טיפול בהפרעות בתפקוד המיני אצל גברים – יש לזה פתרון יעיל

הפרעות בתפקוד המיני יכולות להיגרם בשל מגוון הפרעות גופניות ופסיכולוגיות. בין ההפרעות הגופניות ניתן למנות בין השאר את : עישון טבק, מחלת הסוכרת, בעיות לב וכלי דם ובעיות הורמונליות. ישנן מגוון שיטות לטיפול בבעיה וכך אפשר להמשיך לנהל חיי מין מלאים ומספקים
| 053-4877796 | 12/03/2018 |
צפיות: 673
דירוג: 3.5 מתוך 2 הצבעות
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
יחסי מין מספקים ופעילות מינית תקינה הם לא עניין של מה בכך, הם מהווים רכיב מרכזי במערכות יחסים זוגיות, הם תורמים לבריאות הנפשית והגופנית ויש להם תפקיד נכבד בבניית הביטחון העצמי. משכך, הפרעות בתפקוד המיני יכולות להשפיע רבות לא רק על יחסי המין עצמם, אלא גם על התקשורת הזוגית ועל המצב הנפשי הכללי.

משרד הבריאות האמריקני מגדיר הפרעות בתפקוד המיני אצל גברים כ "חוסר יכולת להגיע לזקפה מספקת וחוסר יכולת לשמר את הזקפה די זמן כדי לקיים יחסי מין נאותים ומספקים את שני בני הזוג".

רוצים לדעת עוד? היכנסו לפורומים:
פורום אורולוגיה, אימפוטנציה
פורום אורולוגיה, סרטן הערמונית, סרטן האשכים, סרטן שלפוחית השתן

הפרעות גופניות לעומת הפרעות נפשיות

הפרעות גופניות מהוות כ-80% מהמקרים של ההפרעות בתפקוד המיני והן כוללות בעיות לב ובכלי הדם, בעיות בעצבים, בעיות הורמונליות, חבלה או מחלה באיבר המין ותופעת לוואי של תרופות. ההפרעות נפשיות מהוות כ-20% מההפרעות בתפקוד המיני אצל גברים והן כוללות דיכאון, חרדת ביצוע, לחץ נפשי, בעיות פסיכולוגיות ובעיות בזוגיות. ישנם גברים אשר סובלים משילוב של שני הסוגים, הן בעיות פיזיולוגיות והן בעיות נפשיות.

כדי לזהות את מקור הבעיה, אם היא פיזיולוגית או נפשית, מבצעים בדיקה של זקפה לילית. במהלך השינה ישנן זקפות המתפתחות באופן טבעי, ללא גירוי חיצוני. בבדיקה זו, המכונה NPT – Nocturnal Penile Tumescence, מחברים לאיבר המין מכשיר אשר קולט נתונים על מספר הזקפות שהיו במהלך הלילה ועל האיכות שלהן, את הנתונים המתקבלים משווים לערכים התקינים הממוצעים. כך ניתן להבדיל בין הפרעות בתפקוד המיני הנגרמות בגלל בעיה גופנית לבין בעיות הנגרמות בגלל בעיה נפשית. הבדיקה נעשית בשנת הלילה בבית המטופל או במעבדת שינה.

אם מתוצאות הבדיקה עלה כי המצב הפיזיולוגי תקין וכי במהלך הלילה היו זקפות באיכות טובה, אזי הבעיה היא פסיכולוגית ויש לפנות לסקסולוג המתמחה בתחום. אם גם במהלך הלילה לא ניתן היה להגיע לזקפה, אזי הבעיה היא פיזיולוגית ויש צורך באיתור הבעיה הגורמת להפרעה.

בביקור הראשון אצל הרופא נערך תשאול על ההיסטוריה הרפואית של המטופל, על התרופות שהוא נוטל וכן על תולדות ההפרעה ועל המאפיינים שלה. לאחר מכן מבצעים בדיקה גופנית לבדיקה של הבריאות הכללית של המטופל ובדיקת אברי המין.

מקבלים הפניה לבדיקות דם כדי לבדוק את רמת הסוכר בדם ואת רמות ההורמונים בגוף. הטיפול בהפרעה נעשה לפי תוצאות הבדיקות, במקרה הצורך עושים בדיקות נוספות.

גורמים פיזיולוגיים <גופניים> המשפיעים על התפקוד המיני

הפרעות בתפקוד המיני אצל גברים יכולות להיגרם בגלל נטילה של תרופות אך גם בשל צריכה של חומרים אחרים. תרופות מרשם אשר ידוע כי אחת מתופעות הלוואי שלהן היא בעיות בתפקוד המיני הן תרופות לטיפול ביתר לחץ דם, תרופות נגד דיכאון, אנטי היסטמינים לטיפול באלרגיה ותרופות שנוגדות את ההורמון הגברי.
בין החומרים הקשורים בהרגלי חיים, שהצריכה שלהם יכולה להשפיע על התפקוד המיני הם: טבק, אלכוהול, קוקאין, הרואין ומתדון. אוכלוסיית המעשנים נמצאת בסיכון כפול להפרעות בתפקוד המיני.

הפרעה בתפקוד המיני, בעיקר בגיל מבוגר, יכולה להתפתח בשל מחלת הסוכרת. במקרים שבהם המחלה מאוזנת אין הבדל בין גברים חולי סוכרת לבין גברים בריאים. עם זאת, בטווח הרחוק סוכרת שאינה מאוזנת יכולה לגרום לבעיות שונות, כמו תחושה מופחתת של אורגזמה בגלל פגיעת המחלה בעצבים, שפיכה מאוחרת, חוסר שפיכה ושפיכה בכיוון ההפוך. עם הגיל גדלים הסיכויים ללקות בהפרעות בתפקוד המיני וביחס לאוכלוסייה הבריאה יותר מ-50% מהגברים החולים בסוכרת מדווחים על הפרעות בתפקוד המיני. טיפול במחלה ואיזון של רמות הסוכר בגוף לא ישפרו את המצב, אך הם ימנעו את התדרדרות ואת ההחמרה שלו.

טיפול בהפרעות בתפקוד המיני אצל גברים

ישנם סוגי טיפול שונים שיכולים לעזור להפרעות בתפקוד המיני. סוג הטיפול תלוי בגורם לבעיה וכן במצבו הבריאותי של המטופל ובמידת החומרה של הבעיה.

נטילת תרופות דרך הפה הוא סוג הטיפול הנפוץ ביותר. יש תרופות שונות כשהמוכרות ביותר הן: ויאגרה, סיאליס ולביטרה.

לכל תרופה יש יתרונות אחרים וטווח פעולה אחר אך כולן פועלות על עיקרון דומה – עיכוב של האנזים פוספודיאסטראז 5 והרחבה של כלי הדם והגברה של זרימת הדם לאיבר המין. הטיפול התרופתי יעיל בכ-70% מהמקרים וללא גירוי מיני לתרופות כלל אין השפעה. תופעות הלוואי של תרופות אלה נדירות באופן יחסי והן כוללות: ירידה קלה בלחץ הדם, כאבי ראש וכאבי בטן ולעתים גם הפרעות בראיה, כאבי שרירים וגודש באף.

שיטת טיפול נוספת היא שימוש במכשיר ואקום, כעין משאבה. המכשיר מורכב למעשה מצילינדר אשר עוטף את איבר המין ויוצר סביבו ואקום. במצב זה יש זרימת דם מוגברת לאיבר המין ומתפתחת זקפה. כדי לשמר את הזקפה מלבישים גומייה על בסיס איבר המין וכך מונעים חזרה של הדם.

בהזרקות תוך מחילתיות מזריקים תמהיל של כמה תרופות לאיבר המין עצמו. התרופות גורמות להרחבה של כלי הדם ולזרימת דם מוגברת. ההזרקה נעשית בידי המטופל עצמו כמה דקות לפני המגע המיני. טיפול זה יותר יעיל מאשר הכדורים. לעומת הכדורים שמתחילים להשפיע כשעה לאחר הנטילה, ההשפעה של הזריקות מתחילה כעבור עשר דקות בלבד. כמו כן, הזריקה גורמת לזקפה גם ללא גירוי מיני ולכן ניתן להמשיך לקיים יחסים גם לאחר השפיכה.

תופעת הלוואי הבולטת ביותר של טיפול זה הוא זקפה ממושכת שאינה חולפת גם לאחר חמש שעות, במקרים אלה יש להתייעץ עם רופא.

השתלת תותב בפין היא אפשרות במקרים שבהם טיפולים אחרים לא עזרו, או שיש הוראות נגד או שהמטופל איננו מעונין בטיפולים אחרים.

קיימים שני סוגי תותבים –
1. תותב חצי קשיח, אשר מותיר את הפין בזקפה תמידית וניתן לכיפוף כדי שלא יבלוט נוקשה
2. תותב מתנפח, התותב הוא פנימי ואיננו נראה חיצונית, בלחיצה נוצרת זקפה ובלחיצה נוספת, הזקפה
יורדת.
לניתוחים אלה אחוזי הצלחה גבוהים, לפי עבודות מחקר – 97%.

ד"ר יוסף שמואלי – אורולוג מנתח מומחה בעל ניסיון רב בניתוחים בתחומי ההפרעות בתפקוד המיני של הגבר והפרעות בפוריות הגבר

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

לקביעת תור עם ד"ר יוסף שמואלי
אורולוג מנתח מומחה. ד"ר יוסף שמואלי הינו אורולוג בעל ניסיון רב בניתוחים בתחומי ההפרעות בתפקוד המיני של הגבר והפרעות בפוריות הגבר, ניתוחי ערמונית (פרוסטטה) ביופסיות ערמונית לברור גידולים בבלוטה.

אולי יעניין אותך גם

פוליציטמיה ורה: הכול על סרטן הדם הנדיר
מאת מערכת BeOK
| 17/12/2018 |
צפיות: 43
פוליציטמיה ורה היא סוג של סרטן דם. נכון להיום עוד אין מרפא למחלה, אך ישנם טיפולים המאפשרים להמשיך לחיות חיים תקינים ופעילים
קרא עוד
נרקולפסיה: תסמינים ודרכי טיפול במחלת השינה
מאת מערכת BeOK
| 12/12/2018 |
צפיות: 79
נרקולפסיה היא בעיה נוירולוגית אשר גורמת להתקפי שינה פתאומיים. ההפרעה עצמה אינה מסוכנת, אך היא יכולה להוביל לסיטואציות לא נעימות
קרא עוד
השתלות כבד מן החי
| 10/12/2018 |
צפיות: 74
רשימת הממתינים לתרומת כבד הולכת ומתארכת, בעוד רוב המושתלים מקבלים כבד מתורם שנפטר, ישנה דרך נוספת – השתלת כבד מתורם חי
קרא עוד
חיי כלב: כל מה שצריך לדעת על אלרגיה לכלבים
| 05/12/2018 |
צפיות: 166
הכלב הוא חברו הטוב של האדם, אלא אם הוא אלרגי אליו. ישנן דרכי טיפול המאפשרות לחיות לצד הכלב ולהקל על התסמינים של האלרגיה
קרא עוד
ניתוח מוז: קו ההגנה מפני סרטן העור
מאת מערכת BeOK
| 02/12/2018 |
צפיות: 222
שיעור סרטן העור בישראל הוא מהגבוהים ביותר בעולם. אך בעזרתו של ניתוח מוז, ההליך הכירורגי שכבש את עולם הרפואה – אפשר להילחם בסרטן הזה בגבורה. הכירו את האויב הרשמי של סרטן העור
קרא עוד
הפרעות שינה: טיפול לא תרופתי באינסומניה
| 27/11/2018 |
צפיות: 229
נדודי שינה יכולים להוות מטרד לא קטן, הם גורמים לעצבנות ולחוסר ריכוז ומשבשים את התפקוד במהלך היום. נוירופידבק היא טכנולוגיה לא פולשנית הפותרת את הבעיה בעזרת הסדרה של גלי המוח
קרא עוד
מיאלומה נפוצה: על המחלה והטיפול בה
| 07/11/2018 |
צפיות: 929
מיאלומה נפוצה היא מחלה ממארת של תאי הפלזמה שבמוח העצם. כיום אפשר לטפל במחלה אך לא להחלים ממנה לחלוטין, אך הצפי הוא שבעתיד הקרוב ימצא מזור למחלה
קרא עוד
זריקות PRP: טיפול אלטרנטיבי לכאבים כרוניים
מאת מערכת BeOK
| 01/11/2018 |
צפיות: 442
אם אתם סובלים מכאבים כרוניים באזורים שונים, כדאי מאוד שתכירו את הטיפול הייחודי בהזרקות שמבוסס על יכולת הגוף שלכם לרפא את עצמו
קרא עוד
לימפומה: כל מה שצריך לדעת על סרטן בלוטות הלימפה
מאת מערכת BeOK
| 29/10/2018 |
צפיות: 581
לימפומה היא סוג של סרטן אשר מקורו בבלוטות הלימפה. ישנם סוגים שונים של לימפומה, שלהם תסמינים שונים ודרכי הטיפול בהם נבדלות אחת מהשנייה
קרא עוד
אשך טמיר: גורמים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 28/10/2018 |
צפיות: 422
אשך טמיר הוא מום מולד נפוץ אצל תינוקות זכרים. לרוב המצב מסתדר מעצמו ללא טיפול אך לעתים הפתרון הוא ניתוח לקיבוע האשך
קרא עוד