פדיקור אפשר לעשות גם בבית

יבלות, פטריות וכאבים בהליכה הם רק חלק ממנת חלקם של אלו שלא עוברים טיפולי פדיקור. כדי שתמנעו מבעיות אלו, כדאי שתלמדו כיצד לעשות לעצמכם טיפול פדיקור בבית. מדריך.
 אילנה כסיף
| 30/05/2010 |
צפיות: 17,124
לידיעתכם, טיפול פדיקור בייתי לא כולל רק גזירת ציפורניים. הוא כולל גם ריכוך עור במים, הסרת עור יבש, מריחת קרמים, מריחת לק ועוד. אם ברצונכם לדעת כיצד לבצע טיפול פדיקור בבית, צעד אחר צעד, המשיכו לקרוא.

על מנת לבצע פדיקור ביתי יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים. ראשית עלינו לדעת כי השימוש בכלים – הפצירות הצבתיות וכל מה שבא במגע עם העור הוא אישי ואין להשתמש בציוד על בני משפחה אחרים אלא אם הכלים עברו חיטוי ועיקור כדי למנוע הדבקה של נגעים מאדם לאדם (כגון פטרת).

למידע נוסף בנושא פדיקור, קוסמטיקה ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום פדיקור
פורום רפואת כף הרגל - פודיאטריה
פורום איפור וטיפוח
פורום כירורגית כלי דם, ורידים
פורום רפואה משלימה, רפואה אלטרנטיבית

הכינו מראש את הציוד לו תזדקקו למהלך טיפול הפדיקור: גיגית עם מים פושרים וסבון או מלח אמבט, מסיר קאלוס (מסיר עור קשה ברגל) ומסיר קוטיקולה (מסיר עור הנמצא בצמוד לציפורניים), דוחף עור, משייף לכף הרגל, פצירה, בלוק החלקה, פצירת הברקה, מגבת, קרם רגלים ופילינג, אלכוהול, מגבונים להסרת לק, לק בסיס, לק בצבע האופנתי האהוב עליך ומייבש לק.

חשוב לציין כאן, כי המגמה העולמית בפדיקור להסרת העור הקשה מכף הרגל היא להימנע משימוש בסכינים ולהעדיף שימוש בחומרים מטפיחים, אותם ניתן למצוא היום בפארמים השונים לשימוש הציבור הרחב. המגמה הזו נובעת מתוך הבנה כי הסרת עור קשה פוגעת בבריאות כף הרגל בכך שאנו מסירים שכבת הגנה הכרחית לגוף ("הפגוש" של הגוף) ולכן הגוף יטה לייצר שכבה עבה יותר. לאחר טבילת הרגלים במים מרחו על העור הקשה שכבת מסיר קאלוס ועטפו בניילון.

בינתיים, טפלו בציפורניים – מרחו מרכך עור על העור שמסביב לציפורניים ודחפו בעדינות את העור עם דוחף עור כדי להגדיל את לוחית הציפורן. עודפי עור יש להסיר בעדינות יתרה – זהירות לא לפצוע - בעזרת צבתית עור. כעת, גזרו את הציפורניים ישר, אבל הקפידו לא לגזור יותר מדי – חייב להישאר מעט קצה חופשי (פס לבן בקצה הציפורן) של כשלושה מ"מ כדי להימנע מציפורן חודרנית וכן למנוע אפשרות של חדירת פטרת מתחת לציפורן. עצבו את צורת הציפורניים בעזרת פצירה. הסירו בעזרת בלוק בעדינות את שכבת השומן שעל הציפורן ואחר כך הבריקו אותה בעזרת פצירת הברקה או בלוק.

כעת הסירו את הניילון מכף הרגל נגבו עם המגבת. שייפו עם משייף לכף הרגל להסרת העור העודף. מרחו פילינג על כף הרגל והסירו בעזרתו עודפי עור- הקפידו על אזור הקרסול וצידי כף הרגל. עסו את הרגלים בקרם רגליים להחדרת לחות וריכוך העור. חיזרו על כל הפעולות ברגל השנייה. נשים המעוניינות למרוח לק, צריכות כעת בעזרת אלכוהול להסיר את השומן מהציפורניים ולמרוח לק בסיס, שתי שכבות של לק ומייבש לק. אחר כך יש למרוח שמן הזנה על העור מסביב לציפורנים.

לטיפול בעיות מורכבות יותר כגון ציפורן חודרנית, סדקים, פטרת העור והציפורן או יבלות יש לפנות לטיפול מקצועי על ידי פדיקוריסטית, פודיאטר או רופא עור. מעבר לטיפול הפדיקור יש להקפיד על מספר כללים כדי להימנע מבעיות בכף הרגל:

למי שסובל מציפורן חודרנית חשוב להקפיד על נעילת נעלים נוחות המכילות את האצבעות מבלי ללחוץ אותן. וכן, חשוב מאד לגזור את הציפורניים ישר.

למאמרים נוספים בנושא פדיקור, קוסמטיקה ועוד:
סוכרת: 10 טיפים לטיפול בכף רגל סוכרתית
כפות רגליים - המדריך לקיץ הלוהט
יבלת ויראלית ברגל: פדיקור לא תמיד עוזר
פדיקור: למה איכות הפדיקוריסטיות עולה?
כללי זהירות לפני טיפול פדיקור

אם אתם סובלים מעור קשה וגס בעקבים - חשוב להקפיד על שיוף כפות הרגליים במשייף לכף הרגל במקלחת פעמיים עד שלוש בשבוע ואפילו ניתן ורצוי להשתמש בפילינג גרגרי או פילינג ים המלח לפני הכניסה למקלחת. והכי חשוב - להקפיד הקפדת יתר על שימוש בקרם רגליים המיועד לריכוך העור – חשוב שהקרם יכיל חמאת שיאה.

לסובלים מפטרת העור והציפורן. חשוב לזכור כי רוב הפטריות בעור ובציפורניים נגרמות עקב הדבקה. לכן, יש להקפיד על נעילת נעלים במקומות ציבוריים (ברכות שחיה, מקוואות, מקלחות משותפות). יש ליבש היטב את כפות הרגלים ובין האצבעות בעזרת מגבת אישית.

אם כבר נדבקתם בפטרת - יש להקפיד על הטיפול שקיבלתם לטיפול בפטרת וכן להקפיד על מגבת אישית והחלפת מצעים לעיתים תכופות ולכבס אותם בהרתחה. כדאי וחשוב למנוע הדבקה של שאר בני הבית וכן של ציפורניים נוספות.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר