מה בין הגדלת חזה לבין הרמת חזה?

נשים בעלות חזה קטן או חזה לא סימטרי יכולות לבחור בניתוח הגדלת חזה או ניתוח הרמת חזה. לפני ניתוח הרמת חזה או ניתוח הגדלת חזה יש צורך לערוך סקר שוק, לבחור את המנתח הנכון, לתאם ציפיות ולהתכונן לתקופת ההחלמה.
האם החזה שלך קטן או א-סימטרי? אם התשובה לכך חיובית ייתכן שהרהרת במחשבה לעבור ניתוח הגדלת חזה או הרמת חזה לשיפור המראה ואיכות החיים.

לאורך שנים סבלו נשים עם חזה נפול או א-סימטרי מאי נוחות וגם אלה שבורכו בחזה קטן לא תמיד חשו בנוח עם המראה שלהן. בשנים האחרונות, תופסים ניתוחי הגדלת חזה ו/או הרמת חזה מקום פופולארי ברשימת ניתוחים פלסטיים. בהליך קצר ולא מסובך, אפשר לתקן, לייפות ולהגדיל את החזה ולגרום לשיפור המראה וכתוצאה ממנו לשיפור הדימוי העצמי .

למידע נוסף בנושא הגדלת חזה, הרמת חזה ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום ניתוחים פלסטיים, ניתוחי אף, כירורגיה פלסטית
פורום מתיחת פנים, מתיחת בטן
פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים
פורום ניתוחים קוסמטיים בנרתיק
פורום שאיבת שומן

באלף השלישי אנו מסוגלים להשפיע על מראה גופינו, לעצב את גופינו במידה הנכונה והמתאימה לנו ולתקן פגמים אסתטיים שמפרידים בינינו לבין מראה יפה וביטחון עצמי רב יותר. נשים עם חזה קטן, א-סימטרי או נפול נמנעו בעבר הלא רחוק מללבוש חולצות הדוקות או חשופות וחשו מבוכה בבילוי בבריכה או בשפת הים, מה שהשפיע על יחסיהן עם גברים ועל יחסן כלפי המראה שלהן. כאשר נשים מרגישות טוב ושלמות יותר עם גופן הן חשות ביטחון עצמי רב יותר, מה שמקרין על ההתנהלות שלהן, על יחסן עם הסובבים ועל האושר האישי שלהן.

ניתוחי הגדלת חזה הופכים נשים רבות לשלמות ומאושרות יותר באמצעות הליך לא מסובך ומהיר יחסית. ניתוחי הגדלת חזה וניתוחי הרמת חזה עברו מהפך בשנים האחרונות, השיטות השתכללו וכיום הניתוחים מותאמים לצרכיה הספציפיים של כל אישה. בנוסף גם השתלים עברו שדרוג. לא פלא אם כן שניתוחי הגדלת חזה הפכו לפופולאריים ביותר בין הניתוחים הפלסטיים.

ניתוחי הגדלת חזה וניתוחי הרמת חזה: כדאי לדעתלמי זה מתאים?


הניתוח מתאים לנשים החל מגיל 17 כאשר החזה מסיים את צמיחתו וניתן לבצע בו שיפורים ועד בכלל. ניתן לחלק את הנשים לשלוש קבוצות: נשים צעירות שבורכו גנטית בחזה קטן ונערי ומבקשות להגדיל את מה שהטבע העניק להן או לתקן אסימטריה. נשים בגילאי 30 עד 40 שסיימו את פרק הלידות וההנקה בחייהן ומבקשות להחזיר עטרה ליושנה ולייפות את החזה המרוקן שאיבד מצורתו. הקבוצה השלישית כוללת נשים בגילאי 40 וצפונה, שבצעירותן עדיין לא היו ניתוחי ההגדלה בנמצא וכעת הן מבקשות בשיא פריחתן, לשפר את המראה.

תיקוני א-סימטריה


נשים רבות סובלות מחוסר סימטריה, בדרגה זו או אחרת, שמתבטאת בשד אחד גדול יותר מהשני. א-סימטריה מתבטאת בשדיים שאינם זהים במראה או בגודל או בשד הסובל מעיוותים כלשהן (צנוח, בעל צורה לא אסתטית, חזה שבו הפטמות ממוקמות בתחתית השד, וכדומה). לא כל מקרה מצריך התערבות, לפעמים מדובר בחוסר סימטריה מינימאלית ויש לטפל בכל מצב לגופו. בנשים עם א-סימטריה ניתן לתקן את המצב באמצעות הכנסת שתלים בגדלים שונים לכל שד ויצירת שוויון במראה. בנשים עם פגמים או מראה שדורש תיקון יש לשרטט ולתכנן עם המטופלת את מבנה השד המבוקש ולטפל בכל מצב לגופו עד לקבלת התוצאה הרצויה. כיום מגוון השתלים וצורתם מאפשר למקסם את המראה ולגרום לנחת רוח מצד כל מטופלת.

מה בין ניתוח הגדלת חזה וניתוח הרמת חזה?


הגדלת חזה נועדה להגדיל את נפח השד. במקרים של שד צנוח ומרוקן יש לעיתים גם לבצע הרמת חזה, לבנות אותו מחדש, לאסוף ולהסיר את עודפי העור ולהרים את השד ואם חסר נפח להוסיף שתל שיעניק לו מראה יפה ומלא.

סוגי שתלים: באיזה לבחור?


קיימים מספר סוגי שתלים, בגדלים ובצורות שונות, העשויים סיליקון עמיד ורך. שתל אנטומי צורתו כשל אגס או טיפה והוא מדמה חזה טבעי. שתל עגול מעניק מראה של חזיית פוש-אפ. בדרך כלל את השתלים העגולים נוטות לאמץ הנשים הצעירות ואילו את השתל האנטומי מעדיפות נשים עם שד שהתרוקן עם השנים ו/או הלידות. את עצמך מחליטה בשיתוף הרופא שיבדוק את נתוני גופך והמראה שלך. ביחד תדונו בצורה וגם בגודל השתל שיושתל בחזה.

התוצאה האידיאלית משלבת בין החלום של המטופלות לבין מה שהרופאים ממליצים. חשוב מאוד להתאים את גודל השתל וצורתו לנתוניה הטבעיים של כל אישה. חזה גדול מדי על גוף קטן יכול להיראות מוגזם וגרוטסקי. לעומת זאת, חזה קטן מדי על גוף גדול, לא יעשה את השינוי המיוחל. השתדלו לא לאמץ לעצמכן דמות מוכרת או כוכבת שאתן מעריצות ולבקש חזה כמו שלה, גם אם החזה שלה נראה לכן מושלם. חזה של כוכבת זו או אחרת לא בהכרח מתאים לכל אחת. זכרי שנתוני הגוף שלך הם הקובעים איזה גודל של שתל כדאי להכניס לחזה שלך על מנת שהתוצאה הסופית תראה נשית, מחמיאה ונכונה רק לך.

כיצד מתבצע הניתוח?


קיימות כיום מגוון שיטות להחדרת השתל לשד באזור הקפל התחתון שבין הבטן והשד, דרך בית השחי ובאזור העטרה (סביב הפיטמה). לכל צורת החדרת שתל היתרונות והחסרונות שלה והדבר ייבחן לגופו בעזרת המנתח ובשיתוף מלא של כל מטופלת. כך גם לגבי ההחלטה האם להניח את השתל מעל או מתחת לשריר החזה. הניתוח אורך כשעה וחצי עד שלוש שעות בהתאם לצורך ואחריו חובשים את המקום ומבקשים מהמטופלת ללבוש חזיית ספורט אשר תחזיק את החזה החדש היטב לאורך מספר שבועות. ההחלמה מהתפרים ומתחושת הנפיחות תארך בדרך כלל כשבוע עד שלושה שבועות ולאחר מכן תוכלי לשוב לפעילות רגילה.
<@ --- IMG_2 --- @>

בחירת מנתח


מדובר בבחירה החשובה ביותר. יש לבחור ברופא מקצועי החבר באיגוד הכירורגים הפלסטיים ומשתייך לרשת מוכרת של רופאים. דבר זה יבטיח שיש מאחורייך גב רפואי, אמין ואחראי. השלב השני והלא פחות חשוב הוא הכימיה שלנו עם הרופא והביטחון שאנו חשות כלפיו. רופא שנבטח בו, יתרום לתחושה שאנו בידיים טובות.

מה כדאי לדעת?


לוקח זמן להתרגל לחזה החדש. צריך ללכת עם חזיית ספורט מתאימה לאורך מספר שבועות ורק אחרי שבועות ספורים אפשר לחזור לשגרה. יש להגיע לניתוח כשאת בשלה, מוכנה לכך נפשית, מתואמת מבחינת הציפיות עם עצמך ועם הגודל הרצוי ובוטחת ברופא שלך.

מיתוסים: נכון או לא נכון


1.

אי אפשר להניק לאחר הגדלת חזה: לא נכון. כיום אפשר להכניס את השתל במגוון שיטות שאינן פוגעות בבלוטות ובצינוריות החלב ולכן הדבר אינו פוגע ביכולת להניק.

2.

החדרת השתל עלולה לגרום ל"קופסית": נכון. מדובר בהתקשות סביב השתל המתרחשת אצל נשים מסוימות, שסיבת היווצרותה אינה ברורה לרופאים. יחד עם זאת, בשל התפתחות הטכנולוגיה ושיפור החומרים מהם עשויים השתלים, הסיכוי להיווצרות קופסית הינו כ-2% בלבד לעומת אחוזים גבוהים יותר בעבר.

למאמרים נוספים בנושא ניתוח הגדלת חזה, הרמת חזה ועוד:
הכל על סוגי שתלים בניתוח הגדלת חזה
הגדלת חזה: רק כשאת בטוחה
כל האמת על ניתוח הקטנת חזה
הגדלת חזה: בגד הים שופע יותר
שאלות ותשובות על ניתוח הגדלת חזה

3.

שתלי הסיליקון עלולים להיקרע ולדלוף: לא נכון. השתלים עשויים כיום מחומרים מעולים, חזקים וגמישים המאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות האמריקאי והישראלי. קיימים שתלים יציבים עד כדי כך שאפילו אם יחתכו אותם בסכין הם יישארו מוצקים ולא ייזלו. אך מאחר והשתל הוא מוצר מעשה אדם ההמלצה הינה להחליפו כל 15 שנה או אם התגלה באולטרא סאונד חשד לקרע בשתל.

4.

לאחר ניתוח להגדלת חזה לא אוכל יותר לישון על הבטן: לא נכון. רק בשלושת השבועות הראשונים מומלץ לא לישון על הבטן אולם לאחר מכן תוכלי לשוב בהדרגה הן לפעילות ספורטיבית והן להרגלי השינה שלך.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר