורה תסייע רבות מאוד לדלקת. אם תרצי המלצה למוצרי אלוורה טובים אשמח לענות לך בפרטי כדי להימנע מפרסומת. בנוסף, אם את משתמשת הרבה בקולך וזה מצב שחוזר על עצמו שווה לעשות עבודה עם קלינאית תקשורת.
  מקווה שעזרתי.
  בריאות
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מולוסקום קונטגיוזום לבת 8
  ענת ח
  17/01/2010

  לביתי בת ה-8 יש פצעים בפנים שהרופא עור אמר שזה מחלת המולוסקום קונטגיוזום.
  מה הטיפול הטוב ביותר?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ממליצה על שמן עץ התה

  אירנה
  13/01/2014

  אנחנו מרחנו שמן עץ התה האוסטרלי על המולוסקום של הבן (בן 3)
  כל יום לפני השינה.
  זה אומנם לקח מספר חודשים, אבל אט-אט הפצעים נעלמו והשמן אינו
  מגרה או שורף את העור (כמו תכשירים אחרים).

  בברכה
  אירנה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שמן עץ התה רק מחמיר מולוסקום

  דקלה
  01/11/2016

  לא להתקרב לשמן עץ התה הזה הוא גורם לוירוס לנדוד למקומות אחרים ולא מרפא כלום.
  זה שזה עבר אחרי כמה חודשים של מריחה מלמד יותר על מהלך טבעי של ריפוי ולא על תועלת של עץ התה.
  בדוק מנסיון מר עם תאומים - לא להתקרב לשמן עץ התה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • מולוסקום קונטגיוזום

  איה הוד
  18/01/2010

  וירוס המולוסקום molluscum contagiosum) גורם ליבלות בעור והוא מדבק בין ילדים וגם בילד עצמו מנקודה לנקודה.

  עם ילדים רצוי לחכות ולתת למערכת החיסון לעשות את עבודתה- זה עובר ללא טיפול לאחר זמן מה.

  הטיפולים הקונבנציונלים כוללים צריבות בשיטות שונות, גירודים- כל הפעולות האלה גורמות טראומה לילד ולעיתים מותירות צלקות בעור.

  הגישה היא לא לגעת!!
  לא לצרוב ולא למרוח משחות פשוט לתת לגוף ולמערכת החיסון הפנימית לטפל בנגיף.

  אפשר להיעזר משמעותית בהומוטוקסיקולוגיה ולהרכיב פורמולה אנטי ויראלית שאחד החומרים בה יהיה חומר הומוטוקסיקולוגי בשם Engistol
  ממש ממליצה ללכת לטיפול כזה.

  לכל ילד לוקח זמן שונה להתגבר על הוירוס (צריך המון המון סבלנות!), אבל בכל מקרה ובכל ילד תוך פרק זמן של חודשים עד שנה הוירוס נעלם.

  מציעה להתייעץ עם רופא עור או עם רופא ילדים ובכל מקרה להיות במעקב.

  בהצלחה
  איה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • בקשר לפורמולה

  אפרת
  01/08/2011

  לא כל כך הבנתי מה זה ואיפה משיגים את זה.
  ביתי סובלת מהיבלות המדוברות כבר מספר חודשים והם פשוט הולכים ומתרבים ומתפשטים בצורה מיאשת ביותר.
  האם הפורמולה הזו יכולה להקל/ לעזור בהחלמה? מה היא? איפה משיגים?

  תודה על המידע
  אפרת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ביתי סבלה מאותה הבעיה...

  ליאת
  08/04/2011

  נאמר לי כי אין טיפול למחלה. לא ויתרתי וחיפשתי בגוגל את כל האינפורמציה האפשרית.
  מצאתי תרופה הומאופטית בשם "Wart DX, Wart Treatment 10ml - Guaranteed Wart and Genital Wart Removal" של Derma Remedies LLC
  אותה רכשתי דרך Amazon. הפצעים נעלמו תוך חודשיים. היינו אצל רופא עור במהלך הריפוי והוא היה מופתע מכך שהפצעים נעלמו.
  כבר 8 חודשים שביתי מסתובבת עם פנים נקיות ואני שמחה שלא ויתרתי..


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול

  צחי
  25/10/2016

  היי ליאת התרופה לא נמצאת באמזון

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ממליצה על תרופה שניתן לרכוש דרך

  ליאת
  08/04/2011

  amazon. הבת שלי גם סבלה מזה במשך 4 שנים, היא נדבקה בגן הילדים.
  לתרופה ההומאופטית קוראים Wart DX, Wart Treatment . אחרי כחודשיים הפצעים הפכו לגלדים שנעלמו מהפנים. היינו אצל מספר רופאי עור שאמרו שאין טיפול למחלה.
  הרופא האחרון שראה את תהליך הריפוי היה מאד מופתע מאופן הריפוי.

  ושיהיה בהצלחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • היי ליאת

  א
  03/06/2013

  בכמה קנית את התמיסה הזאת? ולאיזה פצעונים היא מתאימה בדיוק? באיזה מקומות בגוף?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • היי ליאת - תגובה

  שירי חבקין
  03/06/2013

  שלום רב
  אני ממליצה על מיצוי מרוכז של סמבוק
  ניתן להשיג בבתי הטבע והפארמים.
  לגרגר ולשתות כפית פעמיים ביום
  הסמבוק ידוע כמטפל בוירוסים ובין היתר בנגעים ויראלים
  כמו כן מחזק את מערכת החיסון.
  בהצלחה
  שירי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • טיפול מעולה למולוסקום

  ענת
  09/06/2013

  תחפשי בגוגל - מולוסקום טיפול
  יש משחות שמחסלות את היבלות השתמשנו בהן בשני הילדים
  זה נמצא באתר מחלות עור של רמי מור
  ממליצה בחום.
  זה ממש מחסל את היבלות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • חיפוי לבן על הלשון-קנדידה במעיים
  אבי
  29/10/2016


  היישלום , אני כבר שנה חולה בבית מאז שלקחתי אנבביוטיקה
  התפרץ לי קנדידה וזה הגיע ללשון, ויש לי ריח רע מהפה
  כול בוקר שאני קם אני רואה שכבה לבנה גדולה על הלשון
  ואף בחורה לא רוצה להתיקרב אלי, ומתרחקות ממני

  עשיתי בדיקה דם הכדוריות דם לבנות תמיד יורדות
  בעבר עשיתי בדיקה ביו טסט - וראו שיש לי וירוסים נגיפים עובשים פטריות- מערכת חיסונית חלשה מאד

  ואני לא מצליח לשמור על דיאטה,בלילה ישלי רעב למתוקים
  קשה לי לאכול רק אורז מלא וירקות ובשר, הגוף מבקש סוכר

  איך לטפל בלשון הלבנה סודה יעזור לי.?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • חיפוי לבן על הלשון

  איה הוד
  29/10/2016

  שלום אבי,
  אני בהחלט יכולה להבין את הקושי לעמוד בתפריט כזה. בייחוד אם קיימת קנדידה ברמה כזו. הקנדידה מקשה על היכולת לעמוד בפיתוי המתוקים. הסוכר הוא הדלק שלה וכאשר היא מנהלת את ההצגה כמעט שום דבר לא עומד בדרכה.
  לצערי קרצוף של הלשון (ולא משנה עם מה) יכול לעזור רק באופן זמני עד שהפטריה תתרבה שם שוב. זה לא פתרון אמיתי לבעיה. במצבים כאלה יש צורך בפתרון פנימי - בבליעה. כי המצב מגיע ממערכת העיכול.
  ישנם צמחי מרפא רבים לחיזוק מערכת חיסונית וגם כאלה בעלי השפעה אנטי פטרייתית ואנטי ויראלית. האם ניסיתי משהו כזה? האם היית אצל נטורופת/ית? בנוסף, לא ציינת האם קיבלת מהרופא תרופות אנטי-פטרייתיות (המצב שלך נשמע קיצוני מאיך שאתה מתאר אותו, ובמצבים קיצוניים כאלה כאשר שנה אתה חולה בבית , אני מאמינה שיש צורך בטיפול רפואי/תרופתי ולא בתרופות סתבא).
  בינתיים תוכל להשיג הקלה כלשהי בשימוש עם תמצית זרעי אשכוליות (GSE) - אפשר לשים 20 טיפות בחצי כוס מים ולהתחיל לעשות שטיפות של חלל הפה ולגלגל על הלשון ולירוק. בנוסף, לשתות חצי כוס מים עם 20 טיפות תמצית זרעי אשכוליות 3 פעמים ביום. ההמלצה על המינונים הללו לא מחליפה יעוץ עם מטפל.
  בהצלחה והרבה בריאות
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • חיפוי לבן על הלשון-קנדידה במעיים

  אבי
  30/10/2016

  שלום איה
  את מזה צודקת,קשה לי לעמוד בתאווה למתוקים
  גם יש לי הפרשות מפי הטבעת-שהיא מפיצה,למה זה קורה?
  וזה קורה לי שאני אוכל מוצרי חלב בעיקר....

  ואף פעם לא קיבלתי מהרופא תרופות לפטריות,אף פעם
  יש לי בבית חומץ תפוחים אורגני ,זה יעזור ???
  ויש לי תוסף כתום בשם CAN CLR זה צמח מרפא??

  אני יהיה כנה איתך אין לי כסף ואין לי כסף לטיפולים
  אני לא עובד... וקשה ללכת לעבוד,אני ממש סובל שאני בבית
  אני עושה מאמצים לקבל שיקום מקצועי, וסיוע בבריאות
  אני ממש רוצה לפגוש אותך,אני אהבתי את הגישה ששלך

  איה רציתי לשאול אותך את חושבת שאני יכול לטפל בקנדידה ובזיהמום מערכת חיסונית.... דרך תזונה? בלי צום מים

  ועשיתי בדיקה דם היא חדשה מהיום ..מה את חושבת?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • חיפוי לבן על הלשון

  איה הוד
  30/10/2016

  שלום אבי,
  הפורום לא יכול להחליף טיפול. להביע דיעה על בדיקות דם פה בפורום זה לא מקצועי בעיני. מגיע לך יותר. אני לא חושבת שבשלב זה אני הכתובת עבורך, אבל אני לחלוטין חושבת שאתה זקוק לגשת לרופא המשפחה שישלח אותך לכל הבדיקות - כי צריך לשלול לפי מה שאתה מתאר (הפרשות מפי הטבעת, וירוסים נגיפים עובשים, פטריות, מערכת חיסונית חלשה מאוד, חיפוי לבן עם ריח רע על הלשון שמרחיק אנשים כפי שתיארת...) גם מחלות דלקתיות במעי, הליקובקטר (בדיקת נשיפה), מזהמים וטפילים כולל סלמונלה (שחוגגת עכשיו בארץ ואני רואה נפגעים שלה בקליניקה) , ג'יהרדיה, בלסטוטיצטים וכו' (בדיקות צואה). לא כל כך ברור לי איך רופא המשפחה לא טיפל בך ואיך הגעת למצב כזה ואם יש לך פטרייה כזו איך לא קיבלת עד היום תרופה לזה? או למה מלכתחילה קיבלת אנטיביוטיקה שגרמה לפטרייה. כל כך הרבה מידע חסר כאן.

  בכנות, נשמע שמצבך מצריך התייחסות רפואית מידית ובמקביל תמיכה של הרפואה המשלימה שיש לה המון מה לתת. אבל בראש ובראשונה - רופא! כי תזונה יכולה לתמוך בטיפול אבל לצערי לא יכולה להוות טיפול בפני עצמה. כתבת שבגלל המצב הזה אתה לא עובד. עבורי זה אומר שהמצב חמור. במקום להוציא כספים על טיפולים טבעיים ומוצרים, לדעתי כדאי קודם כל לגשת לרופא לעזרה ראשונה. כי המטרה הראשונה (בעיני) היא לתת טיפול SOS שיחזיר אותך למעגל העבודה ומשם תוכל להמשיך לטפל בבעיה בדרכים נוספות וטבעיות יותר.
  לשאלתך, אני לא מאמינה שדרך תזונה בלבד אפשר להיפתר מקנדידה ברמה כזו וזיהומים. אבל ללא ספק היא יכול הלתמוך ולעזור מאוד. אני יודעת שאתה מרגיש במצוקה, ואני יודעת שאתה מחפש כל דרך אפשרית להחלים, אבל אני לא אהיה זו שתפתח אצלך את הציפייה שפתרונות כמו חומץ תפוחים ותזונה הם מה שיפתרו את הבעיה הזו. כאמור, אני חושבת שאתה צריך לגשת לרופא שיקח אותך ברצינות וילווה אותך עם תשומת לב. אל תשלול טיפול קונבנציונלי! לעיתים הוא זה שמאפשר לנו לחזור על הרגליים כדי להתחיל לטפל בעצמנו כמו שאנחנו באמת רוצים.
  אז בשלב זה עשה ככל שביכולתך עם התזונה ונסה להגמל מהמתוקים ומוצרי החלב והחיטה, הקפד על שתיית מים מרובה, עשה שימוש בתמצית זרעי אשכוליות/חומץ תפוחים ופרוביוטיקה, עשה 5 דקות ביום צעידה לפעילות גופנית קצרה, צא יחף לטבע ודרוך על דשא/חול ים/אדמה (זה מדהים כחלק מהריפוי), קבע תור עם הרופא וברר על הבדיקות הנוספות שהצעתי ובקש עזרה - טיפול רפואי. בין אם הוא אנטי-פטרייתי או אנטיביוטי או כל דבר שהרופא ימצא לנכון לתת (פטריה זה מזהם קשה ועקשן. אם לא מטפלים הוא עשוי כמו שאתה כבר מבין להתפשט לרמות שיותר קשה אח"כ לטפל בהן. אז דבר ראשון תעצור את ההחמרה).

  מקווה שעזרתי
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • חיפוי לבן על הלשון-קנדידה במעיים

  אבי
  30/10/2016

  אני יסביר לך למה... בגלל החיידק אליקבטור
  לקחתי כול 7 חודשים אנביוטיקה בפעם השלישית הגעתי למיון
  ואז התפרץ לי קנדידה והרגשתי גירודים בפי הטבעת משו עוקץ
  והתחיל לי גם הפרשות..משו יושב לי בישבן ומציק לי

  ואני יעשה מה שאמרת לי אני יקח טיפול אנטי-פטרייתי
  שאין בו סיכונים.... ובאמת חיטה עושה לי רע, כול לחם
  זה אחד הסיבות שקשה לי לשמור על הדיאטה

  איה ממש תודה מעריך את זה .  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שרירי רצפת אגן-צמחים יעילים
  שואלת
  28/10/2016

  הי,
  האם ידועים צמחים שעוזרים להרפות את שרירי רצפת האגן?
  שרירי רצפת האגן אצלי מכווצים מאוד וגורמים לזרימת שתן מועטה,עצירות וכאבים. האם יש צמח מומלץ שידוע כמרפה שרירים מסוג שרירי רצפת האגן?(שרירים רצוניים ולא רצוניים)
  פיזיותרפית רצפת אגן לא עזרה...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שרירי רצפת אגן-צמחים יעילים

  איה הוד
  28/10/2016

  שלום שואלת,

  אני לא מכירה צמחים להרפות שרירי רצפת אגן באופן ספציפי, אבל כן מכירה הרבה צמחים בעלי השפעה אנטי-ספזמודית (נוגדת התכווצויות) באופן כללי. יש עשרות כאלה. כנסי באתר שלי לסקשן של "צמחי מרפא" בחרי באפשרות "רשימת צמחי מרפא לפי פעילויות" ושם את האפשרות של "צמחים נוגדי עוויתות והתכווצויות".
  אני חושבת שבמקרה כזה יש צורך בנטורופת/ית שתלווה אותך ותתאים לך את הצמחים הנכונים. שווה לך גם לנסות שתיית מים עם נענע כי לנענע יש תכונה נוגדת התכווצויות ומרפה (בעיקר למעי אבל אולי תהיה השפעה על רצפת האגן). בנוסף, אחד המינרלים הכי קריטיים וחשובים במצבים כאלה הוא המגנזיום! ובמינון גבוה. אני אישית מזמינה מחו"ל מגנזיום מסוג מאלט, כי הוא לא קיים בארץ ועליו אני ממליצה. מגנזיום נוהגים לתת בהריון או לספורטאים שסובלים מהתכווצות של שריר התאומים מאחרוה ברגל. אבל יש לו השפעה על כל הגוף. אז מגנזיום היא התחלה טובה וחשובה. בינתיים אפשר להתחיל עם מגנזיום שנמצא בארץ - שאלי את הרוקח מה הכי טוב להרפיית שרירים. יש מוצרים רבים. ואחרון חביב - לא יכולה שלא להתייחס לרמה הרגשית/נפשית/מנטאלית ורוחנית - הקשר ההדוק הזה שיש לנו כבני אדם בין הגוף לנפש הוא קשר חזק. כאשר קיימת בעיה ברמה הגופנית, יש להתייחס תמיד גם לרמה הנפשית. אני אישית מאמינה שהרבה מאוד מהבעיות הפזיות מגיעות מסטרס, מתח, מצבים נפשיים, טרואמות, קונפליקוטים ולכן רצוי לתת לזה את הדעת ולא לטפל רק בסימפטום. הטיפול חייב להיות לעומק, לגשת למקור.

  בריאות!
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שאלה עיניים אדומות ומגרדות
  עדי
  27/10/2016

  שלום,
  איזה טיפול יעיל לעיניים אדומות ומגרדות? אני כבר אחרי טיפול של טיפות עיניים ,הרופא אומר שאין דלקת אבל העיניים אדומות ומגרדות!
  האם נוזלי החליטות שאמורים לטבול בהן צמר גפן אמורות להיכנס לתוך העין?!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • עיניים אדומות ומגרדות

  איה הוד
  27/10/2016

  שלום עדי,
  הדבר הראשון שקפץ לי לראש זה בכלל לא דלקת אלא תגובה אלרגית. אני ממליצה לך לעשות בדיקה לאלרגיה. לשלול את זה.
  בינתיים, להפחית מהתפריט שלך מזונות אלרגניים או בעייתיים במצבים כאלה: עגבניות, חצילים, פלפלים, תפו"א, מוצרי חלב, מוצרי חיטה וקפאין, להקפיד לשתות הרבה מים ואך ורק מים, להכין תה קמומיל לגם לשתות ממנו 3 פעמים ביום (יש לו תכונות אנטי אלרגיות) וגם לטבול צמר גפן ולשים על העייניים - וכן, הנוזל של החליטה בהחלט יכול להכנס לתוך העין.
  תזכור - אם זוהי תגובה אלרגית אז הטיפול הוא לא רק חיצוני בעיניים אלאל פנימי דרך תזונה וצמחים.

  בריאות!
  איה הוד ניקולא

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

תסמונת המעי הרגיז
תסמונת המעי הרגיז היא בעיה בריאותית רחבת היקף. בעזרת אבחון אירידולוגי אפשר לאבחן את הבעיה ובעזרת תזונה נכונה ונטורופתיה אפשר לטפל בה
קרא עוד
דלקת גרון – תרופות טבעיות להחלמה מהירה
מאת מערכת BeOK
| 06/02/2017 |
צפיות: 120
דלקת גרון היא בין מחלות החורף הנפוצות ביותר. לפני שממהרים ליטול אנטיביוטיקה אפשר להיעזר בתרופות טבעיות כמו דבש, ג'ינג'ר וזרעי כמון
קרא עוד
אבחון אירידולוגי – איך העיניים משקפות את המצב הבריאותי?
מאת מערכת BeOK
| 30/01/2017 |
צפיות: 144
העיניים אינן משקפות רק את הרגש, אלא גם מחלות וכשלים בריאותיים שונים. לפי האירידיולוגיה אפשר לאבחן רעלנים בגוף, בעיות בקיבה וזיהומים בבלוטות הלימפה
קרא עוד
פחם פעיל – מפחית כולסטרול ומלבין שיניים
מאת מערכת BeOK
| 29/01/2017 |
צפיות: 148
פחם פעיל הוא פחמן מעובד הסופח אליו רעלים. בשל תכונה זו הוא משמש נגד עקיצות חרקים, נגד אקנה ונגד גזים ונפיחות הבטן
קרא עוד
תה אורגנו מונע סרטן ומאזן את רמת הכולסטרול
מאת מערכת BeOK
| 25/12/2016 |
צפיות: 244
שתייה של תה אורגנו יכולה למנוע מחלות ולסייע בהחלמה מהן, להרוג טפילים ולטפל בצינון ובדלקות גרון
קרא עוד
מהם היתרונות הבריאותיים של קרם טרטר?
מאת מערכת BeOK
| 11/12/2016 |
צפיות: 260
קרם טרטר משמש לבישול ולאפייה אך עוזר גם לבעיות בריאותיות שונות, כמו ניקוי עור הפנים והפחתה של לחץ הדם ואף מסייע לגמילה מעישון
קרא עוד
עלי עץ הזית – פתרון טבעי להפחתת לחץ דם, לעיכוב אלצהיימר ולמניעת סוכרת
מאת מערכת BeOK
| 04/12/2016 |
צפיות: 367
עץ הזית אינו רק סמל של שלום, העלים שלו משמשים לריפוי ולמניעה של מחלות רבות, כמו דלקות וזיהומים, אלצהיימר ומחלות לב
קרא עוד
עלי דפנה: סגולות עתיקות יומין לריפוי הגוף והנפש
מאת מערכת BeOK
| 28/11/2016 |
צפיות: 491
עוד בימי יוון ורומא הכירו בתכונות הבריאותיות של עלי הדפנה, הם מסייעים למערכת העיכול, משרים שלוות נפש, מונעים חרדה ואף מרחיקים ג'וקים
קרא עוד
שמן שרף המור כתרופה למיגרנות, לדיכאון ולדלקות
מאת מערכת BeOK
| 10/11/2016 |
צפיות: 383
לשמן שרף המור יש תכונות ריפוי רבות, הוא עוזר נגד מיגרנות, מחטא את העור, מונע דלקות בדרכי הנשימה ועוזר לשיפור הזיכרון
קרא עוד
הזעת יתר בכפות הרגליים? פתרונות טבעיים למניעת ריח רע
מאת מערכת BeOK
| 07/08/2016 |
צפיות: 6,826
הקיץ והחום גורמים להזעה מרובה ואיתה גם ריחות רעים מכפות הרגליים, פתרונות טבעיים שונים יכולים למנוע את הזיעה ואת הריחות הנלווים לה
קרא עוד