טיפול פסיכולוגי לילד – סיפור המעשה

הורים רבים חוששים לקחת את הילד שלהם לטיפול פסיכולוגי ולעתים הילדים עצמם מביעים התנגדות ממניעים שונים. טובי פלד, פסיכולוג מומחה, מתאר מקרה של התהליך הטיפולי של ילד אחד ועל התוצאות שמדברות בעד עצמן
| 053-4877782 | 07/05/2018 |
צפיות: 487
דירוג: 4.6 מתוך 3 הצבעות
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.6 מתוך 5
טובי היקר, 18/3/2018

זהו מכתב תודה על הטיפול שלך בבני האהוב.

הגענו אליך בעקבות משבר במשפחה ובעיות רגשיות והתנהגותיות בבית הספר בעיקר שכללו כעס, אלימות פיזית ומילולית, תלונות לרוב ממערכת בית הספר, בקיצור תסכול גם שלי וגם שלו מכל המצב שנמשך לאורך כל שנת הלימודים בכיתה א ו-ב.

התחלנו את הטיפול אצלך כחודש לפני תחילת הלימודים כיתה ג' וכבר מתחילת שנת הלימודים חל שינוי חד ומהפך לטובה בהתנהגותו גם בבית וגם בבית הספר. הטלפונים שהייתי מקבלת מהמחנכת שלו הפכו מתלונות והערות למחמאות, פרגון וציונים לשבח.

אם פעם הייתי חוששת לענות לטלפון בכל פעם שהייתי רואה את שם המחנכת על הצג, היום השתחררתי לחלוטין מהחששות ואני עונה לטלפון בטבעיות.

בני קיבל כבר שתי תעודות הצטיינות במהלך השנה הזו ואנחנו נמצאים רק באמצע השנה. נוסף לכל זאת, היחסים בינינו השתפרו פלאים.

ועל כל זאת אני רוצה להודות לך מעומק ליבי, על העזרה, על הליווי, על התמיכה שלך בנו ועל השינוי האדיר שנוצר בעקבות המפגשים איתך.

בתודה ובהערכה רבה,

אביבה ג.

היכנסו לפורומים והתייעצו עם טובי פלד:
פורום פסיכולוגיה ילדים
פורום פסיכולוגיה

הילד אוהב להתחרות אך מתקשה להפסיד

דרור בן ה-9, ילד יפה, ספורטיבי עם בעיות התנהגות בבית ובבית הספר, מתבודד, נטייה לכעסים ולהתפרצויות זעם. אביו נטש אותו. אמו אביבה, בת 40 אישה נאה ומטופחת, כאובה גם כן. גם היא נטתה לכעסים ולחוסר שליטה בהם. כמו בנה, גם אביבה ננטשה בילדותה, באותו הגיל שאביו של דרור נטש אותו. הכעסים של דרור ושל אביבה נובעים ממקור גנטי וחרדת הנטישה מושפעת מאד מהאירועים.

הטיפול הפסיכולוגי שהביא לתוצאות המתוארות במכתב התנהל בצורה הבאה:

דרור ואביבה הגיעו ביחד לכל הפגישות. אביבה סיפרה לבנה שהם הולכים לחוג כי הוא לא הסכים ללכת לפסיכולוג. דרור כמעט ולא דיבר, סירב לדבר על מה שמציק לו ולפעמים אסר על אימו לספר. כשדיברנו דרור ואני, רוב המילים יצאו מהפה שלי. אמו הייתה שואלת אותו ”אולי תספר על מה שהיה עם המורה?" הוא היה אומר "לא" ואז אביבה הייתה אומרת "אני יכולה לספר?" לפעמים היה אומר "תספרי את" ולפעמים סירב לחלוטין. אני הייתי אומר לאמא "זה בסדר שיספר מה שבא לו" או "תספרי את."

הוא בחר לשחק ורק לשחק, אוהב מאד לשחק ולהתחרות ומתקשה מאד להפסיד. כשהיה מפסיד היה עוזב את המקום בריצה, מתכנס בתוך עצמו לא רואה אף אחד, שותק ולא מגיב. בבית הספר היה מסתובב לבד בהפסקות, אם היה מפסיד במשחק היה בוכה או מרביץ. רוב הזמן היינו משחקים בחוץ, בגינות המשחקים הציבוריות בגבעתיים, או בחצר שלי כדורשת או כדורגל.

בחלק מהפגישות האמא הייתה מספרת לי על אירועים קשים בבית או בבית הספר, למרות שאסר עליה, והוא מרחוק היה מקשיב - לא מקשיב. הייתה אומרת לי "אל תגיד לו שסיפרתי. הבטחתי לו שלא אספר". אני הייתי מעלה את הנושא עם דרור בצורה אחרת בלי לומר ששמעתי מאמו.

פגישות בחצר באווירה פתוחה וחופשית

בתחילת הפגישות היינו הולכים, דרור ואני, לגינות המשחקים הציבוריות, כל פעם לגינה אחרת, באחת הגינות הייתה אומגה ואותה הוא אהב. שם ראיתי את היכולת והרצון לעזור לאחרים. באחד המתקנים הייתה מעלית שיורדת למטה מסולם גבוה. הילדים היו עומדים בתור ומחכים לתורם לרדת. דרור היה מוותר על התור שלו ועזר לכל ילד קטן שהתקשה.

גם בבית הספר הוא פעל בצורה דומה וסירב להשתתף בחרם על הילד הכי דחוי בכתה, למרות שילד זה הציק לו מאד. דרור קיבל הרבה חיזוקים מהמורה על כך.

את האירועים האלה לא שמעתי ממנו אלא מאמא שלו.

לאחר כשש פגישות ירדה מאד האלימות בבית ובבית הספר. התחלנו לטפל בהיעלבויות הרבות שלו ובהתפרצויות בבית. כל פגישה דיברנו על התחום הבא הצריך להשתנות.

התייחסות להורה ולא רק לילד

כל פעם שהיה מתפרץ בכעס על אמו או על המורה הייתי שואל אותו אם התנהגות זו מוצאת חן בעיניו. היינו ממשיכים את השיחה לפי התשובה שלו. היה מקבל ממני עצה ישירה "אל תקלל את אמא שלך".

הייתי שואל אותו כל פגישה האם מישהו הכעיס אותך או פגע בך? ברוב הפעמים זו הייתה אמא שלו, והוא לא היה רוצה לספר. מאד היה נפגע אם אמא שלו הייתה כועסת עליו. היא הייתה מספרת לי על כך והצעתי לה להפחית מאד את הכעסים. היא הייתה אומרת לי "אבל גם אני רק בן אדם, איך אני יכולה לשתוק אם הוא זורק עלי נעל או מקלל אותי?"

הסברתי לה כמה זה פוגע בו שהיא כועסת עליו הוא מקבל זאת כמו נטישה.

בהמשך הטיפול הכעסים ההדדיים פחתו מאוד והיחסים בין אביבה לדרור השתפרו מאוד.

הפגישות נערכו בחדר פתוח לחצר ללא פרטיות מוחלטת, הייתי מביא מדי פעם מאכלים שדרור לא מכיר ומציע לו לנסות, לעיתים הסכים לעיתים סירב. חלק גדול מהשיחות התנהלו עם אמו שדברה איתי על קשיים שלה עם אבי הילד ובעבודה עם הבוס שלה ועל בעיות בריאות שלה. דרור היה שומע מרחוק ולא מתערב.

הכול היה באווירה חופשית לא פורמלית. היינו משחקים ביחד שלושתנו, כשהאמא הייתה מעודדת את דרור ומתלהבת מאד מהביצועים שלו. הפגישות היו מלהיבות ומרגשות. בתחילת הטיפול אביבה שנאה את המורה, בסוף הפגישות היא מאד העריכה את המורה ואמרה זאת לדרור פעמים רבות.

הגורמים שתרמו לטיפול הם חוסר הפורמליות, האווירה החופשית והמשחקים בהתאם לרצונו של הילד, התמקדות קצרה כל פעם בנושא אחר שהיווה קושי ויעוץ ישיר כיצד להתנהג לילד ולאמא.

כך, לדעתי, אפשר להגיע לתוצאות טובות בטיפול עם כל הילדים כמעט. ובא לציון גואל.

טובי פלד – פסיכולוג מומחה, מטפל במבוגרים ובילדים בכל הגילאים

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם טובי פלד
פסיכולוג מומחה בעל קליניקה פרטית. מטפל ומאבחן פעוטות, נוער ומבוגרים. עובד בבתי ספר ובארגונים ציבוריים.

פסיכולוגיה

פורום פסיכולוגיה בנושאים: פסיכולוגיה, תמיכה נפשית, חרדה, זוגיות, משבר, תמיכה נפשית לבני נוער, ייעוץ נפשי, פסיכולוגיה קלינית, חרדת נטישה, פרידה, קשיים ועוד
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • יש לי שאלה על פסיכולוגיה קוגניטיבית.
  מאור פז.
  18/08/2018

  שלום,

  יש לי שאלה על פסיכולוגיה קוגניטיבית כבר זמן מה ואני לא מצליח למצוא את התשובה באינטרנט אז קיוויתי שאולי יש כאן מישהו שיוכל אולי לעזור לי עם השאלה שלי.

  נכון שיש את הקוגניציה והקוגניציה היא מגוון כל היכולות של המוח?. אז במסגרת הקוגניציה יש לנו כל מיני יכולות ורבות מהן קשורות לידע שלנו. היכולות הקוגניטיביות של קליטת המידע, היכולות הקוגניטיביות של אחסון המידע, היכולות הקוגניטיביות של שליפת המידע וכדומה'.

  השאלה שלי היא כזאת:
  האם הידיעה האנושית עצמה, במצבה הסטטי, כאשר לא מתעסקים בידע עצמו בשום צורה או דרך, לא קולטים אותו, מאחסנים אותו או שולפים אותו אלא כאשר הוא פשוט קיים בתוך התודעה מבלי שמתעסקים בו בשום צורה או דרך, האם ההחזקה בו היא יכולת קוגניטיבית?.
  או בנוסח פשוט יותר:
  האם הידיעה האנושית עצמה היא יכולת קוגניטיבית בפני עצמה?. האם ההתקיימות עצמה של ידע במסגרת של תודעה של ישות אינדבדואלית בעלת תובנה היא יכולת קוגניטיבית?.

  אם כן, מה הוא שמה של היכולת הקוגניטיבית הזאת?. האם מישהו יכול להגיד לי באיזה יכולת קוגניטיבית מדובר מתוך רשימת המיומנויות הקוגניטיביות שבתמונה שבעמוד הויקיפדיה של מושג ההכרה? (כי בעמוד הויקיפדיה של המילה "הכרה" יש תמונה של רשימה של כלל המיומנויות הקוגניטיביות וחלוקתן לקבוצות של מיומנויות קוגניטיבית). תחת איזה קבוצה של מיומנויות קוגניטיביות המיומנות הקוגניטיבית הזאת נופלת?.

  אהיה אסיר תודה לכל מי שיוכל לעזור לי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קוגניטיבית

  טובי פלד
  18/08/2018

  שלום מאור פז
  השאלה שלך לא ברורה .
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה לטובי

  מאור פז.
  20/08/2018

  טובי, שלום,

  ניסיתי לשאול את שאלתי במספר נוסחים שונים לצורך הבהירות אבל נראה שלא הצלחתי ועל כך אני מתנצל. אבל אני מאמין שהצלחתי לחשוב על צורת ניסוח נוספת שאמורה לפשט את שאלתי יותר מאשר מה שהניסוחים הקודמים שבחרתי בהם הצליחו לעשות זאת.

  הקוגניציה, בהגדרתה, כידוע לך כמובן, היא מגוון כל היכולות של המוח. והתודעה, כמו גם כל מה שהיא מסוגלת לו, כדבר הנובע מתוך המוח, היא מגוון רחב של חלק מהיכולות הקוגניטיביות וכל מה שהתודעה מסוגלת לעשות פחות או יותר, נחשב ליכולת קוגניטיבית.

  השאלה שלי היא בעצם פשוטה יותר מאשר מה שהצלחתי לגרום לה להישמע.

  מה שאני שואל זה-זה:
  האם יכולתה של התודעה להחזיק בידע היא יכולת קוגניטיבית?.

  כלומר..., אנחנו קולטים ידע ואז מאחסנים את הידע הזה בתודעה שלנו ועד למקרה שבו נצטרך לשלוף את הידע הזה, הידע הזה הוא פשוט...שם. מה שאני שואל זה האם היכולת של התודעה להחזיק בידע זה דבר שנחשב ליכולת קוגניטיבית?.

  כבר עכשיו אני משער לעצמי ומניח לעצמי שכן אבל עדיין יש כל כך הרבה שאני לא יודע.

  גם אם זאת יכולת קוגניטיבית, האם זאת יכולת קוגניטיבית רשמית-מוכרת בעולם הפסיכולוגי-הקוגניטיבי-המדעי?.

  מה השם שלה?.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לא שלם עם עצמי
  צבי
  19/08/2018

  היי...

  בתקופה האחרונה אני נורא לא מרוצה מעצמי והדבר הזה לא רק שלא מניע אותי לפעול אלא רק יותר מעייף וגם דברים פשוטים ורגילים נעשים לי עם הרבה השקעה של אנרגיה והתאמצות..

  אני עובד בעבודה רגילה משרה מלאה ואת הלימודים לתואר הפסקתי באמצע מבחירה שלי . גם העבודה הזו היא בחירה שלי מכל מיני אילוצים שלא כאן המקום לפרט, וניתן לומר שבשקלול של הכול היא הכי מתאימה לי .. אך אני לא מרוצה חושב על דברים אחרים שאפילו דופקים אותי במידה מסויימת אך אני רואה רואה בהם יותר קורצים ( למשל עבודה יותר תובענית שאין לי זמן לנשום ולדברים אחרים רק כי העבודה עם סטאטוס יותר נחשב)

  אני מתגעגע לימים שהייתי מרוצה יותר מפועלי ומעשי, שהרי אנו תמיד וכל אחד מאיתנו חי באילוצים והם מכתיבים לו את הגבולות שלו..

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חרם בעבודה בעקבות ויכוח
  לילך
  18/08/2018

  היי, אני בת 30 ואני בעלת מקצוע מכובד ועובדת בעבודה במשרד. שמתי לב לתופעה שקרה לי סך הכל פעמיים בחיים, אבל בכל זאת לא מובנת לי.
  אני מוכשר, נאה וקורה שאם יש ויכוח או אי הסכמה איתי בעניין מסוים אז קולגה בעבודה מחליט פשוט שהוא לא מדבר איתי ועושה עליי חרם ולא מנסה ליישב את הבעיה בשיחה בוגרת. קרה לי לפני שבוע וקרה לפני שנתיים. מה הגורם לאדם פשוט לא לשוחח על אי ההבנה או הבעיה ופשוט להחרים אותי כמו ילדים קטנים?
  אשמח לדעת ממה נובעת התנהגות קיצונית מעין זו? והאם היא תקנית מבחינת האדם המחרים? תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חרם בעבודה

  טובי פלד
  19/08/2018

  שלום לילך
  עלייך לבדוק גם את במיוחד אם זה קרה לך פעמיים.יתכן ויש לך תגובות תוקפניות או חסרות אמפטיה ואלה גורמים לאחר לכעוס עלייך .
  כדאי שתדברי עם איש מקצוע.
  להתראות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אשמח לעזרה ועצה דחופה אני ממש אודה לכם
  אנונימית
  18/08/2018

  אני הייתי המון שנים במסגרות נפשיות אבל עברתי טראומות לא פשוטות במסגרות האלה הייתי בדיורים מוגנים הייתי בטיפולים אבל עברתי כאלה טראומות שאני ממש מפחדת לחזור לאותו דבר. אני בת 49 ללא חברים ללא מסגרת אבא שלי חולה מאוד אני גרה עם ההורים אין לי תמיכה מהמשפחה אימא שלי במצב נפשי לא קל בגלל אבא שלי האחים שלי נשואים גם לא יכולים לעזור לי אולי לא רוצים מצד אחד אח שלי אומר לי את לא הולכת בחיים יותר למסגרות האלה גם כל משפחתי ותשארי בבית כל החיים מצד שני אין לי תמיכה חברים בכלל לא הורידו לי את הסל שיקום פניתי לרופא משפחה הוא רצה לשלוח אותי לטיפול פסיכיאטרי ופסיכולוגי במסגרות אבל אני ממש בטראומה ופוחדת ממה שעברתי הרבה שנים ובכיתי שאני ממש לא רוצה מתוך פחד גדול אין לי כסף עלי כי ההורים שלי מחזיקים לי את הכסף רציתי להחליף רופא אבל ההורים שלי ממש מתעקשים שאשאר אצל אותו רופא מתעקשים שלא אקבל עזרה בשום מקום יותר גם אבא שלי שהוא חולה מאוד אין לי מייל אין לי פייסבוק מצד אחד אני מאוד רוצה לדבר עם מישהו אבל ההורים שלי לא יתנו לי כסף לפסיכולוג פרטי או אפילו פסיכיאטר פרטי וגם הרופא אמר לי אני לא יכול לעזור לך רק נתן לי לוריוון וזהו אפילו תרופות לא רוצים לתת לי אני מרגישה שפשוט אני יושבת עם עצמי כל בוקר בלי מסגרת בלי חברים בלי תמיכה בלי כלום בוכה עצבנית גם שאני חושבת על המסגרת אני עצבנית פשוט אין לי אפילו מישהו אחד לדבר איתו גם התקשרתי לע"רן ולא עזרו לי בכלום למשרד הרווחה אני לא רוצה לפנות מתוך פחד גדול ועם אפנה אני גם מפחדת יש לי חרדות מהם שעוד פעם יחליטו להחזיר אותי לסיוט הזה למסגרת אז אני לא הולכת ומשפחתי לא נותנת לי אני קמה כל בוקר בדיכאון חרדות דפיקות לב עם חנק בגרון וממש לבד בעולם אין לי עם מי לדבר בכלל שוב אני לא רוצה וכל כך מפחדת לעבור את הסיוט שעברתי במסגרות האלה אז אני נאלצת לשבת ולסבול בבית אין לי ברירה וגם עם בסופו של דבר אפנה למסגרות האלה אצטער על זה שוב אין לי מייל אין לי פייסבוק אין לי כסף אין לי תמיכה מהמשפחה אימא שלי במצב שלא יכולה לעזור לי והאחים שלי אמרו לי שאני צריכה לקחת את עצמי בידיים ולהתמודד לבד ואני לא ילדה קטנה אבל קשה לי אשמח מאוד לעצה ועזרה דחופה מה עושים במצב כזה קשה אני ממש מודה לך ואשמח עם תוכל לכתוב לי כמה שיותר מהר זה מאוד חשוב לי שבת נפלאה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אנונימית

  טובי פלד
  18/08/2018

  שלום
  זו שאלה שכדרי להפנות לפסיכיאטר
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בעיית כדורים איך בולעים אותם
  קרן
  15/08/2018

  אני בולעת בלי בעיה אקמול, גם את כדור הויפאקס אני לקחתי בקלות. את הכדור החדש אני מתקשה לבלוע, יש לי תחושה של בחילה. מייד לאחר הבליעה אני מקבלת התקף חרדה. האם זה הטיפול החדש?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תרופות

  טובי פלד
  18/08/2018

  שלום קרן
  זו שאלה לרופא
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אני לפני זה הייתי בחורה שמחה אחרי שעזבתי את המסגרת
  אנונימית
  18/08/2018

  באמת סליחה על ריבוי השאלות אבל חשוב שתכתוב לי כמה שיותר מהר לפחות איך להרגיש טוב עם עצמי כבר היום לבד איך לשנות גישה עם כל מה שכתבתי לא רק לגבי מסגרת בכלל ממש תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אחי הציע לי להתנדב אבל אין לי כוחות
  אנונימית
  18/08/2018

  מרוב דיכאון וחרדות שאין לי חברים אפילו אחד או אחת והמצב בבית אין לי כוחות לצאת ולהתנדב ועבודה מי יקבל אותי בכלל לעבודה אחרי שהייתי במסגרות האלה? אני כבר בגיל שגם ככה לא יקבלו אותי ועם אחפש עד שאמצע מה עושים איך קמים בבוקר עם חיוך עם כל הדברים הלא פשוטים האלה שוב גם אין לי סל שיקום ואני ממש מפחדת ומשפחתי מתנגדת שאלך למשרד הרווחה או לטיפול יש לי סיוטים ממה שעברתי שם אני מפחדת לחזור לדברים האלה אני לבד עם עצמי אין לי ברירה אשמח למענה מהיר אני ממש אודה לך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אין לי גם סל שיקום ואני ממש פוחדת לפנות למשרד הרווחה
  אנונימית
  18/08/2018

  שוב עד שברחתי מהמסגרת הזאת אני פוחדת לעבור את הסיוט עוד פעם ומצד שני אין לי כלום רק את עצמי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ביקשתי מהרופא לפנות לפסיכיאטר בקופת חולים או לפסיכולוג
  אנונימית
  18/08/2018

  לא במסגרת של בתי חולים לבריאות הנפש הוא לא הסכים אשמח לדעת מה לעשות או איך להתמודד לבד עם אין ברירה אני כל כך אשמח לעצתך מה לעשות אני ממש מודה לך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התקפי חרדה קשים שמקשים לנהל חיי יום יום
  אמל
  14/08/2018

  היי דר,
  אני סובלת נורא מהמצב שאני נמצאת בו קשה לי לנהל חיי יום יום עם המצב הזה ובמיוחד שאני אמורה לטפל בשני ילדים קטנים מאוד קשה , אני סובלת מכמה בעיות יחד, מקוצר נשימה ומחום יתר ולעיתים מלווה בהזעה ובנוסף לזה עייפות נוראית וישנוניות כל הזמן גם אם יושנת מספיק בלילה. גם וחולשה בשרירים ומרגישה את דפיקות הלב חזקות ומואצות זה מאוד מציק לי ומעייף אותי . עשיתי את כל הבדיקות וכולן תקינות . עדיין לא פגשתי פסיכולוג אך דיברתי עם אחות וטענה שאלה הם סימני חרדה קשים ושאני צריכה טיפול דחוף . מה דעתך ? ומה הטיפול ? אני מרגישה שמשהו חונק אותי ועומדת להתעלף ולא מרגישה שאני חיה בכלל. אני צריכה פתרון דחוף . עזרה בבקשה
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התקפי חרדה קשים

  טובי פלד
  14/08/2018

  שלום אמל
  יש לך התקפי חרדה קשים ואת סובלת מאד אולם כדאי ואפשר לטפל במהירות תגיעי לשיחת ייעוץ ראשונית עם פסיכולוג או פסיכיאטר או עם רופא משפחה . תרגיעי את עצמך בינתיים כמה שאת יכולה עם תרגילי נשימות . לא מתים מהתקפי חרדה רק סובלים וזה ניתן לשינוי ואפילו מהיר עם תרופות.
  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תגובה להתקפי חרדה

  אמל
  14/08/2018

  תודה רבה על תשובתך ברצוני לשאול האם התקפי חרדה יכולים להופיע גם בלי שום קשר למצב שאני נמצאת בו, כי זה מופיע בהתפקים סלי קשר למצבי באותו רגע גם אם אין שום דבר שמטריד אותי באותו זמן? ועד כדי כך שאני מרגישה שאני עומדת להתעלף ?
  שאלה נוספת , האם יש תרופות שלא ממכרות ?
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

גרייה מוחית לא פולשנית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז – תיאורי מקרה
| 12/08/2018 |
צפיות: 82
הפרעות קשב וריכוז אינן בעיה אחת והביטוי שלהן משתנה מאדם לאדם, בהתאם לכך הטיפול התרופתי אינו משפיע באופן זהה על כל אחד. גרייה מוחית לא פולשנית מהווה חלופה לטיפול התרופתי והיא מותאמת לכל אחד לפי צרכיו
קרא עוד
האם שימוש בתכשירי ריטלין גורם להתמכרות?
| 08/08/2018 |
צפיות: 2,111
הפרעות קשב וריכוז היא תופעה נפוצה בקרב ילדים ומבוגרים, אך רבים חוששים לטפל בה בדרך תרופתית מחשש להתמכרות. הגיע הזמן להפריך את השמועות שריטלין ממכר
קרא עוד
דיכאון בהריון לעומת דיכאון לאחר לידה
| 06/08/2018 |
צפיות: 346
תקופת ההריון והחודשים שבאים אחריו מלווים בשינויים הורמונליים קיצוניים, בשילוב גורמים נוספים הם עלולים להוביל לחרדות, לדכדוך ולדיכאון בזמן ההריון ולאחריו
קרא עוד
כיצד מדברים עם הילדים על פורנוגרפיה?
| 31/07/2018 |
צפיות: 175
הורות היא עבודה קשה הכרוכה בהרבה מצבים לא נעימים, אחד מהם הוא לדבר עם הילדים על פורנוגרפיה. לנושא חשיבות רבה בתפיסת המציאות של הילד ולכן יש לדעת איך לגשת לנושא וכיצד לדבר עליו
קרא עוד
EMDR: עיבוד מחדש והקהיה שיטתית בעזרת תנועות עיניים
| 19/07/2018 |
צפיות: 332
EMDR היא שיטה לא פולשנית לטיפול בטראומות ובחרדות. הליך הטיפול אינו ארוך והוא מוביל להטבה משמעותית במצבו של המטופל
קרא עוד
תקשורת נכונה עם ילדים
| 02/07/2018 |
צפיות: 439
תקשורת היא המפתח ליחסים, גם בין מבוגרים וגם בין ילדים. לתקשורת נכונה עם הילדים יש להיות קשובים אליהם ולצרכים שלהם
קרא עוד
הדרכת הורים: כיצד התנהגות ההורה משפיעה על הילד?
| 28/06/2018 |
צפיות: 808
ילדים מושפעים ישירות מהסביבה הכוללת חברה ותקשורת שבהם הם נמצאים ולהתנהגות של ההורים יש השפעות מעטות על תכונות הילדים למעט מקרים קיצונים של הזנחה והתעללות
קרא עוד
פסיכולוגיה רפואית: על גוף ונפש
| 24/06/2018 |
צפיות: 554
פסיכולוגיה רפואית היא תחום טיפולי אשר עוסק בקשר שבין הגוף לנפש – כיצד מצבים נפשיים משפיעים על תחלואת הגוף וכיצד מחלות משפיעות על המצב הנפשי
קרא עוד
היפנוזה רפואית: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול
| 16/05/2018 |
צפיות: 1,030
היפנוזה רפואית היא לא עוד שיטת בידור אלא זו שיטה טיפולית אשר מסייעת לפתור בעיות שונות כמו חרדות, גמילה מעישון וכאבים כרוניים
קרא עוד
חרדה בהריון: גורמים ודרכי התמודדות
מאת מערכת BeOK
| 10/05/2018 |
צפיות: 479
הריון מביא עמו שינויים רבים, חלקם טובים אבל חלקם יכולים להעלות דאגות וחששות ואף לגרום לחרדה. חרדה בהריון היא תופעה נפוצה ויש דרכים רבות להתמודד איתה
קרא עוד