עיבוי שפתיים, צריך להתאים לפנים

טיפול אסתטי של עיבוי שפתיים הינו חלק בלתי נפרד מטיפולי הצערה לפנים. ואולם, כמו בכל טיפול אסתטי אחר, חשוב מאוד להתאים את סוג טיפול עיבוי שפתיים לצרכי האשה ולתווי פניה. על כך בכתבה הבאה.
ד``ר נמרוד פרידמן
| 06/07/2010 |
צפיות: 4,475
עיבוי שפתיים הפך בשנים האחרונות לאחד מהטיפולים האסתטיים הפופולאריים ביותר. ואולם, כמו כל טיפול אסתטי אחר, גם טיפול עיבוי שפתיים חייב להיות מותאם בצורה האופטימאלית ביותר לכל אשה. ככל שטיפול עיבוי שפתיים מותאם לפנייך כך השינוי ישתלב טוב יותר עם יופייך. כך למשל לא לכל אחת מתאימות שפתיים מלאות במיוחד. ישנן בנות שלמרות ששפתיהן דקות נדרש עיבוי שפתיים קל ביותר בכדי לגרום לשינוי נפלא ועדין המתאים לתווי פניהן. בנוסף, לעיתים אין צורך לבצע עיבוי שפתיים בשתי השפתיים אלא רק בשפה אחת, דבר אשר יוצר סימטריה ואסתטיות נעימה המותאמת לתווי הפנים.

שפתייך מספרות יותר ממה שאת חושבת


מבנה השפתיים מושפע ממספר גורמים שונים, כגון הזדקנות הפנים, גנטיקה ועישון. בתהליך ההזדקנות מאבדות השפתיים מנפחן, המרחק בין האף לשפה מתארך, ישנה צניחה של השפתיים והן נעשות דקות ושטוחות. בנוסף, מופיעים קמטים מעל השפה העליונה, מתחילה השתפלות של השפה התחתונה החוצה, וזוויות הפה יורדות כלפי מטה. כל המרכיבים הללו יוצרים מראה מבוגר וגם עצוב. תופעה נוספת הנפוצה בקרב נשים מעשנות היא של הופעת קמטוטים סביב השפתיים, אשר גורמים למראה מבוגר גם בקרב נשים צעירות מאוד.

למידע נוסף בנושא עיבוי שפתיים ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום מילוי קמטים, עיבוי שפתיים, הזרקת בוטוקס
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום השתלת שיער

תהליך עיצוב שפתיים הינו חלק בלתי נפרד מטיפולי ההצערה לפנים., כדוגמת מתיחת פנים או ניתוח עפעפיים. מיד לאחר עיבוי שפתיים אפשר ליהנות ממראה צעיר יותר של הפנים. טיפול בכל חלקי הפנים מבלי לשפר את מראה השפתיים מותיר מראה לא מאוזן ולא הרמוני.

אז מה חדש ומה בטוח בתחום עיבוי שפתיים?


חומרי עיבוי שפתיים שבהם משתמשים מתחלקים לשתי קבוצות: חומרי מילוי זמניים, המבוססים על חומרים טבעיים בלבד, וחומרי מילוי קבועים או חצי קבועים, המורכבים מחומרים סינטטיים. לשימוש בחומרים הקבועים לצורך עיבוי שפתיים יש חסרונות רבים: הסיכוי לסיבוכים הוא גבוה יותר והסיבוכים יכולים לצוץ גם שנים רבות לאחר ההזרקה. הסיבה לכך היא שהגוף מגיב כנגד החומר. הגוף אינו יכול לפרק את החומר ואינו יכול להוציא אותו ולכן מייצר סביבו רקמת צלקת ובכך נוצרת הנפיחות בשפה. הבעייתיות הגדולה בחומרים אלו היא שתגובת הגוף לחומר לא צפויה מראש והסיבוכים העלולים לקרות יכולים להימשך על פני שנים רבות.

חומרי המילוי הזמניים, החדשניים, מתבססים ברובם על חומר טבעי הנקרא ח. היאלורינית- h.a. זוהי בעצם מולקולת סוכר, שקיימת בכל היצורים החיים, ותפקידה העיקרי בגוף הוא לקשור מים. ישנם כמה יתרונות גדולים בשימוש בחומרים אלו לצורך עיבוי שפתיים. בראש ובראשונה, חשוב לזכור שהפנים הן דינאמיות. המראה שמתאים לנו בגיל מסוים לא יתאים לנו לאחר עשר שנים וזמניות טיפול עיבוי שפתיים מאפשרת לרופאים להתאים בכל פעם מחדש מראה רלוונטי לאותה תקופה. מה גם שחשוב לזכור שיש, ולעולם תהיה, התחלפות מהירה של אופנות ו"טרנדים" ולכן היכולת לשינוי היא חשובה. לבסוף נציין שברפואה האסטטית, כמו בכל דבר, טעויות יכולות לקרות. בתהליך זה הטעויות הן חולפות ואפשר לתקן אותן במהירות.

"ג'ובידרם אולטרה", למשל, הינו חומר שחולל מהפיכה בתחום עיבוי שפתיים מאחר והוא מכיל בתוכו חומר נגד כאבים. בזכות תוספת זו נעלמה כמעט לחלוטין חוסר הנוחות שהייתה בטיפולים.

למאמרים נוספים בנושא עיבוי שפתיים וניתוחים פלסטיים:
עיבוי שפתיים: מהו מודל היופי היום?
עיבוי שפתיים 2009: כי לא כולן אנג'לינה
עיבוי שפתיים - כל הדרכים לחושניות
סכנה בהעלמת קמטים
עיצוב שפתיים: באיזו שיטה נבחר?

ציירי לך שפה
הסטיגמה השלילית שנוצרה סביב הליכי עיבוי שפתיים נבעה מריבוי הזרקות בכמויות מוגזמות ומשימוש בחומרים בעיתיים. חומרי המילוי הטבעיים וטיפולים אינדיבידואליים ומעודנים מאפשרים כיום לעבור הליך זה ללא חשש.

לכל אשה, בחורה או נערה תווי פנים שונים וחשוב מזה- אופי ייחודי לה. לכן ישנה חשיבות רבה להתאמה בצורה הטובה ביותר את הטיפול האסטטי המבוקש וחשוב לא פחות מזה - לבצע טיפול זה אצל כירורג פלסטי. השפתיים הן מרכיב חשוב בדרך למראה צעיר, רענן וחושני ואל לנו להזניח אותן.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

יועצים בתחום

  • ד"ר אופיר שיין
    ד"ר אופיר שיין
    מנתח פלסטי בכיר מומחה לכירורגיה פלסטית ניתוחית ואסתטית כולל ניתוחי פנים, עיצוב הגוף והזרקת סיליקון... קרא עוד