כיצד להפחית את הסיכוי להתקף לב?

התקף לב הוא מחלה שכיחה, אך באיתור של גורמי הסיכון ושינוי הרגלי החיים אפשר להפחית את הסיכויים ללקות בהתקף לב
| 053-4877793 | 27/02/2018 |
צפיות: 597
דירוג: 4.5 מתוך 8 הצבעות
התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5
אוטם שריר הלב, או בכינוי הרווח שלו – התקף לב, הוא מחלת לב הנגרמת בשל שיבוש באספקת הדם ללב. ישנם גורמי סיכון רבים שיכולים להוביל להתקף לב, כמו סוכרת, עישון, השמנת יתר, ריבוי שומנים בדם ויתר לחץ דם. בשל כך, התקף לב הוא תופעה שכיחה. עם זאת, ישנן דרכים שיכולות לסייע בהפחתת הסיכויים ללקות בהתקף לב.

למידע נוסף היכנסו לפורום:
פורום קרדיולוגיה - רפואת לב

זיהוי גורמי הסיכון להתקף לב

הדבר הראשון שיש לעשות כדי למנוע התקף לב הוא לאתר את גורמי הסיכון שיכולים להוביל לכך. בעזרת כמה בדיקות פשוטות אצל רופא המשפחה ניתן לקבל מושג על המצב הבריאותי הכללי של הגוף ולאתר גורמי סיכון כמו ערכים גבוהים של שומנים ושל כולסטרול, סוכרת ולחץ דם גבוה. בדיקות אלה כוללות בדיקת לחץ דם שיש לבצע אחת לשנה, בדיקת פרופיל שומנים שהחל מגיל 20 יש לבצע כל שלוש שנים ובדיקת סוכר בדם בצום שיש לבצע אחת לשלוש שנים. גורמי סיכון נוספים הם עישון, השמנת יתר וחוסר פעילות גופנית. לאיתור שלושת אלה די במודעות עצמית. בהזנה של מדדים אלה למחשבון פרמינגהם כל אחד יכול להעריך את הסיכון שיש לו ללקות בהתקף לב בטווח של עשר שנים.

איתור של גורמי הסיכון והערכתם יעילים רק אם דואגים לטפל בערכים החריגים ובהחזרתם לנורמה. ניתן לעשות זאת באימוץ של הרגלי חיים בריאים הכוללים תזונה בריאה ומאוזנת, הימנעות מעישון, שמירה על כושר גופני ונטילת תרופות במקרה הצורך.

תזונה נכונה ופעילות אירובית לאיזון הכולסטרול

שמירה על תזונה נכונה מסייעת לא רק להורדה במשקל, אלא גם להפחתה של רמות השומנים בדם ולירידה בערכי הכולסטרול. מומלץ לפנות לתזונאי מומחה כדי להתאים את התזונה לפי ההיבטים הפיזיולוגיים וגורמי הסיכון. לאנשים בריאים שהערכים שלהם תקינים כדי לדבוק בדיאטה הים תיכונית העשירה בירקות, בדגים ובקטניות.

הפעילות הגופנית המומלצת ביותר למניעה של התקפי לב היא פעילות אירובית אשר מתאפיינת בפעילות מתונה ומתמשכת כמו הליכה, שחיה וריצה מתונה. לסוג פעילות זה יש יתרונות רבים, הוא משפר את הכושר הגופני, מוריד את לחץ הדם, מעלה את הרמות של הכולסטרול הטוב ומסייע לאיזון מחלת הסוכרת. יש לבצע פעילות זו חמש פעמים בשבוע במשך חצי שעה עד שעה.

כאמור, אחד מגורמי הסיכון החשובים להתקף הלב הוא עישון, ולכן גמילה היא הכרחית כדי להפחית את הסיכויים ללקות בו. מוטיבציה עצמית היא התנאי העיקרי כדי להיגמל. קופות החולים מציעות סדנות גמילה מעישון וכן ישנם תכשירים רפואיים במרשם רופא שיכולים לסייע כמו תכשירי ניקוטין ותרופות.

ערכים תקינים של כולסטרול טוב ושל כולסטרול רע

ישנם שני סוגי כולסטרול – כולסטרול טוב (HDL) וכולסטרול רע (LDL). רמת הכולסטרול הטוב צריכה להיות גבוהה מ- 40 מ"ג לדציליטר. נכון להיום אין טיפול תרופתי יעיל שיכול להעלות את רמת הכולסטרול הטוב בדם, לכן כדי להעלות אותו יש להפסיק לעשן ולהקפיד על פעילות גופנית קבועה. אצל אנשים בריאים ואצל אנשים עם סיכון בינוני ללקות במחלה טרשתית רמת הכולסטרול הרע בדם צריכה להיות נמוכה מ- 115 מ"ג לדציליטר, אצל אנשים שיש להם סיכוי גבוה ללקות במחלה טרשתית רמת הכולסטרול הרע צריכה להיות נמוכה מ- 100 מ"ג לדציליטר ובקרב אנשים עם סיכון גבוה מאוד ללקות במחלה טרשתית וכן אנשים עם מחלה מוכחת, אנשים עם אי ספיקת כליות משמעותית וחולי סוכרת שלהם גורם סיכון נוסף – רמת הכולסטרול הרע צריכה להיות נמוכה מ- 70 מ"ג לדציליטר.

הטיפול בכולסטרול גבוה מתבסס על שילוב של תזונה מתאימה עם פעילות גופנית וטיפול תרופתי. התרופות מקבוצת הסטטינים להורדת הכולסטרול יעילות ובטוחות לשימוש וכמעט ללא תופעות לוואי, למעט עליה של אנזימי הכבד ושל אנזימי השריר באחוז קטן מנוטלי התרופה. עליה זו אינה גורמת לפגיעה קבועה והיא חולפת לאחר שמפסיקים ליטול את התרופות הללו. במקרים שבהם הסטטין לבדו אינו מספיק אפשר לשלב אותו עם תרופה נוספת בשם אזטרול. כמעט בלתי אפשר להגיע לאיזון של רמות הכולסטרול ללא נטילת תרופות, בעיקר לאנשים רמת סיכון גבוהה. לפי הנחיות סל הבריאות ניתן לרשום אותן למטופלים מקבוצת סיכון גבוה מאד אשר רמת ה- LDL שלהם גבוהה למרות ניסיון טיפול בעזרת סטטין בשילוב אזטרול.

לחץ דם גבוה

אחד מהגורמים העיקריים הן למחלת לב כלילת והן לאירועים מוחיים הוא לחץ דם גבוה. לחץ דם תקין צריך להיות נמוך מ- 140/90, אך לחולי סוכרת ולאנשים הנמצאים בסיכון גבוה ללקות באירועי לב או במחלות לב מומלץ שלחץ הדם לא יהיה גבוה מ- 130/80.

הטיפול בלחץ דם גבוה מושתת על שלושה גורמים עיקריים – תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית וטיפול תרופתי. ישנן תרופות רבות לטיפול ביתר לחץ דם כשהמטרה העיקרית היא להוריד את לחץ הדם עד שיגיע לערכים תקינים. גם את הערכים הללו קשה להוריד בצורה עצמאית ללא נטילת תרופות, בעיקר בקרב אנשים עם לחץ דם גבוה מאוד וכאלה עם סיכון גבוה ללקות במחלות לב.

סוכרת

סוכרת היא מחלה אשר פוגעת באיברים רבים בגוף, לרבות הלב ומערכת כלי הדם. הטיפול בסוכרת מבוסס גם כן על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית, וכן על טיפול תרופתי ואם צריך אז גם עם אינסולין. במקרים של סוכרת גבולית אפשר לשלוט במחלה בהקפדה על תזונה ועל פעילות גופנית גם ללא הטיפול התרופתי, אך ברוב המקרים יש להשתמש בתרופות כדי להגיע לערכים תקינים ומאוזנים.

אין להירתע מטיפול תרופתי כאשר הוא נחוץ למניעת התקף לב

במרוצת השנים בעבודתי כקרדיולוג המטפל בבעיות אלה שמתי לב שאנשים רבים חוששים מהטיפול התרופתי והם מתייחסים אליו באופן שלילי. ככל הנראה, גישה זו מבוססת על תופעות הלוואי הנלוות לתרופות. לכל תרופה יש תופעות לוואי, גם לתרופות הטבעיות, אך תופעות הלוואי מופיעות אצל אחוז נמוך מהאנשים הנוטלים את התרופה ובדרך כלל הן הפיכות, זאת אומרת שתופעות הלוואי חולפות כשמפסיקים ליטול את התרופה. לעומת זאת, הפגיעה של גורמי הסיכון מזיקה הרבה יותר מתופעות הלוואי של התרופות והן גם בלתי הפיכות. משכך, הסכנה באי נטילת התרופה חמורה הרבה יותר מאשר בנטילתה. על כן, אין לפחד ואין להימנע מטיפול תרופתי אם המצב הבריאותי דורש זאת. יש ליטול את התרופות ככתוב במרשם ויש להקפיד על מעקב תקופתי כדי לאבחן אם ישנן תופעות לוואי ולשנות את אופן הטיפול במקרה הצורך.

בניגוד לדעה הרווחת, צנתור והרחבה של העורק בעזרת בלון ותומכן אינם מונעים התקפי לב. הליך זה יעיל מאוד כאשר מבוצע בזמן התקף לב או כטיפול בתעוקת חזה, אך לא כטיפול מונע.
אם כן, כדי להפחית את הסיכוי ללקות בהתקף לב יש אחת לשנה לפנות לרופא ולעבור את בדיקות הסקר המאתרות את גורמי הסיכון. אם נמצאו כאלה יש להטמיע את השינויים הנדרשים בהרגלי החיים וליטול את התרופות במקרה הצורך.

נוסף למניעה של מחלות לב, בדיקות הסקר מסייעות גם באיתור גורמי תחלואה אחרים. כך, למשל, בבדיקות אלה אפשר לזהות סימנים של טרשת עורקים בעורקי הלב אשר עלולה לגרום לאוטם שריר הלב, טרשת בעורקי המוח אשר יכולה לגרום לאירוע מוחי וטרשת עורקים בעורקי הגפיים אשר יכולה לגרום לפצעים שאינם נרפאים ואף לאיבוד של הגפיים.

פרופ' דוד רוט – קרדיולוג מומחה בעל ניסיון רב בטיפול בחולי לב

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

קרדיולוגיה - רפואת לב

פורום קרדיולוגיה הוא המקום לקבל ייעוץ אודות קרדיולוגיה, מחלות לב, מחלת לב כלילית, קרדיולוגיה ושיקום אחרי התקפי לב. פורום קרדיולוגיה יסייע לכם בנושאים כגון בעיות לב, קרדיולוגיה פולשנית, צנתורים, טרשת עורקים, פרפור חדרים, שומנים בדם ועוד
הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • כאב לב חוזר אחרי 4 חודשים
  דן
  23/05/2018

  שלום רב. אני בריא ובן 33. אין רקע של מחלות לב.
  בינואר האחרון היה לי דלקת קרום ושריר הלב.
  הייתי כ3 ימים במחלקה קרדיולוגית ושוחררתי.
  אני לוקח קרדילוק וקולחיצין למשך חצי שנה. (ובימים הראשונים לקחתי איבופן)
  לאחרונה הקרדיולוג המליץ לי לחזור בהדרגה לפעילות ספורט וכך עשיתי, מאז אני מרגיש כאב קל בחזה בעיקר בערב, ו/או אחרי מאמץ.
  הפסקתי את הפעילות הספורטיבית, התקשרתי מיד לקרדיולוג, הוא עשה לי א.ק.ג אקו לב ובדיקת דם וטען שהכל בסדר, ועליי להמשיך בשגרה, ובספורט מתון.
  הכאב ממשיך. מה עליי לעשות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה. לגביי חזרה לבריכה אחרי ניתוח לב
  מזרחי מאיר
  23/05/2018

  יש לי בריכה פרטית בבית. עברתי לפני חודש ניתוח להחלפת מסתמים ןמעקפף. האים מותר לי ליכנס לבריכה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • דופק הלב מעל 100-110
  שגיא
  23/05/2018

  שלום
  גיל 48
  עקב פציעה כבר 8 שנים לא הגעתי בפעילות גופנית לדופק מעל 100-110 כי עושה רק הליכה לא מהירה ברגל.

  האם העובדה שהלב לא הגיע לדפקים גבוהים יותר של נניח 150 לא מסכנת אותו כי אם אהיה בדופק כזה חלילה הלב פחות יידע להתמודד איתו?
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תוצאות בדיקה של הולטר לב
  שני
  20/05/2018

  שלום, בת 29, נשלחתי לבדיקת הולטר לאחר התעוררות בלילה עם דופק מואץ, חולשה קיצונית. בין היתר כדי לבדוק לי פעימות מוקדמות/החסרת פעימה שיש לי כבר שנים רבות כל פעם לתקופה מסוימת. נשללה בעיה בבלוטת התריס. אציין כי יש לי עודף משקל רב שמטופל עם תזונה וספורט, שחלות פולציסטיות, חריגה בהומוציסטאין. בהפניה נרשם שנשלחתי בעקבות פליפטציות, PRESYNCOPE.

  אודה לעזרה בפענוח הבדיקה עד שיהיה לי תור לרופא היות ואני מודאגת.
  קצב בסיסי: ------
  מהירות מינימאלית: 59
  מהירות מקסימאלית: 145
  מהירות ממוצעת: 81
  הפרעות קצב חדריות VPCS:נצפו 75 VPCS
  הפרעות קצב על חדריות APCS: נצפה APC בודד.
  הפרעות הולכה: לא נצפו
  פעילות קוצב: -------
  שינויים משמעותיים בקטע ST: לא נצפו
  תלונות הנבדק: לא נצפו
  ממצאים בהתאם לתלונות: -------
  סיכום: קצב סינוס 59 פעימות לדקה, מהירות מקסימלית עד 145 פעימות לדקה. מהירות ממוצעת 81 פעימות לדקה. APCS ו-VPBS בודדים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  פרופ' דוד רוט
  22/05/2018

  ההולטר מראה קצב תקין עם מעט פעימות חדריות מוקדמות שהן תופעה שכיחה ולא מסוכנת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לחץ וחרדה בעקבות אשפוז
  יעלה
  20/05/2018

  שלום.
  לפני כחודש אושפזתי עקב כאב שורף בבטן עליונה וחזה ועליית טרופונין. ללא חום ללא קוצר נשימה ללא בצקת, לחץ דם מעט גבוה בעת האשפוז עקב בהלה וחרדה. הבדיקות המקיפות. סיטי חזה. אקו לב. אקג שללו אירוע לב והחשד היה שמדובר בפריקרדיטיס והתערבות קלה של מיוקרדיטיס.
  קראתי כל מידע אפשרי ויצאתי יותר מבולבלת וחרדתית.
  מה זה? מה אסור מה מותר מתים מזה? זו מחלה לכל החיים? זה מגביל במשהו בעתיד? (ספורט. בריכות חמות טיסות וכיוצ) אני מורה לספורט בכלל איפה זה שם אותי, מה זה היפוך גלי טי v4.5.6 . אני לפני mri. כל יתר הבדיקות יצאו תקינות. אין תסחיף. צל. הובטח לי שאין נזק ללב אך אני מרגישה שיש לי נזק לנפש. אולי זה נורמאלי בפרק זמן כזה קצר לאחר שחרור. מטופלת בקולכיצין ונקסין.
  כבר קרה שמצאתי את עצמי בטרם לאור החרדה שמא מתפתח משהו. בדיקות באת קבלה אקג וטרופונין בדם יצאו תקינות.
  אני סובלת יותר מהחרדה וחוסר הוודאות מאשר הארוע עצמו, אימי נפטרה צעירה עקב מום מולד בלב.
  זה דבר שמחלים? חוזר? מתפתח לאוטם? מוות?
  לתשובתכם אודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  פרופ' דוד רוט
  22/05/2018

  מיוקרדיטיס ופריקרדיטיס הן מחלות הנגרמות ברוב המקרים על ידי וירוסים. לאחר החלמה במידה ואין נזק לתפקוד הלב - אין למחלה השפעה בריאותית עתידית.
  ההמלצה היא לא לבצע פעילות גופנית בעצימות גבוהה בחצי שנה שלאחר ארוע מיוקרדיטיס. לאחר מכן (בהנחה שתפקוד הלב תקין) ניתן לחזור בהדרגה לפעילות ספורטיבית כמו לפני הארוע.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תחליף לסטטינים האם בטוח לשימוש?
  אליהו קנר
  21/05/2018

  פורסם בעבר שפיתחו תחליף לסטטינים, זריקה כמדומני, האם התרופה הנ"ל בשימוש ?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  פרופ' דוד רוט
  22/05/2018

  לא מדובר בתחליף לסטטינים אלא בסוג תרופות נוסף לפחתת כולסטרול. מדובר בתרופות הניתנות בזריקה אחת לשבועיים. הן נכללות בסל הבריאות עם כולסטרול גבוה בשל בעיה גנטית (FH) ומאושרות על ידי הקופות גם למטופלים עם מחלה כלילית שלא מסוגלים להגיע לערכי מטרה עם סטטינים.
  עלות תרופות אלה למי שלא עומד בתנאי הסל או הקופה כ 3000 שח לחודש.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • זמן נטילה של קרטיה
  דורית
  18/05/2018

  שלום,
  אני נוטלת קרטיה 100- אחד כדור בכל יום, בנוסף נוטלת גם טריטייס וטריקרדיה.
  בעניין הקרטיה: באיזה שעה משעות היום רצוי לקחת את הקרטיה, כי אחד הרוקחים אמר לי שעדיף לקחת את הקרטיה לפני השינה (אני לוקחת את הכדור בשעות הבוקר).
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  פרופ' דוד רוט
  19/05/2018

  אכן הזמן האופטמלי לנטילת קרטיה (אספירין 100 מג) הוא בשעות הערב.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לוסטרל ופעימות חדריות מוקדמות
  סיגל שי
  18/05/2018

  סובלת כמעט שנה לסירוגין מפעימה חדרית מוקדמת תקופות שבא ונעלם. סובלת נורא מחרדות
  קיבלתי כדור בשם לוסטרל כשלקחתי פעם ראשונה חצי כדור הרגשתי החמרה בפעימות המוקדמות האם ייתכן????? חרדה מאוד ממתינה לתדובה. המון תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מצב הלב עקב חוסר פעילות בטווח האירובי
  דניאל
  18/05/2018

  שלום
  אני בן 48.
  רזה. משקל 60 גובה 1.80
  לחץ דם יחסית בסדר 110-60
  בדיקות דם תקינות.
  כולסטרול כללי 150
  LDL כ 85
  HDL כ 35 נמוך
  טריגלצירידים מגיל 20 עד 35 כ 250-350
  ולאחר שינוי תזונתי והפסקת קולה ירד ל כ 150.
  CRP תקין 0.1

  אקו לב תקין לפני 3 חודשים.
  אק"ג תקין

  לפני 8 שנים נפצעתי ולכן לא עולה במדרגות בכלל
  והולך יחסית לאט.
  מקפיד ללכת מדי יום ברחוב רצוף כ 10 דקות כ 500 מטר.
  הולך במצטבר ביום כ 6,000 צעדים אבל לאט.

  לפיכך במשך 8 שנים לא הגעתי לדופק מעל 110 כתוצאה מפעילות גופנית.
  גם פלג הגוף העליון מנוון מאוד והשרירים דלים.

  רציתי לשאול עד כמה העובדה שלא עשיתי פעילות בטווח האירובי כבר 8 שנים ולא עליתי במדרגות
  מגדילה את הסיכון להתקף לב ושבץ??
  זה מטריד אותי...
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  פרופ' דוד רוט
  18/05/2018

  גורמי סיכון שמעלים סיכון להתקף לב ושבץ הם סוכרת עישון לחץ דם גבוה כולסטרול חוסר פעילות גופנית והשמנה. פרט לחוסר פעילות גופנית אין לך לפי המידע שמסרת גורמי סיכון אחרים לכן מצבך לא רע: תתחיל לעשות פעילות גופנית ומצבך אפילו ישתפר. פעילות גופנית יכולה להיות הליכה, אופניים שחיה כלומר ניתן להתאים את הפעילות לכל אחד כמעט.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מצב הלב

  דניאל
  18/05/2018

  תודה רבה על התשובה!
  מעודד.
  אם אפשר לשאול.
  האם עצם העובדה שכבר 8 שנים לא הגעתי בפעילות לדופק מעל 100-110 בגלל הפציעה לא מסכנת את הלב?
  הוא כביכול לא יודע להיות בדפקים גבוהים של 150-160?
  ואז אם חלילה אהיה בדופק כזה הלב יידע להתמודד איתם?
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קוצב לב דפיברילטור ומערכת יחסים
  שיר
  17/05/2018

  שלום רב
  בתי עברה בגיל 12 התקף לב במהלך פעילות גופנית בבית הספר ועברה ניתוח להשתלת קוצב לב דפיברילטור
  אין רקע במשפחה למחלות לב.
  נכון להיום בתי בת 24 ונמצאת במערכת יחסים אשר רוצה להשתקע בה ולהתקדם בחיים.
  היא חוששת להגיע לאקט מיני כתוצאה מחרדה אשר זה יביא אותה לכשל בלב.
  האם לאחר 10 שנים מהשתלה ובידיעה שלוקחת תרופת באופן קבוע יכולה להגיע לאקט מיני ללא שום פחד מבחינה רפואית. הלב יעמוד בזה?
  במידה וכן היריון תוכל לבצע?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  פרופ' דוד רוט
  18/05/2018

  ברוב המקרים אנשים עם מחלת לב קשה אך מאוזנת (תרופתית או אחרת) מסוגלים לקיים יחסי מין ללא החמרה במצבם.
  במסגרת פורום אנטרנטי לא ניתן לבצע הערכה אנדיבידואלית לכן כדי לתת המלצה אידיבידואלית לביתך עליה לפנות לקרדיולוג שיבחן את מצבה ויתן ההערכה מבוססת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

פרפור פרוזדורים: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 13/05/2018 |
צפיות: 95
פרפור פרוזדורים הוא הפרעת קצב לב שכיחה אשר אינה מסכנת חיים בפני עצמה אך עלולה להוביל לקרישי דם ולשבץ
קרא עוד
קרדיומיופתיה: כל מה שצריך לדעת על מחלות שריר הלב
| 08/04/2018 |
צפיות: 272
קרדיומיופתיה היא קבוצה של כמה מחלות אשר פוגעות בתפקוד התקין של שריר הלב. תפקוד לקוי של שריר הלב יכול לגרום למצבים בריאותיים חמורים כמו הפרעות בקצב הלב ואי ספיקת לב
קרא עוד
קרדיולוגיה מניעתית: כיצד אפשר למנוע מחלות לב?
מאת מערכת BeOK
| 22/01/2018 |
צפיות: 813
ישנם גורמי סיכון רבים שיכולים לתרום להתפתחות של מחלות לב. קרדיולוגיה מניעתית עוסקת בגורמים אלה ומציעה פתרונות להפחתת הסיכויים
קרא עוד
פקקת ורידים עמוקים: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 18/12/2017 |
צפיות: 850
פקקת ורידים עמוקים נגרמת מקרישי דם בוורידים העמוקים בגוף אשר מונעים זרימת דם תקינה. המצב יכול להתרחש בעקבות ישיבה ממושכת בטיסה או בנסיעה ארוכה
קרא עוד
טיפולים טבעיים בכולסטרול גבוה
מאת מערכת BeOK
| 26/11/2017 |
צפיות: 976
מאכלים רבים מכילים שומן רווי אשר מעלה את רמות הכולסטרול בגוף, לעומת זאת ישנם מזונות מסוימים שיכולים להפחית את ה-LDL בדם ובהם סיבים, כורכום ואדממה
קרא עוד
תסמונת הסינוס החולה: תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 31/10/2017 |
צפיות: 856
תסמונת סינוס חולה היא הפרעת לב שגורמת לחריגות בקצב הלב. מצבים בריאותיים ונטילה של תרופות מסוימות יכולים לגרום למחלה
קרא עוד
כולסטרול טוב לעומת כולסטרול רע
מאת מערכת BeOK
| 18/09/2017 |
צפיות: 1,062
כולסטרול הוא סוג של שומן המצוי בדם. הגוף נזקק לכמות מסוימת של כולסטרול אך כמות עודפת גורמת לפלאק ומעלה את הסיכויים ללקות בשבץ ובהתקף לב
קרא עוד
דלקת שריר הלב: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 03/09/2017 |
צפיות: 953
דלקת שריר הלב היא דלקת הפוגעת בלב ומחלישה אותו. פעמים רבות הדלקת חולפת מעצה ללא טיפול אך במקרים אחרים היא עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך
קרא עוד
דלקת פנים הלב: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
מאת מערכת BeOK
| 27/07/2017 |
צפיות: 701
אנדוקרדיטיס היא דלקת של הלב הנגרמת מחדירה של חיידקים למחזור הדם. הדלקת יכולה לגרום לקוצר נשימה, לקצב לב חריג ולקרישי דם
קרא עוד
כיצד למנוע טרשת עורקים בדרכים טבעיות?
מאת מערכת BeOK
| 18/06/2017 |
צפיות: 1,190
טרשת עורקים היא תהליך של הצטברות שומנים בכלי הדם אשר עלול לגרום לשבץ ולהתקפי לב. כדי למנוע את המצב אפשר לאכול שום, להימנע ממזון מעובד ולהקפיד על פעילות גופנית
קרא עוד