איך מחזירים את התשוקה ליחסי מין?

לאחר שנים של זוגיות, זוגות רבים חווים ירידה בחשק המיני ובהנאה מיחסי מין. לכך יכולות להיות מגוון סיבות ומגוון פתרונות. העלאת הביטחון העצמי של שני הצדדים תעלה בצורה משמעותית את ההנאה שלהם מיחסי מין.
 יששכר רוטרי
| 05/05/2010 |
צפיות: 9,002

המתייעצת:

אני בת 42 ובעלי בן 48, הורים לילדים בוגרים. נישאנו צעירים למדי (לפני 21 שנים) והזוגיות שלנו ידעה עליות ומורדות - לשנינו היו רומנים וחפוזים מהצד, אנחנו נראים צעירים מגילנו ונחשבים לזוג נאה. לשנינו יש מחזרים רבים כי שנינו בעבודתנו חשופים לקהל.

בשבוע שעבר היתה לנו שיחת נפש, בעקבותיה הגענו למסקנה שאנו רוצים להפסיק יחסי מין שמחוץ למסגרת הנישואים. אני מודה שאני הובלתי את המהלך, משום שהבנתי שאני נמשכת לצעירים (הרומן האחרון שלי היה עם בחור בן 21 חברו של בני...ללא ידיעתו). אז אמרתי לעצמי - די!! בטרם המצב יצא מכלל שליטה ואהיה פתטית בעיני עצמי ובעיני הסובבים אותי (כולל משפחתי).

למידע נוסף בנושא מין ועוד, היכנסו לפורומים:
פורום סקס ויחסים
פורום קואצ'ינג זוגיות, אימון זוגי
פורום זהות מינית, תפקוד מיני
פורום מין וסקסולוגיה
פורום אורולוגיה, אימפוטנציה

בעלי לא מודע לאירוע הזה, מאידך ידוע לי זה מכבר שאף לו היו עניינים רומנטיים עם צעירות ממשרדו. הבעיה שלנו היא שאנו משתעממים מיחסי מין שבשגרה (התדירות שלנו היא בערך פעמיים בחודש), אין לנו תשוקה הדדית או ריגושים וגם תחושת הגירוי במגע היא נמוכה, על כן אנחנו מתקשים לחוות אורגזמות (אם בכלל). בעבר התנסינו באירועים מיניים מגוונים, שאינם נורמטיביים עבור רוב הציבור.

בעלי מאונן ומצליח ללא קושי לחוות אורגזמה. אני איבדתי את היכולת הזו. זה כל כך מרגיז אותי שאיני מצליחה. בעבר הייתי אלופה באורגזמות של העינוג העצמי. על כן אני פונה אליך בשאלות הבאות:

1.

מדוע איבדנו את חדוות המין? ומה ניתן לעשות על מנת להחזירה?

2.

בשנתיים האחרונות יש לבעלי קשיים בהשגת הזקפה (קשה לו לחדור עם פין קשוי למחצה), לא כן באוננות.

3.

חשוב לי מאוד להחזיר אלי את יכולת העינוג העצמי באוננות שאיבדתי.

המטפל:

הואיל ואין לי פרטים מדויקים ועדיין לא טופלתם, הרי שתשובתי תהיה כללית ומקיפה לטובת כל הנמצאים במצב דומה ומחפשים פתרונות.

1.

למצב של איבודה של חדוות המין עלולות להיות מספר סיבות אפשריות:

סיבות הורמונאליות.

בסביבות גיל 50 בד"כ חלה ירידה משמעותית בהפרשת הורמוני המין אצל הגברים, הדבר מתבטא בירידה בתשוקה הכללית (ליבידו) וכן בא לידי ביטוי באיבוד הריגוש המיני. אף אצל הנשים בגילאים הללו ובעיקר בתקופת הבלות מתגלה מיעוט בהורמון זכרי זה, שאף אצלן חשיבותו מכרעת (אמנם בכמות קטנה משל זו של הגבר) לגבי תשוקתה הכללית והרצון לחוות אורגזמה.

כאשר ריכוזו של הורמון זה נמצא מתחת לנורמה בהתאם לגיל, באות לידי ביטוי תופעות נוספות: עייפות, העדר אנרגיות, דיכאון ואי אכפתיות סביבתית (במקרים קיצוניים עד כדי התנתקות מהסביבה).

סיבות פסיכולוגיות.

שינויים חיצוניים כגון: השמנה, התרחבות הפנים, התקמטות, התקרחות ועוד משפיעים באופן פסיכולוגי על נשים יותר מאשר על גברים מהטעם הפשוט - שנשים מחמירות עם עצמן הרבה יותר מאשר הגברים. שינויים אלה מורידים את ביטחונן העצמי ביחסי המין (מחמת הבושה), הן נמנעות מיחסי מין ועצם ההימנעות והיעדר האורגזמות (בהנחה שהן אף לא מאוננות) מקטינים עוד יותר את ההפרשות של הורמוני המין.

סיבה פסיכולוגית של גברים בלבד היא בהקשר לגודלו (למעשה קוטנו של) איבר המין. גברים בעלי פין בגודל בינוני ומטה (בין שמונה עד 12 ס"מ בזקפה מלאה), מוצאים עצמם עם פין מכווץ וכמעט נעלם תחת קפלי השומן (בעיקר בהשמנה בטנית). הסיבה העיקרית לכיווץ היא ההיצרות של כלי הדם הקטנים באגן הקטן ובעיקר היצרותם של כלי הדם שבפין, על כן מוזרם לפין פחות דם והוא מגיב בכווץ.

פתרונות אפשריים


ניתן לאזן את הירידה בהפרשת הורמוני המין באמצעות זריקות, גלולות או מדבקות המכילות טסטוסטרון .תחת פיקוח של רופא אורולוג.

הרזייה, טיפולי יופי (ניתוחי יופי), עשויים לחזק את הביטחון העצמי של הנשים. כמו כן, השתלת שיער או (מה שעדיף) גילוח של כל הראש הגברי עשויים לשפר את הביטחון העצמי של גברים.

ייעוץ פסיכו-סקסולגי עשוי לפתור בעיות רבות לשני המינים.
<@ --- IMG_2 --- @>
שימוש מושכל בתרופות לתגבור התפקוד הזקפתי נחשב בגדר מהפכה עולמית לשיפור ביצועי המין של הגברים ולביטחונם כנגד חרדות ביצוע, (זה מפליא עד כמה גברים פוחדים עדיין משימוש בוויאגרה, סיאליס, לוויטרה וכל נגזרותיהן).

אין לי פתרונות לפין קטן. מאידך, ישנן תנוחות שניתן להרגיש את החיכוך בו (לשני הצדדים) כאילו היה די גדול.

2.

בנוגע להתגברות על התשוקה שחשים כלפי צעירים – ניתן להתגבר על תשוקה, להתעלם ממנה כמעט לא ניתן וגם אין צורך, הכמיהה להתחבר למגע עם גוף צעיר קיימת במהותנו, אולם הביצוע אינו תמיד אפשרי. לא כולם יכולים ליצור קשר זוגי בפער גילאים של יותר מ-20 שנים, מי כן מצליחים? בעיקר גברים עשירים או ידוענים. אף נשים עשירות ומפורסמות מצליחות למצוא לעצמן פרטנרים צעירים, אם כי באחוז נמוך יותר לעומת הגברים.

3.

בסקר שנערך בארצות הברית שאלו את הנסקרים את השאלה הבאה: אם יהיה עליכם לוותר מכורח הנסיבות על אחד מהשניים הבאים - יחסי מין מול אוננות, על מה תוותרו? כ-80% מהנשאלים (שהיו למעלה מגיל 35) וויתרו על יחסי מין. מכאן ניתן להבין על החשיבות הרבה של העינוג העצמי. קשה לנו מאוד (למי שרגיל לאונן) לוותר על הנאה זו.

למאמרים נוספים בנושא מין:
אשתי לא רוצה לקיים איתי יחסי מין!
הידעתם? יחסי מין בריאים ללב
לא רק כיף: מריחואנה גורמת לבעיות מין
מחקר: עניים מקיימים יחסי מין בגיל מוקדם
חיי המין בריאים יותר עם ויברטור

עצתי הספציפית לכל מי שאיבדה את המיומנות לחוות אורגזמה באוננות היא לנסות את האפשרויות הבאות: אביזרי מין כגון וויברטורים למיניהם, אוננות בזרם מים באמבטיה, ריגושים מיניים באמצעות צפייה ולא רק מהדמיון (שאולי נשחק) ובמקרים יוצאי דופן אף חילופי זוגות וכו'.

אם תעשו את כל הדברים הללו, או אפילו את חלקם, אני מאמין שחדוות המין (והנאת האוננות) תחזור אליכם.

*הכותב הינו סקסולוג ומטפל זוגי בעל קליניקה פרטית, טלפון: 03-5353464

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם יששכר רוטרי
יועץ, סקסולוג, מטפל זוגי ומיני, מגשר ומרצה מוסמך בתחום המיניות, הזוגיות ושיקום האהבה, מטעם אוני' תל אביב ואוני' בר אילן. בעל קליניקה פרטית בקריית אונו. בעל ותק של 30 שנה וניסיון מקצועי עשיר בתחום.

אולי יעניין אותך גם

מיינדפולנס בחדר המיטות
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 27/05/2019 |
צפיות: 870
מיינדפולנס היא שיטה ששמה דגש על מתן קשיבות ותשומת לב לפעולות שנעשות ברגע נתון ושחרור של דפוסים שליליים. תרגול השיטה מסייע למצבים רבים, כולל מערכות יחסים. חוקרים בדקו האם זה נכון גם לגבי שיפור יחסי מין
קרא עוד
בדיקת PAP: אבחון מוקדם של סרטן צוואר הרחם
ד"ר שרגא וקסלר
| 01/05/2019 |
צפיות: 1,188
מדי שנה, מבצעות נשים ברחבי הארץ והעולם בדיקה לגילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם. גילוי זה מגדיל את סיכויי ההחלמה. מאיזה גיל מומלץ להתחיל? באיזו תדירות יש לבצע את הבדיקה? ומהן הפעולות החשובות אותן יש לבצע לפני?
קרא עוד
מודעות לחשק המיני שלך – מדוע זה מורכב כל כך?
אוראל שופן
| 10/01/2019 |
צפיות: 1,321
הריחוק מהגוף והדיכוי החברתי רב השנים גורם לנשים לנתק ביניהן לבין הצרכים המיניים שלהן. עכשיו יותר מאי פעם זה הזמן של הנשים להתחבר לתשוקות וליצרים שלהן
קרא עוד
סקס וסרטן השד: חזרה לתפקוד מיני אחרי הטיפולים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 10/10/2018 |
צפיות: 934
הטיפול בסרטן השד כרוך בתופעות לוואי רבות אשר משפיעות גם על החשק המיני ועל דימוי הגוף. לכן, חזרה לפעילות מינית יכולה להיות מאתגרת לא פחות מהמחלה עצמה
קרא עוד
טיפול זוגי: מה עושים כשהחצי השני אינו משתף פעולה?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 22/07/2018 |
צפיות: 1,340
טיפול זוגי הוא לעתים מוצא אחרון לבעיות במערכת היחסים, אך לפעמים אחד מבני הזוג מסרב ללכת לטיפול, כיצד ניתן לשכנע אותו?
קרא עוד
הדרך להצלחה מבחינה זוגית
ליאת יוגב
| 19/06/2018 |
צפיות: 1,670
למספר הגורל יש השפעה רבה על החיים, אם פועלים לפיו מקבלים מתנות אך אם הולכים נגדו נתקלים בקשיים. הדבר נכון פי כמה וכמה במערכת יחסים זוגית
קרא עוד
חתונה ממבט ראשון: חוות דעת על התכנית שעשתה ריאליטי מנישואין
אוראל שופן
| 15/01/2018 |
צפיות: 3,126
התאמה מושלמת היא לאו דווקא המפתח לזוגיות טובה, אלא דווקא האופן שבו הצדדים מגיעים לאינטראקציה. אוראל שופן, מומחית לתקשורת רומנטית מודרנית, אומרת את דעתה על התכנית "חתונה ממבט ראשון"
קרא עוד
פעם בוגד תמיד בוגד – האמנם?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 11/12/2017 |
צפיות: 2,778
לא כל בגידה צריכה לסמן את סוף מערכת היחסים והרבה פעמים בעזרת עבודה משותפת אפשר להחיות מחדש את הזוגיות. לפני שמחליטים לכאן או לכאן צריך לבדוק היטב את אופיו של בן הזוג הבוגד
קרא עוד
להתאהב מחדש: כיצד להחיות את הזוגיות?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 16/11/2017 |
צפיות: 2,722
שגרה יכולה לכבות את התשוקה ואפילו להרוג את מערכת היחסים. שינויים קלים בשגרת היומיום יכולים להצית את הלהבה מחדש
קרא עוד
כיצד להתמודד עם האקס של בן הזוג?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 18/10/2017 |
צפיות: 2,108
האקס של בן הזוג יכול להעיב על כל מערכת יחסים ואפילו להוות איום על המשך קיומה. בעזרת כמה כללים פשוטים אפשר להתגבר על הקושי ולהפוך אותו לבסיס חזק של הזוגיות המתפתחת
קרא עוד