מיפוי שומות דיגיטלי: זיהוי מוקדם של מלנומה

מלנומה הוא הסוג המסוכן ביותר של סרטן העור. מיפוי שומות לזיהוי מוקדם של מלנומה הכרחי להחלמה מהמחלה
| 053-4877798 | 26/03/2018 |
צפיות: 964
דירוג: 4.4 מתוך 7 הצבעות
התקבלו 7 דירוגים בציון ממוצע 4.4 מתוך 5
כמעט אין אדם ללא נקודות חן (שומות). למרות שמן, נקודות חן אינן חינניות בלבד והן יכולות להיות מקור לדאגה ואף לסכן חיים. על כן, כל אחד חייב לעקוב אחר השומות ונקודות החן של עורו, לבדוק אם גודלן השתנה, אם הצורה שלהן השתנתה ואם צצו נקודות חן חדשות. שינויים אלה יכולים להעיד על הופעת מלנומה.

יש לכם שאלות? היכנסו לפורום:
פורום סרטן העור, מלנומה, נקודות חן

סוגים של סרטן עור

ישנם שלושה סוגים עיקריים של סרטן העור – סרטן תאי הבסיס, סרטן תאי הקשקש ומלנומה.
סרטן תאי הבסיס הוא סוג הסרטן הנפוץ ביותר. המאפיין השכיח ביותר של סוג סרטן זה הוא מעין בליטה בצבע וורד או לבן פנינה, לרוב על אזורים בעור שחשופים לשמש. הוא יכול לבוא לידי ביטוי גם ככתם ורוד שלעתים יש עליו כתמים כהים. הנגע יכול לדמם באופן ספונטני או לגרום לפצע שיחלים מעצמו אך ישוב מחדש לאחר זמן מה לאחר ההחלמה.

סרטן תאי הקשקש הוא גידול ממאיר, אשר גם הוא לרוב מתפתח באזורים החשופים לשמש. התסמין של סוג סרטן זה הוא עור מעובה בגוון ורוד, אפuר או לבן ועליו קשקשים. במקרים מסוימים יש כיב על נגע העור.

מלנומה הוא הסוג המסוכן ביותר של סרטן העור. גילוי מוקדם של סרטן זה מבטיח החלמה מהירה, בעוד שיעור ההישרדות ממלנומה ששלחה גרורות עומד על כ-30% לכל היותר.

המאפיין השכיח של סוג סרטן זה הוא כתם או בליטה בגוונים של שחור, כחול אפור או חום שאינו סימטרי ועם שוליים שאינם סדירים. אולם לעתים הנגע מופיע ככתם אדום-ורוד או כבליטה בצבע ורוד.
לפני נתוני משרד הבריאות, בשנת 2014 התגלו בישראל כ-1,600 חולי מלנומה. הסיכוי של גבר יהודי לחלות במלנומה במהלך חייו הינו כ-3% ולנשים כ-2%. רק כ-1/3 מהחולים מגלים את הגידול בשלב המוקדם המבטיח 100% ריפוי.

למרות הסברה הרווחת, השמש היא לא גורם הסיכון העיקרי להתפתחות של מלנומה ולמעשה ריבוי של נקודות חן הוא גורם הסיכון המכריע להתפתחות המחלה. הסיכון גבוה פי עשר למי שיש יותר מעשרים נקודות חן והסיכון עולה ככל שיש יותר נקודות חן.

מה ההבדל בין שומה לנקודת חן?

אין הבדל! מדובר בביטויים נרדפים, זהים לחלוטין. שומה היא נקודת חן, ונקודת חן היא שומה.

שינוי בנקודות החן – הסימן החשוב ביותר המחשיד להופעת למלנומה.

מעקב עצמאי אחר השתנות של נקודות חן הוא הכרחי ושמירה על ערנות מגבירה את הסיכויים לאבחון מוקדם של המחלה, אך רק רופא עור יכול לאבחן את נקודת החן כראוי ולקבוע אם השינוי מעיד על התפתחות המחלה. בעבר אבחון הרופא נעשה על סמך ראייה בלבד, אך כיום, בזכות התפתחויות טכנולוגיות רפואיות, ישנם אמצעי בדיקה משוכללים יותר, מהירים יותר, והחשוב מכל – אמינים יותר.
אף על פי שהופעה של נקודת חן קטנה או שינוי מזערי בנקודת חן קיימת יכול להיראות כעניין פעוט, למעשה שינויים אלה הם סימן זיהוי מובהק למלנומה.

כיצד מבצעים מיפוי שומות?

מיפוי השומות הינה שיטת הבדיקה האמינה והיעילה ביותר לגילוי מוקדם של סרטן העור הקטלני – מלנומה.

הליך מיפוי השומות (נקודות החן) אינו פולשני, אינו מסוכן, אין לו תופעות לוואי והוא אינו מהווה סכנה גם לנשים בהריון. ההליך מורכב מכמה בדיקות שונות אשר יחד מספקות מעקב מעמיק לאבחון נקודות חן קיימות וחדשות, כך שניתן לזהות אם ישנה מלנומה. בדיקות אלה כוללות בדיקה דרמוסקופית של כל נגע ושל כל נקודת חן על הגוף, צילומים דרמוסקופיים וצילומי תקריב של נקודות חן חשודות וצילום דיגיטלי של כל הגוף.

דרמוסקופ הוא מכשיר אופטי אשר מאפשר הדגמה של מבנים תוך עוריים וזיהוי של תהליכים סרטניים לפני שהם הופכים להיות גלויים לעין.

בדיקה של נקודות חן בעזרת דרמוסקופ מעלה את הדיוק באבחנת שומות ומלנומה לכ-90%, זאת לעומת בדיקת שומות ללא המכשיר, אשר הדיוק שלה עומד על 60%–70% בלבד. את צילומי התקריב ואת הצילום של כל הגוף עושים בתנאי סטודיו עם מצלמה איכותית.

יש לבצע את הבדיקה פעם בשנה, כך אפשר לעקוב אחרי שינויים לאורך זמן, כמו שינוי של נקודות חן והופעה של נקודות חן חדשות.

שיטת אבחון זו נחשבת לשיטה מועדפת בכל העולם למטרות מעקב אחר שינויים אצל אנשים הנמצאים בסיכון גבוה ללקות במלנומה ממאירה של העור, במיוחד בקרב אנשים עם עבר של המחלה אצלם או אצל בן משפחתם, וכאלה עם ריבוי של נקודות חן (מעל 20 נקודות חן על פני הגוף).

על אף השימוש במחשב ובציוד מתוחכם, ישנה חשיבות רבה לרופא אשר מבצע את המיפוי ומפענח את התוצאות, ולשם כך מומלץ לפנות לרופא עור מנוסה ובקי בתחומו.

מדוע הבדיקה בקופת החולים אינה מספיקה?

קופות החולים אמנם מאפשרות בדיקות שנתיות לנקודות חן, אך לא תמיד השירות שהן מציעות הוא מספיק.

ראשית, לא כל רופאי העור בודקים את כל נקודות החן בעזרת דרמוסקופ, אלא מסתפקים בבדיקה מדגמית של כמה שומות בלבד.

החיסרון המהותי ביותר של שיטה זו הוא שמלנומה לא תמיד נראית כמו מלנומה, ובבדיקה סלקטיבית אפשר לפספס בקלות מלנומה בשלביה המוקדמים. לעומת זאת, בבדיקת דרמוסקופ של כל נקודות החן פוחתים הסיכויים לפספס מלנומות אשר נראות כמו נגעי עור אחרים.

נוסף על כך, השינוי במראה, בגודל ובצורה של נקודות החן הוא הסימן העיקרי לגילוי מוקדם של המחלה. מידע זה אינו זמין לרופאים של קופות החולים, הרי אין להם אפשרות לזכור את נקודות החן בין הביקורים וכל ביקור אצלם הוא בגדר ביקור ראשון.

להליך זה יש שתי תוצאות מכריעות – אבחון מאוחר של המלנומה וביצוע מספר רב של ביופסיות אשר נוסף להיותן לא נעימות במיוחד, הן מותירות צלקות מיותרות.

יתרון נוסף של בדיקה בעזרת דרמוסקופ הוא איתור מוקדם של נקודות חן חשודות אצל ילדים. עד תום גיל ההתבגרות שינויים בצורה ובגוון של נקודות חן הוא דבר תקין, לכן, למעט מקרים חריגים, אין צורך בבדיקה המלאה הכוללת את הצילומים. עם זאת, הבדיקה הבסיסית בעזרת הדרמוסקופ מאפשר זיהוי של נקודות חן חשודות ולכן גם ילדים צריכים להיבדק פעם או פעמיים בשנה.

בדיקה עצמית לגילוי שומות חשודות

מומלץ לבצע בדיקה מקיפה בעזרת דרמוסקופ אחת לשנה, אך כאמור, מעקב עצמי מגביר את הסיכוי לזהות מלנומה בשלבים מוקדים ולהציל חיים. משכך, על כל אחד לבצע בדיקה כזו אחת לחודש.
אף על פי שאפשר לבצע את הבדיקה הזו לבד, עדיף לעשותה עם בן או עם בת הזוג, דבר אשר מקל להגיע למקומות נסתרים ופחות נגישים. יש לעמוד עירומים מול מראת קיר אשר משקפת את כל הגוף ולהיעזר גם במראת יד מגדילה לבדיקה של האזורים הנסתרים.

כדי לבדוק את הגב יש לעמוד עם הגב למראה ולהיעזר בבן הזוג או במראת היד. חשוב לבדוק את כל אזורי העור, לרבות כפות הידיים וכפות הרגליים, בין האצבעות, המפשעה, השפתיים, הקרקפת וחלל הפה. מומלץ לתעד את השומות בתרשים של הגוף ולצלם אותן בשביל להשוות אותן לאורך זמן.
ישנם כמה סימנים שבעזרתם אפשר להבדיל בין נקודת חן שפירה לבין מלנומה – נקודת חן שאינה סימטרית, גבולות משוננים או מטושטשים ולא ברורים, ריבוי גוונים – שלושה צבעים ומעלה, אדמומיות סביב השומה, שומה שהקוטר שלה מעל ל-6 מ"מ ושינוי בנקודת חן קיימת או הופעה של נקודת חן חדשה, בעיקר בקרב אנשים שגילם 40 ומעלה. תסמינים נוספים שיכולים להעיד על מלנומה הם גרד ודימום ספונטני.

אולם כאמור הסימן החשוב ביותר הוא שינוי בנקודת חן קיימת או הופעת נגע עור חדש, שיכול להיראות כנקודת חן או כנגע אחר.

לכן למיפוי השומות הממוחשב חשיבות רבה, ביחוד אצל אנשים הנמצאים בסיכון גבוה לפתח מלנומה, ובדגש על אנשים מרובי נקודות חן.

אבחון מוקדם של המלנומה הוא המפתח להחלמה ממנה. זיהוי מוקדם של המחלה מבטיח סיכויי החלמה בשיעור של 100%, לעומת זיהוי מאוחר שבמקרים אלה סיכויי ההחלמה עומדים על כ-30%. משכך, בדיקה קפדנית אחת לשנה היא הכרחית.

ד"ר ניר נתנזון – מומחה ברפואת עור ומין, חלוץ שיטת מיפוי השומות בישראל (החל משנת 2004) ומנהל המרכז למיפוי שומות בתל אביב

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור פרטי עם ד"ר ניר נתנזון
מיפויי שומות בלבד, לא מטפלים בהסרת שומות
מיפוי שומות ואבחון מלנומה.מומחה ברפואת עור ומין, חלוץ שיטת מיפוי השומות בישראל עם למעלה מ-13שנות ניסיון ומנהל כיום את המרכז למיפוי שומות בתל אביב. דוקטור לרפואה MD ותואר שני MHA במנהל מערכות בריאות. התמחה ברפואת עור במרכז הרפואי ע"ש שיבא, תל השומר והשתלם בארהב, שוויץ, ספרד ואיטליה בדרמוסקופיה וגילוי מוקדם של מלנומה.

סרטן העור, מלנומה, נקודות חן

פורום סרטן העור, מלנומה, נקודות חן מאפשר לכם להתייעץ עם מומחים בנושאים: סרטן העור, מיפוי שומות, מלנומה. ובנוסף מחלות ונגעים בעור, רפואת עור, נקודות חן, סבוריאה, צלקות, פצעים ועוד
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • תוצאות בדיקת אולטרסאונד
  גלינה
  19/07/2018

  שלום רב,
  לפני כשנה הוציאו לי 2 מלנומות שטחיות- אחת על זרוע ואחת בשוק. מאז אני במעקב אולטרסאונד בלוטות לימפה. בבדיקה אחרונה אחת הבלוטות אובחנה כהיפואיקואית א- וסקולרית בגודל 7×3 מ"מ.
  מה זה היפואיקואית א-וסקולרית ומה זה יכול להעיד במקרה שלי?
  אודה לתשובתך

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שומה לא ברורה - בולטת ושחורה
  אחת
  19/07/2018

  לפני מפר שנים צמחה לי נקודת חן על בגוף, ומאז היא גדלה ובעיקר נעשית בולטת יותר ויותר. לאחרונה החלה גם לכאוב כשנוגעים בה והיום הפכה סגולה-שחורה. מה זה יכול לומר? האם יש סיבה לדאוג מתופעה כזו? יש לי עוד מספר נקודות חן כואבות בגוף שנאמר לי על ידי רופאי עור שאינן מסוכנות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שומה ששינתה את הצבע
  יעל
  18/07/2018

  ד"ר נתנזון שלום,

  מצ"ב תמונה של שומה על הירך בקוטר כ- 5 מ"מ, שהופיעו בה הפסים הכהים. לא ברור לי בדיוק מתי הם הופיעו.

  אני כרגע בחו"ל, ולכן אשמח לחוות דעת כלשהי.
  מיותר לציין שזה מטריד אותי בכל רגע - האם לדעתך אני צריכה להגיע לרופא כמה שיותר מהר או אפשר לחכות עוד כחודש עד שאחזור לארץ ?

  תודה רבה רבה על כל עזרה!

  יעל


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קשה לי תאריכים את זה
  דוי
  16/07/2018

  לא שמתי לב שזה הופיע לי, גרד, שריפה, כאב חזק אחרי גירוד, מדדים תקינים, תודה מראש


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פריחה

  ד''ר ניר נתנזון
  16/07/2018

  יתכן ומדובר בהרפס או זוסטר. (לא ניתן לאבחן על סמך התמונה)
  פני בהקדם לרופפא עור לבדיקה וטיפול.

  לחץ/י למידע על ד"ר ניר נתנזון
  או לקביעת תור פרטי חייג 053-4877798
  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כתם על הלחי שלא עובר
  אורית
  15/07/2018

  הופיע לי כתם שטח על הלחי, לא נראה כמו נקודת חן או משהו, הוא לא עובר כבר יותר משבועיים. צריך ללכת לבדוק את זה?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כתם

  ד''ר ניר נתנזון
  16/07/2018

  כן.

  לחץ/י למידע על ד"ר ניר נתנזון
  או לקביעת תור פרטי חייג 053-4877798
  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמו נקודות חן אבל אדומות
  עמיחי
  12/07/2018

  פעם בכמה זמן צצה לי בליטה אדומה על העור, כמו נקודת חן אבל לא ממש... האם צריך לבדוק אותן?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בליטה אדומה

  ד''ר ניר נתנזון
  16/07/2018

  בהחלט כדיא לבדוק ע"י רופא עור.

  לחץ/י למידע על ד"ר ניר נתנזון
  או לקביעת תור פרטי חייג 053-4877798
  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התייבשות של העור סביב שומה
  ישראל
  10/07/2018

  יש לי שומה על הזרוע ושמתי לב שהעור סביבה תמיד יבש. משהו שיש לבדוק?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יובש עור

  ד''ר ניר נתנזון
  16/07/2018

  יש לבדוק את השומה אצל רופא עור.

  לחץ/י למידע על ד"ר ניר נתנזון
  או לקביעת תור פרטי חייג 053-4877798
  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נקודת חן שחזרה לאחר ניתוח
  דור
  08/07/2018

  שלום,לפני כחודש בסירו לי נקודת חן בניתוח עם תפרים ולפי מה שהרופא אמר אם לא חזרו התוצאות עד עכשיו,אז זה כנראה שפיר
  אבל לפני 3 ימים גדלה לי נקודת חן בדיוק באותו מקום
  יש סיבה לדאוג?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שומה שחזרה

  ד''ר ניר נתנזון
  09/07/2018

  אין סיבה לדאגה, אבל יש סיבה לבדוק את השומה החדשה.

  לחץ/י למידע על ד"ר ניר נתנזון
  או לקביעת תור פרטי חייג 053-4877798
  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נקודת חן מולדת שנמצאת בגב
  Shlomit Yaakov
  07/07/2018

  יש לי נקודת חן מולדת שנמצאת בגב, כך שאיני יכולה לראות ולדעת אם חל שינוי בצורה או בצבע. הייתי מעוניינת לקבל חוות דעת בבקשה. תודה מראש


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תמונה קרובה יותר

  שלומית יעקב
  09/07/2018

  בהמשך לשאלתי צרפתי תמונה קרובה יותר.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שומה על הגב

  ד''ר ניר נתנזון
  09/07/2018

  איני יכול לאבחן על סמך תמונה.
  פני לבדיקת רופא עור.

  לחץ/י למידע על ד"ר ניר נתנזון
  או לקביעת תור פרטי חייג 053-4877798
  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נגע בעור לא ברור
  אמי
  05/07/2018

  שלום מצרף תמונה המציגה נגע 6 ממ על 4 ממ. זהיתי אותו לראשונה בגודל הנל. ממוקם מעל עצם החזה. האם נראה כמו נקודת ח ן או נגע אחר? מתכנן לטוס לשבועיים. האם יש דחיפות לבדיקה או שניתן להמתין כשבועיים?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מוסיף - בן 45

  אמי
  05/07/2018

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תמונה קרובה יותר

  אמי
  07/07/2018

  דוקטור אני מודע שיש קושי בניסיון אבחנה דרך תמונה. אך האם יש כיוון כלשהו? מודע שיש צורך לפנות לרופא עור, אך הדבר יתאפשר לי כנראה רק בעוד חודש. האם סביר?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מקרוב יותר. אני בחול ואגיע רק עוד צודד. מה זה יכול

  אמי
  09/07/2018

  להיות?
  כשאחזור אלך להיבדק, אבל עד אז אני יכול להירגע?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • נגע חדש

  ד''ר ניר נתנזון
  09/07/2018

  ניתן בהחלט להמתין שבועיים, אך בשובך פני לבדיקת רופא עור.

  לחץ/י למידע על ד"ר ניר נתנזון
  או לקביעת תור פרטי חייג 053-4877798
  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

חיסון שפעת עולמי: למנוע את מגפת השפעת הבאה
מאת מערכת BeOK
| 15/07/2018 |
צפיות: 68
שפעת היא לא מחלה שיש להקל בה ראש וסיבוכים שלה עלולים להוביל אפילו למוות. חיסון השפעת לא תמיד יעיל נגד המוטציות והשינויים המהירים של הנגיף, לכן חוקרים בכל העולם עמלים על מציאת חיסון שפעת עולמי
קרא עוד
רטאויט: תכשיר אחד המטפל באקנה, בקמטים ובפגעי עור
| 12/07/2018 |
צפיות: 280
רטאויט הוא תכשיר שבעיקרו מטפל בפצעי בגרות. לחומר הפעיל שבו יש השפעה מטיבה על העור, מעודד קילוף של תאים מתים, מונע הזדקנות של העור ומטפל בכתמי עור ובנזקי שמש
קרא עוד
עגבת: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול
| 10/07/2018 |
צפיות: 340
עגבת היא מחלת מין מדבקת מאוד. המחלה מתחילה כפצעונים על אברי המין, חוסר טיפול במחלה גורם לפגיעה באיברי הגוף השונים עד כדי שיתוק, עיוורון ואי-שפיות
קרא עוד
אלרגיה ורפואת עור
| 08/07/2018 |
צפיות: 198
סוגים רבים של אלרגיות משפיעים על העור וגורמים לפריחה, לאדמומיות ולגרד. כדי לאתר את מקור האלרגיה ולקבל טיפול מתאים יש לפנות לאלרגולוג
קרא עוד
כאב כרוני: טיפול בגרייה ברזולוציה גבוהה (HDS)
| 27/06/2018 |
צפיות: 219
כאב כרוני הוא מחלה מתמשכת המשפיעה על כל היבטי החיים. הטיפול בכאב כרוני אינו פשוט ולא כל הטיפולים מסייעים בהקלה על המצב. חלופה אפשרית היא גריה ברזולוציה גבוהה– טיפול לא פולשני אשר מטפל באזור הכאב במוח ומביא להקלה מהירה ומתמשכת
קרא עוד
כיצד מאבחנים אלרגיה?
| 26/06/2018 |
צפיות: 441
במקרים שישנה אלרגיה יש לפנות לאלרגולוג ולבצע סדרת בדיקות כדי למצוא את מקור האלרגיה. בדיקות אלה כוללות תגרים, תבחיני עור והזרקות תת-עוריות
קרא עוד
הזדקנות העור, נוגדי חמצון ומה שביניהם
| 21/06/2018 |
צפיות: 448
הזדקנות העור היא משהו שאי אפשר להימנע ממנו, אך בעזרת הגנה על העור וצריכה נבונה של נוגדי חמצון אפשר לעכב את ההליך
קרא עוד
וגינוזיס חיידקית: גורמים תסמינים ודרכי טיפול
| 17/06/2018 |
צפיות: 550
וגינוזיס חיידקית היא זיהום נרתיקי הנגרם בשל חוסר איזון בחיידקים בנרתיק האישה. הזיהום שכיח אצל נשים בגיל הפריון ועלול להיות מסוכן לנשים בהריון
קרא עוד
רופא אלרגיה – מה עושה האלרגולוג?
| 10/06/2018 |
צפיות: 405
במקרים של חשד לאלרגיה יש לפנות לאלרגולוג, הוא הרופא אשר יש לו הידע והמיומנות לאבחן את מקור האלרגיה ולמצוא לה תרופה בהתאם
קרא עוד
חיסונים למטיילים: טיפים לפני הטיול הגדול
| 06/06/2018 |
צפיות: 349
הכנה לטיול אחרי צבא אינה כוללת רק רכישת ציוד ותכנון מסלול, חלק חשוב מההכנות הוא ייעוץ רפואי וקבלת החיסונים הנדרשים למניעת מחלות בעת השהייה בחו"ל
קרא עוד