נלחמים בחומציות, מונעים סרטן

מקרי מחלת סרטן נמצאים בעלייה והשאלה היא כיצד אפשר למנוע את המחלה. התשובה קשורה לחומציות יתר של הגוף ולכן כדאי להקפיד על תזונה של ירקות ופירות, כושר גופני ומצב רוח טוב.
ד``ר שמי שגיב
| 27/06/2010 |
צפיות: 7,360
הנתונים הסטטיסטיים העגומים מצביעים כי מספר מקרי מחלת סרטן בישראל ובעולם המערבי נמצא בעלייה. זאת, למרות כל ההבטחות על כך שהבעיה נבלמה. מרבית המשאבים מופנים למחקר ופיתוח של תרופות וטיפולים שרק בולמים, במקרה הטוב, את התפתחות הבעיה, אך למעשה לא פותרים אותה.

סרטן מעיד על התנהלות הגוף. הרבה פעמים התפתחות סרטן קשורה לחומציות יתר. גופנו בנוי לתפקד בסביבה בסיסית, אך בתהליך המטבוליזם נוצרת פסולת חומצית. פסולת זו אם אינה מסולק מהגוף גורמת לשינויים הסתגלותיים בתפקודי הגוף. מניעת סרטן, לכן, כוללת תזונה נכונה, פעילות גופנית והורדת רמת הסטרס.

למידע נוסף בנושא סרטן, היכנסו לפורומים:
פורום סרטן העור, מלנומה, נקודות חן
פורום סרטן (אונקולוגיה)
פורום קרינה סלולרית, סרטן
פורום סרטן ריאות, סרטן ריאה
פורום סרטן הערמונית, סרטן האשכים, סרטן שלפוחית השתן

לפני כשנתיים פורסם מחקר שהצביע על כך שבקרב נשים עם משקל יתר השכיחות למחלת סרטן שד נמוכה. לעומת זאת מחקר אחר גילה, שבקרב נשים עם משקל יתר, מחלת סרטן אלימה יותר כשהיא פורצת לעומת נשים עם משקל גוף תקין.

מניעת סרטן היא הצלחה לשמר את המאזן הבסיסי בגופנו. שמירה על המאזן הבסיסי בגוף הינה הבסיס לבריאות, בכלל. הגורמים התורמים לעליה בחומציות הם התזונה, איכות האוויר שאנו נושמים (מזהמים) והמצב הרגשי- נפשי.

המזון שאנו צורכים מתחלק למזון שיוצר חומצה ולמזון שיוצר בסיסיות. המזון שמותיר פסולת חומצית מורכב מחלבון מהחי, מסוכרים, מאוכל מעובד, מקפה, מתה, מאלכוהול, ממוצרי חלב, ממיצים וממשקאות תוססים. מוצרי מזון שגורמים לגופנו להישאר בסיסי הם ירקות וחלק מהפירות. מחקרים מראים שתאים סרטניים משגשגים בסביבה חומצית ולעומת זאת אינם מצליחים להתרבות בתמיסה בסיסית.

הגורם המכריע ביותר התורם לעלייה במצבורי החומצה בגופנו הוא מצבנו הרגשי והנפשי. במצב של מתח גופנו מוצף בהורמונים (אנדרנלין, קורטיזול) אשר מגבירים את יצור החומצה. לרוב מצב רגשי הינו מצב מצטבר ומתמשך ובכך אינו מאפשר לגופנו להתנקות מרעלים. המצב המנטאלי מושפע אף הוא ממצבנו הרגשי ומשפיע על המשך ייצור החומצה. כל מחשבה, כל פעולה מנטאלית דורשת אנרגיה. אנשים השרויים בדאגות, במחשבות בלתי פוסקות על העבר או על העתיד תורמים להגברת מצבורי החומצה.

ניתן למדוד את רמת ה PH בדם, אך גם ניתן לקבל הערכה די מהימנה לגבי מצב החומציות\בסיסיות בגופנו בבדיקה ביתית פשוטה של השתן והפה. בדיקה זו ניתן לבצע בעזרת נייר לטמוס. בדיקת השתן יותר מדויקת ויש לבצעה מיד בהשכמה. בבדיקות שגרתיות PH-5.0 נחשב נורמאלי, אך ה -PH בשתן צריך להיות בין 6.8 ל-7.2.

למאמרים נוספים בנושא סרטן ועוד:
לידיעתכם, מחקרים על סרטן עור
סרטן וחשיבה חיובית: יש קשר?
מחקרים בנושא סרטן מלנומה: תגליות חשובות
סרטן הפה: מניעה, אבחון ושאלות נפוצות
מחקר מצא: סרטן יכול להירפא מעצמו

מניעת סרטן, המלצות
הקפידו על אכילת ירקות טריים וכמה שיותר. הקפידו לשתות מים. הצריכה המומלצת היא ליטר על כל 17 ק"ג משקל הגוף, המים שוטפים את הרעלים. ניתן להגביר את רמת הבסיסיות (PH) של המים על ידי הוספת לימון או סודה לשתייה. סודה לשתיה הינה בעלת ערך בסיסי גבוה במיוחד. צרכו שומנים לא רוויים בעיקר מסוג אומגה 3 ואומגה 6. התייחסו למאזן החומציות\בסיסיות כאל חשבון "בנק הבריאות" שלכם. בסוף החודש אם אתם בחובה אתם חומציים והמחלות יופיעו. אך לעומת זאת אם אתם בזכות של בסיסיים, סביר להניח שאתם חיים בצד של הבריאים.

פעילות כושר גופני נכונה יכולה לשחרר מצבורים של חומצה ומעבר לכך אין כמו פעילות גופנית כדי להשתחרר ממתח. ההזעה היא פעולה חשובה שבה הגוף פולט רעלים חומציים, כך קיבל העור את הכינוי "הכליה השלישית". הפעילות המומלצת היא פעילות אירובית מתונה, כמו הליכה, ריצה, שחייה ורכיבה על אופניים.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר