תמונת דם מיקרוסקופית: בדיקת דם מסוג אחר

תמונת דם מתקבלת באמצעות בדיקת דם מיוחדת שמטרתה לבדוק את איכות נוזל הדם והכדוריות האדומות. בדיקת דם זו באה לבחון את רמת החומציות בנוזל הדם, שיש המאמינים כי היא הגורם לרוב בעיות הבריאות.
ד``ר שמי שגיב
| 16/06/2010 |
צפיות: 10,555
תמונת דם מיקרוסקופית הינה בדיקת דם שפותחה על ידי ד"ר רוברט יאנג הנחשב כמיקרוביולוג ותזונאי המוביל את "הביולוגיה החדשה". בדיקת דם מסוימת זו מאפשרת להעריך את איכותה ותפקודה של מערכת הדם ובכך את תפקוד מערכות הגוף.

ד"ר יאנג גילה כי איכות הדם ובכלל זה הכדוריות האדומות, נקבעת על ידי איכות הנוזל שבהם הם חיים והגורם המכריע ביותר המכתיב את איכות נוזל הדם הינו רמת החומציות. רמת החומציות נקבעת על ידי עומסי האימונים (חומצת חלב), התזונה והמתחים הרגשיים\מנטאליים.

למידע נוסף בנושא בדיקת דם ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום בדיקות רפואיות, בדיקות דם
פורום יתר לחץ דם, לחץ דם גבוה
פורום טיפולי ורידים, דליות, מחלות כלי דם
פורום שומנים בדם, מחלות לב
פורום קרדיולוגיה - רפואת לב

חומציות יתר פוגעת באיכותן ובתפקודם של תאי הדם וכתוצאה מכך אתה עייף, רמת האנרגיה פוחתת, כושר ההתאוששות יורד והתוצאות, בהתאם. בדיקת דם שבודקת במיקרוסקופ טיפת דם (מהאצבע) מאפשרת לקבל תמונת דם ולאבחן לפיה את איכות מערכת הדם ובכך, אחת ולתמיד, לקבל תשובה מהימנה: האם התזונה, התוספים והאימונים אכן מקדמים אותך?

מערכת הדם


מערכת הדם כשמה, נוזל החיים, הינה המערכת החשובה המגדירה את בריאותנו ואת רמת הכושר הגופני. לא בכדי, מטרתם של מרבית תכשירי הספורט האסורים במקצועות הסיבולת להגביר את רמת הכדוריות האדומות. אצל אדם בוגר כמות נוזל הדם נע בין חמישה לשישה ליטרים.

מערכת הדם מורכבת מתאי דם (אדומים ולבנים) המהווים כ- 45% מנפח הדם והיתרה כ- 55% הינה הפלזמה, הינו נוזל. ריכוז הכדוריות האדומות בדם מגיע לכ – 5,000,000 ל-מ"מ מעוקב לעומת 10,000-5,000 תאים לבנים למ"מ מעוקב. בכל שנייה מיוצרים עד כ- 3,000,000 תאים אדומים וכ- 1% מהם מוחלף מדי יום.

אורך החיים של תא אדום בריא מגיע לכ-120 ימים וזה הזמן הדרוש לתחלופת כל התאים האדומים. כל תא אדום עובר את מחזור הדם כל 30 עד 60 שניות. בחייו גומא התא האדום מרחק של כ- 1,000 ק"מ.

הכדוריות האדומות נושאות את החמצן אל תאי הגוף ורקמות השריר לצורך יצור אנרגיה. כ-280 מיליון מולקולות של המוגלובין נושאות כביליון – דו-תחמוצת פחמן (חומצה) אל מחוץ לגוף. ד"ר יאנג אף מרחיק בקביעתו שתאי הדם הופכים להיות רקמות הגוף – שריר, גידים. ההסבר לכך פשוט, כשאנו נפצעים זהו הדם שמגיע אל איזור הפציעה וזהו הדם שבונה את הרקמה החדשה. לכן איכות הדם תקבע למעשה את איכות רקמות הגוף.

באמצעות בדיקת דם שגרתית, המכונה ספירת דם, אנו מקבלים מידע כמותי, כדוגמת מספר תאי הדם הלבנים והאדומים, רמת ההמוגלובין וריכוזים של חלבונים ואנזימים שונים. בדיקה זו נעשית בצורה ממוחשבת , כך שעין אדם אינה בוחנת את איכות הדם. מידע זה חשוב ביותר לצורך אבחון של תהליכים פתולוגיים, אך הוא אינו חושף את איכותם ותפקודם של תאי הדם ובעיקר התאים האדומים. מצב זה דומה למצב בו נצלם מתחרים על קו הזינוק. מהתמונה, ניתן לספור כמה מתחרים יש כל קטגוריה, לקבוע את מינם ועוד, אך ממידע זה לא נוכל להסיק על איכות המתחרים. יתרה מכך, המידע הכמותי אינו מאפשר לנו מידע על אופי תוואי השטח, איכות נוזל הדם, שבו המתחרים (תאי הדם) צריכים לעבור. מסתבר, שאיכות הנוזל תקבע את בריאות תאי הדם: "כשהדגים באקווריום חולים יש צורך להחליף את המים".

תמונת דם מיקרוסקופית


תמונת דם מיקרוסקופית המתקבלת באמצעות בדיקת דם, מאפשרת לקבל מידע איכותי על מערכת הדם ובעיקר על השפעת רמת החומציות על נוזל הדם. כל פעילות מטבולית בגופנו יוצרת פסולת מטבולית ולפסולת זו בגדול קוראים חומצה (חומצת חלב ועוד הרבה מיני חומצות) שהגוף חייב לפלוט החוצה. הצטברות חומצה בדם מזהמת את הסביבה האקולוגית ומשבשת את איכות ותפקוד תאי הדם.

בדיקת דם לצורך קבלת תמונת דם מחולקת לשתי בדיקות, האחת תמונת דם חי והשנייה תמונת דם יבש. המידע שמתקבל משתיהן משוכלל ומאפשר לקבל תמונה שלמה לגבי רמת תפקודם של תאי הדם, לגבי הנוזל בהם הם שוחים ולגבי התנהלות מערכות הגוף.

חשוב להדגיש, כי בדיקת דם זו אינה בדיקה לצורך קביעת דיאגנוזה אלא עיקרה ביכולתה להמחיש באופן ישיר כיצד מערכת הדם נראית ומתפקדת והיכן בגוף קיימים ריכוזי חומצה העלולים לגרום לתהליכים דלקתיים ושחיקתיים.

במהלך חלקה הראשון של בדיקת דם, טיפת דם מהאצבע מונחת על משטח ובעזרת מיקרוסקופ PHASE CONTRAST, ניתן לראות את הדם במצב חי, כפי שהוא, בלי כל שינוי מעבדתי. מצלמה המותקנת על ראש המיקרוסקופ ומוקרנת על צג מסך המחשב מאפשרת הצצה אל תוך מערכת הדם. התמונה מאפשרת ניתוח של:

מצב וצורת תאי הדם האדומים והלבנים.

הימצאותם של קנדידה פטריות ושאר יצורים.

איכות נוזל הדם (לכלוך, גבישי חומצה).

תהליכי קרישה בדם.

השפעת סוכרים, פחמימות, חלבונים ושומנים על תאי הדם.

השפעת אי ספיקה של המעי על תאי הדם.

חוסר בנוזלים בגוף.

חלקה השני של תמונת דם הינו בדיקת דם יבש. בדיקה זו מתועדת בספרות הרפואית ונוסדה עוד בשנות השלושים של המאה ה-20. בעזרת מיקרוסקופים חדישים BRIGHT FIELD ויכולת ניתוח הממצאים שפיתח ד"ר רוברט יאנג ניתן כיום בעזרת בדיקת דם זו לראות את השפעות מיקום (באיזה מערכת, איבר) החומצה על מערכות הגוף.
<@ --- IMG_2 --- @>
בחלק זה של הבדיקה נלקחים כשבעה משטחים מטיפת דם ומאפשרים לדם להיקרש. דפוס הקרישה של הדם מאפשר לראות את:

הימצאותם של תנאים המאפשרים התפתחות תהליכים דלקתיים ומיקומם בגוף

השפעות החומצה על מערכות הגוף.

רעילות במעי.

חוסר במלחים.

מצב איברי הסינון וניקוי הפסולות והרעלים (כבד, כליות).

מהמידע והצלבת הנתונים משתי הבדיקות ניתן לקבל תמונה מדויקת ואינפורמטיבית לגבי איכותן ותפקודן של מערכת הדם ומערכות הגוף. מידע זה מאפשר:

גילוי מוקדם של חומציות יתר (דלקת, ניוון) ומיקומם.

השפעת יעילות התזונה ותוספי המזון על איכות ותפקוד הדם.

חשיפה של התנאים המאפשרים מחלה (שפעות, דלקות, זיהומים)

השפעת טיפול, לפני ואחרי, על בריאותו של הגוף.

השפעת עומסי האימון.

באם תמונות הדם החי והיבש נראות תקינות, זו למעשה "תעודת אחריות" לבריאות. אך במידה ואחת מהן או שתיהן אינן תקינות, כי אז ניתן לומר בביטחון שמשהו לא מתנהל כשורה. תמונת הדם יכולה לאתר תהליכים הרבה לפני הופעת הסימפטומים והרבה לפני הופעתם בבדיקת דם מעבדתית רגילה.

בתמונת דם מיקרוסקופית הבודק מאפשר לנבדק לראות במו עיניו את מצב הדם. הבודק מסביר כל פרט שנצפה על המסך ואת המשמעויות לכך. תהה אמונתך, גישתך, תפיסתך בנוגע לתזונה אשר תהה, הדם אומר את האמת. אז אם הינך דוגל בתפיסה תזונתית מסוימת ותמונת הדם מראה שאיכות הדם שלך מצביעה על ליקויים , כי אז למי בדיוק נאמין? לגישה או לדם?

למאמרים נוספים בנושא בדיקת דם ועוד:
בדיקת דם לאחר לידה מגלה נזק מוחי
בדיקת זרחן בדם יכולה להציל מטרשת עורקים
בדיקת סוכר, לעשות את זה בבית
10 הבדיקות שיצילו את חייכם
בדיקת דם פשוטה מגלה הריון בסיכון

שוב חשוב להדגיש ולציין כי מטרת בדיקת דם הינה לקבל תמונת דם לא לצורך אבחון מחלה או פתולוגיה כזו או אחרת, אלא במטרה לבדוק את השפעות החומצה על איכותה ותפקודה של מערכת הדם.

ד"ר יאנג גילה שישנה רק מחלה אחת והיא: חומציות יתר. כל הסימפטומים והמחלות (לכאורה) הינם תוצאה של שינויים הסתגלותיים שהגוף מבצע כדי להתמודד עם נזקי החומציות. ככל שנוכל לאתר את הבעיה מוקדם יותר כך נוכל להימנע מהסימפטומים והמחלות.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

אולי יעניין אותך גם

מפרצת מוחית: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 03/07/2019 |
צפיות: 631
מפרצת מוחית היא סוג של אירוע מוחי שבו יש דליפה של דם למוח. זהו מצב חירום שאם לא מטפלים בו בזמן הוא יכול לגרום לנזקים מוחיים ולמוות
קרא עוד
MGUS: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 30/04/2019 |
צפיות: 761
היא תוקפת את תאי הפלסמה ועלולה להתפתח למיאלומה נפוצה בהמשך חייה. כל מה שאתם צריכים לדעת על מחלת MGUS המסוכנת
קרא עוד
קרישיות יתר בהריון: תסמינים, גורמים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 04/04/2019 |
צפיות: 674
כ-15% אחוז מאוכלוסיית הארץ נחשבים לנשאים של קרישיות יתר, והם בסיכון מוגבר להיווצרות פקקת בכלי הדם. תופעה זו יכולה להיות גנטית מולדת או נרכשת כתוצאה מאורח חיים וגורמי סיכון נוספים. אז כיצד מאבחנים? איך מטפלים? ומדוע הריון מגביר את הסיכון לכך?
קרא עוד
טכיקרדיה חדרית: תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 28/03/2019 |
צפיות: 861
״טכיקרדיה חדרית״ היא הפרעה בקצב הלב התקין שמקורה במדורי הלב התחתונים, ה״חדרים״. הפרעת קצב זו גורמת לדופק לב מואץ ויכולה לגרום לאובדן הכרה ואף לסכנת חיים ללא זיהוי וטיפול נכון
קרא עוד
דלקת קרום הלב: מהם סימני המחלה וכיצד מטפלים בה?
ד"ר אביב מגר
| 16/10/2018 |
צפיות: 1,445
מרגישים כאבים בחזה בנשימה עמוקה? סבלתם לאחרונה ממחלת חום? ייתכן שיש לכם דלקת בקרום הלב. במקרה כזה ייתכן שאתם זקוקים לטיפול ולאשפוז בבית חולים
קרא עוד
פרפור פרוזדורים: כל מה שצריך לדעת על הפרעת הקצב
ד״ר גיא רוזן
| 26/09/2018 |
צפיות: 2,920
בשנים האחרונות ישנה עלייה ניכרת במספר החולים בפרפור פרוזדורים – הפרעת קצב הלב השכיחה ביותר בקרב מבוגרים. על כן חשוב לדעת מה הגורמים לה וכיצד מטפלים בה
קרא עוד
כל כך טוב שזה רע: הכולסטרול ה"טוב" שבגוף יכול גם להזיק לכם
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 06/09/2018 |
צפיות: 1,270
מסתבר שגם אצל הכולסטרול, כמו בכל תחום בחיים – יותר מדי טוב יכול להפוך בסופו של דבר לרע בעבורכם
קרא עוד
עישון – מזיק לבריאות יותר ממה שחשבתם
פרופ` דוד רוט
| 21/08/2018 |
צפיות: 2,668
ידוע שעישון מזיק לבריאות, לא רק עישון סיגריות אלא גם עישון של סיגרים, מקטרות וסיגריות אלקטרוניות. נוסף לבעיות לב ולסרטן ריאות עישון אחראי באופן ישיר על מספר רב של מחלות העלולות לגרום למוות
קרא עוד
פרפור פרוזדורים: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 13/05/2018 |
צפיות: 1,886
פרפור פרוזדורים הוא הפרעת קצב לב שכיחה אשר אינה מסכנת חיים בפני עצמה אך עלולה להוביל לקרישי דם ולשבץ
קרא עוד
קרדיומיופתיה: כל מה שצריך לדעת על מחלות שריר הלב
פרופ` דוד רוט
| 08/04/2018 |
צפיות: 1,686
קרדיומיופתיה היא קבוצה של כמה מחלות אשר פוגעות בתפקוד התקין של שריר הלב. תפקוד לקוי של שריר הלב יכול לגרום למצבים בריאותיים חמורים כמו הפרעות בקצב הלב ואי ספיקת לב
קרא עוד