בדיקת EMG מהיום למחר

בין אם קיימת סבירות גבוה שאתם סובלים ממחלות שריר או פגיעה עצבית, ובין אם אתם זקוקים לבצע בדיקת EMG כדי להסיר חשש או לעקוב אחר התפתחות מחלת ALS, ככל הנראה שהזמן שלכם יקר, וכזה שאתם רוצים לנצל למען טיפול איכותי ומזוקק עד כמה שאפשר בבעיה הרפואית (שיתכן) שיש לכם.
מדקס (מדאסיסט)
| 01/07/2021 |
צפיות: 11,810
דירוג: 4.4 מתוך 13 הצבעות
התקבלו 13 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5
כיוון ועוד רחוק היום בו בדיקות חשובות כמו בדיקת EMG יהיו מנת הכלל וכאלה שאפשר להזמין בקלות ובמהירות, שירות חשוב וייעודי במיוחד עבור מי שזקוק לאותה בדיקה מאפשר לקבל אותה בהקדם – ממש מהיום למחר, במסגרת שירותי הבריאות של חברת שירותי הרפואה MedAssist, שירות שעליו נרחיב בכתבה הקרובה.

מה זו בדיקת EMG?

כמו כן, לפני שנצלול לחשיבות שבקבלת שירות שכזה מלכתחילה, חשוב להסביר מדוע בדיקת EMG חשובה כל כך למטופלים רבים, או במילים אחרות – מה זו בכלל בדיקת EMG?

בדיקת EMG היא בדיקה שבמהלכה נעשה אבחון לתפקודן של מערכת העצבים ומערכת השרירים, כמו גם להיחשף לבעיות או תקלות של אותן מערכות, כאלה שבאמצעות זיהוי מוקדם ניתן לטפל ולמנוע את החמרת הפגיעה, כפי שעלול לקרות בעת התפתחות פריצת דיסק.
הבדיקה משתנה בהתאם לצורך שלה (עבור מערכת העצבים או מערכת השרירים), כאשר במידה ומדובר בחשש עצבי הבדיקה מתמקדת בבדיקת מהירות ההולכה ופרמטרים רלוונטיים אליו, כשמנגד במקרים בהם קיים חשש לבעיית שרירים, תיבדק התגובה הפיזיולוגית של אותם שרירים אל מול זרמי החשמל.

כיצד מתבצעת בדיקת EMG?


בנוסף לכך, הבדיקה עצמה מתרחשת כאשר המטופל שוכב על הגב, וכשבמהלכה ניתנים גירויי חשמל בעור שמעל העצבים באמצעות מחט שמזרימה חשמל לרקמות שבין העור לעצבים. לאחר מכן, תגובת אותם עצבים ממופה ונרשמת על מנת לבחון האם הגוף מגיב טוב לגירויים שנמצאים סביבו, או האם הממצאים מעידים על בעיה חמורה.
כמו כן, במהלך הבדיקה תיבחן תגובת הגוף לגירויים הן במנוחה והן ברמות שונות של מאמץ.
בנוסף, הבדיקה אורחת כשעה וחצי, והיא אינה מסוכנת או מורכבת, הן בהיבט הקרינה שנפלטת במסגרתה והן במסגרת הנזק או ההשפעה שלה על הגוף (אין צורך במשככי כאבים או הכנות מוקדמות לביצועה), כשהסכנה הגדולה ביותר היא דימום שטחי נקודתי כתוצאה מהחדרת או הוצאת המחט מן הגוף.

מה ניתן לגלות במסגרת בדיקת EMG?


זאת ועוד, כי חשיבותה של בדיקת EMG נובעת בעיקר מיכולתה לשפוך אור על מצבים בריאותיים חמורים שטיפול מאוחר בהם משפיע דרמטית על איכות חייו של המטופל. כלומר ולדוגמה, במסגרת הבדיקה ניתן לאתר מחלות שפוגעות בתאי השרירים ומונעות מהם להיבנות כהלכה, כמו גם מפגעים בצמתים שמקשרים בין תאי העצב לתאי השריר השונים.
כמו כן, מדובר בבדיקה שמאפשרת גילוי מוקדם של פריצת דיסק וטרשת אמיוטרופית צידית או בשמה הנפוץ יותר – ALS, כשייחודה של הבדיקה היא יכולתה להצביע בדיוק על הגורם שמעורר שיתוק, חולשה או תחושת אי נוחות.

כלומר, בין אם מדובר בפגיעה בחוט השדרה עצמו או פגיעה נוירולוגית שמקורה במוח שמשפיעים על שליחת האותות הנכונים לשאר חלקי הגוף, בדיקת EMG מאפשרת לבאר ולהגיע לשורש הבעיה, כאשר בעקבות זאת ניתן להתחיל טיפול יעיל בהקדם.
זקוקים לבדיקת EMG? אל תחכו דקה מיותרת!

בנוסף לכך בהיבט הזמינות, בעת האחרונה התפרסם סיפור בחדשות על אדם שנאלץ להמתין לא פחות משנה שלמה כדי לקבל בדיקת EMG, כאשר מדובר בזמן שעלול להיות יקר ומשמעותי עבור מטופלים הזקוקים לה – בין אם מכיוון מדובר בכאב תחושתי שמשפיע על איכות חייהם כמו פריצת דיסק ובין אם במחלות חמורות יותר שטיפול מוקדם בהם יכול להאריך את חיי המטופל כמו ALS.
לכן, אנו ב- MedAssist מציעים בדיקת EMG פרטית מהיום למחר, כאשר אנו מפנים מטופלים לביצועה אצל רופאים הטובים ביותר בישראל ובאמצעות הציוד הרפואי המובחר שקיים היום בשוק הרפואה ובפריסה ארצית נבחרת.

כלומר, בין אם אתם זקוקים לבדיקת ממוגרף בראשון לציון ובין אם לבדיקה אצל מכון EMG רעננה, אנחנו ב- MedAssist נבטיח שתגיעו לידיים המקצועיות ביותר ובהקדם המיידי, כדי לאפשר לכם להפנות את הזמן שלכם לטיפול בתסמינים או הסרת החשש – במקום להמתנה שבועות וחודשים ארוכים רק לביצוע הבדיקה מלכתחילה.
כמו כן, אנו נותנים שירות בדיקת EMG פרטית גם במכון הבדיקה מד נגב בבאר שבע, כמו גם כזו שתערך על ידי אושיות בתחום, כדוגמת דוקטור רון דבי נוירולוג ראשי ומנהל מחלקת נוירולוגיה בוולפסון.

זמינות מרבית וליווי לפני ואחרי הבדיקה


בנוסף לכך, כאשר אתם מזמינים בדיקת EMG פרטית באמצעות- MedAssist הבדיקה תיקבע תוך 24 שעות ותרתי משמע מהיום למחר, כאשר מדובר גם בזמינות שממשיכה לתוך משך הזמן שדרוש לפענוחה ולהחזרת תשובה רלוונטית עבורכם.

זאת ועוד, כי במסגרת השירות אנו מלווים את המטופלים וגם מייעצים להם בטרם ולאחר הבדיקה אודות השלבים הבאים והנכונים עבורם בהינתן המצב הרפואי האישי והייחודי שלהם, כדי שנוכל לאפשר להם לחסוך זמן יקר ולהשקיע אותו במצבם הרפואי, כזה שלפעמים בדיקת EMG יכולה לשנות פלאים בעודה שופכת אור על בעיות חמורות במערכות העצבים והשרירים.

לסיכום – למה לחכות שנה כשאפשר לקבוע למחר?


כמו שאפשר להבחין מן הכתוב לעיל, בדיקת EMG מאפשרת לנו להיחשף וללמוד טוב יותר על מצבו של הגוף שלנו בכלל, ומצבן של מערכת העצבים ומערכת השרירים בפרט, בעוד נרשמת תגובת המערכות לגירויים חיצוניים, כאלה שיכולים להעיד על תקלות ובעיות חמורות.
כמו כן, כיום זמן ההמתנה לאותה בדיקה הוא ארוך משמעותית ויכול להגיע למספר רב של חודשים, כשמדובר בזמן יקר שניתן לעשות בו שימוש למען השקעה בטיפול או היוודעות מוקדמת לבעיה, כזו שמאפשרת למנוע את החמרת המצב ולהתחיל שיקום בהתאם ואפילו להציל חיים.

אנו ב- MedAsisst מאפשרים לכל מי שזקוק לבדיקה זו למען שיפור אורח חייו ובריאותו האישית שירות בדיקת EMG פרטי איכותית מהיום למחר, תוך כדי עבודה עם מיטב אנשי הרפואה והציוד הרפואי הקיים בישראל – אז אם גם אתם צריכים בדיקת EMG כדי לישון קצת טוב יותר בלילה, צרו איתנו קשר בהקדם כדי שנוכל להקל על הכאב שלכם – החל ממחר.


דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר