מחלת ריאות COPD: כל התשובות לשאלות

מחלת סי.או.פי.די היא מחלת ריאות הנגרמת בעיקר מחשיפה לעשן סיגריות. המחלה מאופיינת בשיעול כרוני, קוצר נשימה ולעיתים עשויה אף להסתיים במוות. מחלת ריאות זו גורמת לנזק בלתי הפיך בדרך כלל לריאות. כיצד להימנע מהמחלה? הפסיקו לעשן
| 05/08/2012 |
צפיות: 10,774
סי.או.פי.די היא מחלת ריאות כרונית נפוצה בכל העולם (8-19% מהאוכלוסייה, בהתאם למדינה), ששכיחותה עולה מעל גיל 40 ומגיעה לשיא מעל גיל 60. המחלה מתאפיינת בחסימה של זרימת האוויר בסימפונות, שאיננה הפיכה באופן מלא, כתגובה לשאיפה כרונית של חלקיקים, גזים ואדים מזיקים.

סי.או.פי.די לרוב מלווה בסימפטומים של שיעול, פליטת ליחה ו/או קוצר נשימה ההולכים ומחמירים עם השנים. המחלה עלולה להתאפיין גם באירועים תכופים של החרפות, לרוב עקב זיהום בדרכי הנשימה. המחלה פוגעת מאד באיכות החיים ומקצרת אותם בממוצע ב-14 שנים. גם בחולים שחשיפתם לגורם המחלה נפסקה, המחלה מחמירה עם הזמן, אם כי בקצב איטי יותר. המחלות שנקראו בעבר ברונכיטיס כרונית (מחלת הסימפונות) ואמפיזמה/נפחת (מחלת הבועיות) כלולות היום במושג סי.או.פי.די.

למידע נוסף בנושא מחלות, טיפולים היכנסו לפורומים:
פורום הפסקת עישון, גמילה מעישון
פורום התמכרות, התמכרויות
פורום כירורגית חזה, גידולי סרטן ריאות, גידולי ריאה
פורום מחלות ריאה אסטמה
פורום סרטן ריאות, סרטן ריאה

שיעור התמותה העולמי עקב סי.או.פי.די היה בשנת אלפיים 2.74 מיליון בני אדם בשנה והוא עולה בהתמדה לעומת הירידה בתמותה ממחלות כרוניות אחרות. בישראל מתים מסי.או.פי.די כל שנה כ-3,000 בני אדם. שיעורי התמותה הנ"ל לא כוללים תמותה ממחלות אחרות הנגרמות בשל עישון סיגריות (אירועים מוחיים, לב, כלי דם וגידולים שונים). בשל העובדה שסי.או.פי.די היא גורם תחלואה ותמותה עולמי כה חמור גובשו הנחיות בינלאומיות למניעה, אבחון וטיפול בה .

קיים דמיון מסוים בין סי.או.פי.די לבין אסתמה בכך ששתי המחלות גורמות חסימה של זרימת האוויר בסימפונות עם סימפטומים של קוצר נשימה ו/או שיעול. משום כך אסתמה וסי.או.פי.די מוחלפים בטעות גם על ידי הרופאים. אך ישנם הבדלים בין אסתמה לבין סי.או.פי.די. באסתמה ההתקפים מגיעים בהפוגות בהן תפקוד הריאות ותחושת הנשימה עשויים להיות תקינים (חסימה הפיכה).

אסתמה יכולה להופיע בכל גיל גם בילדות, ומגיבה טוב יותר לתרופות מאשר סי.או.פי.די. הבדל נוסף הוא בגורמי המחלה, סי.או.פי.די נגרם מחשיפה כרונית לחלקיקים/גזים מזיקים, לרוב תוצאת עישון סיגריות ואילו אסתמה נגרמת בשל תגובת-יתר של הסימפונות לגירויים חיצוניים, פעמים רבות על רקע אלרגי. שתי המחלות תתכנה בו זמנית (למשל אסתמטי שמעשן או חשוף לחומרים מזיקים בעבודתו).

הגורם העיקרי לסי.או.פי.די, ב- 80% מהחולים, הוא חשיפה לעשן סיגריות במשך שנים, לרוב במעשנים עצמם אך לעתים גם במעשנים פסיביים. 20% מחולי סי.או.פי.די לא עישנו מעולם ואצלם המחלה התפתחה על רקע חשיפה מקצועית לאבק מזיק או לכימיקלים/גזים מגרים כגון בעת ריתוך, עבודות מתכת, נגרות, חקלאות, אפיה ועוד. חשיפות אלו גורמות נזק מצטבר, ברובו בלתי הפיך, בעקר לצינורות המובילים את האוויר אל תוך הריאות (סימפונות וסימפוניות) ולעיתים גם לרקמת הריאה עצמה (בועיות הריאה).

מהם הסימנים המוקדמים למחלה?
אדם המעשן סיגריות או חשוף לחומרים מגרים במקום העבודה וסובל משיעול כרוני ו/או מקוצר נשימה חייב לפנות לרופא המטפל מוקדם ככל האפשר להערכת מצבו ולבצע תפקוד ריאה. מעשנים רבים אינם נוטים להתייחס לסימנים המוקדמים של המחלה. כששואלים מעשן איך אתה מרגיש מבחינת הנשימה? האם אתה משתעל? הוא לרוב עונה שאין שום בעיה.

כשחוקרים אותו לעומק ושואלים האם הוא משתעל ופולט ליחה כל בוקר בהשכמה? הוא לרוב עונה בחיוב אך מציין בביטול ש "זה מהסיגריות", כלומר דבר "טבעי" וצפוי שאין מה להתרגש ממנו. סימפטומים אלו כבר מעידים על התפתחות המחלה ועל היותם של מעשנים אלו במצב של סיכון גבוה להתדרדרות והחמרה משך השנים הבאות. מניסיוני הממושך, חולי סי.או.פי.די פונים לייעוץ רפואי כשמחלתם כבר בשלב מתקדם. מודעות משופרת הייתה מאפשרת אבחון וטיפול בשלב מוקדם יותר.

מה עליך לעשות אם אתה חווה שיעול כרוני או קוצר נשימה?
חובה עליך לפנות לרופא לשם בדיקה גופנית והפנייה לביצוע תפקודי ריאה וצילום חזה. תפקודי הריאה הם חובה לשם קביעת האבחנה ומהווים מדד חשוב לחומרת המחלה. תפקוד הריאות בשילוב עם חומרת התלונות, תכיפות אירועי החמרת שעול וקוצר נשימה ורמת החמצן בדם הם הקובעים את חומרת המחלה ואת היקף הטיפול הרפואי שיש להציע למטופל.

האם ניתן למנוע סי.או.פי.די ?
הדרך היחידה למניעת המחלה היא לא להתחיל לעשן ו/או לנקוט באמצעי הגנה בחשיפה תעסוקתית לחומרים נשאפים מזיקים. התחלת עישון סיגריות או נרגילה בגיל חטיבת הביניים, מובילה להתמכרות מהירה לניקוטין בגיל בית ספר תיכון ולרוב לכל החיים. מעשן שחלה בסי.או.פי.די והפסיק לעשן מאט את קצב החמרת המחלה. ככל שהגיל בו מפסיקים לעשן מוקדם יותר, חל שיפור באיכות החיים וזה אף מאריך אותם!

האם ניתן להשיב לאחור את הנזק שנגרם לריאות?
נזק שנגרם לריאות כתוצאה מסי.או.פי.די אינו הפיך אך יחד עם זאת הפסקת עישון, הטיפול התרופתי, מניעת זיהומים ושיפור הכושר הגופני עשויים במקרים רבים לעכב את החמרת המחלה, לשפר מאד את איכות החיים ולהאריכם.

מה גורם להתמכרות לעישון טבק וכיצד ניתן להיגמל?
ניקוטין הוא סם ממכר במיוחד ושיעור הגמילה של המעשנים הקבועים הינו נמוך ונע בעבר בין 5% לבין 20% בלבד. כיום, הטיפול המומלץ לגמילה מעישון הוא שילוב של תרופות עם תמיכה, לרוב במסגרת סדנאות מסובסדות של קופ"ח, עם שיעורי הצלחה סביב 50%. התרופות לגמילה כוללות תחליפי ניקוטין למיניהם (גומי לעיסה המכיל ניקוטין, מדבקות ניקוטין או תרסיסי ניקוטין לאף או לריאות) ו/או טבליות תרופה (זייבאן או צ'אמפיקס) הבולמות את השפעת הניקוטין על המוח ומסייעות בכך בתהליך הגמילה.

שיעור המעשנים המפתחים סי.או.פי.די הוא כ-25%, שיעור גבוה מאד כשמדובר במחלה הנגרמת מחשיפה לגורם מזיק. יש לזכור כי מעשנים שלא מפתחים סי.או.פי.די עדיין עלולים לחלות במחלות אחרות הקשורות באופן מובהק לעישון, למשל מחלת לב ו/או שטפי דם במוח ו/או גידולים סרטניים באיברים שונים ולא רק בריאות.

מה עליי לעשות אם אני סובל מסי.או.פי.די?
כל חולה סי.או.פי.די חייב במעקב רפואי תקופתי (בין שלושה חודשים לשנה, תלוי בחומרת המחלה) כולל ביצוע חוזר של תפקודי ריאה לאורך כל החיים. במידה והמחלה מחמירה לחומרה בינונית-קשה, מומלץ מעקב על ידי רופא מומחה במחלות ריאה.

מה הטיפול שניתן לקבל?
הטיפול התרופתי בחולי סי.או.פי.די השתפר מאד בשנים האחרונות. הטיפול כולל משאפים להרחבת הסימפונות (ארוכי טווח חד-יומיים כגון "ספיריבה" ו/או "אונברז" או פעמיים ביום כגון "אוקסיס" או "סרבנט, וקצרי טווח כגון "ונטולין", "בריקלין" או "ארובנט", גם כאינהלציות), חיסון נגד שפעת בכל חורף ובמקרים החמורים יותר גם חיסון נגד דלקת ריאות חיידקית פנוימוקוקלית (פעם אחת לפני גיל 65 ופעם שנייה אחרי גיל 65, בתנאי שחלפו לפחות 5 שנים בין ההזרקות).

במקרים הקשים מוסיפים לטיפול הקבוע גם משאפי סטרואידים למניעת החרפות. במקרים של זיהומים תכופים ישקול הרופא מתן טיפול אנטיביוטי מונע. מהלך המחלה של סי.או.פי.די משובץ בהחרפות, לרוב על רקע זיהום חיידקי או ויראלי ולעיתים על רקע התפרצויות של זיהום אוויר. החרפה מאופיינת בהתגברות שיעול עם ליחה צבעונית/מוגלתית והתגברות קוצר הנשימה. במקרים אלו יש צורך במתן טיפול אנטיביוטי מיידי, לרוב בשילוב עם טבליות של סטרואידים ולעיתים אף אשפוז בבית חולים, במידה ומתפתחת אי ספיקה נשימתית חריפה עם ירידה משמעותית ברמת החמצן בדם.
<@ --- IMG_2 --- @>
מתי נחוצה אספקת חמצן בבית?
חולי סי.או.פי.די קשים שרמת ריווי החמצן בדמם נמצאת באופן קבוע מתחת לערך של 89% זקוקים לתוספת חמצן קבועה אותה הם חייבים לקבל לפחות 18 שעות ביממה, כולל בזמן השינה, במטרה לשפר את איכות חייהם, את תפקודם ולהאריך את חייהם. קיימים כיום מכשירים ביתיים חשמליים, המספקים חמצן באופן קבוע (מחוללי חמצן) ללא צורך במילוי מיכלי מתכת גדולים.

לחולים שאורח חייהם מחייב הימצאות מחוץ לביתם למשך 4 שעות לפחות ניתן לספק חמצן במחולל חמצן נייד על סוללה, או להצטייד בחמצן נוזלי במיכל קטן ונייד. ישנם חולים שמצבם מצריך תמיכה נשימתית בלתי-פולשנית בחלק משעות היממה. תמיכה כזו ניתנת על מכשיר המזרים אויר לריאות בלחץ חיובי דרך מסכה לאף ולפנים.

האם לחולי סי.או.פי.די מותר לטוס?
חולי סי.או.פי.די קשים עלולים בזמן טיסה לסבול מירידה חדה ומסוכנת ברמת החמצן שבדמם ומומלץ להם להיבדק טרום-טיסה באחד ממכוני הריאות של כל בית חולים בכדי לקבוע את הצורך בתוספת חמצן בעת הטיסה. במידה ונמצא צורך בתוספת חמצן חברת התעופה אמורה לספק את תוספת החמצן לנוסע, בתשלום נוסף.

האם שיפור הכושר גופני משפיע על המחלה?
חולי סי.או.פי.די עשויים ליהנות מאימון גופני שיקומי המשפר את כושרם הגופני, מקל בעקר על תחושת קוצר הנשימה, משפר את יכולת המאמץ ואת איכות חייהם למרות שהוא אינו משפר את תפקוד הריאות עצמן. "שיקום ריאתי" כלול בסל הבריאות לחולי ריאות קשים, או לחולים פחות קשים לפני ואחרי ניתוח בבית החזה.

האם המחלה משפיעה על מערכות אחרות בגוף?
סי.או.פי.די משפיע על מערכת השרירים והכושר הגופני (ניוון), עלולה להשפיע על המשקל (השמנה או רזון קיצוני), ויש לה גם השפעה על השלד (אוסטיאופורוזיס) והשפעות קשות על מצב הרוח (דיכאון, חרדה) ומשום כל אלו גם גורמת לכך שהחולה מסתגר, מוגבל גופנית והופך להיות מנותק מסביבתו החברתית.

האם ניתן להשפיע על המחלה באמצעים ניתוחיים?
חלי סי.או.פי.די קשים במיוחד הנמצאים בסוף דרכם, עשויים ליהנות מניתוחי ריאה. הערכת התאמה לניתוח כוללת תפקודי ריאה, הדמיה רנטגנית, כשירות הלב ומאמץ. החולים המתאימים בלבד עשויים ליהנות מניתוח של הקטנת נפח הריאות, עם שיפור בתפקודן, המשמש "גשר" מאריך חיים עד לביצוע ניתוח של השתלת ריאה. כיום קיימים גם אמצעיים לא-ניתוחיים להקטנת נפח הריאות (שסתומים או דבקים המוחדרים לסימפונות בברונכוסקופיה) אך אלו עדיין בשלב של מחקר קליני.

כתבות נוספות בנושא מחלות וטיפולים:
עצות לשמירה על הרגליים עבור חולי סוכרת
10 טיפים להקלה על כאבי ראש
מחלות עור: כל המידע על ויטיליגו
גושה: האם טיפול תרופתי ישפר מצב החולים?
סוכרת יכולה להיגרם בגלל עבודה במשמרות

לסיכום, סי.או.פי .די היא מחלת ריאות כרונית שכיחה העלולה לקצר את חיי החולה והניתנת למניעה. הגברת המודעות למחלה בקרב מעשנים ובקרב מעשנים פוטנציאליים הינה קריטית. הטיפול במחלה השתפר בשנים האחרונות אך הוא מחייב אבחון נכון, הפסקת עישון, מעקב וטיפול רפואי לאורך שנים על ידי רופא המיומן בטיפול במחלה זו.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

מחלות ריאה אסטמה

פורום אסטמה (קצרת) או פורום מחלות ריאה הוא המקום להתייעץ על אסתמה, אסטמה, מחלות ריאה, גנחת, קוצר נשימה, שיעול כרוני, נשימה כבדה, סיבולת לב ריאה נמוכה, ונטולין, ארובנט, בריקלין ועוד
הוספת הודעה לפורום הוספת הודעה לפורום
אם את/ה רוצה שנחזור אליך
תמונה
יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
 
 • מרקם שומני של כבד וסטורציה נמוחה
  יגאל
  03/10/2016

  שלום רב! סיליקוזיס ברקע משנת 2010. הפרעה נשימתית קשה. לאחרונה, סטורציה בהליכה 79%.
  ב-US בטן בשנת 2014 ו-2016 הודגם מרקם שומני של כבד. ב-CT משנת 2013 ולפני היה מרקם תקין. אני בן 54, לא משתמש באלכוהול בכלל, לא מעשן, רזה, בריא מלבד קשיי נשימה וסטורציה נמוחה.
  האם יש מצב שמרקם של כבד הפך לשומני משנת 2014 עקב חוסר חמצן בדם? תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • כבד שומני

  ד''ר שבתאי ורסנו
  23/10/2016

  לא ידוע לי כי חסר יחסי בחמצן גורם לכבד שומני. לגבי הסיבה במקרה שלך, יש להתייעץ עם רופא המשפחה או מומחה למערכת העיכול/כבד.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ערכת סיכויים להשתלה בגיל מעל 65
  יגאל
  22/10/2016

  שלום רב! אני בן 55, אובחנתי בסיליקוזיס בילטרלית. נמצא בתהליך משפטי נגד מעבידים מספר השנים. מועמד להשתלת ריאות. מגיל 65 אינני זכאי בהשתלה בארץ, אפשרות להשתלה בחו"ל באופן פרטי בלבד.
  לפיכך די חשוב לי לדעת האם ישנם סיכויים גבוהים שאצטרך השתלה בגיל 65+ : האם ניתן לעריך סיכויים אלה (בערך ובאופן טיאורטי כמובן) לפי צילום שצירפתי (FEV1 ירד מ-51% בשנת 2011 ועד 39% בשנת 2015)? תודה.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • סיליקוזיס- תשובה

  ד''ר שבתאי ורסנו
  23/10/2016

  סיליקוזיס היא מחלה שלרוב מתקדמת גם לאחר הפסקת החשיפה. בתפקודי ריאה יש פרמטרים נוספים מלבד FEV1 שחשובים בהערכת הפגיעה התפקודית במחלה זו והחלטה לגבי צורך בהשתלה (קיבולות ריאתיות, כושר הדיפוזיה, מבחן מאמץ הליכה) ובשל כך יש צורך לבצע תפקודי ריאה מלאים. אין ספק שעלייך להיות כבר במסגרת מעקב ויעוץ במרפאת השתלות (בי"ח בילינסון או הדסה) במידה ואינך כבר שם.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • קיבלתי תור לבדיקת ברונכוסקופיה
  דניאל
  14/10/2016

  במרפאת ריאות בלינסון, תודות לרופא מקסים שהתייעצו איתו לגבי במיון ויצר איתי קשר.

  רציתי לדעת האם זה נכון שעושים את הפעולה תחת שיקוף בלייב (ואם כן עד כמה רמת הקרינה גבוהה, כלומר שווה ערך לכמה צילומים)? והאם יכול להתעורר צורך בברונכוסקופיה קשיחה באמצע הבדיקה? לאיזו הכנה (אינהלציות, סטורואידים, אשפוז אחרי כי יש לי גם אסתמה בינונית) יש לצפות.

  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ברונכוסקופיה באסתמטי

  ד''ר שבתאי ורסנו
  18/10/2016

  הפעולה נעשית תחת שיקוף, בסדציה והרדמה מקומית בד"כ. הברונכוסקופיה הסטנדרטית מבצועת באמצעות צינור גמיש ורק לעיתים רחוקות יש צורך בהתערבות מכשיר קשיח (הוצאת גוף זר בעייתי, דימום מסיבי במיוחד), על פי המקרה. על עוצמת הקרינה בעת השיקוף ועל ההכנה הדרושה במקרה הספציפי שלך עלייך להייודע על ידי קשר עם המחלקה המבצעת. אסטמטיים צריכים לעבור ספירומטריה לקראת הפעולה, להיות מאוזנים קלינית ולקבל הכנה מיוחדת בהתאם למצבם לפני הפעולה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • אחרי ברונכוסקופיה

  דניאל
  20/10/2016

  הרגשתי את הבדיקה וזה היה מאוד לא נעים (לא השתמשו בפרופופול לצערי), אבל החתיכה הוצאה אחרי כ20 דקות (הייתה מוקפת ליחה).

  עכשיו אני עם כאבים בגרון ובחזה שלא עוברים ואף מחמירים מאתמול, שיעול עם המון ליחה (טיפה דם), צרידות, קצת קוצר נשימה וכאב בנשימה עמוקה. האם זה תקין לאחר ברונכוסקופיה ואמור לעבור בקרוב? מפחדת שיתפתח זיהום ודלקת ריאות.

  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • אחרי ברונכוסקופיה

  ד''ר שבתאי ורסנו
  21/10/2016

  לא ברור מהודעתך כמה זמן אחרי הפעולה התלונות האלו נמשכות. תחושות אלו יתכנו אך לאור העובדה שהיה שם גוף זר יש שלקול כיסוי אנטיביוטי למספר ימים, בעקר עם צבע ההפרשות אינו בהיר. רצוי להתקשר/לעדכן המחלקה המבצעת.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • 3 ימים אחרי הבדיקה

  דניאל
  22/10/2016

  זו הייתה חתיכה קטנה של חביתה אך הרופא המבצע לא ראה סימני דלקת ולא הורה על אנטיביוטיקה, גם אין חום אבל כואב עדיין הגרון והחזה, הליחה עצמה בהירה יחסית כמעט שקופה, הנזלת טיפה מוגלתית.

  דיברתי עם הרופא המבצע ביום הבדיקה כ10 שעות אחרי (והוא מקסים לגמרי חייבים לציין) והוא אמר שזה נשמע לו לא נורא ואם לא יעבור ללכת לרופא המשפחה. האם בדלקת ריאות שלאחר ברונכוסקופיה חייב להיות חום? עדיין כואב לי ואני אוהבת לשיר וזה נבצר ממני.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • אחרי ברונכוסקופיה- המשך...

  ד''ר שבתאי ורסנו
  22/10/2016

  דלקת ריאות ממשית היא בד"כ עם חום. זהום מקומי בסמפונות בד"כ לא. שימי לב לצבע הליחה. אם הוא נשאר בהיר אז תני לזמן לעשות את שלו.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • קשיים בנשימה עמוקה
  רחלי
  21/07/2009

  שלום רב,
  בשבועות האחרונים (3) אני נתקפת בקושי של נשימות עמוקות. זה מופיע על בסיס יומי ובמהלך כל היום (ניסיתי לבדוק אולי קשור לתזונה או משהו אחר ולא מצאתי קשר). חשוב לי להדגיש כי עד לפני יומיים גם לא היה לי שום קושי להתאמן בחדר כושר (מתאמנת באופן קבוע במשך 3 פעמים בשבוע). בפעילות האחרונה גם לא היה קושי מלבד הצורך כל הזמן לקחת נשימות עמוקות. נתונים נוספים שאני יכולה לציין, אני מאוד עייפה בימים האחרונים (למרות שישנה בממוצע כ7 שעות בלילה), שרירי הצוואר וחגורת הכתפיים החלו לכאוב לי (יתכן מהניסיונות הרבים לפהק, לנשום עמוק).
  אני בת 32 וללא היסטוריה של בעיות נשימה. יש לי היסטוריה עם בעיות בגרון (חיידק הסטרפטוקוקס בתקופות משתנות). אני די חסרת אונים, פעמים רבות זה יוצר אצלי פאניקה שאני לא מצליחה לנשום ואני ממש נלחצת מה שמקשה עוד יותר על הניסיונות לנשום.
  אודה לאיזו הכוונה והמלצה לאיזה רופא עלי לפנות בעניין. אשמח גם להמלצה.
  תודה רבה
  רחלי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דניאל סטרובין
  21/07/2009

  קודם כל יש לפנות לרופא המשפחה לצורך בדיקה והתרשמות כללית. במידה ואין לזהות סיבה לקשיי הנשימה במפגש הראשון, מומלץ לבצע צילום חזה ותפקודי ריאות. עם הבדיקות האלה יש לפנות ליעוץ רופא ריות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • דומה למקרה שלי - הלוואי ויעבור לך

  יוסי
  30/07/2009

  רחלי שלום,
  לצערי, לאור נסיוני, אין הרופאים בעלי בשורה. כמוך, אני פעיל 3 פעמים בשבוע בחדר כושר ואני נחשב לבריא. לפני כ- 5 חודשים התחלתי לחוש - במנוחה ובאופן אקראי - בצורך בנשימות עמוקות (כאילו להשלים נשימה) וכן דקירותבחזה - במנוחה, באופן אקראי וללא קשר לעניין הנשימה - ובעיקר בצד שמאל. פניתי לרופא משפחה ועברתי בדיקה ומספר בדיקות אקג וגם עשיתי בדיקות דם ושתן (כל הממצאים שליליים). בעקבות זאת דרשתי ושעשיתי בדיקת אקג במאמץ, אקו-לב, ביקור אצל קרדיולוג, צילום ריאה וצילום עמוד שדרה מלא (כל הממצאים שליליים). אין לי כל בעייה בחדר כושר והבעייה היא במנוחה (ובעיקר כאשר דעתי לא מוסחת - למשל בזמן ישיבה בתאטרון בעיית הנשימה עשויה להחמיר).
  נראה לי שנגזר עלי להתרגל למצבי החדש. גם אני ישן מספיק ובכל זאת מרגיש עייף.
  בהצלחה,
  יוסי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • עזרת לי מאוד

  טל
  28/11/2009

  גם לי לאחרונה התחילו להיווצר קשיי נשימה מוזרים כאלו, והייתה לי הרגשה שרופאים קונבציונלים לא ימצאו לי תרופה. כנראה ואלך לייעוץ או טיפול הוליסטי. כיוון שנראה לי שזה כמו מצב נפשי שמשפיע על צורך לנשום יותר כביכול. אני ממליץ לכם גם אם זה נישמע כאילו אני אומר שטויות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שלום

  פיטר
  15/03/2011

  שלום
  אני בן 36 ויש לי אותם סימטומים כמו שהיו לכם.
  אני גם מנהל אורך חיים בריא וספורטיבי ויש לי אותו קושי בלנשום עמוק מדי פעם.
  אני מתכוון ללכת לעשות בדיקות, אבל הייתי רוצה לדעת אם גיליתם משהו חדש, או הצלחתם לטפל בבעיה.
  תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • סובלת מאותה הבעיה

  ליאור
  06/10/2016

  רואה שעברו כמה שנים מאז שכתבתם את הפוסט ורציתי לדעת אם עדיין אתם סובלים?
  או אם זה עובר , בבקשה תגידו שזה עובר.
  אני כבר 4 חודשים ככה בדיוק, מטופלת עם פסיכולגית ללא שינוי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • פתרון חלקי

  יויו
  17/10/2016

  אני בן 65 וכבר לא זוכר מתי החלה הבעיה אצלי אני מודה שחשבתי שכך נושמים לכן גם לא ביקרתי אצל רופאים .לפעמים הייתי מתעורר בלילה בבהלה בהרגשת מחנק..למלא את הריאות באויר היה תענוג גדול ופעמים רבות הייתי מביא את עצמי למצב של פיהוק כי אז אולי הייתי מצליח למלא את הריאות.לפני מספר שנים נרשמתי לקאנטרי והתחלתי לשחות חלק מתרגילי השחיה היה הוצאת אויר מתחת למים ואז להוציא את הראש ולקחת אויר ,לא תמיד הצלחתי למלא את הריאות אבל לשמחתי עם התרגול הצלחתי במהלך היום והלילה יותר ויותר פעמים למלא את הריאות באויר. מקווה שעזרתי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • אסטמה אספירין ותרופות ממשפחת NSAID'S
  ריטה
  09/10/2016

  שלום, אני חולת אסטמה אלרגית שנים רבות וכן חולת סינוסיטיס כרונית. לפני מספר שנים נאמר לי שעקב השילוב של אסטמה וסינוסיטיס אסור לי ליטול אספירין ונגזרותיו (nsaid's). ואף נאמר לי "אם את לוקחת - את מתה!" ע"י רופא. ברצוני לציין כי עד אז נטלתי ארטופן לכאב ראש ללא בעיה.
  לאסטמה אני מקבלת באופן קבוע כדור סינגולר, 10 מ"ג, כדור פרדניזון 5 מ"ג ומשאף סימביקורט 320/9 פעמיים ביום ומאוזנת מבחינת הנשימה ללא התקפים

  שאלתי - מה הסכנה בנטילת אספירין ונגזרותיו במצבי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דניאל סטרובין
  09/10/2016

  אספירין , כמו שאר תרופות ממשפחת נוגדי כאבים לא סטרואידליים (NSAID ) יכולות להשפיע שלילית על תסמינים אסתמה בשל אפקט על אחד ממנגנוני המחלה . לא לכל חולה אסתמה קיימת השפעה שלילית הזאת. לחלק חולי אסתמה לא נצפתה שום השפעה שלילית משימוש בתרופות ממשפחת NSAID . במקרה פרטני יכול להיות ששימוש קבוע בסינגולייר (מונטלוקאסט) ו/או פרדניזון מונעים תופעות קליניות בעקבות שימוש באספירין. מומלץ להתייץ עם רופא אלרגיה וריאות בנוגע לשימוש בתרופות מאותה קבוצה (NSAID)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • כמה צילומים יש בCT ריאות?
  מור
  08/10/2016

  הייתי בשיבא ולפני ברונכוסקופיה רצו לבצע CT וסרבתי מחשש לקרינה גבוהה (כבר עברתי CT כל גופי לפני שנתיים) אז שחררו בלי לעשות דבר.

  מחשש שאאלץ לעשות את הבדיקה בכל מקרה אם אאלץ לחזור (מתחילה להרגיש לא טוב והCRP במיון היה 10 כך שכן יש תחילת דלקת) כמה צילומים יש בבדיקה למציאת גוף זר? פחות 2000? אני מרגישה בשיעול כאב קטן בין עצם הבריח לשד משמאל כך שאפשר לומר שזה המיקום המדוייק של חתיכת החביתה. האם יראו אותה בכלל בCT?

  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דניאל סטרובין
  09/10/2016

  תסמינים כגון שיעול , כאבים , חום אינם אבחנתיים לנוכחות גוף זר ולא למיקומו מבחינה אנטומית . בדיקת CT חזה מיועדת לברר מיקום מדויק של פטולוגיה. חומר לא מוצק בעץ סימפונות שאינו מזוהה בקרן רנטגן לא להראות בבירור אך במידה וקיימת דלקת סביבו , ניתן יהיה לומר בסבירות גבוהה מאוד היכן לחפש.
  בדיקות CT חזה בהתאם לדרישות רופא מפנה ובהתאם לסוג בדיקה (חתכין דקים, עם או בלי ח.נ) יכול לכלול בין מספר 200-300 עד 2000-3000. יש לציין שאין קשר ישיר בין מספר תמונות לכמות קרינה (מספר קטן של תמונות עם רזוליוציה גבוהה דורש לעיתים יותר קרינה מאשר מספר גבוה יותר של תמונות ברזוליוציה נמוכה )

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • באיזה משאף עדיף להשתמש לטווח ארוך ?
  ידין
  01/10/2016

  בן 63. פעיל מאוד ספורטיבית. אובחנתי השבוע כסובל מאסטמה.לא ממש מפריע לי בפעילות. הרופא רשם לי שימוש במשאף רלבר (... fluticasone furoate 92 mcg). הבן שלי בן 22 ואובחן כאסמטי עוד כילד קטן. משתמש ב - Symbicort 160 4.5
  בהנחה ששני המשאפים "יודעים" לעשות את העבודה, לפחות לגבי, באיזה מהם יש מינון נמוך יותר של סטרואידים ? באיזה מהם עדיף להשתמש לטווח ארוך ? שנב טובה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דניאל סטרובין
  05/10/2016

  מדובר בשני משאפים משולבים (סטרואיד נשאף ומרחיב סימפונות בטא-אגוניסטי ) . מבחינת מינון סטרואיד נשאף הוא די דומה בין המשאפים. מרחיב סימפונות של סימביקורט מתחיל לפעול מהר יותר - לכן יכול לתת הקלה מיידית במידה של קשיי הנשימה . יתרון של רלבאר - השפעה לאורך 24 שעות - לכן מדובר במינון קבוע של פעם ביום (סימביקורט פעמיים ביום)

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • שאיפת מזון במקום לבלוע
  דניאל
  30/09/2016

  בת 18, ביום חמישי אכלתי חתיכה קטנה של חביתה ולצערי שאפתי אותה במקום לבלוע, די נחנקתי והשתעלתי כשתי דקות ברצף עם תחושה שהחתיכה לא יצאה אך הגירוי להשתעל עבר (יש גם אסתמה וסימביקורט לא מעלים את הצפצופים).
  ביקרתי אצל הרופאה שלי רק אתמול והיא אמרה שבאמת שומעים צפצופים אך רק בריאה השמאלית, היא נתנה לי הפניה למיון לבוקר.
  הייתי במיון, עדיין שמעו צפצופים רק בריאה שמאלית ושלחו לצילום למרות שברור שלא יראו שם דבר כי לא מדובר במתכת... בכל זאת בגלל צילום נקי שלחו הביתה עם המלצה שאם המצב ימשיך\יחמיר\יתפתח חום ללכת לרופא ריאות לעשות CT ריאות (בשום אופן לא עושה) ולשקול ברונכוסקופיה.

  לא מבינה למה לחכות לדלקת ריאות אם רק הריאה השמאלית מצפצפת ודי ברור שהחתיכה עדיין שם ומתחילה להרקב ולמה לי ללכת לרופא ריאות שהתור אליו רק עוד חודשים במקום לחזור למיון או להסתכן בחנק אם החתיכה תרד פתאום יותר למטה. האם נשמע שהחתיכה עדיין שם בהתחשב שרק ריאה אחת מצפצפת ויש תחושת מועקה בחזה? טיפה התחדשו השיעולים. האם לפנות למיון אחר?

  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה בבקשה?

  מור
  04/10/2016

  עדיין צפצופים רק מריאה שמאלית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  ד''ר דניאל סטרובין
  05/10/2016

  מזון נוזלי/רק שנשאף לדרכי אויר תחתונות נספג די מהר, לעומת מוצקים (גרעינים, עצמות) שלא נספגים כלל. שיעול מתמשך הינו תסמין הבולט ביותר לגוף זר (אוכל או אחר) בדרכי אויר . במידה ותסמינים לא חולפים - יש לפנות לבית חולים (מיון/מרפאת ריאות של בית חולים) , לפי תסמינים ניתן יהיה לשקול ביצוע ברונכוסקופיה גמישה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • US בטן וממצאים נודולרים סיליקוטיים בכבד
  יגאל
  30/09/2016

  שלום רב! סיליקוזיס ברקע. הפרעה נשימתית קשה. ב-US בטן האחרון הודגם מרקם של כבד שומני. לפני זה ב-CT תמיד היה מרקם תקין. שמעתי שלפעמים ישנם ממצאים נודולרים סיליקוטיים גם בכבד. האם יש מצב שטיפות של שומן וממצאים נודולרים בכבד דומים זה לזה ב-US בטן? תודה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • US בטן וממצאים נודולרים סיליקוטיים בכבד - תגובה

  ד''ר שבתאי ורסנו
  02/10/2016

  שלום,

  לדעתי הממצאים ב US בשני המקרים שונים לגמרי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • למה דילגת על השאלה שלי?

  מור
  04/10/2016

  אני צריכה עזרה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ברונכיט וסינוזיטיס-עד מתי הליחה תיעלם
  אלרגית?
  28/09/2016

  שלום. עקב ברונכיט וסינוזיטיס שחטפתי טופלתי בהינאלציות עם מי מלח ונטולין ובודזונייד סטרואידים. בהמשך התווסף אוגמנטין. מאז עבר שבוע של הינאלציות פעמיים ביום והמצב ממש השתפר ולפי המינון ההינאלציות שהוצע לי כבר סיימתי אותו בבוקר וממיכה עם האנטיביוטיקה לעוד יומיים, אך היום בערב הרגשתי כשצחקתי קושי בנשימה. על פי תחושתי עשיתי הינאלציה נוספת עם כל החומרים ומיד השתחררה לי ליחה שהיתה תקועה והרגשתי הקלה. חשבתי שהליחה כבר הסתיימה כי הכל היה נראה שחולף. אודה לדעתכם בנושא. תודה רבה מראש: 1. מדוע הליחה נתקעה ורק ההינאלציות שחררו אותה? 2.האם זה יהיה בסדר להמשיך עוד יום יומיים הינאלציות עם החומרים עד לשיפור לגמרי?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ברונכיט וסינוזיטיס-עד מתי הליחה תיעלם - תגובה

  ד''ר שבתאי ורסנו
  28/09/2016

  שלום,

  ליחה שנתקעת הסיבה היא צמיגות. ניתן להמשיך באנהלציות עד שתחושי טוב. האם יש לך רקע אלרגי? אסתמטי? אם לא ידוע לך על כך אבל ארועים כאלו חוזרים יש לחשוב גם על אפשרות זו.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ברונכיט המשך לשאלה

  אלרגית?
  28/09/2016

  תודה רבה. המשכתי רק עם הונטולין ומי מלח בהינאלציות וזה גם משחרר ועוזר. לאמא שלי יש אסתמה ואלגריה לקרדית האבק חומרי ניקוי וכדומה. אני דיי רגישה ולעיתים שזה בסביבתי אני משתדלת לא לשאוף את זה כי זה עושה לי ממש בחילה. במקרה זה לדעתי שאפתי המון עשן סיגריות וזה מה שגרם לחסימה והיווצרות הדלקת בסימפונות. זה קורה לי אחת לשנתיים בערך ולעיתים מצליחה למנוע זאת מראש על ידי אדים חמים. אך במידה ואני אכן שואפת עשן סיגריות וזה יקרה שוב תחושת החסימה, כיצד אוכל למנוע את הסיוט הזה שוב? מה האפשרויות למניעה שיש בפניי? האם צריך שיהיה בידי משאף ונטולין למקרה חרום כזה על מנת למנוע את כל ההחמרה שמגיעה אחר כך? תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום

 • ברונכיט המשך לשאלה - תגובה

  ד''ר שבתאי ורסנו
  28/09/2016

  שלום,

  את צריכה להגיע לידי אבחנה. פני לרופא ריאות לייעוץ ובדיקה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  יעוץ אישי
  סגירה

  הוספת תגובה

  אם את/ה רוצה שנחזור אליך
  תמונה

  יעוץ אישי פנייה ישירה למומחה, ללא פרסום בפורום
אולי יעניין אותך גם

מדוע רגשות שליליים מעלים את הסיכויים לחלות בסרטן?
מאת מערכת BeOK
| 13/10/2016 |
צפיות: 209
חוקרים גילו כי רגשות שליליים ונטירת טינה מעלים את הסיכויים לחלות בסרטן, פוגעים בסיכויי ההחלמה מהמחלה וגורמים למחלות לב
קרא עוד
לישון עם חזייה: כל היתרונות והחסרונות בשינה עם חזייה
מאת מערכת BeOK
| 22/08/2016 |
צפיות: 4,309
אחת הדילמות הנפוצות בקרב נשים, היא האם כדאי לישון עם חזייה? האם שינה עם חזייה מספקת יותר תמיכה או מזיקה יותר? בכתבה הבאה היתרונות והחסרונות בשינה עם חזייה
קרא עוד
כפכפים בקיץ: מדוע עדיף לנעול נעליים ולא כפכפי אצבע
מאת מערכת BeOK
| 17/08/2016 |
צפיות: 4,930
כפכפי האצבע הם הפתרון המושלם לקיץ הישראלי, הם אווריריים וקלילים ומשתלבים נהדר עם שמלה או מכנסיים קצרים, אך הם גורמים לזיהומים, לכאבים ברגליים ולנזקים בבהונות
קרא עוד
כאבי בטן: איך תדעו אם מדובר בווירוס בבטן או בקלקול קיבה?
מאת מערכת BeOK
| 15/08/2016 |
צפיות: 6,678
כאבי בטן, הקאות ושלשולים הם תסמינים בלתי נעימים שכולם סובלים מהם, פעמים רבות בחיים. התסמינים יכולים להעיד על וירוס בבטן או על קלקול קיבה ולכן קשה להבדיל ביניהם. כיצד תדעו אם מדובר בקלקול קיבה או בווירוס ומה הטיפול הנכון?
קרא עוד
צרבת: מה גורם לריפלוקס ואיך מטפלים בו?
מאת מערכת BeOK
| 04/07/2016 |
צפיות: 12,330
צרבת היא תופעה נפוצה שכמעט כל אדם חווה במהלך חייו. כאשר צרבת מופיעה לעתים קרובות, ייתכן שהיא מעידה על ריפלוקס קיבתי ושטי. איך יודעים אם מדובר בריפלוקס וכיצד מטפלים במחלה?
קרא עוד
חוסר ברזל: איך מזהים מחסור בברזל בדם וכיצד מטפלים בו?
מאת מערכת BeOK
| 25/05/2016 |
צפיות: 14,321
אנשים רבים סובלים מאנמיה כתוצאה מחוסר ברזל. מדובר בתופעה התזונתית השכיחה ביותר בעולם ותסמיניה כוללים עייפות, חולשה, נשירת שיער ועור חיוור. איך תדעו לזהות חוסר ברזל וכיצד ניתן לטפל בזה?
קרא עוד
תוחלת חיים: למה נשים חיות יותר מגברים?
מאת מערכת BeOK
| 11/05/2016 |
צפיות: 17,915
בכל רחבי העולם ממוצע תוחלת החיים של נשים גבוה בכשלוש שנים משל גברים. חוקרים בארה"ב מצאו לאחרונה כי קיים קשר בין ילודה לתוחלת חיים. מסקנתם – נשים שיולדות פחות חיות יותר
קרא עוד
ידיים קרות: מה גורם לכפות ידיים להיות קרות גם בקיץ ואיך מטפלים בזה?
מאת מערכת BeOK
| 10/05/2016 |
צפיות: 17,678
כפות ידיים ורגליים קרות היא תופעה נפוצה כאשר הסובלים ממנה חשים בתחושת קור בידיים וברגליים בכל עונות השנה. הסיבה הנפוצה לכך היא זרימת דם לקויה. מה גורם לבעיות בזרימת הדם ואיך מטפלים בה?
קרא עוד
פריצת דרך בחקר סרטן השד: חוקרים הצליחו למפות את הגנים הגורמים למחלה
מאת מערכת BeOK
| 09/05/2016 |
צפיות: 17,623
צוות חוקרים בינלאומי הצליח לבנות תמונה מקיפה של מרבית הגנים הגורמים לסרטן השד. מיפוי הגנים הוא אבן דרך חשובה בחקר הסרטן, שיוביל לפיתוח תרופות חדשות ויעילות יותר
קרא עוד
איך לקום בבוקר: מה מומלץ לעשות כדי לפתוח את הבוקר נכון?
מאת מערכת BeOK
| 25/04/2016 |
צפיות: 18,701
להתעורר יחד עם השעון, לאכול חלבונים ולהתקלח במים קרים. אלו הם רק חלק מהפעולות שכדאי להכניס לשגרת היומיומית כדי לפתוח את הבוקר נכון. מה כדאי לעשות כדי להתחיל את היום בצורה הבריאה ביותר?
קרא עוד